@ FC Steaua 1947
poti sa vezi meciul pe pagina ligaonline.ro
dar si pe myp2p.eu
aia au scris in loc Poli contra Steaua , Poli contra rapid :biggrin:
@ FC Steaua 1947
poti sa vezi meciul pe pagina ligaonline.ro
dar si pe myp2p.eu
aia au scris in loc Poli contra Steaua , Poli contra rapid :biggrin:
timisorenii(marea parte) cu aerul lor de superioritate ca sunt la 200 d km de viena..
Daca asa zic ei inseamna ca nici nu stiu sa calculeze distantele, sunt la aproape 600 km de Viena.
Se tot lauda ca "Banatu'i fruncea", e pe naiba. Poate la altceva, dar la fotbal in nici un caz. Ultimul titlu care s-a dus in Banat a fost in 1970 si a fost castigat de UTA.
Daca asa zic ei inseamna ca nici nu stiu sa calculeze distantele, sunt la aproape 600 km de Viena.Se tot lauda ca "Banatu'i fruncea", e pe naiba.
Deci la matematica "Banatu' nu-i fruncea". De asta cantau la acel 8-1... Probabil nu realizau cat e scorul.
Credeau ca scrie 1 minus 8 ![]()
am gresit...qm sa faca Steaua 2-2 cu o echipa care nare palmares :tongue: le dam un gol pentru fiekare kilogram a lu Iancu.forzza Steaua
razvan_stelist2007
Pai daca dam un gol la fiecare 10 kg si tot depasim recordul de goluri marcate in Liga I intr-un singur meci... Oricum nu trebuie sa ne gandim asa. Important e sa luam 3 puncte si daca se poate sa facem si spectacol... Asta daca ne distantam la macar 2 goluri.
Stie cineva unde este magazinul mobil? Va ro ajutati-ma, sunt din Timisoara, mai sunt si fata, si nu vreau sa bat tot orasul ca sa ii gasesc. La cat sunt de "educati" suporterii lui Poli poate iau si o mamica de bataie. Vreau neaparat tricou, tocmai a trecut ziua mea si ar fi cel mai cel cadou. Multam fain celor care ma pot ajuta.
:steag_steaua_ro: :steag_steaua_ro: :steag_steaua_ro: :steag_steaua_ro:
Deci la matematica "Banatu' nu-i fruncea". De asta cantau la acel 8-1... Probabil nu realizau cat e scorul.
Suta la suta ca au facut matematica cu menajera
Sau cu vecinii din vest.
1-0 pentru Poli dupa 45 de minute, dar eu nu cred ca pierdem meciul asta.
Dupa ce o sa intre Laca in ei la pauza cred si eu.
1-0 la pauza, urat joc.. sincer nu imi place! sper sa ne revenim in repriza a doua si sa transam jocu in favoarea noastra , daca mai vrem sa avem sanse la campionat! forta Steaua .. pei EI!!!
macar unul din cele doua goluri anulate "pe motiv de fault in atac" a cam fost
vorba lu` Ganea, arbitrii astia nu se uita la meciuri de afara? noroc ca la noi cersetoria de faulturi e in floare ...
hai baieti, mai e o repriza pentru 2 goluri
De ce aia a mea joaca Petre Marin??? E o petarda cum nu am mai vazut de mult. De fiecare data primim gol dupa partea lui de teren. Dal afara de acolo si bagal pa Nesu sau pa Golanski.
Ce-i mai iarta arbitrul asta de buzunar pe violati... Intrare clara cu talpa si nu se da nici un cartonas. Si comentatorul asta retard de la canalizarea D deja ma exaspereaza.
violatii incearca sa rupa jocul de cate ori pot. Faulteaza tot ce prind.
iacobita, impusca-te !
Lasand la o parte ca Timisoara trebuia sa joace o buna parte a meciului in inferioritate, ca 80% din timp au facut anti-joc si ca au un super jucator in persoana lui Gigel Bucur, ramane negru pe alb, trist, Poli - Steaua 2-0.
Vai, vai.. Putina nesansa, destula neputinta si multa lipsa de pregatire si talent. Astia suntem la sfarsitul meciului cu Tim.
Singura speranta este ca Marius sa nu-i fi turat la 100% pentru meciul de miercuri. Hai Steaua.
Steaua a ajuns bataia de joc a tuturor...ne bat toate rahaturile de echipe...echipa de mercenari de doi lei cu talente de vedete care nu mai stiu pentru ce joaca. pana nu renunta cercopitecul nu o sa mai realizam nimic, adica niciodata. au adus ei marii jucatori ai pacii : zaharia, surdu...Iacob o nulitate, iar Neaga care era cu gura mare ca el a venit pregatit si Hagi la stricat sa mai isi vada de fotbalul de nimic pe care il joaca...hai retrogradare.
of, la naiba :sad2:
au avut timisorenii bulan maxim si noi 2 goluri anulate
impardonabili jucatorii, care trebuiau sa lupte pana la capat
am ajuns sa ne bata o echipa nou-infiintata ![]()
Incredibil ce se intampla !!! nu imi vine sa cred suntem niste ******* in ploaie nu mai batem e nime.. nu jucam nimic in deplasare !! totul este egal cu zero la Steaua in afara ARFELOR care le au jucatorii .. nimic nu jucam , suntem de rasu curcilor !!!!!! CE SE INTAMPLA ????.. nimic nu merge .. nu se poate asa ceva , miercuri ne asteapta meciul cu sevilla .. nu stiu ce vom face , daca jucam la fel .. nici nu vreau sa ma gandesc ! nam cuvinte sunt dezorientat , nervos si .. inima imi plange dupa Steaua asta de doi lei. ii vine sa sparg tot!! nu stiu pe ce sa ma descarc ..eu zic sa pornim REVOLTA!!! sa afle toti fecalioti astia si toti jucatorii astia care parca nu fac nimic pe teren .. doar asteapta , sa dea si ei un gol ceva sa isi primeasca banii de la idiot! Iacob ala sufera de nu se poate.. nu joaca nimic ! nu stiu de ce se tot insista cu el. Sunt bulversat, mai bine ma opresc din scris , pentru ca nu stiu ce scriu in momentul de fata si nare rost sa scriu tampenii!! Trebuie luate masuri.. cat mai repede!
suntem o gluma proasta in deplasare.
Noroc cu ZAPATA ca altfel era groasa rau treaba.. ![]()
Din pacate,e normal ce s-a intamplat in seara,din pacate. Sigur,unii o sa vada arbitrajul ostil sau faptul ca repriza a 2-a a fost putin mai buna si astfel o sa scuze echipa. Despre meci,ce sa zici,e aceeasi neputinta a Stelei de vreo 2 ani incoace.
Mi-a venit o idee,hai sa schimbam antrenorul. Da,cititi bine,hai sa schimbam antrenorul pentru ca se pare ca doar atunci cand vine un antrenor nou Steaua joaca ceva(Steaua-Ceahlaul cand a venit Hagi,si Steaua-Otelul cand a venit Laca) iar apoi joaca acelasi gunoi.
Vad ca a dat Timisoara si golul 2,foarfeca mansour,ne-au umilit si astia,hai altii la rand sa bata echipa lui Becali,anul asta o sa avem multe umilinte,exact ca anul trecut.
Acum se vad rezultatele managamentului becalian,care l-a dat afara pe singurul care se pricepea cat de cat,si anume pe MM si de atunci el face totul,inclusiv transferurile. Felicitari si jucatorilor care de 2 ani incoace au spart 2 recorduri ale Stelei:neinvinsi de 18 ani in Ghencea si neivinsi de 11 ani la Timisoara.
Sper ca vedeti acum irelevanta certurilor pe tema antrenorilor,ei n-au material cu care sa lucreze pentru ca Becali e strans la punga. Olaroiu,Hagi si Laca sunt antrenori buni dupa parerea mea,dar n-au cu cine. Pe Oli nu-l respect pentru ca a fost carpa in fata ciobanului,dar recunosc ca e profesionist in meseria sa. Toti acesti 3 antrenori au incercat ceva ceva cu lotul sarantoc al Stelei,dar n-au putut mai mult.
Dupa cum vedeti se repeta aceleasi greseli ca anul trecut,punem accentul pe CL,unde ne descurcam mai rau ca anul trecut,iar in campionat o dam in bara rau de tot. CFR e la 9 puncte din etapa 14 exact cum pechinezii se distantasera anul trecut. ca si anul trecut campania de transferuri a cam fost de cacao,insa acum a fost facut 90% de cioban iar rezultatele se vad.
Intreb stelisti mai vechi ca mine(doar de 10 ani sunt stelist):De cand nu a mai fost Steaua scoasa din cursa la titlu doi ani la rand din turul campionatului?
Acesta ar fi trebuit sa fie un an de reconstructie adevarata dupa ce s-au vazut limitele echipei anul trecut,insa in cel mai pur stil becalian s-au carpit anumite compartimente si s-a mers la drum cu nadragii jos. Din tot lotul singurii care au cu adevarat valoare de Steaua in acest moment sunt zapata,Goian,Ghionea,Radoi,rada,emeghara,nesu,golanski,Cristocea,poate ov Petre,Dica,hai sa zicem plesan,Vali Badea pentru ca stiu ca are potential si din sentimentalism Neaga.
Sunt prea multi jucatori mediocri in lot si asta se vede de la o posta,nu vad cum nimeni din conducere nu vede asta. pentru al doilea an la rand ne luptam pentru locul 2 inca din etapa 14. Cu 6 pc din restante,avem 27 pc si cand ma gandesc ca mai sunt vreo 4-5 echipe langa noi ma apuca emotiile si pentru podium.
Ma repet,sa le fie rusine jucatorilor,au dovedit ca nu au orgoliu,**** ne-a si injurat si ne-a si batut,si o vom lua din rau in mai rau,miercuri ne-o trage sevilla iar apoi vom avea emotii cu pustii craiovei.
Traim vremuri negre,vremuri in care orice echipa in deplasare ne poate bate,vremuri in care ciobanul dicteaza totul la club,vremuri in care driblingul nu mai exista in Ghencea...
Of,Steaua unde esti?
Indiferent ce vom face in acest sezon,Laca trebuie sa ramana si sa se inceapa naibii o reconstructie din temelii a echipei pentru ca nu se mai poate.
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.
mda ... Craciunescu tocmai demonstreaza cum trebuia sa fie 11m la Banel
si din cele 2 goluri anulate, macar unul a fost precis
"Poli"-stii au fost cel putin duri; au jucat execrabil, doar la rupere
in fine ... HAI Steaua!
Din moment ce arbitrul a decis altfel chiar nu mai conteaza daca a fost sau nu. Am pierdut un meci, 3 puncte, un campionat, un record de invincibilitate, onoare, tot.