FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Poli Aek Timisoara - Steaua 2 - 0 (1 - 0)

«1234»
SteauaToronto01.11.2007 00:40

Duminica (4 Noiembrie)

 

Ora: 20:30

 

Transmis de Kanal D

GOD01.11.2007 06:51

2-1 pentru. Steaua :steag_steaua_ro:

dax4701.11.2007 09:03

Cu Laca mergem la victorie ! Insa grija mai multa la aparare de data asta. Sper sa inscriem mai mult ca pe Ghencea. Trebuie sa ne mai sporim golaverajul. Avem cea mai buna aparare, doar 7 goluri primite, dar totusi, avem nevoie de un atac mai prolific.

 

Forza Laca ! Forza Steaua !

DelPiero1001.11.2007 10:05

Meci greu!Eu sper sa vad doar aceeasi atitudine in randul jucatorilor si cu un joc ceva mai bun,vom invinge sigur!

cristi_mold01.11.2007 10:23

La acest meci se va vedea daca Laca a reusit sa schimbe ceva in jocul sau in atitudinea echipei. Sper intr-o victorie la mai mult de un gol diferenta.

bogdanutz701.11.2007 10:42

Va fi un meci teribil de greu , insa am convingerea ca putem pleca cu 3 pct de la Timisoara ( asta mai ales dupa ce Poli a luat-o de la olteni ). Avem mare nevoie de o victorie la Timisoara pentru ca imediat dupa vine returul cu Sevilla , meci care ne poate aduce primele pct in aceasra editie a CL. Cel putin dupa ce am vazut aseara in meciul cu Otelul , imi da dreptul sa sper ca se poate.

Doamne ajuta sa-si fi revenit baietii si sa incep seria de meciuri fara sa mai cunoastem infrangerea ( cel putin in campionat ) si daca se poate sa facem o figura frumoasa si in CL , macar calificarea in UEFA , lucru care nu mi se mai pare imposibil .

 

FORZA Steaua!!!

androsteaua01.11.2007 13:40

meci greu dar vom castiga! dam gol din penalty! forza Steaua

Virgil01.11.2007 15:33

@ SteauaToronto

 

Echipa timisoreana nu se mai numeste de multisor Poli AEK, ci Politehnica 1921 Stiinta. Cred ca se impune modificarea de rigoare.

 

Vom intalni o echipa puternica, mandra de prestatia sa din acest sezon si de locul fruntas pe care il ocupa in clasament. In mod sigur ne vom lovi de dorinta ei de victorie si de ambitia de a infrange Steaua. Probabil ca vor fi sustinuti de un stadion plin, meciul in sine reprezentand derby-ul etapei.

 

Stim cu totii ca suporterii lui Poli sunt antistelisti si inclin sa cred ca vor reedita acele fapte antisociale la care recurg impotriva suporterilor izolati ai Stelei aflati pe strazile Timisoarei. Ii atentionez pe ai nostri sa nu poarte la vedere insemnele Stelei in atari ocazii. Pentru ca necivilizatii lor suporteri bat deopotriva tineri, tinere, copii.

 

Steaua e o echipa puternica si se pare ca odata cu venirea lui Marius Lacatus joaca complet altceva decat pana acum. Faze frumoase, numeroase ocazii de gol si goluri.

In mod sigur suntem mai buni decat ei si asta se va observa lesne. Mai depinde si de arbitri dar probabil ca nu vom avea probleme, fiindca Jabba Iancu nu prea se are in gratii cu conducerea federatiei.

Sper sa invingem.

razvan_stelist200701.11.2007 17:22

cred ca va fi un 2-2!

st_194701.11.2007 18:37

fulgeru bragadiru Steaua 1-2 :!:

 

@ SteauaToronto

 

Echipa timisoreana nu se mai numeste de multisor Poli AEK, ci Politehnica 1921 Stiinta. Cred ca se impune modificarea de rigoare.

 

Vom intalni o echipa puternica, mandra de prestatia sa din acest sezon si de locul fruntas pe care il ocupa in clasament. In mod sigur ne vom lovi de dorinta ei de victorie si de ambitia de a infrange Steaua. Probabil ca vor fi sustinuti de un stadion plin, meciul in sine reprezentand derby-ul etapei.

 

Stim cu totii ca suporterii lui Poli sunt antistelisti si inclin sa cred ca vor reedita acele fapte antisociale la care recurg impotriva suporterilor izolati ai Stelei aflati pe strazile Timisoarei. Ii atentionez pe ai nostri sa nu poarte la vedere insemnele Stelei in atari ocazii. Pentru ca necivilizatii lor suporteri bat deopotriva tineri, tinere, copii.

 

Steaua e o echipa puternica si se pare ca odata cu venirea lui Marius Lacatus joaca complet altceva decat pana acum. Faze frumoase, numeroase ocazii de gol si goluri.

In mod sigur suntem mai buni decat ei si asta se va observa lesne. Mai depinde si de arbitri dar probabil ca nu vom avea probleme, fiindca Jabba Iancu nu prea se are in gratii cu conducerea federatiei.

Sper sa invingem.

Prietenul nostru TORONTO a facut bine ca a zis Poli aek Timisoara.daca observi cand e meci cu Poli mereu pe site apare Poli aek (ca o ironie). ...

Mirciulik01.11.2007 19:07

Bate Steaua. II face muci. fular-campionii

@dy_00701.11.2007 20:34

Merg pe un 2-1 m fular-campionii Dica omul meciului. Santem obligati sa batem la Timisoara pentru a ne apropia de CFR :huh: spre24

weeezer02.11.2007 10:02

M-as bucura sa vad aceeasi viteza pe flancuri ca in meciul cu Galatiul, aceeasi incisivitate in zona centrala, aceleasi incursiuni ale lui Emeghara, viziunea lui Dica, mai multa siguranta din partea lui Ovidiu Petre si Nesu, gol(uri) din partea lui Dorin Goian. Putin noroc pentru Badea, sa revina Iacob, sa marcheze Surdu (sper in revirimentul sau, odata cu venirea lui Lacatus) iar Zapata sa fie la fel de sigur pe el ca si pana acum.

 

Pronostic 1-8 :happy:

axl2302.11.2007 10:20
Pronostic 1-8 :happy:

E timpul sa ne depasim conditia. 1-9

DelPiero1002.11.2007 12:38

Eu sper sa nu-l mai vad pe Nesu...Golanski cand isi mai revine?

Joint02.11.2007 12:51

Cred ca a venit DIN NOU momentul sa punem la punct cacarezele violet, cu nume si palmares incerte. Nu de alta, dar au inceput sa se bage prea mult in seama pe forumuri si emisiuni si sunt obositori.

M-as multumi sa le dam vreo 4 si sa nu luam nici un gol. Vorba poetului : "... un mesaj din Bucuresti/ Poli p..a s-o belesti !"

dr.adrian902.11.2007 13:41

nu prea vad bine Steaua in meciul cu porumbeii 2

sunt nervosi ca au pierdut cu Craiova si vor face tot posibilul sa castige

Joint02.11.2007 13:59

...iar noi o sa intepenim de frica pentru ca niste bastarzi frustrati sunt nervosi. sunt vai de ***** lor, sa ne lase cu parturile astea ieftine..

andyro02.11.2007 16:12
"... un mesaj din Bucuresti/ Poli p..a s-o belesti !"

"...sa se stie-n toata tara/M..e Poli Timisoara" :D

1uLy4Nn02.11.2007 16:19

sper lao victorie mai ales ca Poli vine dupa o infrangere iar Steaua dupa o victorie.. pronostic nu dat ca nu prea nimeresc... dar zic un x2 :steagcruce:

stelistu1402.11.2007 16:35

cum era cantecul ala ... era ceva cu " si ne ****** pe curva cea violeta.."

puiu mordasan02.11.2007 19:23
:steagcruce: Oricat de tare vor sa se bage in seama cei de la Timisoara{in special Iancu} ca Poli - Steaua ar fi un derby, este bine de stiut ca singurul derby adevarat este cu spurcatii de maidanezi. Poli - Steaua 1 - 3 !!! :steag_steaua_ro:
Virgil02.11.2007 19:31

Puiule, e vorba de derby-ul etapei, nu de cel al campionatului.

In alta ordine de idei derby-ul campionatului se poate juca intre oricare doua echipe care au sanse reale la titlu. Asta evident in ultimele etape. Vremurile in care Steaua si Dinamo se succedau alternativ la titlu au cam apus. Dupa '89 a intrat in hora si Rapidul, iar in ultimii doi ani CFR-ul aspira tot mai puternic la titlul de campioana a Romaniei. Vin din urma Unirea, Vaslui si Poli Timisoara. Asta e foarte bine pentru ca se presupune ca vom avea un campionat mai puternic.

**alex**02.11.2007 20:42
"...sa se stie-n toata tara/M..e Poli Timisoara" :D

 

Ale ale ale ale ale oooooooooo :P

adiStar02.11.2007 23:41

as vrea sa va intreb daca vine cineva care e pe site acum la Timisoara la meci , eu stau in tm din pacate pana termin fac. si vreau sa merg la meci doar daca as putea sa vin cu galeria Stelei

«1234»