Duminica (4 Noiembrie)
Ora: 20:30
Transmis de Kanal D
Duminica (4 Noiembrie)
Ora: 20:30
Transmis de Kanal D
2-1 pentru. Steaua :steag_steaua_ro:
Cu Laca mergem la victorie ! Insa grija mai multa la aparare de data asta. Sper sa inscriem mai mult ca pe Ghencea. Trebuie sa ne mai sporim golaverajul. Avem cea mai buna aparare, doar 7 goluri primite, dar totusi, avem nevoie de un atac mai prolific.
Forza Laca ! Forza Steaua !
Meci greu!Eu sper sa vad doar aceeasi atitudine in randul jucatorilor si cu un joc ceva mai bun,vom invinge sigur!
La acest meci se va vedea daca Laca a reusit sa schimbe ceva in jocul sau in atitudinea echipei. Sper intr-o victorie la mai mult de un gol diferenta.
Va fi un meci teribil de greu , insa am convingerea ca putem pleca cu 3 pct de la Timisoara ( asta mai ales dupa ce Poli a luat-o de la olteni ). Avem mare nevoie de o victorie la Timisoara pentru ca imediat dupa vine returul cu Sevilla , meci care ne poate aduce primele pct in aceasra editie a CL. Cel putin dupa ce am vazut aseara in meciul cu Otelul , imi da dreptul sa sper ca se poate.
Doamne ajuta sa-si fi revenit baietii si sa incep seria de meciuri fara sa mai cunoastem infrangerea ( cel putin in campionat ) si daca se poate sa facem o figura frumoasa si in CL , macar calificarea in UEFA , lucru care nu mi se mai pare imposibil .
FORZA Steaua!!!
meci greu dar vom castiga! dam gol din penalty! forza Steaua
@ SteauaToronto
Echipa timisoreana nu se mai numeste de multisor Poli AEK, ci Politehnica 1921 Stiinta. Cred ca se impune modificarea de rigoare.
Vom intalni o echipa puternica, mandra de prestatia sa din acest sezon si de locul fruntas pe care il ocupa in clasament. In mod sigur ne vom lovi de dorinta ei de victorie si de ambitia de a infrange Steaua. Probabil ca vor fi sustinuti de un stadion plin, meciul in sine reprezentand derby-ul etapei.
Stim cu totii ca suporterii lui Poli sunt antistelisti si inclin sa cred ca vor reedita acele fapte antisociale la care recurg impotriva suporterilor izolati ai Stelei aflati pe strazile Timisoarei. Ii atentionez pe ai nostri sa nu poarte la vedere insemnele Stelei in atari ocazii. Pentru ca necivilizatii lor suporteri bat deopotriva tineri, tinere, copii.
Steaua e o echipa puternica si se pare ca odata cu venirea lui Marius Lacatus joaca complet altceva decat pana acum. Faze frumoase, numeroase ocazii de gol si goluri.
In mod sigur suntem mai buni decat ei si asta se va observa lesne. Mai depinde si de arbitri dar probabil ca nu vom avea probleme, fiindca Jabba Iancu nu prea se are in gratii cu conducerea federatiei.
Sper sa invingem.
cred ca va fi un 2-2!
fulgeru bragadiru Steaua 1-2 :!:
@ SteauaToronto
Echipa timisoreana nu se mai numeste de multisor Poli AEK, ci Politehnica 1921 Stiinta. Cred ca se impune modificarea de rigoare.
Vom intalni o echipa puternica, mandra de prestatia sa din acest sezon si de locul fruntas pe care il ocupa in clasament. In mod sigur ne vom lovi de dorinta ei de victorie si de ambitia de a infrange Steaua. Probabil ca vor fi sustinuti de un stadion plin, meciul in sine reprezentand derby-ul etapei.
Stim cu totii ca suporterii lui Poli sunt antistelisti si inclin sa cred ca vor reedita acele fapte antisociale la care recurg impotriva suporterilor izolati ai Stelei aflati pe strazile Timisoarei. Ii atentionez pe ai nostri sa nu poarte la vedere insemnele Stelei in atari ocazii. Pentru ca necivilizatii lor suporteri bat deopotriva tineri, tinere, copii.
Steaua e o echipa puternica si se pare ca odata cu venirea lui Marius Lacatus joaca complet altceva decat pana acum. Faze frumoase, numeroase ocazii de gol si goluri.
In mod sigur suntem mai buni decat ei si asta se va observa lesne. Mai depinde si de arbitri dar probabil ca nu vom avea probleme, fiindca Jabba Iancu nu prea se are in gratii cu conducerea federatiei.
Sper sa invingem.
Prietenul nostru TORONTO a facut bine ca a zis Poli aek Timisoara.daca observi cand e meci cu Poli mereu pe site apare Poli aek (ca o ironie). ...
Bate Steaua. II face muci. ![]()
Merg pe un 2-1 m
Dica omul meciului. Santem obligati sa batem la Timisoara pentru a ne apropia de CFR
spre24
M-as bucura sa vad aceeasi viteza pe flancuri ca in meciul cu Galatiul, aceeasi incisivitate in zona centrala, aceleasi incursiuni ale lui Emeghara, viziunea lui Dica, mai multa siguranta din partea lui Ovidiu Petre si Nesu, gol(uri) din partea lui Dorin Goian. Putin noroc pentru Badea, sa revina Iacob, sa marcheze Surdu (sper in revirimentul sau, odata cu venirea lui Lacatus) iar Zapata sa fie la fel de sigur pe el ca si pana acum.
Pronostic 1-8 ![]()
Pronostic 1-8![]()
E timpul sa ne depasim conditia. 1-9
Eu sper sa nu-l mai vad pe Nesu...Golanski cand isi mai revine?
Cred ca a venit DIN NOU momentul sa punem la punct cacarezele violet, cu nume si palmares incerte. Nu de alta, dar au inceput sa se bage prea mult in seama pe forumuri si emisiuni si sunt obositori.
M-as multumi sa le dam vreo 4 si sa nu luam nici un gol. Vorba poetului : "... un mesaj din Bucuresti/ Poli p..a s-o belesti !"
nu prea vad bine Steaua in meciul cu porumbeii 2
sunt nervosi ca au pierdut cu Craiova si vor face tot posibilul sa castige
...iar noi o sa intepenim de frica pentru ca niste bastarzi frustrati sunt nervosi. sunt vai de ***** lor, sa ne lase cu parturile astea ieftine..
"... un mesaj din Bucuresti/ Poli p..a s-o belesti !"
"...sa se stie-n toata tara/M..e Poli Timisoara" ![]()
sper lao victorie mai ales ca Poli vine dupa o infrangere iar Steaua dupa o victorie.. pronostic nu dat ca nu prea nimeresc... dar zic un x2 ![]()
cum era cantecul ala ... era ceva cu " si ne ****** pe curva cea violeta.."
Puiule, e vorba de derby-ul etapei, nu de cel al campionatului.
In alta ordine de idei derby-ul campionatului se poate juca intre oricare doua echipe care au sanse reale la titlu. Asta evident in ultimele etape. Vremurile in care Steaua si Dinamo se succedau alternativ la titlu au cam apus. Dupa '89 a intrat in hora si Rapidul, iar in ultimii doi ani CFR-ul aspira tot mai puternic la titlul de campioana a Romaniei. Vin din urma Unirea, Vaslui si Poli Timisoara. Asta e foarte bine pentru ca se presupune ca vom avea un campionat mai puternic.
"...sa se stie-n toata tara/M..e Poli Timisoara"![]()
Ale ale ale ale ale oooooooooo ![]()
as vrea sa va intreb daca vine cineva care e pe site acum la Timisoara la meci , eu stau in tm din pacate pana termin fac. si vreau sa merg la meci doar daca as putea sa vin cu galeria Stelei