S-a mai stins o stea.
Azi dimineata, la ora 7.20 in sectia de Terapie Intensiva a spitalului judetean din Pitesti, Dobrin, o adevarata legenda a fotbalului romanesc, ne-a parasit pentru totdeauna dupa ce a fost rapus de o grava maladie a plamanilor, cancerul pulmonar.
Dupa ce in urma cu 6 luni a fost operat in Bucuresti pentru a se incerca tratarea bolii, saptamana aceasta a fost internat din nou, intrucat facuse recidivã pulmonarã.
Cuvintele sunt de prisos. Am pierdut un om pe care ni-l vom aminti mereu cu sentimente de respect si mandrie... In urma sa ramane amintirea unui jucator exceptional, poate cel mai mare pe care l-a avut tara noastra.
Te vom purta mereu in inimile noastre.
Dumnezeu sa te ierte, Gicule !
Echipa redactionala FCSTEAUA.RO
