Vad ca deja parte din fanii Stelei se imbata cu apa rece . 4-0 cu dezbracatii de la FC Bacau .Sunteti voi siguri ca ciobanul nu s-a dus acolo cu vreo geanta de bani ,asa ca sa ne mai inchida gura ?Ar fi incercat el si la Arad ,dar s-a lovit de Lacatus ,pe care incerca sa-l ademeneasca miseleste ca poate-i va da Steaua pe mana ?
Dar momentul adevarului va veni saptamana viitoare . Pustii de la Arsenal vor omori Steaua pe Ghencea .Ciobanul nu vrea performanta ,vrea doar bani si publicitate de la Steaua .
Astazi citeam declaratia lui Florin Calinescu , cum ca Steaua nu are ce cauta in CL .Normal ca nu are ce cauta atata vreme cat ciobanul nu baga un leu in jucatori ca lumea .I-a vandut pe Thereau ,Elton ,etc si a cumparat jucatori mediocrii din Liga lui Mitica .Cu astia nu avem ce cauta in CL .
Si vom ramane mereu cu amintirea umilitelor din CL .Dar nu cred ca morisca asta o sa-i mai mearga prea mult ,pentru ca atata vreme cat nu face nimic sa imbunatatesca performanta, viitor nu exista .
Cati jucatori tineri au mai venit din pepinierea de la Steaua ?Cumpara ,dar cumpara nulitati .
Asa ca sa nu ne mai laudam cu marele si performantul lot ,ca o sa-i vedem saptamana viitoare cand nici nu vor gasi mingea pe teren .
In schimb se pare ca se vaitau ca-i supunea Hagi la un efort prea mare la antrenamente ( vezi cazul Neaga care nu mai stie sa gaseasca mingea pe teren ).Jucatorii din generatia Hagi faceau efort mult mai mare si pe bani mult mai putini . Dar isi doreau sa castige ,sa fie mari fotbalisti ;de aceea au si ajuns legende pentru Romania in timp ce unul ca Neaga va trece prin fotbal fara ca cineva sa-si mai aminteasca de el vreodata .
