nu ne-au suspendat stadionu...a belit-o ciobanu...nu mai are cum sa scape:D
nu ne-au suspendat stadionu...a belit-o ciobanu...nu mai are cum sa scape:D
@RedStar - Somanescu si-a spus parerea personala.Nu trebuie sa fi de acord cu el,cum nici eu nu sunt de acord cu tine...asta e suntem liberi sa ne exprimam fiecare parerile si opiniile, dar daca tot o facem hai sa o facem civilizat...crezi ca-ti cer prea mult ?
Odata convins ca Steaua poate ajunge acolo( dupa ce bati Valencia, Lens, Besiktas si faci egal la Genova sau Berlin era clar ca avem fata de UCL), oierului i-a suras soarta: Oleg Protasov a primit o oferta de nerefuzat, astfel ca a primit cale libera pentru a-l instala antrenor pe omul sau: docilul si degraba ascultatorul Cosmin Olaroiu.
/>
Mihai, uneori apreciez ceea ce scri, dar acuma chiar este un articol prost, un articol scris din frustrare, din ura fata de cioban si resentimente fata de Oli. Omule o echipa nu are fata de CL daca reuseste cateva meciuri bune, o echipa are fata de CL daca este constatnta, sigura pe ea, capabila sa isi revina indiferent de lovituri, indiferent de adversar, indiferent de absenti. O echipa de CL are jucatori de valoare, tehnici, puternici, care stiu jocul, au experienta, au un antrenor capabil sa le impuna o mentalitate de invingator, de a le ridica moralul, nu de a le plange pe umar si a-i vata asa cum se intampla la noi.
O echipa puternica (ceea ce este CL) nu se chinuie cu echipe de pluton, nu inscrie 1 gol pe meci, nu transfera jucatori de la Vaslui si Jiul, o echipa de CL nu castiga campionatul fiindca patronul umbla cu genti de bani pe la diferite echipe care intalnesc competitoarele noastre la locul de CL, jucatorii unei echipe de CL stiu sa faca si altceva decat pasa in lateral si angajari de peste 20 de metri. O echipa de Cl nu sta intr-un jucator, nu prea conteaza ca le lipseste coordonatorul, marcatorul, aceea echipa desi va juca mai slab, tot va reusi sa faca performanta, spectacol, sa joace de la egal la egal cu orice adversar. O echipa de CL nu gaseste scuze peibile ca "am avutut ghinion", "ne-a lipsit X", sau celebra "nu a vrut Dumnezeu", o echipa de Cl nu invoca arbitrajul, nu inscrie numai acasa, nu se apara tot meciul, nu se roaga sa "nu ia mai mult de 3" de la echipele gigant aleCl, nu marcheaza numai din faze fixe.
Si acuma, Lens, Besiktas, Genova sau Berlin, nu prea sunt echipe de CL, sunt echipe medii in tarile lor, dar nu si in Europa, nu sunt echipe care sa aibe "abonament la CL", si in plus, egalul de la Genova si Berlin au fost cam cu noroc, nu prea am jucat cine stie ce. Cat despre meciul cu Valencia, mi se pare unul dintre cele mai mincinoase, adica am facut un joc extraordinar, dar dupa aceea pauza, a urmat dezastrul.
Cum poti sa spui ca Becali i-a dat afara pe Zenga si pe Protasov ca sa vina executantul de Oli? de unde stia el ca Oli ii va face toate poftele? Oli s-a lasat influentat mult mai traziu, si nicidecum imediat, cine vroiai sa vina atunci? ce alte variante ar mai fi fost? Parca toata lumea il dorea pe Oli atunci nu? va mai aduceti aminte de europoli? cine a facut echipa aia? la vremea respectiva tm juca mult mai bine decat Steaua, asa ca Oli nu avea atunci renumele de servant ci mai degraba de un antrenor foarte promitaor.
Multi dintre noi cred ca oierul e un prost si ca nu realizeaza unde duce Steaua. Ei, eu spun ca nu e asa. Eu spun ca stie perfect ce face. Pentru el situatia de acum este ideala,Steaua ii aduce milioane de dolari anual, glorie si publicitate, insa stie ca daca Steaua ar depasi acest nivel incipient al performantei, legile pietei concurentei fotbalistice l-ar obliga sa faca din Steaua o adevarata industrie, ori in acest caz, nu si-ar mai permite sa faca chiar ce vrea. El stie toate acestea. Acum ceva vreme scriam aici ca asta e nivelul maxim de perfomanta al Stelei actuale - referindu-ma la faptul ca o calificare in grupele UCL e maximul acestei generatii de fotbalisti - dar nu-mi inchipuiam ca doar atat s-a dorit. Ca acesta e FINALUL, cand de fapt ar fi trebuit sa fie INCEPUTUL.
/>
Fals complet, ce industrie sa faca el la Steaua Mihai? Se se inteleaga bine, industrie sunt cateva cluburi 10-15 in Cl, restul sunt doar echipe care joaca bine, spectaculoase si atat. Voi chir vedeti Steaua fiind o Barcelona? avand aceiasi piata cu Manchester? avand numarul de fani ai lui Madrid? Voi vedeti Steaua ajungand constant in sferturi-semifinale alea CL? Si de ce s-ar opune ciobanul in a avea o Stea care sa ajunga in semifinale si sa castige campionatul in etapa a 20? El isi atribuie super merite ca am castigat campionatul dar sa ajungem in semifinale, ia ganditi-va cata popularitate a strans dupa Boro? dupa meciul de la Kiev, spunea cineva ca o sa castigam in Ucraina? e cineva mai optimist ca el? da cineva declaratii ca "am venit in vacanta"? orice victorie a Stelei o va aconta si o va face ca fiind datorita lui, datorita implicarii sale?
Crezi ca daca vine Murinio, il va impiedica sa spuna sunt bani mei, fac ce vreau eu? credeti ca daca mai vin 2,3 persoane responsabile la club va face ca militaria lui sa inceteze? nici vorba, mai rau va lua amploare.
Tu crezi ca el face scandalurile astea gratuite doar ca sa tine Steaua in loc? crezi ca el vrea ca Steaua sa piarda, sa faca egal, sa joace prost? nici vorba, le face pentru ca vede ca mergem prost, ca suntem la un pas de a distruge 3 ani de munca, ca avem putin pana la a esua. In plus le face si pentru a arata "cine e sefu"-asa cum ai spus si tu, pentru a lasa impresia ca doar el intelege ce se intampla la club.
Cu prietenie,
Mihai
Salut
Comisia de Disciplina a FRF ne-a scutit de o eventuala suspendare si putem umple stadionul la meciul cu Vasluiul. Solutia nu e stadionul gol, nici vorba, trebuie sa fie cat mai multa lume pentru a-i arata miliardarului de doi lei (scuzati oximoronul!) ce inseamna Steaua cu adevarat si de ce este atat de iubita. Sambata avem si un meci extrem de dificil cu trupa lui Dorinel si e bine sa sprijinim cat putem echipa!!! Forza Steaua! Vinci Per Noi!
Tu crezi ca el face scandalurile astea gratuite doar ca sa tine Steaua in loc? crezi ca el vrea ca Steaua sa piarda, sa faca egal, sa joace prost? nici vorba, le face pentru ca vede ca mergem prost, ca suntem la un pas de a distruge 3 ani de munca, ca avem putin pana la a esua. In plus le face si pentru a arata "cine e sefu"-asa cum ai spus si tu, pentru a lasa impresia ca doar el intelege ce se intampla la club.
Pentru a reusi trebuie unitate, nu dezbinare. Cand iti umilesti jucatorii, antrenorii, stafful tehnic, nu cred ca arati stofa de conducator, ci de om ingust la minte, caruia averea i s-a urcat la cap. Oierul nu e decat un intarziat mental, anul viitor isi va face publicitate in Intertoto impreuna cu ovidel, Banel si surduel.
Vom constata cat de curand, ca acesti ultimi ani cu niste reusite in Europa, au fost doar o intamplare, datorata a n circumstante favorabile.
Nu trebuie sa fim naivi sa credem ca s-au schimbat prea multe in fotbalul romanesc, este adevarat s-au bagat mai multi bani, nu au mai fost vandute echipe intregi, dar la conducerea lui au ramas vesnicii nasul si militica, iar la conducerea cluburilor aceleasi personaje care nu prea au treaba cu fotbalul, cu profesionalismul si alte chestii din astea minore.
e greu si e trist ceea ce se intampla la Steaua! pana nu pleca Becali va fi foarte greu!
Somanescu revine in forta cu motivele esecului : Olaroiu.
Esti de-a dreptul PENIBIL,PENIBILPENIBIL.
Apropo Mihaita nu ne-ai mai scris nimic de MARELE STELIST Bostina ala de ne dadea noua lectii cum se ia sub aripa ocrotitoare baEtii care dau cu pumnul in amicale.
Mihaita tu esti Buzarinu+Geanta al acestui site, cea mai proasta combinatie posibila.Pana si dom militian Virgil scrie mai bine.
Iarta-ne Mihaita si NU NE MAI SCRIE ARTICOLE.Lasa-i pe altii care se pricep.Tu rezumate la posturi si atat.
cel mai indicat ar fi sa nu mai mergem la stadion sa-i bagam bani in buzunar lu' "Becali prostu' copiilor",pentru ca oricum ,echipa care joaca acum in Ghencea nu mai este Steaua,nu mai este nici macar o ECHIPA
Somanescu revine in forta cu motivele esecului : Olaroiu.
Esti de-a dreptul PENIBIL,PENIBILPENIBIL.
Apropo Mihaita nu ne-ai mai scris nimic de MARELE STELIST Bostina ala de ne dadea noua lectii cum se ia sub aripa ocrotitoare baEtii care dau cu pumnul in amicale.
Mihaita tu esti Buzarinu+Geanta al acestui site, cea mai proasta combinatie posibila.Pana si dom militian Virgil scrie mai bine.
Iarta-ne Mihaita si NU NE MAI SCRIE ARTICOLE.Lasa-i pe altii care se pricep.Tu rezumate la posturi si atat.
Miaus du-te invartindu-te cu Olaroiu tau. Pleaca dupa el la camile si lasa-ne.
Solutia e sa lasam stadionul gol. Becali nu va intelege niciodata care e treaba cu iubirea fata de Steaua. Asa ca sustinand aceasta echipa, care nu e tocmai Steaua, ii bagam lui bani in buzunar si il facem fericit. In modul acesta nu vom scapa niciodata de el.
Somanescu revine in forta cu motivele esecului : Olaroiu.
Esti de-a dreptul PENIBIL,PENIBILPENIBIL.
Apropo Mihaita nu ne-ai mai scris nimic de MARELE STELIST Bostina ala de ne dadea noua lectii cum se ia sub aripa ocrotitoare baEtii care dau cu pumnul in amicale.
Mihaita tu esti Buzarinu+Geanta al acestui site, cea mai proasta combinatie posibila.Pana si dom militian Virgil scrie mai bine.
Iarta-ne Mihaita si NU NE MAI SCRIE ARTICOLE.Lasa-i pe altii care se pricep.Tu rezumate la posturi si atat.
Nu vroiam sa=ti mai raspund,dar esti complet pierdut: de unde ai inteles tu din acest articol ca Olaroiu este principala cauza a esecului??? Eu am spus doar ca Olaroiu, prin lipsa lui de caracter, l-a ajutat pe cioban!
Chiar nu mai realizezi ce citesti?
Cat despre Bostina, raman la parerea ca e stelist si te rog sa citesti ce am scris referitor la plecarea lui, in arhiva rubricii. hai cauta ca si-asa n-ai altceva de facut. Sau ai?
Din ciclul "Avem o echipa, ne mai trebuie si suporteri" inca un monument de ura marca Somanescu.Somanescule, tata, Oli nu mai e la echipa. Lasa-l in pace.
Somanescule, nu vrei in semn de solidaritate cu Hagi sa-ti dai si tu demisia din necalitatea de redactor?
Hai te rog frumos!
Prietene, poate unora dintre noi ne plac articolele lui Mihai. Ce zici de asta ? Esti surpins ? Daca da, pastreaza-ti sfaturile pentru tine si respecta-i fiecaruia dreptul de a-si expune opinia. Deci...nu mai da tu astfel de sfaturi pentru ca nu esti cel mai in masura. Sau daca te tine, scrie si tu un articol format din mai mult de 10 randuri.
Numai bine.
ce sar de fund in sus cei 3 cunoscuti aparatori(miaus,andyq,redstar) ai dreptatii,profesionismului si frumusetii-intr-un cuvant Olaroiu
Olaroiu este de vina pentru cel putin 50% din lucrurile care se intampla acum la Steaua pentru ca de la el a pornit declinul si jocul penibil
de la el a inceput ciobanul sa se creada antrenor si de la el au inceput jucatorii sa nu mai aiba deloc respect pentru antrenor
nici un om in afara de cioban care a trecut pe la Steaua nu mi-a provocat atata scarba ca mizeria de Olaroiu
prin declaratii,prin minciuni.prin lingusenie,prin calitatile lui de antrenor -tot imi provoaca scarba
pur si simplu nu pot sa gasesc un lucru pozitiv la omu` asta
Miaus du-te invartindu-te cu Olaroiu tau. Pleaca dupa el la camile si lasa-ne.Solutia e sa lasam stadionul gol. Becali nu va intelege niciodata care e treaba cu iubirea fata de Steaua. Asa ca sustinand aceasta echipa, care nu e tocmai Steaua, ii bagam lui bani in buzunar si il facem fericit. In modul acesta nu vom scapa niciodata de el.
Dupa cum ziceam pentru unii viata e simpla in alb si negru.Camile si non-camile.Si tu jcd ai un loc asigurat in Rai fii linistit.
Aceasta echipa pe care o sustin eu se numeste in continuare FC Steaua Bucuresti, are palmaresul Stelei asa ca asta e echipa cu care tin.Becali a zis o treaba desteapta aseara,Steaua va merge si peste 100 de ani cu sau FARA Becali deci isi da seama ca este inlocuibil.
Si mai devreme sau mai tarziu asta se va intampla.Raspunsul nu este retragerea de pe stadion ci umplerea stadionului la fiecare meci si bombardarea cu bannere si strigari.
Mentalitatea ta jcd de a iti lua jucariile si a pleca doar pentru ca te simti inferior adversarului este una pur ROMANEASCA asa cum i-ar placea lui Jiji.
Hai sa fim si noi macar de data asta NEMTI!
Somanescu revine in forta cu motivele esecului : Olaroiu.
Esti de-a dreptul PENIBIL,PENIBILPENIBIL.
Apropo Mihaita nu ne-ai mai scris nimic de MARELE STELIST Bostina ala de ne dadea noua lectii cum se ia sub aripa ocrotitoare baEtii care dau cu pumnul in amicale.
Mihaita tu esti Buzarinu+Geanta al acestui site, cea mai proasta combinatie posibila.Pana si dom militian Virgil scrie mai bine.
Iarta-ne Mihaita si NU NE MAI SCRIE ARTICOLE.Lasa-i pe altii care se pricep.Tu rezumate la posturi si atat.
Voi chiar nu puteti sa cititi un articol, sa va exprimati opinia in mod normal si...atat ? Credeti ca pareti mai destepti daca incercati sa dati cu flit redactorilor site-ului. Eu cred ca nu. Din contra, cadeti in penibil.
Voi chiar nu puteti sa cititi un articol, sa va exprimati opinia in mod normal si...atat ? Credeti ca pareti mai destepti daca incercati sa dati cu flit redactorilor site-ului. Eu cred ca nu. Din contra, cadeti in penibil.
Nu redactorilor Joint, ci doar lui Somanescu.
Pentru calitatea de a fi cameleon,troglodit si cu ochelari de cal toate deodata ca la promotie.
Din ciclul "Avem o echipa, ne mai trebuie si suporteri" inca un monument de ura marca Somanescu.Somanescule, tata, Oli nu mai e la echipa. Lasa-l in pace.
Somanescule, nu vrei in semn de solidaritate cu Hagi sa-ti dai si tu demisia din necalitatea de redactor?
Hai te rog frumos!
Mai citeste odata articolul si cauta pasajul unde am scris eu ca Olaroiu este principalul vinovat pentru situatia actuala. Am spus doar ca Olaroiu a fost un instrument care l-a ajutat pe cioban, asa cum Hagi n-ar fi putut sa fie niciodata. La fel si Protasov sau Zenga.
Nu redactorilor Joint, ci doar lui Somanescu.
Pentru calitatea de a fi cameleon,troglodit si cu ochelari de cal toate deodata ca la promotie.
OK, este parerea ta despre el, te priveste. Mie imi plac articolele lui, nu stiu daca toate sau nu, dar chiar nu mi-ar face vreo placere sa nu mai scrie. Poate altora nu le plac articolele lui Catalin, ale lui Alex, ale lui Ovidiu si le cer sa plece. Ce facem daca se conformeaza ? Scriem noi articole sau lasam site-ul sa se stinga incet si sigur, la fel ca si Steaua ?
Are omul pata pusa pe Oli, e treaba lui. Eu am pata pusa pe ordinarul - ordinarilor si pe toata presa care l-a trezit la viata si acum nu mai poate sa-l ingroape. Daca s-a transforma peste noapte in cel mai curat om de pe pamant si tot as fi in stare sa-i sucesc gatul.
Nu vreau sa o fac eu pe grozavul sau pe avocatul celui ce a scris articolul, dar parca de la "simpatia" pe care o avem fata de ziaristii din presa romaneasca acum ce facem...ne rafuim si cu cei ce scriu pe site ?
@Joint
Si tocmai ca e parerea mea am dreptul sa mi-o exprim.
La inceput inca era argumentata, solida dar acum (mai tarziu cei drept) m-am prins si eu ca nu am cu cine, ca Somanescu are o pata pe Oli.
El are o pata pe Oli, eu am o pata pe el mecanismul e simplu.Nici nu e vorba de Olaroiu aici ci doar de un principiu.
Acum serios tie ti se pare normal sa fie socotit vinovat Olaroiu ca e Hagi INCOMPETENT?
Eu sunt pentru solutia protestului pe stadion. Protestul prin lipsa nu o sa aiba efect, de fapt Becali asta isi doreste, un stadion gol. Ar putea avea un efect mult mai mare un stadion plin care il contesta. Chestia cu stadionul gol nu o sa tina oricum sunt prea multi care merg la stadion ca sa aiba un motiv sa scuipe seminte si sa injure nepasandu-le de echipa ..
Mai citeste odata articolul si cauta pasajul unde am scris eu ca Olaroiu este principalul vinovat pentru situatia actuala. Am spus doar ca Olaroiu a fost un instrument care l-a ajutat pe cioban, asa cum Hagi n-ar fi putut sa fie niciodata. La fel si Protasov sau Zenga.
Unde erati ma voi desteptilor cand Steaua se califica in UCL sai cand era in sem cupei UEFA, sau cand castiga doua campionate la rand.
Offfffffffffffffffffff, asa patron asa suporteri. Daca tu spui despre Becali ca e cioban(ceea ce e corect) spun si io despre tine
ca habar n-ai de fotbal(ceea ce e si mai corect).
De ce trebuie sa va intoarceti la trecut. Lasati-l pe Oli in pace ca a facut destul pentru Steaua chiar daca nu castigam toate meciurile cu 5-0.
Si io il iubesc pe Hagi cel putin la fel de mult ca voi si tot timpul l-am sustinut(am scris chiar si pe acest forum lucru acesta!!!!!!!!!!!!!!!!!!) dar nu e cazul sa facem DIN NOU si DIN LUCRU ACESTA un capat de tara.
Terminati-va odata cu prostiile astea si faceti ce e spre binele Stelei. SUSTINETI echipa ca de aia va numiti SUPORTERI.
Noi nu suntem nici presedinti, nici patroni. Suntem SUPORTERI. Treaba noastra e sa incurajam echipa, daca vrem. Daca nu, NU trebuie sa venim la meci sa injuram echipa antrenorii, jucatorii, patronul sau mai stiu si io pe cine va supara.
RUSINE SA VA FIE.
mie acum imi este clar un singur lucru: cat va fi aceasta creatura la club, chiar nu va avea importanta cine va antrena echipa. Da, si eu aveam inainte un cui impotriva lui Olaroiu si am afirmat asta pe forum. Acum, s-a dus la arabi, sa fie sanatos, sa-i mearga bine...whatever treaba lui. As deveni cel mai al dracu fan al lui Oli daca i-ar aranja un transfer lui nea caisa la al hilal. poate sa-i garanteze ca o sa aibe la bani acolo de sa se spele pe cap cu ei. Isi ia 2- 300 de mioare cu el si om s-a facut.
Off topic Steaua a scapat de suspendare si a primit numai o amenda in schimb tiganii vor mai juca un meci fara ciorditori pardon spectatori daca se pot numi asa.
Astpet sa se scandeze impotriva oierului si a familiei lui de ratati..............sigur va face crize de nervi.
Tonul a fost dat se suporterii lui UTA voi trebuie sa-l continuati pana va pleca jegu dintre noi.
FORZA Steaua MEREU SUPERIORI
in meciul cu arsenal suporteri vor fi controlati pan la chiloti sa ca nush daca va merge
VOCEA nu vi-o poate lua nimeni!...
Unde erati ma voi desteptilor cand Steaua se califica in UCL sai cand era in sem cupei UEFA, sau cand castiga doua campionate la rand.Offfffffffffffffffffff, asa patron asa suporteri. Daca tu spui despre Becali ca e cioban(ceea ce e corect) spun si io despre tine
ca habar n-ai de fotbal(ceea ce e si mai corect).
De ce trebuie sa va intoarceti la trecut. Lasati-l pe Oli in pace ca a facut destul pentru Steaua chiar daca nu castigam toate meciurile cu 5-0.
Si io il iubesc pe Hagi cel putin la fel de mult ca voi si tot timpul l-am sustinut(am scris chiar si pe acest forum lucru acesta!!!!!!!!!!!!!!!!!!) dar nu e cazul sa facem DIN NOU si DIN LUCRU ACESTA un capat de tara.
Terminati-va odata cu prostiile astea si faceti ce e spre binele Stelei. SUSTINETI echipa ca de aia va numiti SUPORTERI.
Noi nu suntem nici presedinti, nici patroni. Suntem SUPORTERI. Treaba noastra e sa incurajam echipa, daca vrem. Daca nu, NU trebuie sa venim la meci sa injuram echipa antrenorii, jucatorii, patronul sau mai stiu si io pe cine va supara.
RUSINE SA VA FIE.
Opa dom' nas86 ne iei matale cu rusine sa ne fie?...Am zice ca am mai vazut tactica asta pe la politicieni atunci cand cineva critica puterea.Matale de-a cui parte esti? Esti cumva, ceva cu oierul? Sau poate esti platit de dansul, sau poate cine stie...Bre, toata suflarea stelista isi deplange un simbol, felul cum a fost murdarit de un om care se viseaza presedinte, arhanghelul Mihail sau Doamne iarta-ma ce-o mai fi in mintea lui bolnava...Mai nene, toata lumea contesta caracterul de slugoi innascut a lui Oli, un antrenor care a preluat echipa as zice de la Protasov, iar el vorba unui frate stelist de aici, fiind cel mai mare iluzionist din istoria Stelei a facut sa dispara fotbalul din Ghencea.Mai nene in general in viata se priveste inainte, nu inapoi cum ai vrea matale.Doamne mai sunteti multi in tara asta asa amarata?
P.S. Gica Hagi, personal imi pare rau de felul in care s-a sfarsit visul tau frumos la Steaua, dar nu se stie niciodata, poate DNA-ul isi va face datoria si-n tara asta si poate ai sa revii candva...
El are o pata pe Oli, eu am o pata pe el mecanismul e simplu.
...iar eu am alta pata pe tine...
Mai mieunel,tu din tot articolul ai priceput doar ceea ce era mai putin important,ca sa ai motiv sa te legi din nou de Mihai...
Ce ar fi sa te duci pe-o insula pustie,cu daffy de mana,si sa va plangeti unul pe umarul celuilalt dorul de Olaroiu?...