FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Bilete STEAUA - Rapid / Pachete pentru Liga Campionilor

«1234»
fcsteaua.ro04.09.2007 17:16

A fost stabilit pretul biletelor pentru partida cu Rapid Bucuresti, din etapa a saptea a Ligii I, care se va disputa duminica, 16 septembrie, ora 20:30, pe stadionul "Steaua" din Bulevardul Ghencea:

 

FOTOLII - 100 lei

TRIBUNA 0 - 60 lei

TRIBUNA I - 35 lei

TRIBUNA II - 25 lei

PELUZE - 15 lei

 

Biletele se vor pune in vanzare incepand cu data de joi, 6 septembrie, iar programul caselor de bilete este urmatorul:

 

Joi 06.09.2007 - Sambata 08.09.2007 - intre orele 10:00 - 18:00

 

Duminica 09.09.2007 - intre orele 12:00 - 16:00

 

Luni 10.09.2007 - Sambata 15.09.2007 - intre orele 12:00 - 18:00

 

Fiecare suporter are dreptul de a achizitiona maxim 4 bilete.

 

SteauaFC.com


Conducerea roș-albaștrilor a mãrit prețul biletelor fațã de sezonul trecut al Champions League.

180px-Liga_Campionilor_UEFA.png

Ieri dupã-amiazã, șefii Stelei, în frunte cu președintele Valeriu Argãsealã, s-au întîlnit cu o parte a liderilor galeriei pentru a vorbi despre prețurile tichetelor la meciurile de pe teren propriu din Liga Campionilor.

 

Deși anunțul oficial în aceastã privințã va fi fãcut cel mai probabil azi, Gazeta a aflat cuantumul pachetelor la cele 3 partide de acasã.

 

Astfel, cine vrea sã vadã confruntãrile din Ghencea cu Arsenal Londra, cu FC Sevilla și cu Slavia Praga va scoate din buzunar între 210 și 1.200 RON. Prețurile "populare" - la peluze, la tribuna I și la tribuna a II-a -, sînt sensibil mai mari decît anul trecut, deși numele adversarilor de acum sînt mai puțin sonore decît Real Madrid, Olympique Lyon ori Dinamo Kiev.

 

"Pentru nivelul de trai din România, sînt prețuri destul de mari, dar nu cu mult mai mari fațã de sezonul trecut. Sînt sigur cã la fiecare meci de pe teren propriu se va umple stadionul, așa cum s-a întîmplat și anul trecut, cînd s-a jucat mereu cu casa închisã", a spus unul din șefii galeriei.

 

Prețul pachetelor în acest sezon

 

Peluze 210 RON

Tribuna a II-a 400 RON

Tribuna I 700 RON

Tribuna 0 900 RON

Fotolii 1.200 RON

GSP

dr.adrian904.09.2007 18:00

Bostina pleaca la Dinamo.

apropo Dinamo

viitorul antrenor este ... Walter Zenga.

stelutawillis04.09.2007 18:17

forzza Steaua:)

Wally04.09.2007 18:17

Bostina si Zenga la spurcati? Vorbesti serios? Nu pot sa cred...

stelutawillis04.09.2007 18:20

Eu, nu cred caci Zenga o sa fie antrenor la Dinamo.

MadFroG04.09.2007 18:21

Sa se duca Bostina la javre!!! o sa fiu cel mai fericit

Probabil ca o sa-i converteasca si pe ceilalti jucatori de la Dinamo, la religia paharului si a noptilor pierdute !

Wally04.09.2007 18:39

Mie mi-e teama sa nu se repete povestea din sezonul trecut. Adica 2 rebuturi care au fost la noi sa inscrie si ei cate un gol in tot sezonul si alea sa fie in meciul cu noi :unsure:

catalin8404.09.2007 19:09

ba lasati-l dreaq pe Bostina,voi nu vedeti ce preturi au pus taranii la bilete.dai in plm de nesimtiti.pai pana acum era 50 de mii la peluze la derby si acum e 150 de mii.sa *** in gura toata conducerea.avem o conducere de rahat in frunte cu catelusul de Argaseala.

bella04.09.2007 19:14

nu pot sa cred ................. :|:|:|:|:|:|:|:| refuz sa cred ... nasol :D:D:D:D

Wally04.09.2007 19:20
pai pana acum era 50 de mii la peluze la derby si acum e 150 de mii.

150 de mii si nici nu e derby. Singurul derby e cu spurcatii!

sunchaser04.09.2007 19:24
ba lasati-l dreaq pe Bostina,voi nu vedeti ce preturi au pus taranii la bilete.dai in plm de nesimtiti.pai pana acum era 50 de mii la peluze la derby si acum e 150 de mii.sa *** in gura toata conducerea.avem o conducere de rahat in frunte cu catelusul de Argaseala.

 

si e mult mah 150 de mii ? v-ati obisnuit cu pomana 30 de mii intrarea la meci, sa veniti sa-l vedeti si sa-l aplaudati pe cioban .

Gezets04.09.2007 19:24

de ce nu ati facut abonamente cu 500???pretul e foarte bun,nu va mai smiorcaiti.

Wally04.09.2007 19:34

La meciurile din campionat nu sunt preturi mari deloc, insa in UCL poti sa ai si 2 abonamente ca nu beneficiezi de nici un avantaj(decat acela ca ai biletele rezervate un anumit numar de zile).

Bebe4ever04.09.2007 19:36
ba lasati-l dreaq pe Bostina,voi nu vedeti ce preturi au pus taranii la bilete.dai in plm de nesimtiti.pai pana acum era 50 de mii la peluze la derby si acum e 150 de mii.sa *** in gura toata conducerea.avem o conducere de rahat in frunte cu catelusul de Argaseala.

 

Pai asta era motivul pentru care veneati toti la peluze... ca erau biletele mai ieftine. Trebuia sa va faceti abonamente si acum nu mai aveati motive sa comentati.

cristinelly04.09.2007 19:57

Doamne ce preturi au "pachetele" pentru meciurile din grupe! Ati vazut?? cel mai ieftin 210 Ron ("mai scump ca anul trecut). si eu ma asteptam sa fie mai ieftin:((

andyro04.09.2007 20:10

Nu am vazut nicaieri ca Zenga vine la Dinamo, si sincer ma indoiesc ca o sa se intample.

 

Preturile nu sunt mari, dar nici foarte mici nu sunt. Ma intreb cat o sa fie la Dinamo.

 

Cele de la CL (daca sport.ro are dreptate) sunt totusi putin cam mari. 2.100.000 la peluza, probabil 3.5 M la tribuna...sunt niste sume care o sa ne aduca acelasi public pasnic in Ghencea. Ciobanul castiga bani, noi pierdem atmosfera.

ste_farfan04.09.2007 20:19
Doamne ce preturi au "pachetele" pentru meciurile din grupe! Ati vazut?? cel mai ieftin 210 Ron ("mai scump ca anul trecut). si eu ma asteptam sa fie mai ieftin:((

 

de unde stii?

andyro04.09.2007 20:25
silvian8704.09.2007 21:07

daca erati suporteri adevarati aveati abonamente si nu va mai plangeati atat pe aici...

the_ace04.09.2007 21:26
150 de mii si nici nu e derby. Singurul derby e cu spurcatii!

prietene de ce te plangi nu stii ce e ala abonament???

Wally04.09.2007 21:39

"Prietene" pe mine sincer ma doare in c*r cat e biletul la meciul asta ca oricum nu sunt in tara duminica si nu pot sa vin. Si nu ma plang, era o constatare si il corectam pe colegu'. Singurul derby e cu spurcatii! La urmatorul meci o sa te rog sa-mi imprumuti abonamentul tau, ca tot te dai rotund pe aici ca ai abonament, de parca ai fi singurul.

st_194704.09.2007 22:49

Umplem peluza,ii batem aia de sub pod si mergem fericiti acasa..marfa,nu?:)) steag1 dica10 dica10

twetwet04.09.2007 23:57

da chiar asa...ia nu va mai plangeti pe-aici de preturi...cine e suporter isi vinde si tricou sa ia un bilet la meci...stati acasa ca platiti doar abonamentu la TV si un pachet de seminte...rezonabil nu?

 

ce ironie la mine...am ab da nu-s in tara in duminica aia :((( si chiar asteptam meciu asta

 

**** rapid CFR/ 10 ani ai stat in b.....

neaalecu05.09.2007 01:48

detalii despre deplasarea la praga ,pe cand??? aloo ,o stire pe zi despre Steaua ,ce paziti???

onlySteaua05.09.2007 05:38

Profitand de teribilismul, naivitatea sau fanatismul unora, ciobanul iarasi va plati din "propriul" buzunar taxele unui intreg cartier de colorati sau va mai cladi o biserica, asa de ochii lumii, live on otv. Doar se apropie alegerile si "miliardarul" are nevoie de bani.

Nu are rost sa o mai lungim, preturile (ma refer la cele din cl) sunt de o nesimtire exagerata. Nu s-a tinut cont de absolut nimic normal in alegerea lor.

«1234»