"Becali l-a lasat imediat sa plece pe Thereau la sugestia lui Hagi care a zis ca nu are nevoie de el ca e acoperit pe postul de atacant."
Asta e scrisa de tine, "bai desteptule"(ca sa parafrazez un clasic in viata). Vreau sa-mi arati de unde ai aflat tu de sugestia lui Hagi. Foarte multe articole din ziare le-ai interpretat cum a vrut desteptaciunea ta din tartacuta, la fel si acum. Arata-mi unde l-a "sugestionat Hagi pe Becali!
Ce argument sa-ti dau atunci cand spui o minciuna, decat "minti"? Ce alte argumente sa-ti aduc, daca tu spui ceva si nu probezi afirmatiile?
Si "bai desteptule", iar vorbesti prostii si interpretezi cum vor muschii tai. Cand ti-am zis eu ca nu te pricepi la fotbal pentru ca spui de Hagi ca nu e antrenor bun? Sigur au fost in acelasi context sau iar te joci de-a aranjatul vorbelor in alt context?
Am spus ca trebuie sa asteptam, sa vedem ce poate Hagi. Am spus ca dupa meciul cu Urziceniul o sa am o parere despre activitatea lui Hagi, pentru ca vor fi trecut destule etape. Sa fiu de acord cu cineva care spune ca un antrenor nu are valoare inainte de a-l vedea la lucru, intr-un meci oficial? Ei bine, nu. Eu nu-mi creez opinii dupa ce spune presa sau dupa niste meciuri de pregatire, am rabdarea necesara de a gandi (un lucru strain tie, in majoritatea timpului) si de a analiza niste lucruri, dupa ce vad despre ce e vorba. Tu crezi ca-ti dau dreptate tie, care nici nu l-ai vazut pe Hagi la antrenament si ai sarit cu gura, ca "e antrenor varza"? Te inseli amarnic.
De asemenea am mai spus ca Hagi nu e cea mai buna solutie posibila, dar l-am vrut la Steaua pentru ca nu se va supune becaliotului si ca astept sa vad daca are valoare ca antrenor. Si imi sustin toate afirmatiile. Daca maine va veni un jucator la Steaua, tu vei spune ca e prost (chiar daca nu stii nimic despre el), eu as spune ca vreau sa-l vad la lucru cateva meciuri si apoi imi voi da cu parerea. Asta e diferenta dintre noi, papagalule!