FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Agonie și extaz

«1234»
endorama28.08.2007 19:04

si mie mi se pare aiurea un transfer al lui Dica la Cluj. chiar n-ar avea nici un sens. pe de o parte, cei de la Cluj au deja destui fotbalisti si nu inteleg ce le mai trebuie si Dica. pe de alta parte, 4 milioane mi se pare cam putin pentru Steaua. si nu in ultimul rand, cel mai important: eu cre dca Dica are nevoie de un transfer in strainatate care sa ii ofere o noua motivatie. la Steaua a cam realizat cam tot ce putea realiza dpdv personal si mai ales financiar.

 

oricum, eu cred ca faza asta cu transferul lui Dica la Cluj e doar o noua aberatie a lui Gigi. sau cine stie, poate vrea sa-i determine pe cei de la Benfica sa ofere mai mult.......

zob7928.08.2007 20:19

Lazio 22222222222222222222222222222222

Frumoase clipe...acum realizez ca pentru asta au fost proiectati maidanezii, pentru batjocura noastra eterna. De data asta, cerul le-a dat si handicap :biggrin:

zob7928.08.2007 20:20

Let's party on dinamoprostia :tongue:

PavelAndrei28.08.2007 20:22

da le-a bagat mortu in casa.si iar Steaua singura echipa care ajunge in GRUPE:X:X:X

zob7928.08.2007 20:29

Lazio 333333333333333333

E atit de usor, ca intr-un desen animat cu javre sodomizate in mod repetat

Unul cite unul va tirati dupa hhildan!

Lucas28.08.2007 20:30
Lazio 22222222222222222222222222222222

Frumoase clipe...acum realizez ca pentru asta au fost proiectati maidanezii, pentru batjocura noastra eterna. De data asta, cerul le-a dat si handicap :biggrin:

 

 

Nu e bine ce faceti!

dragos_drlsteaua28.08.2007 20:32

Sa faca astia de la gazeta niste poze sa vedem cum arata 65.000(conform gazetei, poate s-au mai inmultit patrupezii pe stadion, ca de vandut, s-au vandut 47000 de bilete) de caini plouati! Nu ca nu am mai vazut! :)

Extremist Stelist28.08.2007 20:44

off topic,

 

cine ma poate ajuta cu un bilet la meci?.....0722232035

zob7928.08.2007 20:55

Priviti, prieteni, moaca lui Borcea! Asta e simbolul real al paduchiosilor, o fatza desfigurata de umilinta

PavelAndrei28.08.2007 20:57

un televizor 3 milioane, un bilet 500 de mi, Bucuria de a o vedea pe Dinamo umilita este nepretzuita

alexmk1728.08.2007 21:08

TOTI STELISTII DANSEAZA,

CA Dinamo NE DISTREAZA!!!

 

Grande LAZIO!

 

 

Baieti, sa nu ne faceti vreo tampenie cu BATE, ca va luam de gat cum l-a luat Ganea pe arbitru!

 

E adevarat ca linie de mijloc cu Lovin si O.Petre e jale si daca lipseste si Goian, AM PUS-OOOOO!!!!!!!!

 

Zi-le Shakira! Borcica, uite cum danseaza trabucu' lu' Lazio!

 

Distreaza-ne Dinamo!

Miaus28.08.2007 21:16
un televizor 3 milioane, un bilet 500 de mi, Bucuria de a o vedea pe Dinamo umilita este nepretzuita

 

Bai terminati-va mah cu din astea.Sa va reamintesc ca noi suntem "Superiori"?

 

Gata nu s-au calificat, asta e poate unii se bucura, altora nu le pasa dar nu e cazul sa facem circ mai ales pe fcsteaua.

 

POTOLITI-VA!

 

P.S. Fata lui Borcea chiar merita sa fie postata la o coregrafie ceva.Era TOT ce puteai sa iti doresti!

Danntes28.08.2007 21:17

HAHAHAHA

 

Pudelii sunt ratati ca intotdeauna :D

 

Asta e soarta lor... LOOSERI istoriei!!!

 

Niste javre patetice cu pretentii europene...

 

Damn ...i feel extremely good :D

Sungod0128.08.2007 21:26

TOTI STELISTII DANSEAZA,

CA Dinamo NE DISTREAZA!!!

 

Grande LAZIO!

Baieti, sa nu ne faceti vreo tampenie cu BATE, ca va luam de gat cum l-a luat Ganea pe arbitru!

 

E adevarat ca linie de mijloc cu Lovin si O.Petre e jale si daca lipseste si Goian, AM PUS-OOOOO!!!!!!!!

 

Zi-le Shakira! Borcica, uite cum danseaza trabucu' lu' Lazio!

 

Distreaza-ne Dinamo!

 

 

ca bn zici fratioare distreazane Dinamo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sprecl2 fularultras steagro steag3 steag3

predatorpulse728.08.2007 21:30

Total de acord cu Miaus,nu mai va bucurati atat ca o sa va bucurati cu adevarat maine la meciul Stelei cand o sa intram in CL. Noi suntem superiori si as vrea sa cred ca suporterii stelisti nu se bucura la esecurile rivalilor ca alte specimene din gradina zoologica Liga 1. Noi nu avem nevoie de esecuri ale rivalilor ca sa ne simtim bine pentru ca noi suntem superiori la orice capitol fata de ei,ei in schimb stiu ca sunt sub noi si se bucura de fiecare data cand ne mai incurcam iar asta e o atitudine de rahat.

Trebuie multa modestie din partea echipei noastre si multa munca si vom trece usor de bate borisov.

Hai baieti,va vrem in CL!!!

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Juggernaut28.08.2007 21:35

Dica este cel mai bun jucator al Stelei iar Clujul nu merita sa aiba un asemea jucator. Nu cred ca Becali e atat de retardat incat sa-l trimita la Cluj. In cel mai rau caz ajunge in strainatate.

cristian8628.08.2007 22:04

Bucuriile aduse de Steaua sunt nepretuite.

Ce s-a intamplat in seara este pe undeva normal, ma tem ca pe langa faptul ca au cazut psihic cred ca au cazut si fizic.

Astristul28.08.2007 22:06
TOTI STELISTII DANSEAZA,

CA Dinamo NE DISTREAZA!!!

Sa-i multumim antrenorului celor de la LAZIO pentru asta, care la pauza le-a spus jucatorilor ca nu joaca cu cine stie ce forta din Europa:

"Azi nu jucam cu Real Madrid sau Barcelona. Jucam cu o echipa modesta, pe care o putem invinge"

Asta le-a zis Delio Rossi jucatorilor la pauza. Efectul s-a vazut!

 

GRANDE LAZIO !!! spre cl GRAZIE RAGAZZI !!!

SuperSteaua28.08.2007 22:07

BULETIN DE STIRI

 

Scade pretul apartamentelor.

Se aproba votul uninominal.

S-a descoperit un nou satelit al planetei Jupiter.

 

ULTIMA ORA:

Hit-ul toamnei este "Liga Campionilor interzisa cainilor!" Se anunta vanzari record si pentru urmatorii 50 de ani.

strezahuzum28.08.2007 22:08
Bucuriile aduse de Steaua sunt nepretuite.

Ce s-a intamplat in seara este pe undeva normal, ma tem ca pe langa faptul ca au cazut psihic cred ca au cazut si fizic.

 

Cazutul fizic e un mister complet. Cum dracu au cazut fizic cand nu au jucat nici un meci de sambata trecuta :biggrin: :biggrin:

cristian8628.08.2007 22:12

Sa nu uitam de performantele extraordinare din meciurile cu Vaslui si Mioveni. Din greseala am prins vreo 30 de minute din meciul cu Mioveni, am ramas stupefiat, asa joaca "campioana" Romaniei ?

:tongue:

endorama28.08.2007 22:18

mai, ce faza pe sport.ro... redactorii rad de se sparg in direct dupa interventia lui Becali cu 'miau miau miau'. puteti sa vedeti faza si pe site-ul lor.

am senzatia ca nu sunt nici redactorii prea dezamagiti de rezultatul lui Dinamo

 

cum zicea cineva foarte inspirat la un moment dat: 300 de spartani=150 de cupluri....

papillon28.08.2007 22:50
Ca un ultim "amendament", nu cred ca imprumutul jucatorilor (tineri) la echipe care se bat la retrogradare poate duce la un progres al acestora. Gloria Buzau are un antrenor care isi face treaba dupa sfaturile diversilor specialisti (gen Becali), ca sa nu mai zicem de conditiile de pregatire, de coechipieri, de nivelul echipei. Ce ar avea Ochirosii de invatat de la Popliaca si Chirciu, si ce ar fi insemnat sa il aiba ca si coleg de camera pe Radoi de exemplu, sa participe la antrenamentele lui Hagi, sa prinda o deplasare in Liga Campionilor, sa joace titular in cateva meciuri mai slabe (ca sincer, nu cred ca suntem atat de bine acoperiti pe postul lui).

de acord, cred ca Ochirosii ar fi mai castigat sa intre 10-15 min pe final de meci la Steaua decat titular la Gloria Buzau. Nu are cum progresa acolo, pentru ca nu exista un climat pentru performanta - obiectivul principal al gloriei este evitarea retrogradarii. Daca nu-l luam inapoi, Razvan risca sa devina din tanara speranta un ilustru anonim...

 

Papillon .. tot respectul pentru acest articol, simteam nevoia sa citesc asta, dupa toata saptamana in care a fost injurat simteam nevoia sa vad ca mai exista cativa care il sustin ..

multumesc, e bine sa nu uitam ce inseamna Nicolae Dica (si altii ca el) pentru Steaua. Vine unu' ca Gigi si-l eticheteaza drept "tradator", "uzurpator" sau mai stiu eu ce si toata natiunea sare la gatul lui. Eu nu pot. Ce-a facut (si face) Dica pentru Steaua trebuie sa treaca inaintea tuturor povestioarelor de scandal ;)

 

O singura obiectie am: Ce intelegi tu prin Constanta ??? Ca un jucator sa joace meci de meci la fel de bine ? Pai asta e imposibil, spune-mi un nume din intrega lume care joaca bine meci de meci.

salut, prin Constanta nu inteleg neaparat un joc foarte bun meci de meci. Dicanio ne-a obisnuit cu "reprize" de 2-3 meciuri la rand in care e practic inexistent. Dar, tocmai asta e frumusetea: loveste atunci cand te astepti mai putin si cand ne arde buza mai tare . Exemplu, returul cu Dinamo Kiev, unde, pana la gol, Dica n-a miscat mai deloc

Azazello29.08.2007 07:29

 

Ca rezerve de calitate - Badoi - peste Stancu si Saban la un loc. Culmea ca poate sa joace si pe postul pe care mai intra si Oprita (mijlocas drept). Despre portari, imi amintesc ca se cerea cu insistenta pe site numele lui Vatca. Si cred ca si el si Cernea nu sunt deloc sub Andrey. O mare pierdere este intr-adevar Thereau dar prin venirea lui Zaharia, care nu este chiar asa slab cum zic unii si a lui Surdu... poate fi compensata. Thereau a vrut EL sa plece.

Despre Rada, pacat de atitudinea lui Becali...dar la cat e el de schimbator, o sa-i treaca repede, mai ales ca va juca de acum inca multe meciuri in conditiile in care Radoi va lipsi din nou iar Ghionea mai are din recuperare. Si a avut evolutii destul de bune. Bicfalvi este si el o solutie oricand la mijloc. Deci permite-mi ca eu sa vad toate aceste transferuri ca plusuri.

 

Zapata si Golanski chiar tu ai zis ca-s castiguri.... Prin urmare eu vad ca lucrurile stau destul de bine.

 

Dezamagit, dar doar pe jumatate, sunt de Neaga. Îi admir lupta si daruirea (face si faza defensiva) dar nu si eficienta ofensiva. Dar are timp iar concurenta o sa-l stimuleze. La minusuri - marele ghinion al lui Plesan. Pacat.

 

Cand Badea, Iacob si Ghionea vor reveni 100 % - va fi si mai bine. Despre Emeghara eu stiam ca a revenit normal in pregatire cu echipa. Si pe el il consider o solutie eficienta pe stanga, ca fundas sau chiar mijlocas in cay de forta majora iar la nevoie si pe dreapta.

 

 

Daca o echipa puternica trebuie sa aiba si rezerve de calitate , ei bine eu crd ca anul acesta suntem destul de bine acoperiti.

 

Te salut si spre C L.

eustelist29.08.2007 08:18

Esecirile lor tb sa fie doar un zambet pentru noi si atat nu motive de ironie, avem mai multa minte decat maidanezii or gipsi ori mai stiu eu ce animale mai sunt prin Liga lui Mitica - sef de turma. Avem lot, avem valoare, antrenor de CL, in seara asta ii rupem pe Bate Borisov, fara probleme. Asta daca baietii i-au luat in serios dupa meciul tur. Totul depinde de ei.

Forta Steaua sprecl2 sprecl2

«1234»