Ca un ultim "amendament", nu cred ca imprumutul jucatorilor (tineri) la echipe care se bat la retrogradare poate duce la un progres al acestora. Gloria Buzau are un antrenor care isi face treaba dupa sfaturile diversilor specialisti (gen Becali), ca sa nu mai zicem de conditiile de pregatire, de coechipieri, de nivelul echipei. Ce ar avea Ochirosii de invatat de la Popliaca si Chirciu, si ce ar fi insemnat sa il aiba ca si coleg de camera pe Radoi de exemplu, sa participe la antrenamentele lui Hagi, sa prinda o deplasare in Liga Campionilor, sa joace titular in cateva meciuri mai slabe (ca sincer, nu cred ca suntem atat de bine acoperiti pe postul lui).
de acord, cred ca Ochirosii ar fi mai castigat sa intre 10-15 min pe final de meci la Steaua decat titular la Gloria Buzau. Nu are cum progresa acolo, pentru ca nu exista un climat pentru performanta - obiectivul principal al gloriei este evitarea retrogradarii. Daca nu-l luam inapoi, Razvan risca sa devina din tanara speranta un ilustru anonim...
Papillon .. tot respectul pentru acest articol, simteam nevoia sa citesc asta, dupa toata saptamana in care a fost injurat simteam nevoia sa vad ca mai exista cativa care il sustin ..
multumesc, e bine sa nu uitam ce inseamna Nicolae Dica (si altii ca el) pentru Steaua. Vine unu' ca Gigi si-l eticheteaza drept "tradator", "uzurpator" sau mai stiu eu ce si toata natiunea sare la gatul lui. Eu nu pot. Ce-a facut (si face) Dica pentru Steaua trebuie sa treaca inaintea tuturor povestioarelor de scandal 
O singura obiectie am: Ce intelegi tu prin Constanta ??? Ca un jucator sa joace meci de meci la fel de bine ? Pai asta e imposibil, spune-mi un nume din intrega lume care joaca bine meci de meci.
salut, prin Constanta nu inteleg neaparat un joc foarte bun meci de meci. Dicanio ne-a obisnuit cu "reprize" de 2-3 meciuri la rand in care e practic inexistent. Dar, tocmai asta e frumusetea: loveste atunci cand te astepti mai putin si cand ne arde buza mai tare . Exemplu, returul cu Dinamo Kiev, unde, pana la gol, Dica n-a miscat mai deloc