FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Legea Dragomir

«1456»
atticus29.08.2007 11:44

Punctele 4-6 sunt intemeiate dar restul este doar tampenia din capul lui de taran parvenit.

bad_joke29.08.2007 12:04

Sunt total de caor,nu trebe o lege extrema desi violentza a atins cote inimaginabile,dar cum ai zis si tu ,nu trebe interzisa aducerea de steaguri,sau torte asta creaza atmosfera atat de iubita de suporteri,asta creaza iadul pentru adversari nostri,asa se simte ca e un teren minat pentru adversari,un mediu ostil.

 

Sunt insa revoltat ca nu s-a realizat un articol legat de gafa pe acre Becali vrea so faca sau deja a realizat-o si anume CEDAREA LUI Ochirosii LA GLORIA BUZAU,AM CITIT CA NU E IMPRUMUT,E TRANSFER,mi se apre o gafa monumentala,toata lumea il astepta pe Ochirosii sa revina pe flancul stang si acuma ,singura solutie ramane decat Neaga care fie vorba intre noi,joaca infect,avewm nevoie de tineri,nus apastram batrani,trebe intinerita echipa,aveam deja cel putin 2 pusti acre au comfirmat:Ochirosii si Bicfalvi,s anul dam cu picioaru la niste jucatori de echipa nationala,pentru niste interese meschine,rog operatori sa faca un articol si despre acest caz,voi intotdeauna stiti care mai e situatia la Steaua

hedes_florin29.08.2007 12:07

S-a trezit comunistu', lashu', tradatoru', hotu' de Dragomir sa faca legea in fotbalul romanesc!!! Cat tupeu!!!!! Chiar nu ia nimeni nicio masura impotriva acestui fost puscarias?!?!?! Normal ca legea din fotbal pe care doreste s-o promulge comunistu' asta este in primul rand pentru el. Vrea sa inchida legal gura suporterilor, presei(art. ce prevede pedepse drastice daca faci declaratzii defaimatoare la adresa oficialilor s.a.m.d.), ca sa nu-l mai deranjeze nimeni de la mismasuri. Este incredibil cum unu' care n-are nici liceul la 60 de ani a ajuns sa faca legile in fotbalul romanesc. Multa m..e domnului Dragomir. Domnule Dragomir, va bag la origini, la mama dumneavoastra, CU TOT RESPECTUL! Sunteti un las, un porc, un lingau, un comunist imputit, un limitat in gandire <=> turnator la securitate, fricos! Violentza trebuie Oprita, dar nu in folosul tau Dragomire!!!

mhl_rbt29.08.2007 12:15

Ma ideau lu nebunu asta e destul de buna ,da prea exagerata.Faza cu steagu....NO COMENT(cea mai idioata dintre ele).Sa nu injuri conducatori....(dreptul de libera exprimare).Respectarea locului de pe bilet,corecta da chiar dak o baga nu au de unde sa isi dau ei seama la toata lumea ,asa ca e degeaba,insa complet necesara.Tortele..in tribuna e buna da la peluza...nu are cum sa nu existe asa ceva.Aducetiva aminte ce misto a fost cu Dinamo(nu meciu,spectacolu de la inceputul meciului cu tortele).Pedepsele sunt prea dure...1-4 ani,nici dak onori pe cineva nu ieie atata.Deci,leagea tre modiicata 90%.Da as avea o intrebare daca nu am fi avut parte de atatea nerorociro provocate de suporteri ..credeti ca i-ar mai fi trecut prin minte sa introduca cacatu asta de lege???????????????/ forzateauaforzateaua:unsure::unsure::unsure::unsure:

endorama29.08.2007 17:27

mda, sunt de acord cu ideea articolului. huliganii trebuie eliminati cumva, dar prevederile respective sunt aberante. mai ales cea cu amenda pentru cei care scandeaza lozinci la adresa sefilor - absolut aberanta chestia asta! adica daca ai vrea, ai putea sa-i huidui pe jucatori ca nu joaca bine, ai putea sa faci scandari la adresa lor, dar pe Dragomir nu ai putea sa-l ataci?? aberant!

paolo29.08.2007 21:28

fratilor la meciul cu bate borisov nu a venit nimeni cu nici o foaie de semnat ca semnam bucuros!!!dar e pacat totusi ca s pierde timp pretios si porcul de Dragomir atat asteapta...oricum mi-au placut mesajele anti Dragomir ale peluzei sud (vacarm, ultras respect fratiilor!!!)!trebuie sa ne organizam cumva si sa strangem cat mai multe semnaturi pentru ai da peste nas acestui militian jegos care toaca niste bani murdari la LPF :!: :!: :!: :angry: steag1 steag1

alexblaja29.08.2007 21:32
Acum sunt la moda motoarele ambalate la maxim de niste mameluci care sunt zero caracter fata de semenii lor si nu dau 2 bani pe cei din jurul lor indiferent ca sunt copii sau oamnei in varsta care se simt deranjati de zgomotul motorelor la orice ora din zi sau din noapte.

...........Sa revenim la fotbal...

 

 

La treaba asta chiar sunt de acord cu tine. Problema nu e ca nu te lasa sa dormi, ci ca iti taie fata cand esti cu sotia si copilul in masina...niciodata n-am dat de un baietas din asta cand eram singur in masina...cred ca Cineva acolo sus ma iubeste! :)

 

Lasand gluma la o parte, astia cu masini puternice sunt niste copii rasfatati, in marea lor majoritate, care nu-si dau seama ca sunt teribilisti dect cand se rup in doua in vreun stalp de pe mijlocul drumului!

 

Dar...sa revenim la fotbal! SUNTEM IN GRUPE, FRATILOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOR!

zzip29.08.2007 22:21

Mai bine ar fii sa se desfiinteze Jandarmeria decat sa apara legea asta de doi bani..

MadFroG29.08.2007 22:37

Dragomir sa-si indese propria lege fix in ....hai ca ati ghicit

HAKA30.08.2007 06:43

haka tu esti un oligofren obosit.

bai nebune lumea nu e de acord in privintza steagurilor si tortzelor si plus de aia respectatul locului pe scaun astea ne deranjeaza . is niste amendamente care iti omoara spiritu ,asta nu in cazu in care vi pe stadion doar sa nu stai acasa

cantati voi de acolo de la t1 si t2 : pe ei pe mama lor si lupta Steaua aschilopatilor

[/quote

 

Dragul nostru stelist Fazy...cumva de la fazan ?

Uite de-aia susit legea lui Dragomir pentru unii ca tine ......pe cine faci tu mai putzoiule , oligofren ?

La scoala si la munca cu voi steagro

 

 

 

Dar...sa revenim la fotbal! SUNTEM IN GRUPE, FRATILOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOR!

 

 

DAaaaaaaaaaaaaa suntem in grupaaaaaaaaaaaaa haș ( H )

steag1 steag3 steag1 steag3

Regulament :

1.7 Citatele (Quote): Este voie sa citati in intregime orice post, cu exceptia celui imediat anterior. Exista totusi si exceptii. Puteti cita din postul anterior in cazul in care nu il citati complet, c i numai o idee, o fraza, o expresie etc. Daca vreti sa evitati un citat, folositi cu incredere numele userilor carora va adresati in mod punctual (ex: Pentru Gigel, @Gigi, Gigele, Vasile! etc). In rest, daca postul nu este imediat anterior, puteti cita fara nici o restrictie.

Concluzie : Nu mai posta consecutiv.

COOL31.08.2007 16:18

nu sunt de acord cu NICIUN punct....... M**E Dragomir....... inchisoarea matii de b*u...... intoarce-te la racoare!!!!!!!!! fularultras:angry:

elias_custura02.09.2007 09:49

Eu cred ca acel rdagomir are ceva in cap dar mai trebuie slefuit!

este ridicol sa mergi la un meci toate acele interziceri; de ce mai merg la meci daca nu ma ,manifest intr-un fel(nu chiar ca orice HULIGAN dar totusi putina libertate)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

G3sTaPo06.09.2007 13:40

SA MEREM CAT MAI MULTZI POSIBILI ! a 2 revolutzie !

cristinel_1506.09.2007 14:30

conform regulamentului suntem obligati sa mergem la meci si sa stam nemiscati(exemplul papitoilor de bielorusi la meciul bate-Steaua),nu?

cristinel_1506.09.2007 14:35

dragomire,dragomire!!!!!

GeorgeFlorea06.09.2007 14:36
conform regulamentului suntem obligati sa mergem la meci si sa stam nemiscati(exemplul papitoilor de bielorusi la meciul bate-Steaua),nu?

 

Sau exemplul suporterilor englezi de la marile meciuri. N-are importanta daca sunt sau nu papitoi. Este vorba de respect fata de echipa adversa (fie ea Dinamo, Rapid, chiar si Foresta Falticeni). Iar daca unora dintre suporterii Stelei le lipseste poate ar fi necesar sa mai treaca pe la scoala. fularsteau2

«1456»