FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Radoi: "Jucatorii nu au cerut sa plece HAGI!"

«12345»
Lucia24.08.2007 06:13

In situatii d-astea, cel mai bine - zic eu - e sa fim fiecare dintre noi un "Toma Necredinciosul" si sa avem ca singur scop sustinerea neconditionata a echipei, oricat s-ar balacari prin presa cei din conducere. Steaua are nevoie de noi!

 

sunt de acord cu tine! am spus`o si o repet...noi avem datoria de a sustine echipa la bine si la greu , indiferent ce se intampla. noi toti avem acum acelasi interes :calificarea in CL.

The Flyer24.08.2007 06:16
Inca nu vad de ce ar trebui sa avem ceva cu M.Radoi .. Radoi s-a luptat la fiecare meci , si-a dat viata pentru Steaua , daca el chiar facea legea in vestiar , credeti ca Rada mai juca la Steaua ??

 

 

tati,consider ca ra2 e cel care destabilizeaza atmosfera din vestiar!e FINUL,e cel care are cele mai multe privilegii financiare si nu numai (i-a vezi cind n-a prins niciun meci pina in grupe anul trecut si a luat prima intreaga,doar un exemplu!,si mi se pare normal ca restu' sa se uite urit la el),ca a spus cu Gurita lui la TV ca ii nota pe colegi pe carnetel (parca era vecinul distrus de la bloc care se uita pe geam sa vada cu ce vi in sacosa),declaratia lui Cernea s.a.!declaratia de acum ma lasa rece,tot un caracter infect ramine!

fedora24.08.2007 06:20

Pana la urma sunteti absurzi unii din voi.

Nu inteleg ce aveti cu jucatorii.

E clar ca au fost chemati de Becali la palat, doar nu se duceau de capul lor.

Una la mana ei spun ca nu s-au plans de Hagi.

Si chiar daca s-ar fi plans, nu observati ca in cazul asta problema ar fi la Hagi si nu la jucatori?

Hagi s-a certat cu Adi Ilie, Argaseala, i-a impins pe Zaharia si Silvasan (astea sunt doar derapajele publice sau facute publice, sigur au fost multe altele) si cu toate astea are credit nelimitat din partea voastra?

Are dreptate Tolontan in articolul de azi.

 

Sa nu indrazniti sa admonestati vreun jucator in meciul cu BATE!

potra24.08.2007 06:26
cum ziceam si intr-un comentariu la un alt articol, doar naivii ar lua de bune declaratiile de genul asta ale lui Radoi, Dica samd. e evident ca jucatorii prefera sa infirme declaratiile lui Becali de frica unor repercusiuni din partea suporterilor.

 

...........................................

toata lumea il vede pe Hagi ca pe un martir in povestea asta, dar de fapt el e doar un fost mare jucator devenit acum un foarte slab antrenor...................................

 

la ultima parte sunt de acord cu tine, insa la prima nu.

noi nu avem un campionat violent, cel putin nu ca altii. asa ca ultimul lucru de care ii e frica unui jucator roman este suporterul (drept dovada transferurile Steaua-Dinamo-rapid), si asta pentru ca prioritatea jucatorului roman este banul. noi ii injuram, ii spurcam, ii asteptam la iesirea de pe stadion si ei zic "injura-ti-ne fratilor ca voua va plang copiii acasa de foame nu noua!". nu au de ce sa le fie frica pentru ca stiu ca suporterii tot o sa sustina Steaua, la stadion tot se va veni si cat ii poti injura? la un moment dat te plictisesti si iti vezi de treaba ta.

o alta problema: prin declaratiile lor il manjesc rau de tot pe Becali. crezi ca Becali ar sta cu mainile in san si le-ar spune "da, lasati-i sa ma injure pe mine, mai bine decat sa va injure pe voi!" daca nu ar fi adevarat ce zic ei? pey ce crize a facut in legatura cu Hagi dar ce crize ar fi facut acum!! prea il pateaza pe oier si asta sta mult prea calm asa ca tind sa cred ca ceea ce au spus ei e adevarat. cel putin intr-o masura cam de 80% tot cred.

dupa cum am spus si altadata, eu zic ca singurul motiv pentru care Becali il vrea afara pe Hagi este dorinta lui Oli de a reveni la Steaua. ala a spus ca se intoarce si asta a gasit o modalitate de a se descotorisi de actualul antrenor invocand argumente imbecile. probabil ca nici nu-i place de Hagi ca antrenor dar la asta ar fi trebuit sa se gandeasca de la inceput, ca Hagi inca nu are experienta necesara pentru a antrena o echipa ca Steaua.

inca o data, MI-E SCARBA!

Bodanel24.08.2007 06:41

Eu cred ca toata treaba e gandita de jj. Oricat de prosti ar fi jucatorii nostri si-ar da imediat seama seama ca ar fi desfiintati de public daca il sapa pe Hagi. Daca Dica si Radoi dezmint ceea ce jj a spus (Radoi poate fi acuzat de multe insa nu va putea niciodata fi acuzat ca nu si-a dorit sa castige fiecare meci. Si-a rupt picioarele pentru Steaua iar cei care trec usor peste lucrul asta si vor sa il huiduie va rog sa va mai ganditi) atunci eu merg pe mana lor si cred ca toata treaba e e manevra a ciobanului. Cu ce scop ? Inca nu stiu ca nu sunt urmasul lui Machiavelli insa am mai vazut noi de astea si altadata.

 

Subita si impacarea asta cu MM dupa ce acum 2 zile mai aveau putin si isi luau gatul reciproc. Imi face impresia ca toata panarama asta face parte dintr-o strategie pe termen mai lung a ciobanului(are dreptate cine a spus mai sus ca dupa fiecare scandal am cam rupt adversarii in 5) mai ales dupa ce reactia lui Hagi a fost una mai mult decat moale (puteti spune ca Hagi e un tip iertator si care nu raspunde cu aceeasi moneda?) ceea ce ma duce cu gandul ca stie care e toata tarasenia.Sa nu uitam ca la machidoni rudele se razboiesc destul de greu si jj l-a facut pe Hagi albie de porci iar el nu a spus nimic. Cred ca jucatorii sunt doar pioni in toata treaba asta.

 

Sper sa ne calificam in CL si pe urma sa se linisteasca si apele.

endorama24.08.2007 06:46
la ultima parte sunt de acord cu tine, insa la prima nu.

noi nu avem un campionat violent, cel putin nu ca altii. asa ca ultimul lucru de care ii e frica unui jucator roman este suporterul (drept dovada transferurile Steaua-Dinamo-rapid), si asta pentru ca prioritatea jucatorului roman este banul. noi ii injuram, ii spurcam, ii asteptam la iesirea de pe stadion si ei zic "injura-ti-ne fratilor ca voua va plang copiii acasa de foame nu noua!". nu au de ce sa le fie frica pentru ca stiu ca suporterii tot o sa sustina Steaua, la stadion tot se va veni si cat ii poti injura? la un moment dat te plictisesti si iti vezi de treaba ta.

 

dupa cum am spus si altadata, eu zic ca singurul motiv pentru care Becali il vrea afara pe Hagi este dorinta lui Oli de a reveni la Steaua. ala a spus ca se intoarce si asta a gasit o modalitate de a se descotorisi de actualul antrenor invocand argumente imbecile. probabil ca nici nu-i place de Hagi ca antrenor dar la asta ar fi trebuit sa se gandeasca de la inceput, ca Hagi inca nu are experienta necesara pentru a antrena o echipa ca Steaua.

inca o data, MI-E SCARBA!

 

eu cred totusi ca jucatorilor le pasa de opinia suporterilor...... mai tineti minte cand zicea Dica cum ii venea sa planga dupa fiecare meci cand il injurau suporterii mai demult...

 

cat despre partea a doua, sper ca motivul lui Becali a fost doar sa-l dea jos pe Hagi, nu si sa-l aduca pe Oli inapoi... ar fi prea mult pentru sufletul meu sa mai il vad pe nesimtitul ala inca un an pe banca Stelei....

The Flyer24.08.2007 06:50
Eu cred ca toata treaba e gandita de jj. Oricat de prosti ar fi jucatorii nostri si-ar da imediat seama seama ca ar fi desfiintati de public daca il sapa pe Hagi. Daca Dica si Radoi dezmint ceea ce jj a spus (Radoi poate fi acuzat de multe insa nu va putea niciodata fi acuzat ca nu si-a dorit sa castige fiecare meci. Si-a rupt picioarele pentru Steaua iar cei care trec usor peste lucrul asta si vor sa il huiduie va rog sa va mai ganditi) atunci eu merg pe mana lor si cred ca toata treaba e e manevra a ciobanului. Cu ce scop ? Inca nu stiu ca nu sunt urmasul lui Machiavelli insa am mai vazut noi de astea si altadata.

 

Subita si impacarea asta cu MM dupa ce acum 2 zile mai aveau putin si isi luau gatul reciproc. Imi face impresia ca toata panarama asta face parte dintr-o strategie pe termen mai lung a ciobanului(are dreptate cine a spus mai sus ca dupa fiecare scandal am cam rupt adversarii in 5) mai ales dupa ce reactia lui Hagi a fost una mai mult decat moale (puteti spune ca Hagi e un tip iertator si care nu raspunde cu aceeasi moneda?) ceea ce ma duce cu gandul ca stie care e toata tarasenia.Sa nu uitam ca la machidoni rudele se razboiesc destul de greu si jj l-a facut pe Hagi albie de porci iar el nu a spus nimic. Cred ca jucatorii sunt doar pioni in toata treaba asta.

 

Sper sa ne calificam in CL si pe urma sa se linisteasca si apele.

 

se pare ca impacarea cu MM are legatura cu faptul ca ciobanul a vrut sa-i ia terenul din pipera inapoi!si sclavul s-a scapat in pantaloni de frica,muai,pierde parcela!si tin sa cred ca presa nu fabuleaza vis-a-vis de acest subiect!in rest,MM e un catelus!

angy24.08.2007 06:57

Se pare ca suporteri uita cam repede:

"Mai bine renunț"

Eu nu mai vin la antrenamente! Pãi, ce, mi-am rupt picioarele pentru echipã, numai eu știu cu ce dureri am jucat, și acum toți mã fac varzã? Suporterii mã amenințã, presa m-a cãlcat în picioare, eu nu accept! Mai bine renunț la fotbal decît sã fiu bãtaia de joc a unora".

Gigi: "Lãsați-l, e afectat"

Patronul a încercat sã-l linișteascã. Apoi a spus în fața presei: "Vã rog eu frumos sã terminați cu speculațiile astea, cã Rãdoi îl lucreazã pe Hagi. El, bãiatul, e foarte afectat, e dezamãgit și chiar n-are nici o vinã, pentru cã eu i-am chemat la palat pe jucãtori. Mirel mi-a și zis cã el nu vrea sã spunã nimic pentru a nu se interpreta, dar a venit alãturi de colegii lui". Discursul lui Becali s-a schimbat radical fațã de cel de acum douã zile, cînd a zis clar cã Rãdoi, Goian, Dicã, Neaga și Petre Marin au venit la el pentru a se plînge cã Hagi e zero ca antrenor.

Sa cam uitat ca acesti jucatorii cum ar fi Radoi,Goian ,Dica Petre Marin au jucat cu accidentari si cu dureri groaznice. si totul pentru cine? pentru Steaua ,pentru suporteri pentru culori.Nu zic de Radoi ca vad ca a ajuns inamicul nr I dar trebuie sa reamintesc ca Goian joaca da cateva luni cu dureri la spate, cum a bagat capul la mingea aceia in meciul cu Dinamo de a ramas lat pe teren sau cat de mult a suferit si cat ne-a lipsit Dica in returul de anul trecut

nec-teo24.08.2007 06:59

Ar trebui sa lasam lucrurile sa decurga de la sine si sa lasam echipa Steaua sa-si vada de treburile ei.

Cred ca la fiecare echipa este cate un scandal de acest gen,dar ce a fost la Steaua numai conducera si jucatorii stiu.

Inceputul Stelei este bun si sa lasam echipa asa cum este ea in momentul asta,sa nu uitam ca vin meciuri importante pentru Steaua.

Forza Steaua!

 

 

spre cl spre cl

AndyQ24.08.2007 07:04
tati,...declaratia de acum ma lasa rece,tot un caracter infect ramine!

 

 

Si eu sunt de aceiasi parere. Radoi e FINUL si asta spune totul.

 

Pentru aia care dau cu texte de genu` "eu mi-am rupt picioarele pentru Steaua", eu cred ca si le-a rupt pentru banii Stelei, ca daca nu incasa gramezile alea de bani, fiti siguri ca nu-si rupea nici un picior.

 

Din punctul meu de vedere, Radoi e samburele discordiei in vertiarul Stelei si e foarte usor sa-i influenteze si pe ceilalti.

 

 

E normal ca jucatorii sa apara si sa infirme cele spuse de Gigi, sa ne-o serveasca pe asta cu "El ne-a chemat", ca altfel le sar suporterii in cap si se trezesc batuti pe strada si cu masina sparta...

neli24.08.2007 07:07
Se pare ca suporteri uita cam repede:

"Mai bine renunț"

Eu nu mai vin la antrenamente! Pãi, ce, mi-am rupt picioarele pentru echipã, numai eu știu cu ce dureri am jucat, și acum toți mã fac varzã? Suporterii mã amenințã, presa m-a cãlcat în picioare, eu nu accept! Mai bine renunț la fotbal decît sã fiu bãtaia de joc a unora".

Gigi: "Lãsați-l, e afectat"

Patronul a încercat sã-l linișteascã. Apoi a spus în fața presei: "Vã rog eu frumos sã terminați cu speculațiile astea, cã Rãdoi îl lucreazã pe Hagi. El, bãiatul, e foarte afectat, e dezamãgit și chiar n-are nici o vinã, pentru cã eu i-am chemat la palat pe jucãtori. Mirel mi-a și zis cã el nu vrea sã spunã nimic pentru a nu se interpreta, dar a venit alãturi de colegii lui". Discursul lui Becali s-a schimbat radical fațã de cel de acum douã zile, cînd a zis clar cã Rãdoi, Goian, Dicã, Neaga și Petre Marin au venit la el pentru a se plînge cã Hagi e zero ca antrenor.

Sa cam uitat ca acesti jucatorii cum ar fi Radoi,Goian ,Dica Petre Marin au jucat cu accidentari si cu dureri groaznice. si totul pentru cine? pentru Steaua ,pentru suporteri pentru culori.Nu zic de Radoi ca vad ca a ajuns inamicul nr I dar trebuie sa reamintesc ca Goian joaca da cateva luni cu dureri la spate, cum a bagat capul la mingea aceia in meciul cu Dinamo de a ramas lat pe teren sau cat de mult a suferit si cat ne-a lipsit Dica in returul de anul trecut

 

corect ! numai ei stiu cat de mult sufera si cat de greu le este, noi avem numai pretentii, ba unii mai zic ca de-aia iau bani, dar uita ca nu banii sunt totul in viata, respectul si "cei 7 ani de acasa " conteaza ffff mult, sa-i iubim si sa-i respectam ca merita.

svenache24.08.2007 07:11

se poate ca jucatorii sa se fi plans de Hagi, dar nu trebuie blamati pentru asta.

daca e cineva vinovat pentru scandalul asta e Jiji, putea foarte bine sa-l dea afara pe Hagi si la revedere.

 

 

Sper sa ne calificam in Champions League si echipa sa inceapa sa joace fotbal nu sa stam sa ne rugam cum a fost in meciul cu zaglebie.

 

Forza Steaua.

vanfootball24.08.2007 07:29

Vreau sa stiu daca s-au plans sau nu de Hagi. Ei au spus ca nu. Daca vor reveni cu o declaratie contrara, atunci vor fi niste mincinosi. Pana atunci, eu ii cred. Sustinatorii lui Gigi, cei care ne spuneau ieri sa fim alaturi de jucatori orice ar fi, astazi ne spun ca "Radoi minte" (chiar daca voalat).

 

@svenache

"se poate ca jucatorii sa se fi plans de Hagi, dar nu trebuie blamati pentru asta."

 

Corect! Dar sa spuna daca au facut asta, sa expuna motivele etc. Si lumea o sa fie alaturi de ei, ca doar nu vom renega un lot intreg pentru un antrenor. Insa, deocamdata, 3 din cei 5 au negat discutiile despre neintelegerile cu Hagi.

 

 

Mercali, inapoi la stana!

AndyQ24.08.2007 07:38
Vreau ..... inapoi la stana!(Becali)

 

Van,

 

Eu sunt curios de ce Hagi nu a fost desfiintat la Galata, la Bursaspor, la Nationala. Pentru ca nu are cum sa fie mai putin antrenor acum, decat atunci.

 

De ce jucatorii Stelei il vad cel mai slab antrenor? De ce Mutu, Chivu sau ceilalti "nationalisti" pe care i-a antrenat Hagi, in perioada aia, nu l-au pus la zid?

 

Se intampla cum, la Steaua, clubul lui de suflet, condus de Il Ciobandante. Posibil ca jucatorii Stelei cat si conducerea, sa cunoasta mai bine tainele antrenoriatului, si au speculat lacunele lui Hagi, pe care turcii sau FRF-ul nu le-a vazut atunci.

 

Asta-i frectie la picior de lemn...

Astristul24.08.2007 07:38
Ar trebui sa lasam lucrurile sa decurga de la sine si sa lasam echipa Steaua sa-si vada de treburile ei.

Cred ca la fiecare echipa este cate un scandal de acest gen,dar ce a fost la Steaua numai conducera si jucatorii stiu.

Inceputul Stelei este bun si sa lasam echipa asa cum este ea in momentul asta,sa nu uitam ca vin meciuri importante pentru Steaua.

Forza Steaua!

 

 

spre cl spre cl

Si eu zic la fel. Mai mult, pentru meciul cu BATE ar trebui sa uitam de orice conflict si sa incurajam echipa cum o facem intotdeauna! Pentru restul mai exista si meciurile de campionat! :biggrin:

forzateaua

gicusocrate24.08.2007 07:39
Pana la urma sunteti absurzi unii din voi.

Nu inteleg ce aveti cu jucatorii.

E clar ca au fost chemati de Becali la palat, doar nu se duceau de capul lor.

Una la mana ei spun ca nu s-au plans de Hagi.

Si chiar daca s-ar fi plans, nu observati ca in cazul asta problema ar fi la Hagi si nu la jucatori?

Hagi s-a certat cu Adi Ilie, Argaseala, i-a impins pe Zaharia si Silvasan (astea sunt doar derapajele publice sau facute publice, sigur au fost multe altele) si cu toate astea are credit nelimitat din partea voastra?

Are dreptate Tolontan in articolul de azi.

 

Sa nu indrazniti sa admonestati vreun jucator in meciul cu BATE!

dar cine la chemat pe Gigi in olanda,nu jucatorii?.eu nu zic ca Hagi e usa de biserica dar sa-l acuzi ca nu stie sa traseze o pasa e prea mult.eu cred ca Hagi ar trebui sa ramana si dupa calificare in cl.cu un lot asa valoros ar putea face performanta si chiar sa treaca de grupe,si sa-i aduca multi bani lu nesatulu de Becali.(toti sunt vinovati in acest scandal,si jucatori si antrenor si Adi Ilie si Becali).

addy124.08.2007 08:13

Eu am fost foarte trist cand am vazut kum a degenerat aceasta poveste in presa.Totul a pornit de la un "sfatuitor" al lui Becali adica Piturca "marele antrenor".Se stie ff bine ca el si ku Hagi se dusmanesk teribil iar Pitzi a aprins fitilul spunandui lui Becali ca Hagi nu are experienta si ca va pierde calificarea in UCL.Atunci Becali fiind innebunit de faptul ca poate pierde 20 de milioane de euro s-a bagat la echipa.Ovidiu Petre este cel pe care Piturca la indicat drept cel mai bun inchizator din Romania;si ia mai zis ca rada nu are fata de Steaua.Aceea intalnire a jukatoriilor ku Becali la palat a fost una progamata de Becali care alertat de faptul ca poate pierde banii a vrut sa vorbeasca ku jukatorii.Aceea intalnire a avut lok acum 1 luna jumatate iar Becali nu avea dc se se ia de Hagi deoarece nu se jukase niciun meci.Becali a asteptat si a rabufnit dupa primele puncte pierdute(desi Steaua ajukat eroic) in campionat.In con cluzie jukatorii nu ar trebui huiduiti deoarece fara ei nu am avea dc sa ne ducem la stadion.Ei impreuna ku Hagi reprezinta prezentul Stelei iar ei toti sunt in aceeasi masura idoli forzateaua

Lucia24.08.2007 08:15

Si eu sunt de aceiasi parere. Radoi e FINUL si asta spune totul.

 

si daca e finul ce? trebuie judecat pentru asta? mai scuteste-ne de parerile astea !

 

Pentru aia care dau cu texte de genu` "eu mi-am rupt picioarele pentru Steaua", eu cred ca si le-a rupt pentru banii Stelei, ca daca nu incasa gramezile alea de bani, fiti siguri ca nu-si rupea nici un picior.

 

pai si pentru ce naiba joaca toti jucatorii in tara asta? nu ai vrea acum sa joace din pur patriotism? e vb si de viitorul si sanatatea lui1 usor judecati voi..aia perfectii

 

dupa cum spunea un mare invatat al nostru.. atunci cand ne uitam la oameni ne uitam ca intr`o oglinda .. deci ceea ce vezi rau in el e de fapt in tine .. si ceea ce vezi bine aidoma...asa ca voi acei care il vedeti pe Radoi un gunoi....no comment

 

 

P.S. Radoi nu a cerut sa i se faca nici o statuie! asa cum cere Regele Hagi!

 

nu mai loviti echipa si capitanul pentru un om. pentru ca la urma urmei .. Hagi e unul singur si noi nu ne permitem luxul de a ne intoarce impotriva celor din prezent pentru un singur om ...indiferent ca a fost sau nu cine a fost ...El nu e Dumnezeu....

ganditi-va ce ar face Steaua fara cei 5 si fara conducatori si fara Adrian Ilie si fara altii care lucreaza la acest club .. si doar cu Hagi?.. vad ca asta vreti prin comentariile voastre .. sa ramaneti cu Hagi si gata toti afara...parca a innebunit toata lumea

AndyQ24.08.2007 08:21
[entariile voastre .. sa ramaneti cu Hagi si gata toti afara...parca a innebunit toata lumea

 

 

Lucia, atat timp cat la Steaua se pune in practica metoda de CLACA, unde se sta ca babele la barfit si face fiecare ce vrea, de la patron pana la jucatori, e normal ca in momentul in care apare unu` ca Hagi, si iti impune disciplina si alte rahaturi, sa sari in sus.

 

Daca Hagi era asa varza precum il fac ei, de ce nu a fost "crucificat" de jucatorii Galatei sau ai Bursei Spor, in Turcia, sau de cei ai nationalei, cand o antrena? De ce tocmai la Steaua s-a vazut a Hagi nu stie nimic ca antrenor.

 

Asta-i un plan foarte bine pus la punct de Becali, in care i-a antrenat si pe jucatori. Jucatori care de frica ca nu-si mai vad banii aia multi de la patron si din lipsa de personalitate, danseaza dupa cum le canta patronul...

 

Hai sa nu mai rasfoim prin amintiri, pentru ca Radoi nu mai joaca nimic de 1 an si ceva, decat unele lovituri vazute la Lokal Kombat. Nici nu-mi amintesc cand a facut Radoi ultimul meci de exceptie, cum era el obisnuit, inainte de a se plafona...

 

Lucia: ...El nu e Dumnezeu....

 

 

Radoi e?

alpopa24.08.2007 08:53

Ghiavolului Gigi i-a ieshit de minune : deja cele mai multe injuraturi de pe acest site nu-i mai sunt adresate ciobandantului ci, culmea, tocmai lui Mirel Radoi ! Cazutzi sau nu in capcana, trebuie sa recunoashtem : parshivenia Becaliotului este nemasurata, iar lipsa de respect sau afectziune pentru Steaua, pentru nash (cum sa-i faci asa ceva lui Hagi ?) sau pentru fin (cum sa-tzi bagi finul la "inaintare" in asa maniera ?) a devenit o certitudine. Omul nu vede decat "preshedentzie" in fatza ochilor. A bolunzit de-a binelea !

bob_t224.08.2007 08:54

jucatorii s-au plans sigur la Gigi... Dica si Neaga nu inteleg nimic din ce le explica Hagi... Dica joaca din ce stia de anul trecu, iar Neaga nu joaca nimic... cica Hagi habar nu are... io unu chiar ii cred... si daca s-au plans, foarte bine, sa termine Hagi cu figurile de rege si sa se puna pe treaba, sa explice ideile lui, nu doar sa tipe... daca nu poate, ne pare rau, altu mai bun....

Lucia24.08.2007 08:56
Lucia, atat timp cat la Steaua se pune in practica metoda de CLACA, unde se sta ca babele la barfit si face fiecare ce vrea, de la patron pana la jucatori, e normal ca in momentul in care apare unu` ca Hagi, si iti impune disciplina si alte rahaturi, sa sari in sus.

de unde stii tu ce a impus sau nu Hagi? pai ai fost tu de fata? un om iti ofera respect daca si tu il respecti .. lucru pe care Hagi nu l-a facut cu multi jucatori .. priveste cazul zaharia

 

Daca Hagi era asa varza precum il fac ei, de ce nu a fost "crucificat" de jucatorii Galatei sau ai Bursei Spor, in Turcia, sau de cei ai nationalei, cand o antrena? De ce tocmai la Steaua s-a vazut a Hagi nu stie nimic ca antrenor.

 

pai nu la crucificat nimeni nici la Steaua! voi ati interpretat asa. si daca e sa ma gandesc Hagi a plecat pe usa din spate de fiecare data. si apropo .. poti fi tu si Pele`.. ca sa dovedesti ca esti antrenor trebuie sa preiei o echipa de al zero si s-o duci pe culmile victoriei . nu vii la o echipa precum Steaua si te plangi ca nu ai jucatori. eu zic sa fii atent si la aroganta lui.

 

Asta-i un plan foarte bine pus la punct de Becali, in care i-a antrenat si pe jucatori. Jucatori care de frica ca nu-si mai vad banii aia multi de la patron si din lipsa de personalitate, danseaza dupa cum le canta patronul...

 

lipsa de personalitate? pai chiar tu ai zis ca daca nu faci 2-3 contracte esti schimbat si ca si tu la randul tau trebuie sa faci ceva pentru a castiga acei bani. cand lucrezi pentru cineva si pentru banii viitorului tau nu prea poti emite pretentii nu crezi?aici nu e are de`a face cu personalitatea...ca uite , pe unii ii costa

 

 

Lucia: ...El nu e Dumnezeu....

Radoi e?

 

repet.. nimeni nu a pomenit de divinitatea lui Radoi ! nu mai rasuci si specula cum vrei unele cuvinte...

AndyQ24.08.2007 08:59
repet.. nimeni nu a pomenit de divinitatea lui Radoi ! nu mai rasuci si specula cum vrei unele cuvinte...

 

A lui Radoi nu, era vorba de Hagi.

 

P.S. Vezi ca ai pus tot postu` in mesaj si nu-i voie ca te penalizeaza.

AndyQ24.08.2007 09:04
repet.. nimeni nu a pomenit de divinitatea lui Radoi ! nu mai rasuci si specula cum vrei unele cuvinte...

 

 

Ajung sa cred ca orice antrenor ar veni la Steaua, tot n-ar fi destul de bun pentru multimea de super jucatori care activeaza la echipa.

 

E drept, Hagi e departe de a fi antrenor, nu mare antrenor. Dar are si el meritul lui. Sa nu uitam ca nu a preluat echipa gata formata, cum a luat-o Oli. Are 2-3 jucatori noi pe fiecare linie. Si pana acuma, din noroc sau nu, nu a pierdit nici un meci. E drept ca nici nu le-a castigat fara emotii. Toate astea fac parte din fotbal.

 

Problema cea mai mare la Steaue Becali, nicidecum jucatorii sau antrenorul. Faptul ca jucatorii sau restul conducerii sunt antrenati in razboaiele lui Becali nu arata decat ca e nevoie sa-i sufli-n ciorba ciobanului, daca vrei sa-ti fie bine...

Misterjohnn24.08.2007 09:30

Da ce sa zic!Rusine pentru suporterii acrei ii injura!cand ne lipsea Radoi si acnd in strigati numele?ati uitat cat s-a sacrifcat acest baiat pentru noi?nu vedeti nimik bun!tot ce e bun aruncati si pastrati ce e rau!asa ati facut si cu Olaroiu!

Lasati echipa sa joace o sa avem de castigat!fiti alaturi de echipa!lasati lucrurile asa cum au picat si sa ne uitatm in fata ca avem un viitor starlucit!de ce sa ne certam acuma?am trecut cu echipa prin momente si mai grele!

FORZA Steaua SI MIERCURI CU TOTII LA MECI! fular-campioniifularsteaua2 fularsteau2 forzateaua

«12345»