FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Bancuri.(Sa mai si râdem)

«1131415161773»
c.ronaldo1710.04.2007 09:15

La scoala este inspectie. Inspectorul pune urmatoarea intrebare:

- Copii, ce faceti daca sunteti intr-o padure si vine ursul?

Bula ridica mana. Profesoara ingrozita, dar inspectorul deja a observat mana ridicata.

- Sa raspunda cel din ultima banca.

- Bula, raspunde frumos!

- Pai incep sa alerg catre un copac.

- Dupa aceea ce faci?

- Ma urc pe copac.

- Si daca ursul se urca si el pe copac?

- Ma sui pana in varful copacului.

Profesoarei nu-i vine sa creada ca pana acum Bula a raspuns asa frumos, ca nu a spus nici o prostie.

- Si daca ursul se suie si el pina in varful copacului?

- Sar din copac.

- Si daca sare si ursul?

- Alerg la un alt copac.

- Si daca alearga si ursul dupa tine?

- Ma urc in copac.

- Si daca se urca si el pe copac?

- Atunci ma sui pana in varful copacului.

- Si daca se suie si el pana in varful copacului?

- Mai dute'n...., tu tii cu ursul? :D

RobYnho18.04.2007 14:28

cu:De ce stau oltenii cu tarnacopul la televizor ?

A: Daca se strica vreun canal,sa sape repede altul.

danielcristian18.04.2007 23:25

Baba viseaza intr-o noapte ca Dumnezeu vorbeste cu ea si-i promite ca o sa mai traiasca 35 de ani pentru ca a fost credincioasa…

A doua merge la o clinica de chirurgie estetica cere: lifting facial, silicoane, antivaricocel, vopsea blonda. Ce mai, dupa doua zile cu banii de inmormantare era Pamela Anderson.

Iese din clinica si o calca un autobuz. La poarta Raiului intreaba: Doamne, daca mi-ai promis 35 de ani, de ce m-ai omorat?

- Nu te-am mai recunoscut!

c.ronaldo1719.04.2007 12:03

La ce se gindeste un canibal cind vede o femeie gravida?La Kinder cu surprize

Wally19.04.2007 19:58
Inspirat de initiativa unora de a spune ghicitori pe acest forum,o sa spun si eu un banc.

Parintii lui Bula tocmai aveau proces de divort.

Judecatoarea il intreaba in cele din urma si pe Bula ceva:

-Bula,dupa divortul parintilor,vei ramane cu mama?

-Nu vreau,ma bate,zice Bula.

-Ai prefera sa stai cu tatal tau(?)intreaba iarasi judecatoarea.

-Nu,pentru ca si el ma bate !

-Atunci cu cine ai vrea sa ramii?

-Cu Dinamo,ca nu bate pe nimeni.

:lol: :lol: :lol:

Cred ca daca am inlocui Dinamo cu Steaua in acest banc s-ar potrivi al naibii de bine...Asta e realitatea! :(

mariuss_d19.04.2007 20:41

Badea Gheorghe, jerpelit, facea autostopul. In curand apare o super-masina, opreste si-l intreba:

-Unde mergi bade?

-La Timisoara, nepoate.

-Si crezi ca te ia cineva fiind asa jerpelit?

-Ma gandeam ca pentru 200 de dolari m-o lua si pe mine cineva...

-200 de dolari? Suie! Urca mosul in masina.

La un moment dat, soferul isi aprinde un trabuc. Din spate, Gheorghe zice:

- Nu te supara, daca iti dau 500 de dolari imi dai si mie un trabuc?

-Soferul ,fericit, ii intinde mosului un trabuc.

Dupa un timp,mosul zice:

-Auzi, da daca iti dau 1000 de dolari imi faci un sex oral? Dupa un timp de gandire ala executa lucrarea.

Gheorghe, relaxat, dupa o juma`de ora:

-Baiete, baiete, nu stiu ce o sa se-ntample ca neam de neamu`meu n-a avut atatea datorii cate am eu la tine...

Virgil24.04.2007 19:14

-Iubitule,ce mult as vrea sa ma saruti in trei locuri.

-Unde ?

-La Paris,Roma si New York

 

*************

 

-Luminita,daca ti-as fura un sarut,te-ai supara ?

-Nu stiu,sa vedem.

 

*************

 

-Iti interzic sa mai aduci fete in casa,nesimtitule !

-Tata dar nu le fac nimic...

-Pai sigur,pe deasupra mai esti si mototol.

 

*************

 

-Pe femei,dragul meu,trebuie sa stii sa le plasezi acolo unde le e locul.

-Adica ?

-In pat !

 

**************

 

-Fiule,trebuie sa inveti cea mai importanta rugaciune pentru un barbat.

- ?

- "Doamne,ajuta-ma sa scap de insuratoare.

Doamne,daca nu se poate,atunci ajuta-ma sa nu fiu un incornorat.

Doamne,daca nici asta nu se poate,atunci ajuta-ma sa nu aflu.

Doamne,daca aflu,fa in asa fel sa nu-mi pese !

 

**************

axl2324.04.2007 20:46

care-a fost magaru' care mi-a dat numai 4 stele?

Virgil25.04.2007 07:48

Un sot,mic si plapând,încaseaza o palma de la sotie.

-Daca esti barbat,loveste-ma si tu !

-Principiile mele nu-mi permit sa dau intr-o femeie cu ochelari !

-Dar eu nu am ochelari.

-Nicio problema,ia-i pe ai mei.

 

*********************

 

Sotia, cu facaletul in mâna,striga la sotul ei aflat sub pat :

-Iesi imediat de acolo !

-Nu ! Si sa-ti fie clar : când spun NU,NU ramâne !

 

*********************

 

Un betiv se intoarce acasa,insotit de prietenul sau beat si el.

-Asta-i apartamentul meu.Uite holul,aici e bucataria,alaturi sufrageria si vizavi e dormitorul nostru...patul conjugal...femeia din pat e nevasta-mea,iar ala de lânga ea sunt eu...

 

*********************

 

La miezul noptii suna soneria.Doamna Brown deschide usa in fata careia patru barbati,evident beti,se sprijina unul de altul.

-Scuzati,dumneavoastra sunteti doamna Brown ?

-Da,eu sunt.

-Stimata doamna...hâc...unul dintre noi patru este sotul dumneavoastra...hâc...problema este ca nu stim care..hâc.

 

**********************

 

Femeia de servici de la internatul de baieti este gravida.

-Cine-i tatal ? Intreaba medicul.

-Habar n-am ! Credeti ca eu cand ma aplec sa frec parchetul,mai am timp sa ma intorc ?

 

**********************

 

Dupa ce-i naste nevasta,un tânar african il intreaba pe medic :

-Doctore,eu nu inteleg care sa fie explicatia.Eu sunt negru,sotia mulatra,iar copilul a iesit alb...

-Ati mai facut dragoste dupa ce a ramas sotia gravida ?

-Intr-o dimineata insorita pe malul marii.

-Vedeti ? Asta-i ! Când i-ati desfacut picioarele a intrat prea mult soare si ..l-a decolorat...

 

**********************

 

-Inainte de noaptea nuntii,o sa-mi vopsesc sexul in verde.

-De ce ?

-Daca individa o sa se mire,am s-o pocnesc si am s-o intreb : nenorocito,de unde stii tu ca nu trebuie sa fie verde ?

 

**********************

 

-Stii,conform ultimului sondaj de opinie,78% dintre femei isi inseala barbatii.

Si celelalte 22% ce fac ?

-Sunt nemaritate.

 

**********************

 

-Cum faci draga tu,de ghicesti intotdeauana cand ploua si cand nu ?

-Ma uit dimineata la chestia lui Costica.Daca e pe stanga,ploua;daca e pe dreapta,va fi frumos.

-Si daca sta drept in sus ?

-Pai aia-i vreme de plecat de acasa ?

 

**********************

 

-Ce mai face fata ta ?

-O,pe zi ce trece seamana tot mai mult cu mine.

-Saraca ! Da' macar la carte e buna ?

 

**********************

 

-Hei,domnisoara,cum stai cu dragostea ?

-Daca platesti bine stau oricum.

Dragoshel25.04.2007 14:01

fata se duce la spovedit:

-Parinte, am avut un vis ciudat!

-Ce-ai visat, fiica mea?

-Se facea ca un baiat frumos ma mangaia.

-Cum fica mea,asa?(si popa o mangaie)

-Asa, parinte.

-Si ce-ai mai visat?

-Ca baiatul m-a si sarutat.

-Cum, fiica mea, asa?( si o saruta )

â???? asa parinte, zise fata suspinand

-Si ce ai mai visat?

-Ca m-a fu*ut.

-Cum fiica mea, asa? (si o lua popa la fu*ut )

-Asa parinte, asaâ????.

-Si ai mai visat ceva,fiica mea?

-DA, parinte, am mai visat ceva. Cand a terminat, mi-a dat si 1000 de dolari.

-Ei, vise, fiica meaâ????. vise â????.

 

&&&&&&&&&&&&&&&

 

Vine acasa politistul seara, cu o sticla de sampanie in mana. Nevasta il

intreaba:

- De unde ai sticla asta?

- Am castigat-o la un concurs de matematica la sectie.

- Tu? Dar tu habar nu ai de matematicaâ????

- Dar a fost simplu. O singura proba. Cat face 6×6 si eu cu 34 am luat locul 3.

 

&&&&&&&&&&&&&&&&&

 

Un cetatean beat, se duce la un politist, si ii spune:

- Sefu, vreau sa-ti spun un banc politic.

- Nu vezi ca sunt politist?

- Nu-i nimic, ti-l spun pana-l pricepi.

 

&&&&&&&&&&&&&&&&

 

In cimitir, groparul sapa linistit si din cand in cand mai tragea si din tigara.

La un moment dat vede cum dintr-un mormant iese o mana. Sapa si fumeaza in continuare linistit.

Nu dupa mult timp din pamant iese mortul cu totul. Groparul sapa si fumeaza in continuare linistit.

Mortul incearca sa il sperie. Groparul sapa si fumeaza in continuare linistit.

Vede mortul ca nu are ce sa-i faca, se indreapta spre gardul cimitirului si vrea sa sara.

Dintr-o data se trezeste cu ditamai lopata dupa ceafa.

Groparul:

- Radem, glumim, da nu parasim incinta'

Virgil28.04.2007 15:09

-De cati misogini e nevoie pentru a pune un bec in bucatarie ?

-De niciunul ! Las-o dracului de proasta ca poate sa gateasca si pe intuneric.

 

****************

 

Se aud ciocanituri la usa unui apartament.Iese un tip dar nu vede pe nimeni.Se uita in dreapta.Nimic.Se uita in stanga.Nimic.Se uita jos si vede o moarte mica,cam de o palma,cu coasa pe umar.

- Nu ! Nu ! Nu ma lua ! Sunt tânar !

-Stai linistit .Am venit dupa hamster.

axl2329.04.2007 07:47

ultimul loc unde ma asteptam sa fiu tepuit era in biserica. din nefericire am avut un deces in familie si a trebuit sa cumpar 30 de lumanari, la 20 de bani bucata. i-am dat babutei cu aspect nevinovat 6 lei si-am luat pachetul fara sa le numar. acasa le-am numarat. erau 18.

danielcristian29.04.2007 09:20

Bine,dar asta nu-i gluma,este realitatea in care traim... :lol: :lol: :lol:

axl2330.04.2007 06:53

Bula, pe un deal vede o fantana si da drumul unei pietre in ea Pic,pic,pic, poc. Ba' da adanca fantana ! arunca un pietroi mai mare. pic, pic, pic, poc, bang! Vede o bucata de sina de cale ferata si cu mare greutate ii da drumul in fantana Bang,bang,bang,pleosc. Cum contempla el asa vede o capra care alerga in zig-zag si care sare in fantana ! Ba' ce capra nebuna ! La scurt timp apare un taran disperat.

-N-ai vazut o capra ?

- Ba da, dar a sarit in fantana !

-Cum domnule sa sara in fantana, ca era legata de o sina de tren !?

korynna03.05.2007 17:02

Borcea va participa la "Dansez pentru tine " . Visul lui este ca Dinamo sa ajunga in grupele Champions League

Astristul04.05.2007 10:40

Nu stiu daca s-a mai spus dar il zic oricum:

Stiti care e diferenta dintre un OZN si Dinamo in Liga Campionilor? OZN-uri s-au mai vazut si se vor mai vedea....

 

Inca unul:

Stiti de ce fanii dinamovisti se autointituleaza spartanii??? Pentru ca vin doar 300 la fiecare meci! :lol:

AU10.05.2007 20:26

Un caine juca poker cu trei englezi. Totul era OK, jocul decurgea normal, pana la un moment dat cand cei trei gentlemeni se ridica in picioare, si dau sa plece scuzandu-se politicos. Cainele, derutat, ii intreaba:

- Dar ce s-a intamplat, nu joc corect?

- Ba da, sir.

- V-am jignit cu ceva?

- Nu, sir.

- Pai atunci care este problema, de ce nu mai vreti sa jucati cu mine?

- Pai nu este etic. Vedeti dumneavoastra, de ori cate ori aveti o mana buna, dumneavoastra dati din coada...

dbd11.05.2007 21:53

Tare....n-am mai citit topicul de cand avea 2-3 pagini :D

Se pare ca stim sa si radem ;)

 

 

In acest topic se posteaza doar bancuri, fara alte comentarii. Moderatorii

c.ronaldo1712.05.2007 20:08

Sa-l anunte cineva pe Papa, ca Liverpool iar a ajuns in finala UEFA Champions League.

danielcristian13.05.2007 22:29

Cica vine un popa la Politie:

- Domnule politist, mi s-a furat bicicleta! Va rog frumos sa mi-o gasiti, pentru ca eu sunt un om mort fara ea... am slujbe de tinut in satele vecine si nu am cu ce sa ajung acolo!

Cauta politistii ce cauta vreo doua zile, da' nu gasesc nimic. Se duc la popa si ii zic:

- Parinte, nu am putut sa-ti gasim bicicleta, da' uite ce sa faci... maine cand tii slujba la noi in sat, atunci cand zici care e treaba cu cele 10 Porunci, te opresti putin dupa ce o zici p-aia cu "Sa nu furi!" si vezi cine

se inroseste la fata. Dupa aia vii si ne spui noua si rezolvam.

Vine popa dupa slujba fericit la politisti si le spune:

- Gata, baieti, s-a rezolvat!

Politistii:

- Ei, cine s-a inrosit?

Popa:

- Stati putin ca nici n-am ajuns la a 7-a Porunca pentru ca la a 6-a "Sa nu preacurvesti! mi-am adus aminte unde mi-am uitat bicicleta! "

Bogdan4Steaua14.05.2007 13:52

Doi politisti gonesc cu masina. La un moment dat ocolesc o groapa si intra intr-un pom. Ies amandoi dintre fiarele contorsionate iar unul dintre ei:

 

- Sa stii ca meritam o prima! Niciodata nu am ajuns asa de repede la locul accidentului!

danielcristian18.05.2007 22:53

La o intalnire a Presedintelui cu presa, un individ din spate catre unul din fata:

-Domnule, nu te dai un pic la o parte?

-Da, cum sa nu.

Dupa cinci minute:

-Domnule, nu-ti dai sapca jos ca nu-l vad pe Presedinte?

-Nu vreti sa va dau un binoclu?

-Nu, multumesc, am luneta la pusca...

Stanici14.06.2007 20:43

Asta cam greu de scris. Dar incerc:

El cu ea fac o plimbare in parc, noaptea. sub clar de luna. Gasesc ei o banca mai retrasa si incep sa se giugiuleasca. Adica isi iau limba in gura, pipaieli, etc..La un moment dat, ea se opreste pleoscaind incantata:"-Iubituu... hii hi hi... ti-am furat guuma!" -la care el, senin, scoate onomatopeea specfica pe care o facem toti cand dam o flegma cu muci: "-Nu-i nimic, fac alta!"

axl2316.06.2007 17:41

From: Stirile zilei

From Topic ID: 3576 cos de gunoi Danny 0 0 Astazi, 07:57 PM

Ultima postare: Danny

Afc Steaua -> FC Steaua

Discutii ros - albastre Matteo 11 203 Astazi, 07:52 PM

Ultima postare: Danny

Abonamente 2007-2008

Discutii ros - albastre Th3_Play3r 3 95 Astazi, 07:48 PM

Ultima postare: Danny

From: Intalnirea Fanilor Cu Becali

From Topic ID: 7159 cos de gunoi Danny 0 1 Astazi, 07:47 PM

Ultima postare: Danny

Magazin oficial in Ghencea !!! 123

Discutii ros - albastre AmuntBoy 52 2,989 Astazi, 07:42 PM

Ultima postare: Danny

OFICIAL: Adrian Ilie manager la Steaua 12

Articolele FCS fcsteaua.ro 20 0 Astazi, 07:17 PM

Ultima postare: Danny

c.ronaldo1716.06.2007 17:42

:smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: Cel mai tare...

«1131415161773»