Un sot,mic si plapând,încaseaza o palma de la sotie.
-Daca esti barbat,loveste-ma si tu !
-Principiile mele nu-mi permit sa dau intr-o femeie cu ochelari !
-Dar eu nu am ochelari.
-Nicio problema,ia-i pe ai mei.
*********************
Sotia, cu facaletul in mâna,striga la sotul ei aflat sub pat :
-Iesi imediat de acolo !
-Nu ! Si sa-ti fie clar : când spun NU,NU ramâne !
*********************
Un betiv se intoarce acasa,insotit de prietenul sau beat si el.
-Asta-i apartamentul meu.Uite holul,aici e bucataria,alaturi sufrageria si vizavi e dormitorul nostru...patul conjugal...femeia din pat e nevasta-mea,iar ala de lânga ea sunt eu...
*********************
La miezul noptii suna soneria.Doamna Brown deschide usa in fata careia patru barbati,evident beti,se sprijina unul de altul.
-Scuzati,dumneavoastra sunteti doamna Brown ?
-Da,eu sunt.
-Stimata doamna...hâc...unul dintre noi patru este sotul dumneavoastra...hâc...problema este ca nu stim care..hâc.
**********************
Femeia de servici de la internatul de baieti este gravida.
-Cine-i tatal ? Intreaba medicul.
-Habar n-am ! Credeti ca eu cand ma aplec sa frec parchetul,mai am timp sa ma intorc ?
**********************
Dupa ce-i naste nevasta,un tânar african il intreaba pe medic :
-Doctore,eu nu inteleg care sa fie explicatia.Eu sunt negru,sotia mulatra,iar copilul a iesit alb...
-Ati mai facut dragoste dupa ce a ramas sotia gravida ?
-Intr-o dimineata insorita pe malul marii.
-Vedeti ? Asta-i ! Când i-ati desfacut picioarele a intrat prea mult soare si ..l-a decolorat...
**********************
-Inainte de noaptea nuntii,o sa-mi vopsesc sexul in verde.
-De ce ?
-Daca individa o sa se mire,am s-o pocnesc si am s-o intreb : nenorocito,de unde stii tu ca nu trebuie sa fie verde ?
**********************
-Stii,conform ultimului sondaj de opinie,78% dintre femei isi inseala barbatii.
Si celelalte 22% ce fac ?
-Sunt nemaritate.
**********************
-Cum faci draga tu,de ghicesti intotdeauana cand ploua si cand nu ?
-Ma uit dimineata la chestia lui Costica.Daca e pe stanga,ploua;daca e pe dreapta,va fi frumos.
-Si daca sta drept in sus ?
-Pai aia-i vreme de plecat de acasa ?
**********************
-Ce mai face fata ta ?
-O,pe zi ce trece seamana tot mai mult cu mine.
-Saraca ! Da' macar la carte e buna ?
**********************
-Hei,domnisoara,cum stai cu dragostea ?
-Daca platesti bine stau oricum.