FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CFR Cluj - Steaua 0 - 0

«12320»
fcsteaua.ro19.08.2007 17:29

* Meciul a inceput deja in tribune. Suporterii lui CFR Cluj din factiunea KVSC1907 s-au luat la bataie cu fanii Stelei veniti de la Bucuresti, care se aflau in peluza a II-a. Conflictul a aparut in urma unui conflict verbal dintre cele doua parti.

 

* Steaua incepe cu: Zapata - Golanski, Goian, Rada, Neșu - Nicolițã, Rãdoi, Lovin, Pleșan - Neaga, Dica

 

Prima Repriza

 

Min 2 - Goian reuseste sa respinga sutul lui Semedo care scapase singur pe partea dreapta.

 

Min 5 - Schimbare la Steaua. Intra Bicfalvi si iese Mihaita Plesan accidentat.

 

Min 6 - Semedo (CFR Cluj) primeste primul cartonas galben al meciului.

 

Min 10 - Dica iroseste o lovitura libera foarte periculoasa de la marginea careului. Mingea este respinsa de zid.

 

Min 12 - Dorin Goian primeste cartonasul rosu pentru un fault de ultim aparator la Didi.

 

Min 14 - Ocazie uriasa pentru Steaua. Stancioiu are o interventie de zile mari la Dica care din careu a trimis o lovitura de cap spre poarta clujeana.

 

Min 25 - Stelistii se apara destul de bine. Clujenii nu au reusit sa suteze nici macar odata pe spatiul portii lui Zapata.

 

Min 40 - Zapata retine o minge periculoasa deviata de Mirel Radoi.

 

A doua repriza

 

Min 46 - Zapata salveaza un gol ca si facut din fata lui Didi care a scapat singur spre poarta stelista.

 

Min 55 - Creste presiunea la poarta Stelei. Apararea ros-albastrilor rezista eroic.

 

Min 57 - Schimbare la Steaua. Intra Valentin Badoi si iese Golanski accidentat.

 

Min 65 - Cartonas galben pentru Florin Lovin.

 

Min 71 - Penalty pentru CFR Cluj. Va executa Eugen Trica.

 

Min 71 - ZAPATA APARA LOVITURA DE LA 11 metri dictata de Augustus Constantin.

 

Min 76 - Schimbare la Steaua. Intra Zaharia si iese Adrian Neaga.

 

Final de meci
aditud19.08.2007 17:33

a reusit cineva sa vada meciul cu sopcastul? mie-mi apare canalul offline...

merci

White_R19.08.2007 17:39
********* i-a rup picioru lu Plesan ...
ros-albastru4ever19.08.2007 17:40

Plesan e rupt :( :sad2: ....offff,MM lor de ciori borate

raul stelistu19.08.2007 17:43

******** dracului l-a rupt pe Plesan

 

Ba ce nasol.........ce rahat de faza a dus la eliminarea lu Goe...........incredibil

anjin19.08.2007 17:47

bai nene cum a scapat *******

ala in P.M.?

White_R19.08.2007 17:47

Si-au luat toate masuriile Cluju..urmeaza Radoi sau Dica

Alexandru H.19.08.2007 17:47

Goian e out!

ros-albastru4ever19.08.2007 17:47

...atat a mai ramas din acest post plin de injuraturi

 

moderator horse37

zetx19.08.2007 17:47

cine transmite meciu?

Astristul19.08.2007 17:48

Ce jeg de arbitru. Nici nu a fost fault. Daramite in pozitie de ultim aparator, cand mai era si Rada langa Goian.

Sunt pusi sa ne rupa! :angry:

FORZA Steaua !!! steag2

alexblaja19.08.2007 17:49

bai, dar ce civilizati sunt astia de la Cluj, frate! Unde esti mai nene ala care ziceai ca la Cluj e civilizatia occidentala?

dr.adrian919.08.2007 17:52

Steaua castiga azi

Irresistible23Steaua19.08.2007 17:53

Ii batem si in 10 oameni ...

papillon19.08.2007 17:54

mda, Goian afara - e clar

tosteaua19.08.2007 17:54

stie careva unde se vede meciu pe net?

papillon19.08.2007 17:55
a reusit cineva sa vada meciul cu sopcastul? mie-mi apare canalul offline...

merci

 

la mine se incarca 100%, dar nu e imagine...Are cineva macar un link pentru radio, ceva?

dr.adrian919.08.2007 17:58
la mine se incarca 100%, dar nu e imagine...Are cineva macar un link pentru radio, ceva?

 

la mine se vede bine 90-100%

papillon19.08.2007 17:58
la mine se vede bine 90-100%

 

cu sopcastu'? mai incerc si eu atunci...

alexblaja19.08.2007 17:59
la mine se incarca 100%, dar nu e imagine...Are cineva macar un link pentru radio, ceva?

 

la radio il dau cu intermitente, il baga intre alte emisiuni la srr.ro, la radio Romania actualitati....incepe de-abia la 21.05

 

sopcastul meu merge foarte aiurea.....teoretic acolo ar trebui sa se vada

 

incercati la ligaonline.ro...desi nici acolo nu merge prea bine, macar se aude comentariul si vezi "poze"

White_R19.08.2007 18:04

Nu-l duce mintea pe Nesu sa forteze un fault la Semedu ca are galben ********* criminal

papillon19.08.2007 18:04
la radio il dau cu intermitente, il baga intre alte emisiuni la srr.ro, la radio Romania actualitati....incepe de-abia la 21.05

 

sopcastul meu merge foarte aiurea.....teoretic acolo ar trebui sa se vada

 

incercati la ligaonline.ro...desi nici acolo nu merge prea bine, macar se aude comentariul si vezi "poze"

 

a inceput sa mearga soapcast, webplayer-ul

Le reseau pansant19.08.2007 18:05

Cat ghinion putem sa avem, accidentare plus Goian eliminat si nici cine stie ce forma pentru echipa, ma refer la Dica, Neaga si Banel, care nu prea "se vad" pe teren. Poate un lucru bun este intrarea lui Eric, sper sa mai "descalceasca" jocul nostru.

 

Un plus, pe care il vad eu, este buna coordonare dintre Radoi si Rada, nu prea am vazut mari deficiente in jocul lor.

 

Oricum castigam sigur, cefereisti nu sunt in stare sa ne bata, poate doat cu mult noroc.

 

PS: cei care l-ati injurat pe Goe, va rog inchideti TV, sau schimbati postul ca o sa ajuneti pana in minutul 90 la strabunicii lui Hagi

 

fularsteaua2 steagcruce2 steagsimplu

Katau19.08.2007 18:09

ce`i ala sopcast?la ligaonline se intrerupe mereu :(

razvani19.08.2007 18:11

din pacate suntem iar nevoiti (dupa numeroase cazuri anul trecut) sa jucam practic un intreg meci important in 10. plus ca si Plesan e rupt... nu imi place deloc situatia, as fi multumit si cu un egal in acest joc

 

Forza Steaua!!!

«12320»