Specimen pe http://Steaua.ro/baschet/2011/07/15/virgil...t-de-la-Steaua/ , vorbind despre plecarea lui Stanescu :
"asta nu mai e Steaua noastra, dak a plecat si stanescu, stelist adevarat. Oierul l-a fortat. Bine k ramanem cu handbal si hokey unde spulberam europa. Eu la baschet nu mai calc."
