daca nu ar fi fost oprit jocul ce era???ce tu esti maradona2 si noi nu stim cumva.
Poate se dadea fault pentru ca astfel Radoi ar fi creat avantaj pentru Steaua dar in nici un caz Radoi nu a vrut sa l loveasca.
daca nu ar fi fost oprit jocul ce era???ce tu esti maradona2 si noi nu stim cumva.
Poate se dadea fault pentru ca astfel Radoi ar fi creat avantaj pentru Steaua dar in nici un caz Radoi nu a vrut sa l loveasca.
Sa fim seriosi i-a dat un sut in fata evident ...nici nu se pune problema...singura scuza ar fi ca e involuntar .In orice alt caz trebuia eliminat chiar si daca jocul e oprit . Daca e jocu oprit nu inseamna ca nu se dau cartonase si ai voie sa bati adversarii...
Eu as propune la Steaua testu de inteligenta . Cine nu il trece nu are ce cauta la Steaua orice calitati fizice ar avea
Pai atunci Banel ar pleca primul...
Nu prea se leaga jocul Stelei,cred ca avem nevoie de un jucator de viteza.Destul de sters a fost Banel Nicolita,meciu asta nu mi-a placut.Plesan aduce superioritate la mijloc,e bun,dar singur nu poate face nimic.La Radoi a fost fault,dar nu se impunea rosu.Cred ca vom bate cu 1-0,gol Neaga!
Momentan e minutul 25 si nu am avut parte decat de o reluare la bara iesenilor. De comentariu nu mai vorbesc, sunt prea multe aberatii. Antena1 e al doilea post de televiziune dupa Primatv care nu pot sa ofere un meci si un comentariu normal.
inseamna ca nu i-ai ascultat p-aia de la Pro TV la meciul cu zaglebie...eu n-am mai pomenit asa tendentiozitate si rau vointa! niste infecti...
La ce meci te-ai uitat? Badoi a jucat destul de bine, aratat ceva technica si a dat si pasuri buni.
Eu zic buba Stelei la ora actuala sunt O.Petre si Neaga!
Unde naibii a jucat ma bine ?!? Tu chiar nu vezi ca nu reuseste nici o pasa buna macar iar singura centrare a mers in peluza ??? Plus ca se fereste de contacte cu adversarul ca o domnisoara !!!
Da sa stii ca din cauza lui Ov.Petre nu inscrie Steaua !! Ov. Petre e vinovat ca nu da pase de gol si goluri, doar se stie ca mijlocasul defensiv e responsabil cu pasele decisive si cu golurile iar atacantii si mijlocasii de banda au ca raspundere stoparea actacurilor adverse, nu-i asa ???
@atitud
white_r vine de la white_rabbit, un drog foarte la moda in uk.
@maldini
Usurel, tata, ca nu dau turcii.
Badoi nu e deloc in forma, Radoi e un entuziast care-ar fi bine sa primeasca un rosu direct sa stam si noi linistiti macar doua meciuri.
Deci,
in primul rand, pentru toti cunoscatorii de fotbal, cartonas rosu poti sa iei si daca esti pe banca de rezerve. Sunt jucatori care se bat pe teren cand jocul e oprit si iau cartonas rosu. Deci Radoi putea primi cartonas rosu, e o aberatie faza cu "jocu era oprit". Mai bine taceti decat sa ziceti asa ceva.
In al doilea rand, faultul a fost OARECUM involuntar. Daca vedeam faultul facut de Malouda sau Sergio Ramos, tindeam sa spun ca e involuntar. Facut de Radoi, spun ca este intentionat, avand in vedere ca are doua intrari pe meci de acest gen (a avut o intrare criminala si cu Zaglebie, noroc ca nu a atins tinta si nu a atras atentia).
Revenind la ce jucam. Adica la ce nu jucam. Astept sa vina specialistul danimarcu, cu ochelarii lui speciali din Portugalia, sa-mi explice cat de frumos si curat jucam, cum avem mii de ocazii pe meci si asa mai departe. Si sa-mi explice si mie formula inedita din seara asta, 4-3-2-1 in care jucatorii habar nu au unde sa stea si se calca pe picioare.
Despre meciul retur cu Zaglebie special nu am spus nimic ... s-au zis atatea ca mi-e sila sa mai adaug si eu ceva. Bine ca ne-am calificat si cu asta basta.
P.S.: mama mama, am facut cele mai tari schimbari: Lovin in locul lui Ov Petre si Croitoru in locul lui Neaga ... Doamneee ce jucam noi acolo ... dar am uitat ca acest Croitoru e Maradona 2, asa ca nu-mi fac griji, batem cu 5-0 si facem si spectacol, ca Regele e un super antrenor care executa impecabil lovituri libere la antrenamente ... acum pe bune, Hagi mai bine l-ar lasa antrenor pe Pedrazzini, iar el ar intra in teren in locul lui Lovin, ne-ar ajuta infinit mai mult ...
Criticile duc la progres, doar pe prosti ii supara . Nu stiu ce tot incerci sa explici sau argumentezi ca nu e nimic controversat care sa lase loc de interpretari . Eu nu vreau sa ia Radoi rosu ..noroc ca n-a luat . Sutu in gura tot ramane ca poti tu sa il constientizezi sau ca nu .Si nsa nu crezi ca incerc sa te convig ca ar fi altfel decat crezi tu .Cand am vazut logica ta aplicata pe nickul meu m-am linistit .
Lasati-l pe Badoi...e fundas....mai bine ati analiza stopurile, pasele si centrarile Banel-ului...
Pai atunci Banel ar pleca primul...
vreau sa te coontrazic
Becali e primu
Banel nu e prost e smecher. uitate la declaratiile lui.
foarte mare bandit si versat rau de tot
hai bah ca jukm binisor:P oricum mai e o repriza sigur o sa dea Dica un gol sau o pasa spre zaharia si aia e:) sau dc nu plesan.. ca joaca kiar bine.. hai
forzza
sincer as vrea sa mai fie steagsimplu pe-acolo..
BA DA MA LAMURESTE SI PE MINE CINEVA DE CE NU E NICI SUD-ul nici NORD-ul LA MECI ???
Ba se ce agita omu'.
Raspunde'ti ma unu.
PS: Ah, ce spitz a prins Plesan...
Lasati-l pe Badoi...e fundas....mai bine ati analiza stopurile, pasele si centrarile Banel-ului...
Banel e la fel de varza ca Badoi !!! La faza cu Badoi fundas, eu cred ca se observa CLAR ca in faza ofensiva fac deseori schimb de locuri asa ca nu e nimic anormal sa fiu dezamagit total de evolutia ofensiva atat a lui Badoi cat si a lui Nicolita.
A-s vazut acolo si un pic de intentie,chiar daca el ratase mingea.Daca ar fi la prima interventie de acest fel, iti dadeam dreptate.Mirel trebuie sa-si tempereze intrarile astea,ca altfel nu e bine.
Radoi la faza respectiva a vrut sa bubuie mingea dar a dat pe langa ea si din nefericire pentru iesean in fata lui. Radoi nu avea cum sa sa si opresca piciorul asta e clar. Daca altadata putea fi acuzat de ceva cum chiar nu este cazul.
Legat de joc, se vede o schimbare in bine. Nicolita cu tot respectul pentru vointa lui dar daca vointa este amsura valorii in fotbalul nostru atunci Liga mica e cea mai tare Liga din lume, ca de, toti vor. Ca fundas cred ca iar sta cel mai bine dar daca e sa l compar cu Ogararu iar nu cade bine.
Nesu s a miscat bine, desi cam aceasi buba cu centrarile, are o bila alba din care putea iesi un super gol.
Ce am remarcat e siguranta pe care o emana baietii, desi nu au marcat. Golul e "pe vine". Cu Ochirosii in teren cred ca am juca si mai bine. Oricum haosul din meciurile anteriaore nu mai este prezent in jocul nostru. Cred ca au jucat dubla din Liga sub o presiune artificial creata care si a pus amprenta asupra echipei.
Forza Steaua!!!!
Pe Dica iar il mananca in fund.
@radutheodor ![]()
e a 4 sau a 5-a oara cand nu prezinta reluari la faze importante pentru Steaua....
imi poate explica mie cineva de ce Dica vrea sa joace handbal si nu fotbal???
e tampit disperatu
Zaharia = 0 in seara asta. Plesan a jucat bine la prima evolutie in echipa, avand in vedere asa zisa acomodare. Ma incanta sistemul 4-3-2-1 foarte mult, iar cand vor reveni Goian, Badea si cu Golanski in teren vom arata foarte bine
.
LE : @dr.adrian9, cine ne-a salvat cu Ceahlaul in prima etapa si cu Farul in deplasare?
Ce misto ca nu ma baga nimeni in seama !!!!!!!!
Ne chinuim rau de tot. Jocul e haotic. M-am uitat la Ceahlaul-Dinamo si m-au luat toti dracii. Cainii aveau momente cand jucau cu un-doiuri pe centru asa cum juca Steaua pe vremuri. Noi, astazi, nu jucam nimic. Hagi e prea nervos pe margine si pune presiune prea mare pe jucatori, iar astia se precipita si gresesc in serie. Si nu cred ca problema Stelei se rezolva prin schimbarea lui Ov. Petre cu Lovin. Numai norocul si intamplarea ne pot face sa castigam, ca valoarea e modesta.
ps: si o mica remarca; observati nu ce face omul cu mingea, ci ce fac ceilalti de langa el... n-au zvacniri, nu invaluie, nu se demarca, nimic; joc static, lent, previzibil, usor de anihilat de catre adversari.
Si inca ce tarePe Dica iar il mananca in fund.
@radutheodor
Ba da joaca ca naiba ai nostri zici ca no-r mancat :biggrin: ![]()
![]()
stelisti sunt prosti se chinuie dejeaba
cred ca asa le place lor
sunt sadomasochisti
))
trebuia galben pentru plesan
fault tactic
noroc pe noi
schimbare plesan bicfalvi daca vrem sa terminam in 11