ZIDAN!!!!!!!!!!!!!!!de la dinsul poti lua exemplu nu numai ce e legat de fotbal dar si de viata extrasportiva.
la Zidane este de remarcat faptul ca el nu isi petrecea timpul liber prin carciumi, ci mai mult prin clinica lui Eufemiano Fuentes...
ZIDAN!!!!!!!!!!!!!!!de la dinsul poti lua exemplu nu numai ce e legat de fotbal dar si de viata extrasportiva.
la Zidane este de remarcat faptul ca el nu isi petrecea timpul liber prin carciumi, ci mai mult prin clinica lui Eufemiano Fuentes...
la Zidane este de remarcat faptul ca el nu isi petrecea timpul liber prin carciumi, ci mai mult prin clinica lui Eufemiano Fuentes...
cine e Eufemiano Fuentes ? da detalii cu privire la ceea ce ai zis..
cine e Eufemiano Fuentes ? da detalii cu privire la ceea ce ai zis..
Eufemiano Fuentes este un nene ce are o clinica sportiva pe undeva prin Madrid, clinica unde isi trata sportivii de la echipele de ciclism cu care a lucrat el (Once, Kelme si altii). pana aici totul este ok, dar faza nasoala este ca prin clinica lui au trecut sute de sportivi din diferite sporturi, printre care (se pare ca) si din fotbal. in aceasta clinica, nenea doctor le lua la sportivi sangele odihnit (adica atunci cand sportivul era in vacanta de odihna) sange care era combinat cu o cantitate mai mica sau mai mare de eritropoetina (o substanta interzisa), numita si EPO. cand sportivul era in stare de oboseala, in timpul competitilor, li se administra doza de sange combinat cu EPO pentru marirea capacitatii de efort, o procedura cu care se obtineau performante foarte foarte mari. asta era o chestie care nu se deipista la nici un control anti doping. acum 2 sau 3 ani au fost prinsi foarte multi ciclisti care au calcat in aceasta clinica, printre care si nume mari precum Ivan Basso, Joseba Beloki, Alberto Contador, Roberto Heras, Alejandro Valverde sau Jan Ullrich. cu totii fiind suspendati din activitatea sportiva. pe langa ei, acolo se mai ducea si un nene muzician francez pe nume Johnny Hallyday, care pentru el a fost foarte simplu sa recunoasca ca a calcat acolo, deoarece muzicienii nu pot fi suspendati in nici un fel din activitatile lor din viata de zi cu zi. acest muzician a spus intr-un interviu ca se intalnea foarte des in clinica lui Eufemiano Fuentes si cu bunul sau prieten Zinedine Zidane. din pacate, UEFA nu a deschis nici un caz legat de fotbalistii care au calcat pe acolo, deoarece interesul celor de la FIFA si UEFA este ca acest sport sa fie din ce in ce mai spectaculos. si uite asa nici un nume de fotbalist dopat de dl Fuentes nu a fost dat publicitatii.
Ziua in care va fi scandal mondial de dopaj in fotbal va insemna sfarsitul industrializarii acestui sport.
Eu unul de-abia astept acea zi!!!
@ytse jam
ms, foarte interesant, chiar nu stiam. din pacate stirile sportive de la noi nu stiu sa dea asa ceva .
@ytse jam
ms, foarte interesant, chiar nu stiam. din pacate stirile sportive de la noi nu stiu sa dea asa ceva .
pe Eurosport a fost foarte mediatizat acest caz. iar cei ce se uita an de an la Tour de France au auzit foarte multe despre Eufemiano Fuentes ![]()
legat de ce zicea Lari, imi aduc aminte ca imediat dupa ce acest caz a iesit la suprafata, cei de la FIFA au dat un comunicat de presa in care au tinut sa precizeze cum ca nici un fotbalist nu are de aface cu acest caz...
PS: si inca o remarca despre acest caz, si ma opreesc aici cu tot ce este pe langa subiectul topicului. se pare ca si Rafael Nadal face parte din lunga lista a lui Fuentes. Multumesc ![]()
Cesc Fabregas, scurt
Jucatorii mei preferaeti sunt
1. Del Piero
2.Ibrahimovic
3.L.Messi
4.C.Ronalod
5.Raul G.
6.V.Nisterloy
7.L.Figo
8.Kaka
9.Benzema
1o.Dica
-------------
99999999999999999999999999999999) e asta sunt eu ![]()
Hoffenheim 5:1 Herta
3 goluri Vedad IBISEVIC ![]()
Frumos ca a revenit Ibisevic si nu si-a pierdut pofta de gol.Pacat de accidentarea suferita sezonul trecut,ca nu cred ca mai era acum la Hoffenheim.
LEO Messi,Xavi,Iniesta,Zlatan,Cesc(tot produs al Barcei),Van Persie
zapata si xabi alonso !! jucatorii astia ii admir atat pt skillul lor cat si pt caracterul lor...
intotdeauna vor avea respectul meu !
Raul all the way!!!
Bine...nici Zidane nu e de uitat...
Giggs , all the way ![]()
Raul
Ronaldo (brazilianu)
Roberto Carlos
Zidane
David Villa
Dennis Bergkamp
Pippo Inzaghi
Francesco Totti
Paolo Maldini
Zidane
Ronaldinho
Fotbalistul preferat ar fi Maldini. Ca toata lumea admir mai mult mijlocasii de creatie sau atacantii, dar il pun pe Maldini primul pentru calitatea jocului, performante, longevitate, daruire, spirit de lider si pur si simplu e un exemplu de urmat pentru orice barbat atat in viata profesionala cat si in cea privata. Si adaug ca n-am fost si nu sunt fan Milan.
Thiago Silva
Steven Gerrard
Radamel Falcao
Toti trei sunt cei mai buni pe posturile lor
Edgar Davids.
Thiago SilvaSteven Gerrard
Radamel Falcao
Toti trei sunt cei mai buni pe posturile lor
Nu prea cred ca Gerrard & Falcao sunt cei mai buni pe postul lor.
Mie imi plac foarte mult deci pentru mine sunt cei mai buni
Mie imi plac foarte mult deci pentru mine sunt cei mai buni
Un argument excelent
!
Nu prea cred ca Gerrard & Falcao sunt cei mai buni pe postul lor.
Despre Falcao nu stiu ce sa zic, dar Gerrard e cu siguranta cel mai bun pe postu lui.
Despre Falcao nu stiu ce sa zic, dar Gerrard e cu siguranta cel mai bun pe postu lui.
Fan l'pool? ![]()
Apropo de Liverpool am auzit ca Dempsey care era dat ca sigur se duce la Everton,s-ar putea sa il ia imprumut pe Adam Johnson(sursa sport.ro)