FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Jucatorul Preferat

«12345»
ytse jam11.07.2009 21:53
ZIDAN!!!!!!!!!!!!!!!de la dinsul poti lua exemplu nu numai ce e legat de fotbal dar si de viata extrasportiva.

la Zidane este de remarcat faptul ca el nu isi petrecea timpul liber prin carciumi, ci mai mult prin clinica lui Eufemiano Fuentes...

gio_stgloria12.07.2009 14:45
la Zidane este de remarcat faptul ca el nu isi petrecea timpul liber prin carciumi, ci mai mult prin clinica lui Eufemiano Fuentes...

 

cine e Eufemiano Fuentes ? da detalii cu privire la ceea ce ai zis..

 

ytse jam13.07.2009 22:52
cine e Eufemiano Fuentes ? da detalii cu privire la ceea ce ai zis..

 

 

Eufemiano Fuentes este un nene ce are o clinica sportiva pe undeva prin Madrid, clinica unde isi trata sportivii de la echipele de ciclism cu care a lucrat el (Once, Kelme si altii). pana aici totul este ok, dar faza nasoala este ca prin clinica lui au trecut sute de sportivi din diferite sporturi, printre care (se pare ca) si din fotbal. in aceasta clinica, nenea doctor le lua la sportivi sangele odihnit (adica atunci cand sportivul era in vacanta de odihna) sange care era combinat cu o cantitate mai mica sau mai mare de eritropoetina (o substanta interzisa), numita si EPO. cand sportivul era in stare de oboseala, in timpul competitilor, li se administra doza de sange combinat cu EPO pentru marirea capacitatii de efort, o procedura cu care se obtineau performante foarte foarte mari. asta era o chestie care nu se deipista la nici un control anti doping. acum 2 sau 3 ani au fost prinsi foarte multi ciclisti care au calcat in aceasta clinica, printre care si nume mari precum Ivan Basso, Joseba Beloki, Alberto Contador, Roberto Heras, Alejandro Valverde sau Jan Ullrich. cu totii fiind suspendati din activitatea sportiva. pe langa ei, acolo se mai ducea si un nene muzician francez pe nume Johnny Hallyday, care pentru el a fost foarte simplu sa recunoasca ca a calcat acolo, deoarece muzicienii nu pot fi suspendati in nici un fel din activitatile lor din viata de zi cu zi. acest muzician a spus intr-un interviu ca se intalnea foarte des in clinica lui Eufemiano Fuentes si cu bunul sau prieten Zinedine Zidane. din pacate, UEFA nu a deschis nici un caz legat de fotbalistii care au calcat pe acolo, deoarece interesul celor de la FIFA si UEFA este ca acest sport sa fie din ce in ce mai spectaculos. si uite asa nici un nume de fotbalist dopat de dl Fuentes nu a fost dat publicitatii.

Lari14.07.2009 00:27

Ziua in care va fi scandal mondial de dopaj in fotbal va insemna sfarsitul industrializarii acestui sport.

 

Eu unul de-abia astept acea zi!!!

gio_stgloria14.07.2009 08:19

@ytse jam

 

ms, foarte interesant, chiar nu stiam. din pacate stirile sportive de la noi nu stiu sa dea asa ceva .

ytse jam14.07.2009 09:38
@ytse jam

 

ms, foarte interesant, chiar nu stiam. din pacate stirile sportive de la noi nu stiu sa dea asa ceva .

pe Eurosport a fost foarte mediatizat acest caz. iar cei ce se uita an de an la Tour de France au auzit foarte multe despre Eufemiano Fuentes :)

 

legat de ce zicea Lari, imi aduc aminte ca imediat dupa ce acest caz a iesit la suprafata, cei de la FIFA au dat un comunicat de presa in care au tinut sa precizeze cum ca nici un fotbalist nu are de aface cu acest caz...

 

PS: si inca o remarca despre acest caz, si ma opreesc aici cu tot ce este pe langa subiectul topicului. se pare ca si Rafael Nadal face parte din lunga lista a lui Fuentes. Multumesc :)

ady_ultras21.07.2009 23:36

Cesc Fabregas, scurt

gby1023.07.2009 10:07

Jucatorii mei preferaeti sunt

 

1. Del Piero

2.Ibrahimovic

3.L.Messi

4.C.Ronalod

5.Raul G.

6.V.Nisterloy

7.L.Figo

8.Kaka

9.Benzema

1o.Dica

 

-------------

99999999999999999999999999999999) e asta sunt eu :))

gio_stgloria27.09.2009 18:52

Hoffenheim 5:1 Herta

 

 

3 goluri Vedad IBISEVIC :naughty:

red&blue_boy27.09.2009 19:33

Frumos ca a revenit Ibisevic si nu si-a pierdut pofta de gol.Pacat de accidentarea suferita sezonul trecut,ca nu cred ca mai era acum la Hoffenheim.

ssilviu_1927.09.2009 19:41

LEO Messi,Xavi,Iniesta,Zlatan,Cesc(tot produs al Barcei),Van Persie

fredysteaua27.09.2009 20:32

zapata si xabi alonso !! jucatorii astia ii admir atat pt skillul lor cat si pt caracterul lor...

intotdeauna vor avea respectul meu !

RealMadridista07.10.2009 10:13

Raul all the way!!!

 

Bine...nici Zidane nu e de uitat...

vyrus_system11.08.2012 17:31

Giggs , all the way ;)

iNsTiGaToR13.08.2012 08:21

Raul

Ronaldo (brazilianu)

Roberto Carlos

Zidane

David Villa

zloty13.08.2012 08:39

Dennis Bergkamp

Pippo Inzaghi

Francesco Totti

Paolo Maldini

Zidane

Ronaldinho

ebonyc13.08.2012 09:00

Fotbalistul preferat ar fi Maldini. Ca toata lumea admir mai mult mijlocasii de creatie sau atacantii, dar il pun pe Maldini primul pentru calitatea jocului, performante, longevitate, daruire, spirit de lider si pur si simplu e un exemplu de urmat pentru orice barbat atat in viata profesionala cat si in cea privata. Si adaug ca n-am fost si nu sunt fan Milan.

cheloo9813.08.2012 09:40

Thiago Silva

Steven Gerrard

Radamel Falcao

Toti trei sunt cei mai buni pe posturile lor

rtj13.08.2012 11:36

Edgar Davids.

Danut_UTD13.08.2012 15:21
Thiago Silva

Steven Gerrard

Radamel Falcao

Toti trei sunt cei mai buni pe posturile lor

 

Nu prea cred ca Gerrard & Falcao sunt cei mai buni pe postul lor.

cheloo9813.08.2012 15:36

Mie imi plac foarte mult deci pentru mine sunt cei mai buni

Danut_UTD13.08.2012 15:58
Mie imi plac foarte mult deci pentru mine sunt cei mai buni

 

Un argument excelent ;)!

iNsTiGaToR14.08.2012 06:37
Nu prea cred ca Gerrard & Falcao sunt cei mai buni pe postul lor.

Despre Falcao nu stiu ce sa zic, dar Gerrard e cu siguranta cel mai bun pe postu lui.

Danut_UTD14.08.2012 08:36
Despre Falcao nu stiu ce sa zic, dar Gerrard e cu siguranta cel mai bun pe postu lui.

 

Fan l'pool? :))

cheloo9814.08.2012 10:17

Apropo de Liverpool am auzit ca Dempsey care era dat ca sigur se duce la Everton,s-ar putea sa il ia imprumut pe Adam Johnson(sursa sport.ro)

«12345»