FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua Bucuresti - Zaglebie Lubin 2 - 1

«12349»
ros-albastru4ever08.08.2007 18:33
Io imi bag .... in comentatorii astia. Idioti! Adica Zapata impins din lateral dar "specialistii" Ptiu teve cu multa ironie observa ca ce panarama de portar....panarama e ala care i-a dus la postul ala...Hai Steaua! fularsteaua2

 

ai dreptate,foarte enervanti astia de park vina a fost doar a lu zapata si il mai si comparau cu Carlos...s-a vazut clar cum nu a putut sa prinda mingea ca era in spate Radoi si l-a impiedicat sa o retina klumea...akuma,la fiecare centrare mai lunga kt trebe sa iasa spun mereu de park ar face cine stie ce mare treaba...Zapata e un portar de valoare,printre cei mai buni pe care i-a avut Steaua...foarte sigur pe el...sunt sigur ca va face treaba buna

armin08.08.2007 18:35

Stau si ma intreb, dupa 3 reprize (cu o echipa de care n-am auzit inainte de tragerile la sorti), ce-a aratat Steaua pana acum? Un gol din corner, si in rest NIMIC.

Azi am vazut o prima repriza mai NASPA decat orice film horror.

 

Sunt destule sanse sa ne calificam, insa jocul lasa de dorit. Poate acum in pauza nimeni nu se gandeste la joc, toti se gandesc la scorul final. Insa eu acum ma gandesc la Hagi. Hagi draga, acum e momentul tau. Esti antrenor sau esti doar un fost fotbalist de geniu, cel mai mare al Romaniei?

Daca nu faci ca repriza a doua sa arate ALTFEL, atunci parerea mea, lasa-te de meseria asta, viata ti-a daruit destule alte oportunitati.

 

Mult succes Steaua !

bibbi08.08.2007 18:35

Am avut noroc cu Banel...

Dra cum s-a accidentat Goian??? se vede absenta lui in aparare :sad2:

 

 

Succes... steagcruce2

alexynho08.08.2007 18:36

of ... nu jucam nimic ... ce naiba ... am ajuns sa ne fie emotii cu Zaglebie Lubin ... pai ce naiba ??? ... dak noi avem emotii cu polonezii ... ce naiba facem cu Real , Barca , Liverpool sau Milan ??? ... pentru ca vom cadea clar cu una tare ... si ce o sa facem ? ... o sa stam ca prostii cu curu' in poarta ... nu jucam nimic ... atacul e inexistent ... 5 goluri din 5 din faze fixe ... Hagi arata ca in continuare nu este un antrenor bun ... sper sa ramana in acest sezon , insa daca nu se imbunatateste jocul , atunci cred ca am incurcat-o rau de tot .

 

Ce trebuie Stelei ? ... un antrenor strain ... clar ... pai in afara de giannini care a fost la Arges .... toti antrenorii straini din campionatul nostru , au reusit performante ... Zenga , Protasov , Bergodi si acum incearca si Uhrin jr.

 

Sa dea Domnu' sa ne calificam ... dar clar trebuie sa marcam ... ca nu am incredere ca vom putea rezista doar aparandu-ne :(

White_R08.08.2007 18:37
bai frate bou e Hagi daca se ia dupa el sprecl2

 

De parca ar fi dupa el ...Cand o sa aiba Hagi club de fotbal nu se va mai luat dupa jijiot ...asta e ironia vietii sa aiba prostu bani

Roxana_2308.08.2007 18:37

La ' greseala ' lui Zapata a fost fault .. se vede ca a fost tras de tricou .. Vreau sa cred ca Steaua nu poate fi atat de ghinionista la portari. :wacko:

Il Soldatino08.08.2007 18:38
Nu vreau sa fiu eu mai al dracu' da' au fost niste faze cam suspecte.

Nu am vazut fault la portar la golul lor, Zapata a scapat pur si simplu mingea din mana. Se mai intampla si la case mai mari.

La golul nostru imi pare ca a cam fost off-side la Ovidiu Petre, nu a atins mingea dar e evident ca a vrut s-o joace. In reluarea din lateral s-a vazut bine, poate ma insel, n-au dat-o decat o data.

Si-apoi, un off-side semnalizat aiurea cand a scapat un polonez singur pe dreapta noastra, mai era inca unul in centru care-i luase fata lui Radoi si-ar fi fost gol.

In rest, un joc cam ...

 

esti sigur ca Zapata a scapat pur si simplu mingea din mana? Eu vad a 20 a oara reluarea si observ o mana stanga a unui adversar care-l impinge usor pe al nostru portar exact cat sa-l impiedice sa prinda mingea cu siguranta. Cred ca este o vina a fundasilor nostri centrali care nu l-au protejat si care nu au ridicat mana ca sa ceara fault la portar....

botoshel2508.08.2007 18:39

mie nici nu mai imi vine sa ma uit de emotii ce am acu cu astia dar cand vom intra daca vaom intra in grupe?

ros-albastru4ever08.08.2007 18:47

Asa se intampla cand joci cu 2 inchizatori acasa...creezi o presiune imensa si asupra echipei care sta cu teama ca poate fi invinsa dar si asupra suporterilor...suntem nevoiti sa avem emotii cu ZAGLEBIE!!!!

anti-jiji08.08.2007 18:50

ba nush ce zicetzi voi da mie mi'e frica sa nu luam bataie...si dak nu o luam acum...mie cu Hagi pe banca mi'e frica si de Borisov care cere bataie si dupa nume(BATE)...dar nu prea are cine sa'ii bata...Banel cu inca un gol norocos sau Goian cu un gol din tribuna?unde e Neaga din 2005?unde e Dica cand avem nevoie cel mai mult de el? :sad2:

 

HAI Steaua!!! steagcruce2 fular-campioniifularsteaua2

White_R08.08.2007 18:52

Neaga rateaza ....

dica_e_genial08.08.2007 18:58

Ce prost jucam!!!

White_R08.08.2007 19:07
Ce prost jucam!!!

 

pentru ca la Steaua e inundatie de prostie de la conducatori la jucatori

ros-albastru4ever08.08.2007 19:14

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL ZAAAAAAHHHAAAAARIAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

killian200308.08.2007 19:15

bv Zaharia...bv Steaua

ralutzi08.08.2007 19:17

gooooooooooooooooooooooooooooooooollllllllllllllllllllllllllllllll....bine zahariaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...bine banellllllllllllllllllllllllllllllll....tot asa baietzii

ickarus08.08.2007 19:17

Mai fratilor, trebuie sa ne bazam pe Nicolita? Pai cum nu daca jucam in atac cu 2 mijlocasi defensivi. pe laterale cat drq sa mai alerge Nicolita si cu Croitoru? in mijloc avem 2 mijlocasi defensivi care sunt numai cu ochii spre poarta noastra. Acum vad ca mai dam si noi un gol....vai de capul nostru...vechea boala a romanilor in loc sa joace fotbal ei joaca numai la egal. Am facut o gramada de achizitii si jucam fara atacanti. ce vom face fara ei mai departe? Cat crede nea Gigi ca mai da Dica gol?

ralutzi08.08.2007 19:19
pentru ca la Steaua e inundatie de prostie de la conducatori la jucatori

vai shamar...marsh mah

White_R08.08.2007 19:26

Parca am batut Realul ...hiuf

ros-albastru4ever08.08.2007 19:27

Gataaa,am scapat si de polonezi...sper sa fie primul si ultimul meci cu emotii din sezonu asta...FORZA STEAUAA steagcruce2

dica_e_genial08.08.2007 19:29

Am avut NOROC! Nu stiu daca sa ma ingrijoreze jocul destul de slab de astazi. Am avut tot timpul impresia ca Hagi a fost depasit tactic. Nu vreau sa-l critic, astept pareri mai avizate despre jocul de astazi.

LeoKinG08.08.2007 19:30

Suntem calificati!4 victorii din 4!!!Ce mai zic acuma "campionii amicalelor"??Liga Campionilorr oooooo INTERZISA Cainilor oooooo

carrera08.08.2007 19:31

Bravo baieti!

Iar in ceea ce priveste comentatorii deosebit de echidistanti...sper ca asculta B.U.G. Mafia. Le dedic piesa care incepe asa: Uni s.. p...Sa ne vedem cu bine in Grupele CL! fular-campionii

anti-jiji08.08.2007 19:33

ce m'a enervat cel mai tare la Steaua in jocu asta si chiar si in general e ca tactica "Regelui" este bulanu...nu shtiu nimic si se sperie in mijlocu careului ca si la M'boro...ce e asta?s'a intors frica...doamne ce partida...e cea mai proasta din cupele europene de dupa eshecul cu Boro

 

si in legatura cu unii ciobani din tribuna nu am intzeles ce a fost cu huiduielile de la sfarshit si cu "fantastica" lor strigare despre Dinamo...va intzeleg ura fatza de ei pentru ca o impartashim cu totzii...dar chiar nu intzeleg ce legatura aveau ashtia de la Zaglebie cu asta...macar daca strigatzi intr'un meci de campionat...da daca ati ajuns pana si in CL sa strigatzi "UE Dinamo" e clar ca cei 7 ani de'acasa ati stat in gazda sau pe undeva la orfelinat

 

Cu toate astea Forza Steaua!! spre cl

Jo1n708.08.2007 19:33

eu nu am mai vazut un joc atat de prost in atac la Steaua de 4 ani incoa`

Eu vad ca Hagi se agita, le spune el c le spune da jucatorii nu reactioneaza. Aici e o problema, ori Hagi nu stie ce sa le zica, ori ei sunt pampalai si nu stiu sa dea in minge (de ultimu lucru sunt mai sigur)

«12349»