FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Mihaita Plesan

«12345»
SteauaToronto23.02.2008 16:06

Topicul lui Plesan este aici.

juristcris24.02.2008 11:23

Cred ca Plesan va fi jucatorul nostru decisiv la mijlocul terenului. Daca va fi in aceeasi forma de la inceputul campionatului, va aduce un mare plus in jocul de contructie al Stelei si e f posibil sa prinda si EURO

mountytoma23.03.2008 22:50

Mi se pare mie, sau Plesan este plictisit rau? Spuneti-mi daca gresesc, va rog!

raducelbun08.05.2008 10:27

Eu unul mai cred in el. Nu a rupt gura targului dar nici nu a dezamagit. Daca ma i punem la socoteala si accidentarea pe care a suferit-o nu cred ca-i pot reprosa prea multe.

mountytoma08.05.2008 12:07

si eu cred ca ne-a aratat foarte putin din cat stie si poate. din nefericire, nu doar din cauza accidentarii, ci si din cauza ca a fost pus sa joace altceva...

fiaralaca28.06.2008 09:17

plesan va fi urmatorul numar 10 de la Steaua , asta e sigur , are calitati de lider in teren , e un jucator exceptional , a prins acea accidentare care la scos din forma dar vine un sezon nou refacut 100% multa bafta Mihaita forzateaua

sabin130716.10.2008 12:22

"Nu am glumit deloc, Pleșan va merge la echipa a doua, mãcar și pentru douã-trei sãptãmîni. Sã-i fie învãțãturã de minte!" a declarat Gigi Becali. (gsp)

 

Asta trebuia sa fie decizia antrenorului la un club normal cu o organizare normala. Chiar daca patronul se sfatuieste cu antrenorul decizia finala trebuie s-o trambiteze antrenorul.

Bineinteles ca Plesan nu va mai sti de ¨frica antrenorului¨.

 

E doar un exemplu din seria lunga de acest gen. Dupa aia ne miram de ce antrenorul nu se impune in fata jucatorilor, de ce nu reuseste sa-i motiveze etc

 

_yang16.10.2008 12:50

E clar ca e si decizia antrenorului pentru ca s-a intamplat si in cazul lui Neaga in vara... Atunci Lacatus a reusit sa-l convinga pe oier sa-l tina inca macar 6 luni la echipa. Din punctul meu de vedere e clar ca Lacatus e 100% de acord cu oierul in cazul asta...

Si sa fim sinceri... Oare cine dintre noi nu ar fi procedat la fel.

sabin130716.10.2008 13:06

Eu nu spun ca decizia nu ar fi corecta. Spun ca nu asa se procedeaza daca se vrea ca antrenorul sa aiba autoritate in vestiar, eventual sa motiveze niste jucatori pentru un meci de cupa declarat de dinainte nul.

Jucatorii Stelei nu vor lua niciodata in serios antrenorul Stelei.

 

Daca antrenorul e de acord cu patronul devine amanunt, mai ales in capul acestor ¨mercenari¨.

mountytoma16.10.2008 15:10

daca plesan trebuie trimis la echipa a doua pentru jocul facut cu sportul alti jucatori artrebui impuscati pentru diversele prestati superdezastroase. plesan este victima razbunarii ciobanului prost, fiind adus de Hagi la echipa

redondo16.10.2008 16:52
Eu nu spun ca decizia nu ar fi corecta. Spun ca nu asa se procedeaza daca se vrea ca antrenorul sa aiba autoritate in vestiar, eventual sa motiveze niste jucatori pentru un meci de cupa declarat de dinainte nul.

Jucatorii Stelei nu vor lua niciodata in serios antrenorul Stelei.

 

Daca antrenorul e de acord cu patronul devine amanunt, mai ales in capul acestor ¨mercenari¨.

Eu il urmaresc de cand juca la Craiova si iti spun ca e slab pt Steaua.E rudimentar si pentru postul pe care joaca,de mijlocas central nu are absolut deloc tehnica.E cam carator de pian,iar acolo in fata noi avem nevoie de pianisti.

steaua_gloria16.10.2008 16:58

Plesan vine dupa nspe accidentari . Merita inca o sansa.

puyol31.12.2008 12:04

ca tot veni vorba de jucatori "seriosi"

 

Plesan: Nu mã tenteazã deloc un transfer afarã. Eu sunt dator Stelei și suporterilor sãi.

 

aha,clar

 

si planuri de viitor: "Viteza, ea este cea care trebuie îmbunãtãțitã la mine, iar pentru asta fac antrenamente specifice. Sper sã îmi îmbunãtãțesc viteza cât mai curînd"

Lari31.12.2008 13:44

Sincer, in acest moment nu gasesc nimic de pus pe o eventuala lista "Ce are bun Plesan?"

clausblaus31.12.2008 13:54
Sincer, in acest moment nu gasesc nimic de pus pe o eventuala lista "Ce are bun Plesan?"

Si nici nu vei gasi,in curand,oricat de ingaduitor vei fi!

:steag_cruce_invers:

redondo31.12.2008 14:43

Plesane pana acum ne-ai omorat cu declaratiile.Macar de-acum inainte sa vedem ceva.

Helmuth8717.02.2009 22:09

Eu cred ca Plesan este un bun pasator,si cand zic asta ma refer la pase de efect,cu caracter decisiv.Consider ca este peste Dayro si l-as pune in spatele varfurilor.Din pacate,la Steaua,nu vorbim la plural cand zicem cuvantul "varf" :(.

anti gigi17.02.2009 23:02

era singurul nostru mijlocas central care putea face si faza de aparare si cea de atac,bine ca e accidentat ca oricum cu maestrul Lacatus ar fi fost rezerva lui lovinho

SteauaB18.02.2009 01:30

Plesan nu era niciodata un jucator talentat. Nu inteleg cum dr*cu a primit porecla "noul Hagi". Fiindca, nu vad absolut nimic in el.

maye18.02.2009 23:18

La Multi Ani Mihaita!

Sper sa revii la forma cu care ne`ai uimit cand jucai la Craiova sau cand ai ajuns in Ghencea!

Multa bafta!

Daniel-Ionut19.02.2009 09:25

La Multi Ani Plesan :drunk:

Sper sa revii la adevarata ta forma... nu la asta care ne-o arati acum... numai accidentat... :thumbdown:

Lari19.02.2009 14:45

LA MULTI ANI, Plesane!

 

Ce bine-ar fi daca ai juca de acum inainte asa cum evoluai in mandatul lui Hagi, pana sa-ti rupa picioru' bou' de Semedo.

 

Declaratiile lui Mihaita pentru site-ul oficial:

 

Mihaita, in primul rand, La Multi Ani. In ce stare de spirit te prinde aceasta zi de nastere?

Intr-o stare buna. Sunt fericit ca sunt sanatos, in sfarsit. Abia astept sa reincep antrenamentele cu echipa.

 

La ce cadou te astepti de ziua ta?

Consider ca am primit cel mai mare cadou din viata mea in urma cu o saptamana, cand sotia mea Oana m-a anuntat ca o sa avem un copil.

 

Inseamna ca ai doua motive sa-i cinstesti pe colegii tai...

Evident. Am vorbit deja cu antrenorul si mi-a dat voie sa le dau o bere colegilor si membrilor staff-ului.

 

Dupa cum stii, fostul tau coleg Mihaita Nesu implineste aceeasi varsta cu tine, in aceeasi zi. Ce mesaj ii transmiti?

Ii doresc din tot sufletul sa fie sanatos si sa devina cel mai bun fundas stanga din campionatul olandez. Merita!

 

Care sunt asteptarile tale pentru anul 2009?

Vreau sa joc cat mai bine, sa castig titlul cu Steaua si sa prind din nou echipa nationala.

 

Avand in vedere faptul ca ai suferit o multime de accidentari in ultima perioada, te consideri blestemat?

Ma consider doar ghinionist. Daca in ceea ce priveste fotbalul am avut ghinion in ultima perioada, ma bucur ca sunt bine pe plan personal si familial. Important este sa ai familia aproape, deoarece restul se rezolva in timp.

 

Cum stai din punct de vedere al moralului?

Bine. La fotbal nu voi renunta niciodata, orice s-ar intampla. Ma voi lupta mereu pentru a fi pe teren.

 

In cat timp crezi ca vei apt de joc?

Sper ca in doua saptamani sa fiu pregatit. Mai am de muncit in ceea ce priveste pregatirea fizica, dar cred ca in aceste doua saptamani pot recupera ceea ce am pierdut prin neparticiparea in cantonamentul din Antalya.

 

Cum vezi returul acestui sezon pentru Steaua?

Foarte greu. Va fi o lupta intre noi, Dinamo, CFR, Urziceni, Timisoara, chiar si Universitatea Craiova, care are o echipa foarte buna si nu este bagata in seama. Sper, totusi, ca noi sa ne bucuram la sfarsit.

 

Presiunea exercitata de presa si de oponentii Stelei poate afecta in vreun fel moralul echipei?

Sper ca noi, jucatorii, vom fi suficient de inteligenti pentru a nu pune la suflet lucrurile urate care se scriu in presa despre Steaua. Daca vom face asta, avem numai de pierdut.

 

Ce mesaj le transmiti suporterilor Stelei inainte de inceperea returului?

Sa fie alaturi de noi, si la bine, si la rau si sa fie intelegatori si sa ne ajute in momentele grele, deoarece cu totii ne dorim sa le aducem bucurii.

 

MoWeed19.02.2009 14:48

La multi ani Plesane, poate anul asta mai joci si ceva fotbal...

Guardian19.02.2009 15:57

Un om de nota 10 , care nu prea stie fotbal , asta e realitatea . La multi ani oricum !

Helmuth8719.02.2009 19:32

Lui Lovin o sa-i dea bere fara alcool ca dupa aia il accidenteaza la antrenament :yes: ..

 

La multi ani, Plesan !

«12345»