@Inima Ros-Albastra
Dar tu de unde stii? Tu nu ai fost la meci?
@Inima Ros-Albastra
Dar tu de unde stii? Tu nu ai fost la meci?
@Inima Ros-Albastra
Dar tu de unde stii? Tu nu ai fost la meci?
am vazut pe caseta
@c.Ronaldo
N-avem cum sa-l convingem pe asta micu' ca n-a fost la meci aseara. Poate sor'sa sa aibe mai multe sanse.
@c.RonaldoN-avem cum sa-l convingem pe asta micu' ca n-a fost la meci aseara. Poate sor'sa sa aibe mai multe sanse.
auzi ca asta micu ..
.. nam fost la meci na .. e bine .. dak voi nu credeti ce sa va fac ..
! hai sa vb despre meci nu despre dak am fost io la meci sau nu !![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Sempre Steaua non molate mai .
Pacat de galerie care ca de obicei in ultima vreme nu coregrafii , nu cantece noi , cantat putin, biletari multi .
Marius Popa - Poli Timisoara, maxim 1 milion. Si e ortodox.
Si ce daca e ortodox?????? Iti zic eu un portar catolic sau evanghelic, are 18 ani si joaca in Liga regionala germana: Manuel Riemman. Le-a scos peri albi alora de la Bayern zilele trecute! Cred ca e mai putin de 1 milion! Ar merge cumparat acuma, trimis pe la Gloria Buzau vreo 3 sezoane si pe urma adus la Steaua. I-ar conveni in mod sigur, daca-i dai 60.000 de euro pe sezon ar fi super multumit!
Eu cred ca am facut un meci modest. Echipa s-a pliat pe stilul polonezilor care au venit in forta, noi ne-am opus; dupa ce au bagat gol, ne-am ofticat si le-am arata ca fotbalul se face din pase nu cu tranta.
Cred ca exista o necomunicare intre Zapata si colegii din prima linie...ma intreb daca prezenta lui Goian nu e cumva obligatorie ca sa se legee baietii si sa faca echipa.
Radoi cred ca a fost impresionat de vreun discurs al patronului pentru ca nu l-am vazut prea pornit pe atacuri...
Dica la fel, destul de cuminte fata de alta data si activ mai mult in aparare....unde nu-i era locul.
Cred ca Lovin a stat degeaba iar Nicolita inutil se straduieste pentru ca numai incurcaturi face...
Io cred ca si Hagi are acum o viziune, si sper din toata inima sa schimbe fundamental strategia deopotriva in Liga si Campionat. Pentru ca anul trecut a fost rusions, anul asta trebuie dubla munca si dublu suflet in Steaua...
Suporterii au fost frumosi aseara si m-a dezamagit faptul ca nu am fost mai multi, sa geama Templul de pasiune...pentru ca acesta e motorul Stelei, suporterii si dorinta lor de a castiga mai ales in meciurile de acasa...
Cat despre turul incomplet pe care echipa l-a facut la final, ar trebui sa inteleaga ca Steaua fara noi, isi pierde importanta pe lumea asta. Ca afacerile patronilor nu au legatura cu felul in care aceasta echipa este iubita de suporteri. Si ca ar trebui sa pastram legatura aceasta, in ciuda patronatului si al managerilor.
Smarandescu nu s-a impiedicat frate dupa atatea tururi de teren
))?
am uitat sa mentionez ceva, un dezechilibru evident: de ce intr-o peluza erau steaguri si in cealalta nu?
1.4 Fara "Spamming": Va rugam sa nu postati mesaje consecutive in acelasi thread sau acelasi mesaj cu copy/paste pe mai multe threaduri/forumuri, numai de dragul de a va creste numarul de posturi. Pentru a adauga ceva unui mesaj pe care tocmai l-ati scris, folositi butonul Edit
@pufica
Pentru ca a fost interzis accesul cu bete de steag din plastic, nordul n-a stiut si nu i-a lasat, sudul a aflat la timp si si-au facut bete din marmelada. Sau invers.
Nicolita inutil se straduieste pentru ca numai incurcaturi face...
Sa dea Dumnezeu sa faca Nicolita numai incurcaturi din astea cu goluri si alte porcarii de genul asta si de acum inainte!!!! ![]()
Trebuie schimbat ceva ca asa nu ajungem departe...Mi-e tot mai clar un lucru: perioada Olaroiu a distrus mijlocul terenului. Anul trecut Steaua s-a bazat pe geniul lui Dica care e o struto-camila: ba mijlocas ba atacant, cate putin din amandoua dar de fapt nu-i niciunul din ele. Iar cand Dica joaca prost, toata echipa joaca prost. Steaua nu-si mai poate permite sa stea intr-un jucator. Trebuie reconstruit tot mijlocul terenului altfel vom fi ciuca batailor prin grupe, daca ajungem acolo.
Problema lui Hagi este comunicarea cu jucatorii. Degeaba are el scheme de joc, daca tolomacii nu inteleg ce le explica. Asta trebuie sa faca Hagi: sa fie mai temperat, mai calm, mai echilibrat, mai putin infatuat fata de jucatori (gen: "eu am fost Hagi am facut si am dres si cer de la fiecare dintre voi acelasi lucru" - asta e imposibil, fiecare jucator are limitele sale, important este sa-i descoperi calitatile si sa-l asezi astfel incat sa dea maximum pe teren) si nu in ultimul rand, Hagi trebuie sa gaseasca acel limbaj comun cu jucatorii.
Apoi, afara cu Coman, Baciu, Lovin. Cel putin astia trei - mai am cativa in vizor, dar ma abtin inca sa-i mentionez.
Si, ma intreb, oare cand vom avea si noi tot lotul valid? Asta e o alta problema.
inregistrarea meciului Steaua - Zaglebie.
Slab,de la slab la moderat
,sa las gluma la o parte,totusi a fost un joc slabut,stau si ma gandesc daca asta este tactica lui Hagi,de a juca slab dar de a castiga sau pur si simplu asa joaca echipa,sincer nici un meci nu m-a bucurat din punct de vedere al spectacolului,insa ma bucur ca totusi castigam,aseara m-am simtit de parca mi-a trecut glontul pe la ureche!!Pe viitor sper sa se schimbe jocul ca nu o sa mai intalnim echipe slab cotate,asta daca totusi vrem sa ajungem mai sus!!
bravo Steaua meci excelent facut de ros albastri
@
Zamainmenu
Inca din era Pitzurca s-a distrus creatzia,fantezia la mijlocul terenului.De atunci frumusetzea jocului care a facut ca Steaua sa fie cea mai indragita echipa,a fost minimalizata.Nu s-au mai transferat,,creere",doar atletzi robotzi.
Sa dea Dumnezeu sa faca Nicolita numai incurcaturi din astea cu goluri si alte porcarii de genul asta si de acum inainte!!!!![]()
pai ar fi putut fi cel putin 3 pentru noi dc dadea pasa lui Dica, cand a scapat singur pe poarta....de-aia zic..i-a iesit un gol, dar prea mult greseste in teren si nu lucreaza in echipa..
zic si io
am incredere ca Steaua cu plesan si Herea ar fi castigat la scor
... si cu Iacob, Ghionea, Goian, Badea, Ochirosii...
pai ar fi putut fi cel putin 3 pentru noi dc dadea pasa lui Dica, cand a scapat singur pe poarta....de-aia zic..i-a iesit un gol, dar prea mult greseste in teren si nu lucreaza in echipa..
zic si io
adevarul e ca eu nu am vazut meciul nici macar la teveu, pentru ca momentan nu sunt in tara, iar sopcastul ala mai bine nu exista, la cati draci mi-am facut incercand sa vad ceva cu el. Prin urmare am ascultat meciul la radio, facand ture prin fata calculatorului de am tocit podeaua
. La radio nu poti sa-ti dai seama ce se intampla cu adevarat, e foarte aiurea, nu vezi ce se intampla, daca atacam, nu atacam...comentariul alora e destul de intortocheat, vorbesc ca astia de la TV de alte chestii, nu de ce se intampla pe teren....O sa incerc sa downloadez meciul sa-l vad si eu.
@weezer
...si cu Thereau ![]()
Trebuie schimbat ceva ca asa nu ajungem departe...Mi-e tot mai clar un lucru: perioada Olaroiu a distrus mijlocul terenului. Anul trecut Steaua s-a bazat pe geniul lui Dica care e o struto-camila: ba mijlocas ba atacant, cate putin din amandoua dar de fapt nu-i niciunul din ele. Iar cand Dica joaca prost, toata echipa joaca prost. Steaua nu-si mai poate permite sa stea intr-un jucator. Trebuie reconstruit tot mijlocul terenului altfel vom fi ciuca batailor prin grupe, daca ajungem acolo.Problema lui Hagi este comunicarea cu jucatorii. Degeaba are el scheme de joc, daca tolomacii nu inteleg ce le explica. Asta trebuie sa faca Hagi: sa fie mai temperat, mai calm, mai echilibrat, mai putin infatuat fata de jucatori (gen: "eu am fost Hagi am facut si am dres si cer de la fiecare dintre voi acelasi lucru" - asta e imposibil, fiecare jucator are limitele sale, important este sa-i descoperi calitatile si sa-l asezi astfel incat sa dea maximum pe teren) si nu in ultimul rand, Hagi trebuie sa gaseasca acel limbaj comun cu jucatorii.
Apoi, afara cu Coman, Baciu, Lovin. Cel putin astia trei - mai am cativa in vizor, dar ma abtin inca sa-i mentionez.
Si, ma intreb, oare cand vom avea si noi tot lotul valid? Asta e o alta problema.
Eu zic ca tosusi echipa merge bine , ca decat sa avem o echipa ca Dinamo sa joace spectaculos si sa ia bataie mai bine o echipa sa joace putin si sa castige ca punctele se castiga din victori orice victorie nu conteaza cum e aduce 3 pct si o sansa in plus mai departe pentru a fi campioana.Nu pot sa zic ca sunt multumit cum joaca echipa dar sunt foarte fericit ca a obtinut 4 victori din 4 meciuri si asta e un lucru bun . Oricum felicitari tuturor suporterilor de la stadion ati fost superbii! Bravo voua ! cu Steaua pana la moarte! Forza Steaua!
@Zamainmenu
Inca din era Pitzurca s-a distrus creatzia,fantezia la mijlocul terenului.De atunci frumusetzea jocului care a facut ca Steaua sa fie cea mai indragita echipa,a fost minimalizata.Nu s-au mai transferat,,creere",doar atletzi robotzi.
De la Panduru si apoi Denis Serban incoace, nu prea am mai avut mijlocas central de creatie, sau poate m-a lasat pe mine memoria.
Ai dreptate cu perioada Piturca. Jucam din ce in ce mai infect si recunosc ca atunci ajunsesem sa privesc meciurile Stelei din doi in doi, asa draci imi facea jocul dezlanat al echipei.
Despre "atleti roboti" din perioada aceea, imi vin repede in minte doua contra-exemple: Pompiliu Stoica, Mitrita (LoL).
Jocul nostru suferea atunci, iar astazi cam tot pe acolo ne situam. Repet, cand va disparea norocul, cu ce vom ramane?
eu nu stiu ce ati vazut la Baciu de vreti sa-l dati afara ,eu am vazut de cate ori a jucat a facut-o fara greseli spuneti macar o faza din ultimu timp incare Baciu a gresit si Steaua a luat gol.......in fine fiecare face ce vrea.......si crede ce vrea.....si cu Herea asta ce asa de mare tam-tam ce e asa de bun?
Herea e praf nu stiu ce a vazut Gigi la el ar fi bn sa il ia si sa il dea la buzau
De la Panduru si apoi Denis Serban incoace, nu prea am mai avut mijlocas central de creatie, sau poate m-a lasat pe mine memoria.Ai dreptate cu perioada Piturca. Jucam din ce in ce mai infect si recunosc ca atunci ajunsesem sa privesc meciurile Stelei din doi in doi, asa draci imi facea jocul dezlanat al echipei.
Despre "atleti roboti" din perioada aceea, imi vin repede in minte doua contra-exemple: Pompiliu Stoica, Mitrita (LoL).
Jocul nostru suferea atunci, iar astazi cam tot pe acolo ne situam. Repet, cand va disparea norocul, cu ce vom ramane?
intre antrenorii astia "italieni" a mai fost Oleg Protasov care a imprimat jocul ofensiv la noi