as vrea sa pun si eu un offtopic
si sa discut despre incidentul cu acel suporter
voi incepe prin a va povesti un lucru
in vreme de razboi cei care era gasiti vinovati de tradare erau spanzurati
va spun sincer ca in momentul imediat urmator fazei in care individul imbracat in galben si incaltat in slapi a incercat sa ii dea un pumn portarului lui Charleroi asta m-am gandit ca merita
la fel ca voi toti, dupa acest incident regretabil, am stat sa ma gandesc ce s-a intamplat(sincer va spun ca nu stiu ce s-au intamplat in cele 10-15 min care au urmat incidentului.doar la asta ma gandeam.)
am gasit mai multe explicatii:
1.era beat(desi fugea prea bine pentru un betiv)
2.era platit de Becali(se poate)
3.e un dinamovist infiltrat ca sa ne strice noua reputatia si ca sa fim suspendati in CL
4.e nebun
5.e un frustrat care acasa e batut de nevasta si vine la stadion ca sa dea si el in cineva
etc
etc
tot felul de explicatii
dar incidentul a trecut
si el nu mai trebuie explicat
trebuie sa se ia masuri pentru a preveni aceste incidente
am vazut articole in care acest tip de comportament era incurajat
gresit!!!
noi suntem stelisti
tot ce facem noi influenteaza Steaua
trebuie sa ne trezim si sa vedem ca nu se mai poate asa
bataile nu isi au rostul
nu ne mai permitem sa jucam in deplasare sau cu portile inchise meciuri si in acest an!!!
totul trebuie sa fie perfect pentru ca Steaua sa termine pe locul 1 si sa joace direct in CL
meritam asta
Dinamo nu merita acest lucru
nici rapidul
nici o alta echipa din tara
si inca ceva
Steaua a redevenit o forta in europa
a revenit in prim plan
Europa se intereseaza de Steaua
asa ca tot ce facem noi va fi cunoscut de intreaga europa
trebuie sa avem grija ca actiunile noastre sa nu pateze numele Stelei!!!
asa ca am hotarat un lucru
toti cei care vor face rau Stelei vor plati!
nu conteaza ca e sau nu stelist
daca cineva mai face asa ceva va plati
nu ne mai permitem sa jucam meciurile de acasa in deplasare
si sa mai fim numiti rasisti si milogi si huligani
o sa il injuram pe Becali
si vom lupta impotriva lui
dar cei care vor duce lupta anti Becali pana acolo incat Steaua sa aibe de suferit va suferi si el la randul lui!
cand suntem pe stadion nu mai suntem cetateni
suntem stelisti
nu conteaza ca strigi pana iti sangereaza gatul sau ca taci si mananci seminte
iubirea pentru Steaua nu se manifesta doar prin a fi ultras sau prin a striga sau prin a face deplasari
iubirea pentru Steaua o aratam prin respect pentru acest club pentru jucatori si pentru antrenori in primul rand
apoi urmeaza loialitatea
e o idiotenie sa injuri echipa doar pentru ca aceasta pierde meciuri
eu nu sunt Stelist doar pentru ca Steaua e cea mai tare din Romania
nu imi pasa unde va juca Steaua
in d sau in CL
o voi iubi mereu
cei care stau cu echipa doar pentru rezultate sunt rugati sa mearga la Dinamo
acolo asa se face
vi la stadion doar cand echipa castiga
anul acesta nu conteaza ca esti pro sau anti Becali
nu conteaza ca esti ultras sau cetatean
ca manaci seminte sau canti toate cantecele
ca faci deplasari sau ca vezi Steaua cel mult o data pe sezon live
anul asta trebuie sa fim toti Stelisti
si sa luptam pentru binele Stelei
nu pentru binele nostru, nu pentru a ne satisface frustrarile sau pentru a ne potoli setea de razbunare si pentru a ne astampara ura
anul acesta acela care va face rau Stelei va plati!!!!
p.s.
pentru cei care il incurajeaza pe baiatul in slapi
poate nu stiti
dar in polonia
au fost niste incidente intr-un fel asemanatoare
o echipa din polonia juca in Intertoto
conducea
dar fanii erau suparati pe conducere(asa am inteles)
si au intrat pe stadion
si s-au batut cu jandarmii
etc etc
echipa respectiva a pierdut meciul cu 3-0(desi mi se pare ca avea 2-0 in momentul intreruperii meciului) si a fost suspendata din europa un sezon
asta riscam si noi mai ales ca avem un renume de rasisti(total neadevarat dar asta e)