FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Aratura zeilor

«12345»
FlasHUL20.07.2007 09:44
Ma bucur ca esti sigur ca nu l-am fi luat, dar l-am luat. End of story.

 

Ipoteze din astea fac si eu cate vrei.Daca anul trecut Steaua pleca mai bine si nu se accidentau jucatorii, si ii cumparam pe Ronaldinho si kaka si cristiano Ronaldo si buffon cred ca luam CL.

 

De fapt ce zic eu "cred' sunt ABSOLUT SIGUR ca luam CL.

 

P.SMai inchide lanterna aia ca blitzurile vad ca iti afecteaza judecata.

 

 

In fine...vad ca ai retinut doar ultima parte din post-ul meu. Cum ramane cu performanta castigarii titlului? Titlul de acum 2 ani i se poate trece ca performanta lui Titi Dumitriu sau lui Zenga?

vanfootball20.07.2007 09:47
asta vroiam sa zic si eu.....mie imi placea pitu mult..si nu intelegeam si nici acum nu inteleg de ce nu era folosit....

 

Ce-aveti dom'le cu Pitu?! De unde ati mai scos-o ca a fost mare jucator? I-auzi pe cine regretam noi, pe....Pitu. :))))

daffyduck20.07.2007 09:48
@daffyduck

 

Vezi coane ca numeri jucatorii aia ca Pristanda steagurile... Zapata si Dady sunt transferati de gsp pana acum, iar plecarile pare sa le uite toata lumea (Thereau, Elton, Paraschiv si hai sa-i punem si pe Oprita, Stancu, Andrey). In plus, se stie ca orice schimbare de antrenor (mai ales daca atrage dupa sine o fluctuatie asa mare de lot cum zici chiar tu) se simte in jocul unei echipe. Ca sa-l parafrazez pe un mare clasic in viata, Steaua se cauta deocamdata.

 

O sa ne facem o parere in seara asta, una cu Ceahlaul, una cu Zaglebie. Apoi, mai vedem.

 

Mosu: Andrey n-a plecat, e la Steaua II si in plus fata de el s-au mai adus 2 portari. Zapata nu e transferat doar prin GSP

Plecarile lui Elton, Oprita, Paraschiv si Stancu nu sunt pierderi, ci castiguri

 

Singurul jucator cu adevarat plecat si pierdut e Thereau. Dar ne-am ales cu 3 milioane de euro, cu care in Romania poti sa iei alti 11 jucatori :D

Miaus20.07.2007 09:51
In fine...vad ca ai retinut doar ultima parte din post-ul meu. Cum ramane cu performanta castigarii titlului? Titlul de acum 2 ani i se poate trece ca performanta lui Titi Dumitriu sau lui Zenga?

 

Dupa cum ziceam caldura si lumina afecteaza GRAV judecata unora.

 

Deci 3 etape jucate cu Bacau (mai tineti minte ce BLAT pe fata a fost ala), FC Brasov (Multumim Dorinel - ratari aia cu Tudor din 3,4 m vreo cateva) si un meci DUBIOS acasa cu Poli in Ghencea (ce a jucat Poli inainte de pauza ce a jucat dupa...) sunt egale pentru domnul Flash cu 16-17 etape cate or fi fost plus cupe europene, jucatori obositi, samd.

 

 

Da domne titlul ala e al lui Titi Dumitriu iar celalalt al lui Protasov.

 

Unde esti tu Tepes doamne...

SSK20.07.2007 09:52
Mosu: Andrey n-a plecat, e la Steaua II si in plus fata de el s-au mai adus 2 portari. Zapata nu e transferat doar prin GSP

Plecarile lui Elton, Oprita, Paraschiv si Stancu nu sunt pierderi, ci castiguri

 

Singurul jucator cu adevarat plecat si pierdut e Thereau. Dar ne-am ales cu 3 milioane de euro, cu care in Romania poti sa iei alti 11 jucatori :D

 

Andrey e ca si plecat, din moment ce nu joaca pentru Steaua.

 

Plecarile lui Elton si Paraschiv n-ar fi fost niste pierderi daca aduceam noi mari scule de jucatori. Asa, am ramas cu Lovin in locul lui Para si cu...cine in locul lui Elton?

 

Acelasi lucru si pentru Thereau. Degeaba iei 3 milioane pe el, daca nu stii ce sa aduci in loc.

 

In fine, noi sa fim sanatosi si sa-i iasa lui Gica lucrurile asa cum si le doreste!

Azazello20.07.2007 09:57
Sper ca nu aveti pretentii la performante in acest sezon!

Campania de achizitii este cea mai slaba de cand tin cu aceasta echipa!

Ultima achizitie ratata pe plan intern: Herea, pe care ni l-a luat "zgarcitul" de Copos!

De fapt nu ma mir: Becali culege ceea ce a semanat - vezi prelungirea contractului cu Olaroiu, in locul demiterii acestuia, la mijlocul returului trecut.

Daca Hagi ar fi preluat atunci echipa, ar fi avut timp sa puna la punct o echipa care sa atace obiectivele (apropo, care or fi alea?).

Asa insa, ne anunta ca mai trebuie facute achizitii (cu o saptamana inainte de startul campionatului!)

Cu durere in suflet, Dinamo nu ne va avea pe noi ca si contracandidat la titlu in acest campionat. Poate pe Rapid, poate pe CFR Cluj, dar nu pe noi!

Chiar si locul 2 mi se pare o utopie.

Intrarea in grupele CL ar fi o adevarata minune!

 

 

Cu respect pentru dvs, ca stelst cu "state vechi" ...cred ca abordarea e gresita. Eu ma astept ca stelist si in spiritul stelist, mereu la performante. Cu echipa asta, poate chair mai slaba valoric am ajuns in semininalale UEFA, In CL, nu vad de ce nu am putea repeta performanta.

vanfootball20.07.2007 09:58
Dupa cum ziceam caldura si lumina afecteaza GRAV judecata unora.

 

Deci 3 etape jucate cu Bacau (mai tineti minte ce BLAT pe fata a fost ala), FC Brasov (Multumim Dorinel - ratari aia cu Tudor din 3,4 m vreo cateva) si un meci DUBIOS acasa cu Poli in Ghencea (ce a jucat Poli inainte de pauza ce a jucat dupa...) sunt egale pentru domnul Flash cu 16-17 etape cate or fi fost plus cupe europene, jucatori obositi, samd.

Da domne titlul ala e al lui Titi Dumitriu iar celalalt al lui Protasov.

 

Unde esti tu Tepes doamne...

 

Nu, eu nu tin minte. Adu-mi aminte de blatul cu Bacaul!

FlasHUL20.07.2007 09:59
Dupa cum ziceam caldura si lumina afecteaza GRAV judecata unora.

 

Deci 3 etape jucate cu Bacau (mai tineti minte ce BLAT pe fata a fost ala), FC Brasov (Multumim Dorinel - ratari aia cu Tudor din 3,4 m vreo cateva) si un meci DUBIOS acasa cu Poli in Ghencea (ce a jucat Poli inainte de pauza ce a jucat dupa...) sunt egale pentru domnul Flash cu 16-17 etape cate or fi fost plus cupe europene, jucatori obositi, samd.

Da domne titlul ala e al lui Titi Dumitriu iar celalalt al lui Protasov.

 

Unde esti tu Tepes doamne...

 

 

Nu am zis ca este titlul lui Protasov. Nu 100%. Dar nici a lui Oli...nu 100%

Tu esti extremist nu eu. Pe aia cu "caldura" las-o ca a expirat de mult. Probabil pe tine te-a lovit "caldura" ca ai repetat fraza de 3 ori pana acum. Probabil ca ai mereu impresia ca este o fraza extrem de inteligenta si originala pe care inca nu ai apucat sa o expui. Sau poate ca nu a laudat-o nimeni pana acum.

Miaus20.07.2007 10:00
Andrey e ca si plecat, din moment ce nu joaca pentru Steaua.

 

Plecarile lui Elton si Paraschiv n-ar fi fost niste pierderi daca aduceam noi mari scule de jucatori. Asa, am ramas cu Lovin in locul lui Para si cu...cine in locul lui Elton?

 

Acelasi lucru si pentru Thereau. Degeaba iei 3 milioane pe el, daca nu stii ce sa aduci in loc.

 

In fine, noi sa fim sanatosi si sa-i iasa lui Gica lucrurile asa cum si le doreste!

 

Si daca tot am ajuns la Andrey - cum ramane cu Hagi cu coloana vertebrala, alea ,alea.Sau in cazul lui Andrey merge si o mica scolioza asa de incercare?

 

Citat Paraschiv :"Nu mai rezistam PSIHIC la Steaua". Deci Tigrul nu ar mai fi jucat nimic pentru ca NU MAI PUTEA sa o mai faca.

 

Elton - jucator absolut inutil in fotbalul MARE.Aici chiar sunt de acord cu Jiji, Elton pentru CIRC si nimic mai mult.In Europa Elton = un mare ZERO barat.Cum ar suna un duel Elton - Gerrard,Lampard,Vieira,Sissoko,Gattuso sau ce DM vreti voi.

 

Thereau am spus-o inainte sa plece.Cel mai bun atacant din lotul Stelei, mare pierdere.

 

Sa vedem ce stie Dady...

 

P.S.Pai si a cui e vina ca incasam bani pe jucatori iar conducerea tehnica nu e capabila sa il influenteze pe Jiji sa cumpere.Now where have I heard that before...?

Miaus20.07.2007 10:02
Nu, eu nu tin minte. Adu-mi aminte de blatul cu Bacaul!

 

Cu mare placere.

 

Steaua - Bacau 2-0.

 

Primul gol Nicolita lasat singur prin careu.Fundasii centrali se gandeau la filme porno cred si de-aia salivau asa la preluarea si sutul lui Banel.Era primul gol al lui Banel pentru Steaua parca.

 

Tot Banel si golul doi.Ce nu imi amintesc exact e daca galeria a plecat INAINTE sau dupa al doilea gol cu scandari de genul... dar lasa.Poate apare cineva din galerie sa zica mai multe despre meciul ala.

Tupac Amaru20.07.2007 10:04
@Tupac: Daca tii cu Steaua de mai bine de 30 de ani, inseamna ca ai si varsta necesara? E din ce in ce mai grav cazul tau atunci ...

 

Bai Daffy,

 

eu TZIN cu Steaua, de-aia ma si ingrijoreaza faptul ca mai sunt unii ca voi, care se simt bine in mocirla.

Sincer, radeai si tu cand Oli facea bilutze, adversarii ne conduceau cu 2-0 si noi nu jucam nimic?

Ca eu iti spun cinstit ca sufeream, in clipele alea....

Dar oi fi eu nebun, mai stii? Poate ratoii sunt mai masochisti...si pentru ei infrangerea e motiv de bucurie...

c.ronaldo1720.07.2007 10:04

O problema si cu antrenorii astia.

 

1.Olaroiu

2.Zenga

3.Protasov-Piti (nu stiu care'i mai bun, unul stia sa faca spectacol fara rezultate, celalalt nici macar spectacol)

 

Rezultatele il pun pe Oli pe primul loc, si pe hartie se "joaca" totul la un transfer etc.

fedora20.07.2007 10:07

Domnule Miaus, le potriviti cum vreti dumneavoastra.

Acuzati de blat meciuri precum cele cu Bacau, Brasov si Timisoara uitand totusi ca aceleasi suspiciuni au planat si asupra unor meciuri ca Steaua - Jiul (nu ca era nevoie, dar a fost jenant), sau Vaslui - Steaua, cand antrenor era idolul dumneavoastra.

Eu zic sa o lasam asa, sa incetam cu offtopic-ul pentru ca nu se va ajunge la nici o concluzie.

Fiecare parte aduce argumente calcand peste limita evidentei si a bunului simt.

Timpul va demonstra de partea cui este mai mult adevar.

Bafta!

vanfootball20.07.2007 10:09
Cu mare placere.

 

Steaua - Bacau 2-0.

 

Primul gol Nicolita lasat singur prin careu.Fundasii centrali se gandeau la filme porno cred si de-aia salivau asa la preluarea si sutul lui Banel.Era primul gol al lui Banel pentru Steaua parca.

 

Tot Banel si golul doi.Ce nu imi amintesc exact e daca galeria a plecat INAINTE sau dupa al doilea gol cu scandari de genul... dar lasa.Poate apare cineva din galerie sa zica mai multe despre meciul ala.

 

 

Asa, deci un 2-0 intre viitoarea campioana si o echipa la retrogradare e blat curat, nu-i asa?! OK! Doar pentru ca niste ziaristi de 2 lei arunca asemenea acuze inainte si dupa meci, nu inseamna ca asta e adevarul. Au fost multe meciuri suspectate (de presa) de blat , cu Olaroiu antrenor, printre care acel 4-0 la Vaslui tine capul de afis.

 

A incerca sa-ti demonstrezi teoria cu Olaroiu, terfelind numele Stelei in ultimul hal, mi se pare cel mai abject lucru posibil!

Numai bine!

danielcristian20.07.2007 10:09
Mosu: Andrey n-a plecat, e la Steaua II si in plus fata de el s-au mai adus 2 portari. Zapata nu e transferat doar prin GSP

Plecarile lui Elton, Oprita, Paraschiv si Stancu nu sunt pierderi, ci castiguri

 

Singurul jucator cu adevarat plecat si pierdut e Thereau. Dar ne-am ales cu 3 milioane de euro, cu care in Romania poti sa iei alti 11 jucatori :D

Plecarea lui Elton e o pierdere,cred eu.Despre restul,de acord.

Pe Thereau s-au primit 2 milioane,din cate imi amintesc,nu 3 cum a inflorit ciobanul in stilu-i caracteristic...

Tupac Amaru20.07.2007 10:11
Domnule Miaus, le potriviti cum vreti dumneavoastra.

Acuzati de blat meciuri precum cele cu Bacau, Brasov si Timisoara uitand totusi ca aceleasi suspiciuni au planat si asupra unor meciuri ca Steaua - Jiul (nu ca era nevoie, dar a fost jenant), sau Vaslui - Steaua, cand antrenor era idolul dumneavoastra.

Eu zic sa o lasam asa, sa incetam cu offtopic-ul pentru ca nu se va ajunge la nici o concluzie.

Fiecare parte aduce argumente calcand peste limita evidentei si a bunului simt.

Timpul va demonstra de partea cui este mai mult adevar.

Bafta!

 

"Marele antrenor" activeaza in puternicul campionat arab!

Si ne-a lasat cu curu in balta pentru ca a plecat dupa ce semnase pe trei ani la sfarsitul campionatului trecut!

Aceasta este o realitate care nu poate naste decat o sigura concluzie.

Sa ii lasam placerea lui daffyduck sa o macane!

Miaus20.07.2007 10:15
Domnule Miaus, le potriviti cum vreti dumneavoastra.

Acuzati de blat meciuri precum cele cu Bacau, Brasov si Timisoara uitand totusi ca aceleasi suspiciuni au planat si asupra unor meciuri ca Steaua - Jiul (nu ca era nevoie, dar a fost jenant), sau Vaslui - Steaua, cand antrenor era idolul dumneavoastra.

 

Eu zic sa o lasam asa, sa incetam cu offtopic-ul pentru ca nu se va ajunge la nici o concluzie.

Fiecare parte aduce argumente calcand peste limita evidentei si a bunului simt.

Timpul va demonstra de partea cui este mai mult adevar.

Bafta!

 

Ba deloc.

 

Sa fie foarte clar :Oli nu intra in primii mei 10 antrenori preferati!.

E vorba doar de un principiu si de respect.Omul ala a MUNCIT pentru Steaua si pe ici pe colo a facut si niste performante.De-aia cer sa fie respectat pentru ca a tras ca echipa asta sa ajunga acolo unde ii e locul :IN FRUNTE.Ca nu i-a reusit mereu e alta poveste de-aia nici NU MAI ESTE ANTRENOR al acestei echipe.

 

Dar sa ajungi sa debitezi ineptii ca ale lui Tupac (mosule senilitatea ceva?) ca vezi doamne ce super lot si jucatori a avut Oli si nu a reusit mai mult mi se pare chiar prost-gust.

 

Iar acum acelasi Tupac il iarta pe Hagi (ptiu ptiu o mangaiere pe capsor mancal-ar mama pe el de baietel) ca n-are lot, nu e sustinut, jucatorii nu il inteleg, astrele nu sunt in conjunctura potrivita, suntem in anul cainelui nu al sobolanului, bla,bla,bla.

 

La Steaua nu exista RABDARE ca de-aia e Steaua.Daca Hagi vrea rabdare se duce ca Dan Petrescu la Urziceni sau Otelul sau din astea o ia de jos si in 10 ani face super echipa cu cata rabdare vrea el.

 

Eu nu am RABDARE la Steaua.Vreau performante IMEDIAT!

 

1.CL

2.Titlul

3.Cupa

Assassin20.07.2007 10:18
"Marele antrenor" activeaza in puternicul campionat arab!

Si ne-a lasat cu curu in balta pentru ca a plecat dupa ce semnase pe trei ani la sfarsitul campionatului trecut!

Aceasta este o realitate care nu poate naste decat o sigura concluzie.

Sa ii lasam placerea lui daffyduck sa o macane!

Vai, si Protasov e in puternicu' campionat ucrainian, nu? Iar Zenga a fost in puternicu' campionat sarb, ca sa nu mai zic de arabi. Iar Hagi a fost in puternicu' campionat turc. Mai lasa-ne cu standardele astea duble...

 

Mai sus, te plangeai ca Oli ne-a lasat cu curu' in balta (intersezon), iar acu' spui ca mai bine pleca cu 7 etape inainte de finalu' sezonului trecut.

 

Naiba mai intelege ce vrei sa spui...

Tupac Amaru20.07.2007 10:18
Cu respect pentru dvs, ca stelst cu "state vechi" ...cred ca abordarea e gresita. Eu ma astept ca stelist si in spiritul stelist, mereu la performante. Cu echipa asta, poate chair mai slaba valoric am ajuns in semininalale UEFA, In CL, nu vad de ce nu am putea repeta performanta.

 

Pai asa e si ai dreptate.

Si cine ti se pare ca nu are spirit stelist, eu sau Becali?

Daca Becali iti zice ca ai un lot foarte puternic, trebuie sa il crezi, desi rezultatele nu sunt deloc satisfacatoare?

Daca Becali te minte ca o sa aduca fotbalisti si aduce doi pensionari, un junior promitator, un fotbalist de culoare (probabil ca asta e ea insasi o calitate!) de care Timisoara a zis mersi ca a scapat si un portar probabil la fel de dubios ca si predecesorul sau sud-american, asta numesti tu spirit stelist?

Un patron de echipa normal la cap nu poate intra in conflict cu propriii suporteri, pentru ca interesele celor doua tabere sunt absolut identice!

Adica, cel putin, asa cred, pentru ca eu il acuz, pur si simplu, pe Becali, ca il doare fix in pix de Steaua.

fedora20.07.2007 10:19

@Miaus

In mod normal as avea respect pentru un om care a incercat si s-a preocupat ca Steaua sa fie in frunte, pentru un om care a dat "his best shot". Insa nu pot sa uit derapajul teribil de la realitate din returul de campionat si de aceea in ochii mei, Olaroiu este un om compromis. Daca ar fi stiut sa renunte (fie si din vina lui Becali) la momentul potrivit, poate multi il regretau acum.

 

Tare mi-ar placea sa incetam cu aceasta polemica aiuristica. Uite, s-a mai intins cu 10 posturi de la primul meu apel... Nu de alta, dar topicul acesta sublninia un fapt chiar interesant de dezbatut si mi se pare lipsa de respect fata de Soldatino. Ma includ si eu pe lista vinovatilor.

Miaus20.07.2007 10:21
Asa, deci un 2-0 intre viitoarea campioana si o echipa la retrogradare e blat curat, nu-i asa?! OK! Doar pentru ca niste ziaristi de 2 lei arunca asemenea acuze inainte si dupa meci, nu inseamna ca asta e adevarul. Au fost multe meciuri suspectate (de presa) de blat , cu Olaroiu antrenor, printre care acel 4-0 la Vaslui tine capul de afis.

 

A incerca sa-ti demonstrezi teoria cu Olaroiu, terfelind numele Stelei in ultimul hal, mi se pare cel mai abject lucru posibil!

Numai bine!

 

Off-topic.

 

Van la meciul ala GALERIA Stelei A PARASIT STADIONUL! din cauza asta.

 

Si da si meciul de la Vaslui este FOARTE suspect.

 

Si din pacate nu eu am terfelit Steaua ci aceia care s-au dedat la asemenea mojicii.

 

Si inca ceva.

 

Noi suntem Steaua, nu avem rivali in Romania.Ce cauta articole despre Dinamo sau Rapid pe site-ul NOSTRU?

 

Noi suntem SUPERIORI, noi nu scoatem DVD-uri dupa victorii cu 4-2 la adversari si nici nu ne plangem ca suntem singuri impotriva tuturor.Ceilalti se compara cu NOI.

 

In Europa exista un singur nume si acela e Steaua.Lasati-i pe ei sa fie frustrati, noi nu avem nevoie de comparatie cu nimeni.

Tupac Amaru20.07.2007 10:25
Vai, si Protasov e in puternicu' campionat ucrainian, nu? Iar Zenga a fost in puternicu' campionat sarb, ca sa nu mai zic de arabi. Iar Hagi a fost in puternicu' campionat turc. Mai lasa-ne cu standardele astea duble...

 

Mai sus, te plangeai ca Oli ne-a lasat cu curu' in balta (intersezon), iar acu' spui ca mai bine pleca cu 7 etape inainte de finalu' sezonului trecut.

 

Naiba mai intelege ce vrei sa spui...

 

Dar scuza-ma, tu chiar compari campionatul ucrainean si cel sarbesc cu cel arab?

Pai slab e campionatul maltez, lituanian sau albanez. Hai sa iti reamintesc eu cateva performante ale acelor campionate:

- Steaua Rosie Belgrad, campioana Europei;

- mai recent, Galatasaray Istanbul - castigatoarea Cupei UEFA

- Dinamo Kiev, o prezenta destul de Constanta in grupele Champions League (pana sa dea de Steaua si, mai ales, de arbitru! - ha, ha, ha)

 

Pai tu cum numesti aceasta intamplare: suporterii iti cer sa lasi echipa, tu semnezi la misto prelungirea pe inca 3 ani si dupa aia pleci dupa ce probabil te-ai convins ca esti atat de slab, incat numai la arabi ai mai putea cladi o echipa de fotbal, intre doua matanii, o rugaciune si o pupatura a mainii seicului.

LARI20.07.2007 10:27

Care blat cu Timisoara, fraaaattttteeee??? Las la o parte ca au condus ei cu 1-0. Cat au putut aia sa ciolaneasca in meciu' ala, rar mi-a mai fost dat sa vad. Fugeau Contra, Moldovan de mancau pamantul. Ba mai mult, in chiar ultimele secunde Marius Popa era la noi in careu, ca aveau un corner, iar din lovitura de cap a unuia, mingea a trecut la o palma de bara din dreapta portii lui Martin Tudor.

Super-blat, sa moara ma-sa!!!

Assassin20.07.2007 10:33
Dar scuza-ma, tu chiar compari campionatul ucrainean si cel sarbesc cu cel arab?

Pai slab e campionatul maltez, lituanian sau albanez. Hai sa iti reamintesc eu cateva performante ale acelor campionate:

- Steaua Rosie Belgrad, campioana Europei;

- mai recent, Galatasaray Istanbul - castigatoarea Cupei UEFA

- Dinamo Kiev, o prezenta destul de Constanta in grupele Champions League (pana sa dea de Steaua si, mai ales, de arbitru! - ha, ha, ha)

 

Pai tu cum numesti aceasta intamplare: suporterii iti cer sa lasi echipa, tu semnezi la misto prelungirea pe inca 3 ani si dupa aia pleci dupa ce probabil te-ai convins ca esti atat de slab, incat numai la arabi ai mai putea cladi o echipa de fotbal, intre doua matanii, o rugaciune si o pupatura a mainii seicului.

Cand ai spus ca s-a dus la "puternicul" campionat arab, ai zis-o in comparatie cu al nostru, sau cel putin asa reiese din context. Ori daca cel turc, sarb si ucrainian sunt peste al nostru - a se citi "mai puternice" (ma refer la ultimii ani, ca daca e sa vb din amintiri schimbam foaia), atunci esti, vb unui clasic, intr-o grava eroare.

Tupac Amaru20.07.2007 10:35
Ba deloc.

 

Sa fie foarte clar :Oli nu intra in primii mei 10 antrenori preferati!.

E vorba doar de un principiu si de respect.Omul ala a MUNCIT pentru Steaua si pe ici pe colo a facut si niste performante.De-aia cer sa fie respectat pentru ca a tras ca echipa asta sa ajunga acolo unde ii e locul :IN FRUNTE.Ca nu i-a reusit mereu e alta poveste de-aia nici NU MAI ESTE ANTRENOR al acestei echipe.

 

Dar sa ajungi sa debitezi ineptii ca ale lui Tupac (mosule senilitatea ceva?) ca vezi doamne ce super lot si jucatori a avut Oli si nu a reusit mai mult mi se pare chiar prost-gust.

 

Iar acum acelasi Tupac il iarta pe Hagi (ptiu ptiu o mangaiere pe capsor mancal-ar mama pe el de baietel) ca n-are lot, nu e sustinut, jucatorii nu il inteleg, astrele nu sunt in conjunctura potrivita, suntem in anul cainelui nu al sobolanului, bla,bla,bla.

 

La Steaua nu exista RABDARE ca de-aia e Steaua.Daca Hagi vrea rabdare se duce ca Dan Petrescu la Urziceni sau Otelul sau din astea o ia de jos si in 10 ani face super echipa cu cata rabdare vrea el.

 

Eu nu am RABDARE la Steaua.Vreau performante IMEDIAT!

 

1.CL

2.Titlul

3.Cupa

 

Diferente de opinii, maestre.

Uite tu zici ca "Oli nu intra in primii mei 10 antrenori preferati!"

Incepi sa cresti in ochii mei, desi as face o observatie.

Probabil il numesti Oli pe Olarticoechea, un fost fotbalist care probabil ca e antrenor acum si despre care probabil detii informatii pe care eu nu le am.

Cunosc unul Olaroiu care cica a antrenat o echipa de fotbal, facea bilute ca urmare a complexului proces de gandire, radea cand echipa adversa inscria si, atunci cand publicul cerea introducerea lui Elton, le spunea in dojana: "il bag cand vreau eu!"

Ai dracu suporteri, auzi tu, sa il forteze sa schimbe aceasta tactica fenomenala!

 

Miaus, am insa o nedumerire: zi-mi si mie te rog unde am pomenit eu ceva de Hagi si de iertarea ce i-as acorda-o si ma declar senil.

Vezi ca gama aia de scuze a ramas de pe vremea lui Harap Alb!

Chiar! Ce bine i se potriveste lui Oli - el e Harapul Alb! Nici nu vreau sa ma gandesc ce o sa se intample daca o sa-l placa seicul!

 

Cand ai spus ca s-a dus la "puternicul" campionat arab, ai zis-o in comparatie cu al nostru, sau cel putin asa reiese din context. Ori daca cel turc, sarb si ucrainian sunt peste al noastru - a se citi "mai puternice" (ma refer la ultimii ani, ca daca e sa vb din amintiri schimbam foaia), atunci esti, vb unui clasic, intr-o grava eroare.

 

Hai, ca m-ai assassinat!

Ai dreptate, recunosc!

Imi indrept greseala. Cele mai bune campionate din Europa sunt:

1. Anglia

2. Spania

3. Italia

4. Romania,

iar din lume

1. Anglia

2. Spania

3.Italia

4-5. la egalitate, Romania si Arabia Saudita

E bine asa?

Poc!

 

Cand ai spus ca s-a dus la "puternicul" campionat arab, ai zis-o in comparatie cu al nostru, sau cel putin asa reiese din context. Ori daca cel turc, sarb si ucrainian sunt peste al noastru - a se citi "mai puternice" (ma refer la ultimii ani, ca daca e sa vb din amintiri schimbam foaia), atunci esti, vb unui clasic, intr-o grava eroare.

 

Acum, fara misto, nu esti Mitica Dragomir reloaded?

Ce dracu, ati si luat vacanta parlamentara?

«12345»