FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Rabdare!

«1234»
malasorte1319.07.2007 20:23
Ai dreptate oarecum...

In afara de vreo 3 din cei insirati de tine, restul nu au confirmat niciodata. Exista si posibilitatea ca Steaua sa nu fi fost chiar atat de interesata de ei; poate i-am evaluat corect pana la urma si am renuntat sa dam sume extrem de mari pentru ei. Oricum, macar pentru cei 3 trebuia sa luptam mai mult.

 

Daca il luam pe Armenteros, uit de Herea. Dar daca nu...

 

PS: Pe Chivu ni l-a suflat Ajax din cate stiu eu, nu am auzit ca l-am fi vrut cand era la CSM Resita.

 

Nu se poate stii ce ar fi reusit la Steaua... eu cred ca sunt mai mult de 3: Mutu, Chivu, Pancu, Gabi Popescu, Cernat--- cel putin !!!

 

Cat despre Chivu, iti spun sigur 200% ca Steaua l-a dorit inaintea Craiovei si Tica Danilescu ne spunea ca e la Steaua, ca sa apara apoi spasit si sa recunoasca, ca ni l-a suflat Craiova !!! Nici nu se auzea de Ajax pe atunci, la Ajax a ajuns dupa 1 an si jumatate.

Steauaforever3319.07.2007 20:33
Dupa cum bine a zis Regele, in afara de primul 11 si de cateva exceptii nu se poate face performanta...

Ce performanta sa faci cu Baciu, Ovidiu Petre(omul la care nu am priceput pe ce post joaca), Gigel Coman, pentru care nici Concordia Chiajna nu cred ca ar face oferta si Lovin care a avut niste sclipiri de geniu, adica descoperise cum se paseaza, la sfarsitul returului.

Sa mai aduca niste jucatori si sa luam campionatul.

fular-campionii

 

mi-as dori sa avem cel putin rezultatele de anul trecut....

Steauaforever3319.07.2007 20:38
Suntem prostii diviziei A !!! Si asta de ani de zile...

 

Tineti minte cazul Mutu ??? Omul se declara stelist, vroia la Steaua dar bravii nostri conducatori se lamentau ca nu pot da 3 milioane pe el... Netoiu l-a luat cu 600.000 !!!

 

Chivu era dat ca sigur la Steaua... ni l-a suflat Craiova.

 

Gigi se lauda ca da 1.5 milioane pe Plesan... l-a luat Dinamo impreuna cu Moti si Guso pentru 1 mil.

 

Olah ne asigura il Ciobandante ca joaca cu Steaua in UCL... a ajuns la Poli.

 

Prepelita venea sigur la Steaua de acum 2 ani... e la Craiova.

 

Sapunaru a fost dorit de Oli... a ajuns la Rapid.

 

Lacusta si Vrabioru erau doriti la Steaua... au ajuns la Astra.

 

Frasineanu vroia la Steaua lui Piti... l-a transferat Rapidul lui Iordanescu.

 

Stanga a fost in pregatire cu Steaua... a ajuns la Dinamo.

 

Hristu Chiacu venea in iarna la Steaua... tot la Dinamo e.

 

Mitrovici... nu a ajuns la noi niciodata la noi.

 

Telenovela Gabi Popescu...

 

Daniel Rednic, Caramarin, Bogdan Andone, Cernat, Ov. Maier, Pancu ---> Toti au fost doriti de Steaua toti, toti au ajuns la rivale !!!

 

Iar acum Herea---> pentru noi costa 3 milioane, crapizi il iau cu 1.5.

 

DE CE ??? pentru CA noi facem parada, noi facem oferte la televizor, noi suntem niste fanfaroni IPOCRITI SI GRETOSI, cheltuim pe apa plata intr-o zi cat dau altii pe martini intr-un deceniu !!! CIOBANUL cheltuie mai mult decat toti ceilalti la un loc... pe ce pasunea oilor lui o cheltui nu stiu ca pe jucatori sigur nu...

 

Eu nu spun ca toti cei mentionati de mine au fost super jucatori, nici macar jumate... INSA ideea este ca de vreo 8-9 ani incoace pierdem toti jucatori pentru care avem concurenta !!! Tot ce am cumparat noi bun sau rau, am cumparat pentru nu am avut rivali. Nimeni nu i-a dorit Cernea, Vatca, Andrey, Nesu, Ghionea, Goian, Banel, Saban, Radoi, Ov. Petre, Lovin, Baciu, Bostina, Cristocea, Gurita, V. Iacob, Dica a fost refuzat de D. Petrescu la Rapid, Neaga---> la momentul cand i-am cumparat !!! NIMENI !!! Si buni sau rai au ajuns la noi. Toti cei disputati au ajuns la rivale... PANA CAND ???

 

iti spun eu de ce = pentru ca se lauda ca are buget de 30 milioane $ si apare in fiecare zi la televizor mare si tare. din cauza asta. cluburile aud ca Steaua are bani si ridica pretul. as prefera metoda "tace si face" dar nu cred ca o sa vad asa ceva....

vanfootball19.07.2007 20:40
Nu se poate stii ce ar fi reusit la Steaua... eu cred ca sunt mai mult de 3: Mutu, Chivu, Pancu, Gabi Popescu, Cernat--- cel putin !!!

 

Cat despre Chivu, iti spun sigur 200% ca Steaua l-a dorit inaintea Craiovei si Tica Danilescu ne spunea ca e la Steaua, ca sa apara apoi spasit si sa recunoasca, ca ni l-a suflat Craiova !!! Nici nu se auzea de Ajax pe atunci, la Ajax a ajuns dupa 1 an si jumatate.

 

 

La Chivu a fost alta problema cu transferul la Craiova, era ceva sentimental. L-a luat maica-sa de mana si l-a dus la Craiova, pentru a-i implini dorinta tatalui. Parca asa era povestea...Nu stiam de interesul nostru in perioada aia.

Steauaforever3319.07.2007 20:40

Eu am rabdare pana in iarna....... doar nu vrei sa avem rabdare 3 ani pentru 1 titlu de campion. trebuie sa punem putina presiune pe echipa....

Steauaforever3319.07.2007 20:53
oare Hagi va fi si antrenor bun, macar cum a fost ca fotbalist ??? o intrebare la care nu stim raspunsul acum, dar ce stim este ca nu a confirmat ca antrenor pana acum peste tot pe unde a fost, sper si ma rog sa confirme ca nu-i de glumit cu numele si istoria Stelei

 

 

pentru Hagi este ultimul tren ca antrenor. Daca nu reuseste nici acum cu Steaua, atunci cred ca nu o sa-l vedem antrenor la vreo echipa...... asta poate fi un impuls f. mare pentru el

Steauaforever3319.07.2007 21:09

evz scrie:

 

- Motivul supararii "Regelui" este campania de achizitii nesatisfacatoare. "Pana duminica vreau doua transferuri! Altfel o sa avem mari surprize.

 

parca si Olaroiu avea cam acelasi lot....

sa fie oare o scuza pentru o eventuala demisie?

vanfootball19.07.2007 21:34
evz scrie:

 

- Motivul supararii "Regelui" este campania de achizitii nesatisfacatoare. "Pana duminica vreau doua transferuri! Altfel o sa avem mari surprize.

 

parca si Olaroiu avea cam acelasi lot....

sa fie oare o scuza pentru o eventuala demisie?

 

 

Pana acum ii reprosam lui Olaroiu ca nu ii cere jucatori becaliotului. Acum il dezaprobam pe Hagi ca insista sa i se aduca jucatori?!

 

Da, poate fi o scuza pentru o demisie. Mi se pare normal, atata timp cat Gigi l-a convins sa vina la Steaua promitandu-i transferuri de marca. Daca ti se stabileste obiectiv ajungerea in optimile UCL, e absolut corect sa refuzi a pleca la drum cu Lovin si G.Coman.

ariell19.07.2007 22:00

Din fanatik:

 

Oficialul ros-albastrilor, Adrian Ilie, a declarat din Portugalia, unde se afla la negocieri pentru atacantul Dady, ca situatia argentinianului Armenteros sta doar in viza jucatorului, pe care acesta trebuie sa si-o procure.

 

"Argentinianul va trebui sa isi ia viza si sa ajunga in tara. De asta depinde prezenta lui la partida cu Charleroi. Acum sintem in negocieri, dar sper sa se rezolve in cel mai scurt timp", a spus pentru FANATIK, managerul Stelei.

 

Pai ori sunt in negocieri, ori ii trebuie doar viza, sau sunt in negocieri pentru viza ?

Miaus19.07.2007 22:01
Pana acum ii reprosam lui Olaroiu ca nu ii cere jucatori becaliotului. Acum il dezaprobam pe Hagi ca insista sa i se aduca jucatori?!

 

Da, poate fi o scuza pentru o demisie. Mi se pare normal, atata timp cat Gigi l-a convins sa vina la Steaua promitandu-i transferuri de marca. Daca ti se stabileste obiectiv ajungerea in optimile UCL, e absolut corect sa refuzi a pleca la drum cu Lovin si G.Coman.

 

@vanfootball

 

Pai iar masuram ca tiganii la obor?

 

Acelasi lot - aceleasi obiective.

 

Pe un antrenor , sa il luam aleator Hagi, il intelegem ca e un lot de rahat si s-ar putea sa nu putem face mare lucru cu el.Patronul e de vina ca nu aduce bani.

Pe alt antrenor, sa il luam din nou random Oli, nu il intelegem.Avem lot bun, dar Oli e incapatanat sa joace cu Gigel Coman si de-aia nu ne merge bine.Si Oli e de vina ca nu aduce jucatori ca Jiji arunca cu banii ca fantanile arteziene si alta nu.

 

Vezi vanfootball asta e deranjant.Sa ceri rabdare cu un antrenor in timp ce pe altul l-ai huiduit de la primul meci.

 

Sa judeci lucrurile cu masura dubla.Subiectivitatea are si ea o limita.Bunul simt nu ar trebui sa il aiba.

G3sTaPo19.07.2007 22:01

Hagi ca antrenor nu cred ca o sa aiba succese.....da cn stie poate ca la Steaua.... fularsteaua2

ariell19.07.2007 22:08

http://gsp.ro/Steaua/S-au-inteles-cu-Dady.html?a=3147/31492

 

Gsp sustine ca l-am fi luat pe Dady, in schimb ar fi picat varianta cu Armenteros...

vanfootball19.07.2007 22:27
@vanfootball

 

Pai iar masuram ca tiganii la obor?

 

Acelasi lot - aceleasi obiective.

 

Pe un antrenor , sa il luam aleator Hagi, il intelegem ca e un lot de rahat si s-ar putea sa nu putem face mare lucru cu el.Patronul e de vina ca nu aduce bani.

Pe alt antrenor, sa il luam din nou random Oli, nu il intelegem.Avem lot bun, dar Oli e incapatanat sa joace cu Gigel Coman si de-aia nu ne merge bine.Si Oli e de vina ca nu aduce jucatori ca Jiji arunca cu banii ca fantanile arteziene si alta nu.

 

Vezi vanfootball asta e deranjant.Sa ceri rabdare cu un antrenor in timp ce pe altul l-ai huiduit de la primul meci.

 

Sa judeci lucrurile cu masura dubla.Subiectivitatea are si ea o limita.Bunul simt nu ar trebui sa il aiba.

 

Ia arata-mi tu unde am spus eu ca Olaroiu avea lot valoros, unde am spus ca a fost un antrenor prost, unde am spus ca nu a avut rezultate, cand l-am injurat etc. Cred ca ma confunzi...

 

@ariell

Ar fi extraordinar, chiar daca e putin riscant (accidentarea e prolematica, dar nu cred ca a distrus cariera cuiva pubalgia, si Kanoute are asa ceva - in cel mai rau caz ar pierde tururile preliminare ale UCL).

Coordonatorul as vrea sa fie Jose Pedro. Maicosuel are o problema cu greutatea, daca datele gasite de mine sunt corecte (59 kg, la 1,78 m).

Miaus19.07.2007 22:36
Ia arata-mi tu unde am spus eu ca Olaroiu avea lot valoros, unde am spus ca a fost un antrenor prost, unde am spus ca nu a avut rezultate, cand l-am injurat etc. Cred ca ma confunzi...

 

Off topic.

 

Era mai mult un post retoric.Nu erai tu cel vizat.

vanfootball19.07.2007 22:39
Off topic.

 

Era mai mult un post retoric.Nu erai tu cel vizat.

 

 

"@vanfootball Pai iar masuram ca tiganii la obor?" suna a atac direct. :)

Daca nu eram eu vizat, m-am linistit. Peace!

zamainmenu19.07.2007 22:55

Mai avem doar 1 saptamana si nu stim inca primul 11 plus inca 3-4 rezerve de baza. De unde atata rabdare? Si nu este Hagi principalul vinovat de situatia creata. E primul care a spus lucrurilor pe nume: sunt unii jucatori care n-au fata de Steaua. Iar eu as adauga ca sunt destui. Pentru a accede in grupele CL trebuie sa trecem de doua tururi preliminarii!!

Lucas19.07.2007 23:05
Coordonatorul as vrea sa fie Jose Pedro. Maicosuel are o problema cu greutatea, daca datele gasite de mine sunt corecte (59 kg, la 1,78 m).

 

Despre Jose Pedro, ce date ai?

SSK20.07.2007 00:09

E foarte normal ca Hagi sa se planga de lot! El raspunde de rezultate, deci are dreptul sa ceara jucatori buni.

 

Pe Olaroiu il acuzam de acelasi lucru: ca NU cerea jucatori! De cate ori a iesit Olaroiu sa spuna "multi jucatori nu sunt de Steaua, am nevoie de un lot competitiv"? Niciodata. De ce? Pentru ca n-avea caracter! De altfel, caracterul si NU valoarea este ceea ce l-a facut pe Oli atat de antipatic.

 

Si Miaus - Olaroiu si Hagi nu au parte de acelasi lot! Lui Hagi ii lipsesc Thereau, Paraschiv si Elton (ca sa-i trec pe cei importanti), PRECUM SI Ghionea, Cristocea, Badea. Ii are in plus pe Emeghara, Badoi, Neaga, Golanski. Oricum ar fi, loturile sunt diferite.

 

Iar Hagi n-are inca meciuri oficiale. Olaroiu stim ce-a facut.

udaradu20.07.2007 04:46

lui Oly sa-i dea d-zeu numai bine acolo unde este,lui Gica inspiratie,rabdare si intelegerea noastra de care eu cred ca are f.multa nevoie.....ATENTIE!!!!....NU VA ACCEPTA MEDIOCRITATEA va cere tuturor sa dea pentru echipa tot ce adat el....adica....TOTUL.

O-Ne20.07.2007 05:15

Toti prietenii imi spuneau ca Hagi nu are fatza de mare antrenor si eu sustineam acelas lucru pana ca el sa ajunga la Steaua cand am revenit asupra deciziei si am considerat ca ar fi bine sa ii acord o sansa si asta ar fi bine sa o faca cu totii, pe de alta parte cred ca gresala lui Hagi este ca nu a vrut sa o ia de jos cu antrenoratul, a pornit cu echipe la care i se cereau obiective ca de exemplu' ocuparea unui loc pe podium, aici cred ca e gresala lui. Insa vreau sa trec peste asta, vreau sa vad cum e Steaua cu el la timona si cred ca va fi ok. Eu nu de Hagi sunt nemultumit la ora actuala ci de lista numelor care s-au vehiculat la transferuri, lista din care s-a adus prea putin pana acum. Primul nume mare a fost Abbiati apoi Vieri si lista continua cu Beluschi Canizo, Pulido. Se pare totusi ca Zapata e pana la urma al Stelei, la fel si Dady, din ce scrie presa, sa vedem daca reusim sa il aducem si pe argentinianul coordonator de joc de care avem atata nevoie.

Hai Gica, arata-ne ca multi ne-am inselat cand am zis ca mai ai de invatat in ale antrenoratului.

FORZA Steaua !!!

M.P20.07.2007 07:12
Ia arata-mi tu unde am spus eu ca Olaroiu avea lot valoros, unde am spus ca a fost un antrenor prost, unde am spus ca nu a avut rezultate, cand l-am injurat etc. Cred ca ma confunzi...

 

@ariell

Ar fi extraordinar, chiar daca e putin riscant (accidentarea e prolematica, dar nu cred ca a distrus cariera cuiva pubalgia, si Kanoute are asa ceva - in cel mai rau caz ar pierde tururile preliminare ale UCL).

Coordonatorul as vrea sa fie Jose Pedro. Maicosuel are o problema cu greutatea, daca datele gasite de mine sunt corecte (59 kg, la 1,78 m).

 

 

 

 

Van, mie mi se pare ca nu la tine s-a referit Miaus ... Scuze ca sunt off-topic

RedStar20.07.2007 07:19
E foarte normal ca Hagi sa se planga de lot! El raspunde de rezultate, deci are dreptul sa ceara jucatori buni.

 

Pe Olaroiu il acuzam de acelasi lucru: ca NU cerea jucatori! De cate ori a iesit Olaroiu sa spuna "multi jucatori nu sunt de Steaua, am nevoie de un lot competitiv"? Niciodata. De ce? Pentru ca n-avea caracter! De altfel, caracterul si NU valoarea este ceea ce l-a facut pe Oli atat de antipatic.

 

Si Miaus - Olaroiu si Hagi nu au parte de acelasi lot! Lui Hagi ii lipsesc Thereau, Paraschiv si Elton (ca sa-i trec pe cei importanti), PRECUM SI Ghionea, Cristocea, Badea. Ii are in plus pe Emeghara, Badoi, Neaga, Golanski. Oricum ar fi, loturile sunt diferite.

 

Iar Hagi n-are inca meciuri oficiale. Olaroiu stim ce-a facut.

 

SSK, un antrenor care nu incepe sa se vaite la televizor e lipsit de caracter?

Uita-te la Popa de la Poli Iasi. Vrei sa ajunga Hagi ca el? Popa e un antrenor cu caracter sa inteleg.

Singurul care decide daca vine sau nu un jucator la club e Becali si vad ca Ilie si Hagi inca nu l-au convins sa aduca jucatori indiferent de suma.

S-a terminat perioada de pregatire si Hagi se vaita de jucatori? Asta e caracter de campion, de performanta?

 

Am mai auzit ceva interesant in declaratia lui Hagi. Cica unii jucatori vor da nu pot, altii nu pot. Sa nu fie cu suparare, dar treaba antrenorului e sa scoata maximum din ce poate lotul, nu ce vrea antrenorul.

Steaua are nevoie de antrenor de lot, nu antrenor de iluzii.

Lotul trebuia imbunatatit, nu reformat.

Sunt acum la Steaua 25 de jucatori, dintre care numai 11 sunt buni dupa parerea lui Hagi. Pai daca mai aducem alti 11, cat timp ii va trebui lui Hagi sa formeze un lot omogen?

 

Nu era Hagi acel salvator care numai prin prezenta ii face pe jucatori sa se mobilizeze? Nici cu el nu se mobilizeaza?

Unde sunt declaratiile de lapte si miere de la investire?

 

Acum cand a vazut realitatea cruda din lotul Stelei a inceput sa strige dupa ajutor. Daca are caracter si valoare sa ia viata in piept si sa faca din rahat bici. La televizor nu-l ajuta nimeni, doar strica si mai tare atmosfera din vestiar.

vanfootball20.07.2007 07:26
Despre Jose Pedro, ce date ai?

 

29 ani, 1.86 m, 77 kg.

Sezonul trecut : 29 de meciuri, 8 goluri (4 din penalty), 5 pase de gol, de 6 ori "omul meciului".

 

Din filmuletele de pe youtube, pare cam cel mai activ mijlocas de la Belenenses. In plus, Adi Ilie spunea ca i-a expirat contractul, asa ca i-am plati doar salariul.

In concluzie, daca nu-l "sechestram" pe Camus la Bucuresti, cred ca e bun si Jose Pedro.:)

AdrianUltras2520.07.2007 07:27

hai Steaua!!!

 

steagsimplu

AdrianUltras2520.07.2007 07:33
29 ani, 1.86 m, 77 kg.

Sezonul trecut : 29 de meciuri, 8 goluri (4 din penalty), 5 pase de gol, de 6 ori "omul meciului".

 

Din filmuletele de pe youtube, pare cam cel mai activ mijlocas de la Belenenses. In plus, Adi Ilie spunea ca i-a expirat contractul, asa ca i-am plati doar salariul.

In concluzie, daca nu-l "sechestram" pe Camus la Bucuresti, cred ca e bun si Jose Pedro.:)

 

 

nu nu nu nu

 

sa nu va faceti prea multe sperante

 

faza cu Ze Pedro nu prea cred ca e adevarata

 

e doar o inventia a presei

 

omul a dat 8 goluri in sezonul trecut si era al doilea marcator al echipei dupa Dady

era clar ca presa din Romania o sa sara sa il propuna la Steaua

 

jucatorul are totusi 29 de ani

batrani de valoare gasim si la noi

si mai sunt multi jucatori mai tineri care sunt in vizorul Stelei

 

daca Ze Pedro se afla pe lista Stelei nu cred ca e o prioritate

poate doar o varianta de rezerva

 

Armenteros si Camus sunt jucatori tineri si mult mai interesanti

 

p.s. nu cred ca Armenteros ar alege Sevillla 2 in locul unei echipe de CL

«1234»