FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Rabdare!

«1234»
Fan Steaua anti jiji19.07.2007 13:25

trebuie sa avem rabdare amicalele sunt pentru experiente tactice nu au nici o treaba cu fotbalul mondia real barsa inter roma au pierdut meciuri amicale cu echipe de care na auzit nimeni sa vedem si noi 3-4 etape si atunci sa spunem ce ne place si ce nu in amicale intrarile nu sunt dure ca

mecirile din campionat cand lupti pentru niste puncte am rezolvat toate posturile inafara de un fundas la inchidere bun si de un atacant technic dady ar fi foarte bun daca l-am lua

fular-campionii Forza Steaua mereu campioni

malasorte1319.07.2007 13:25
Nu am facut trimitere la tine si nici la o persoana anume cand am scris ce am scris. Vad ca toata lumea se "aprinde" foarte repede in ultima vreme!

 

Cele bune.

 

P.S. E buna analiza pe care ai facut-o in comentariul de mai sus, nici eu nu inteleg de ce insista Hagi cu Ovidiu Petre fundas.

 

 

Pai pe caldura asta cum naibii sa nu te aprinzi ? :)) Plus ca unii dintre noi sunt mai inflamabili (eu de exemplu) dar ne tratam cu "apa plata si lamie"... si nisip peste vreo cateva zile.

 

S-auzim de bune !!! (la rezultatele Stelei ma refer).

nicolaef19.07.2007 13:34

SA-L SPRIJINIM TOTI PE Gica, DACA SUNTEM CU ADEVARAT STELISTI!

Finantatorul Stelei - campionul smecheriei in fotbalul romanesc - isi bate joc de NAªUL LUI, cel mai mare fotbalist roman din toate timpurile iar dupa declaratiile lui Rivaldo, Hagi ar fi fost un merituos campion mondial in echipa Carioca, daca in 1994 ar fi fost un component al echipei Braziliei. Dar finantatorul Stelei isi bate joc de el si pentru asta va primi pedeapsa Dumnezeeasca, probandu-se ca nu este deloc un crestin adevarat. In compensatia ridicolului la care este supus, desi el declara pe www.sport.ro ca "Vor fi surprize negative daca nu vor fi transferuri". Gica are nevoie de noi si trebuie sa probam ca in contradictie cu sentimentele finului noi il iubim cu adevarat. Un astfel de sprijin este necesar pe toata durata campionatului si cupelor europene din sezonul 2007-2008. Pariez ca el ne va rasplati prin performanta. Peste un an vom vorbi ca Hagi a fost nu numai cel mai mare fotbalist dar este si un mare antrenor. Suntem oare stelisti cu adevarat?

ANTIgigi19.07.2007 13:43

Hagi e foarte constient de presiune...a declarat de nenumarate ori asta..doar ca aici e altfel...presiunea vine cam din toate partile, mai devreme sau mai tarziu....sa fie inceputul de bun augur si atunci tot mecanismul ca functiona de la sine....

 

PS: @ malasorte...Hai sa incercam sa revenim la subiect...ok? Daca aveti sa va ziceti ceva o puteti face si prin mailuri...sau poate schimbati adrese de mess....

alexynho19.07.2007 14:35

As vrea sa fac si eu o analiza la jucatorii nostri … ca vad ca in continuu nu suntem multumiti de lot

 

 

Portar :

 

1. Andrey - e un portar nesigur , fara un reflex care sa il puna in prim plan ... ar trebui sa il imprumutam la o echipa din Romania , cu ocazia asta vom vedea dak ne-am putea baza pe el pe viitor , sau nu .

12. Cernea - a facut niste meciuri cu adevarat fabuloase , si chiar numarul de goluri primite (7 goluri parca in vreo 20 de meciuri) , indica faptul ca este optiunea nr. 1 pentru postul de portar . Se putea si mai bine , dar cred ca Cernea nu a dezamagit prea mult ca sa ne declaram nemultumiti .

82. Vatca - a fost adus doar pentru ca a impresionat in meciurile contra Stelei , insa nu se uita faptul ca a primit 55 de goluri in sezonul trecut (10 de la rapid , si cate 4 de la Steaua si Dinamo) ... pana acum (din ce am vazut in amicale) , nici el nu ar fi cine stie ce portar ... POATE va confirma , sau poate ca va fi si el un portar precum Andrey

NN. Zapata - nu prea l-am urmarit la Copa America , si televiziunile ne aratau numai acea faza cand a parat de vreo 3 ori consecutiv mingea sutata de adversari . Oricum ... orice ar fi , nu are ce cauta in primul 11 la inceput dak nu invata cat de cat limba romana ... sa nu devina un alt Carlos ... ca eu nu uit de cate ori aproape se lua la cearta cu Ghionea pentru ca nu se intelegeau .

 

 

Fundas dreapta :

 

18. Petre Marin - e unul dintre singurii jucatori care au evoluat numai in Divizia A ... e mare lucru dak ne gandim ca multi jucatori de la noi , au pornit de la echipe din B sau C ... in continuu eu il compar cu Roberto Carlos ... mic , cu viteza , si cu un sut bun (bine al lui Carlos e de 1000 de ori mai bun , dar si Petre se poate lauda (din pacate) cu torpila din meciul cu Middlesbrough ... cand a respins-o portarul si a reluat Dica in plasa)

29. Valentin Badoi - era unul dintre putinii jucatori de la Rapid care beneficiau de respectul meu ... a fost cel mai constant jucator din Liga I din ultimii ani ... ma bucur sincer ca a ajuns la Steaua ... eu ma gandesc ca ar fi mai bun ca sa fie folosit mijlocas dreapta

 

 

Fundas stanga :

 

4. Pawel Golansky - nu l-am vazut inca , pentru a-mi forma o opinie despre el ... daca a evoluat in nationala Poloniei (care nu zic ca ar fi mai buna decat cea a Romaniei , dar macar a evoluat la Campionatul Mondial , in timp ce Romania se uita) ... si se spune ca era cel mai bun fundas din Polonia , atunci cred ca ar fi in sfarsit un transfer reusit (unul din putinele din strainatate)

13. Ifeanyi Emegara - un jucator solid , cu ambele picioare , concurenta serioasa pentru postul de fundas stanga ... desi in ultima perioada nu a jucat chiar foarte bine la Timisoara , sper sa isi revina la Steaua , pentru ca aici nu e loc de greseli

15. Mihai Nesu - din pacate ... nu mai este la prima tinerete , si nici pana acum nu a confirmat ... la 24 de ani sa ai doar 61 de meciuri jucate la Steaua ... cred ca este prea putin ...

 

 

Fundas central

 

2. Alexandru Iacob - tanar , dar ar trebui : ori imprumutat la o echipa din Liga I , ori sa fie titular ... pentru ca altfel s-ar pierde incercand sa isi gaseasca un loc de titular ... ar putea beneficia de accidentarea lui Ghionea .. dar ma gandesc ce va face cand va reveni

3. Dorin Goian - un fundas solid , dar care sta foarte prost la capitolul viteza , si tackling ... nu vreau sa imi mai aduc aminte cate faulturi si cartonase rosii a primit din aceasta cauza ... si sa nu uitam cate goluri ne-a costat

17. Eugen Baciu - rezerva eterna a Stelei ... cum a venit , asa ar fi bine sa plece ... nu mi-a placut niciodata de el , si nu cred ca voi apuca ;))

24. Sorin Ghionea - cred ca este cu o treapta mai sus decat Goian ... pentru ca Ghionea a fost un jucator destul de constant la echipa ... si consider ca isi merita pe deplin postul de titular .

 

 

Mijlocas dreapta :

 

16. Banel Nicolita - un atlet innascut , un fotbalist terminat ... asta imi poate fi descrierea despre Banel ... mi se pare ca inca mai este cu gandul la meciul cu Betis de acum 2 ani ...

 

 

Mijlocas stanga :

 

11. Gabriel Bostina - parca este un visator continuu ... in timp ce Steaua asteapta sa se trezeasca Bostina din turul anului 2005 , Bostina din 2007 parca este intr-un somn din ce in ce mai profund ... pare ca nu vrea sa se trezeasca

14. Vasilica Cristocea - cred ca ar trebui sa fie prima optiune pentru postul de mijlocas stanga ... din 2 motive ... 1. pentru ca Bostina , Coman nu au ce cauta in primul 11 ... si Ochirosii ar trebui sa fie doar rezerva pentru moment , dar sa intre pe teren din cand in cand (adik mai des) / si 2. pentru ca datorita lui ne-am dus pe onorabilul loc 2 ce l-am obtinut sezonul trecut

28. Gigel Coman - poate unul dintre cei mai slabi jucatori din istoria Stelei ... vad ca a inceput sa mai dea pase de gol de cand a venit Hagi , dar nu poate sterge prea usor meciurile execrabile din sezonul trecut

30. Razvan Ochirosii - dak munceste are sanse sa ajunga titular in cel mai scurt timp posibil ... talent are , trebuie sa stie cum sa il foloseasca ... sa nu ajunga ca , cazul Mitea ...

 

 

Mijlocas defensiv :

 

6. Mirel Radoi - de cand cu aciidentarile , capitanul nostru nu mai este acelasi ... greseste in mod continuu , si joaca din ce in ce mai violent ... cred ca se pierde din ce in ce mai mult ... sper sa se gaseasca rapid un antrenor care sa il aduca cu picioarele pe pamant ... sau cel putin un patron care sa nu il mai umfle atat

8. Ovidiu Petre - cum spuneam si la altii ... un jucator bun , confirma oriunde ... si pentru moment nu a confirmat la Galatasaray , si nici la Steaua ... o fi bun , dar pentru echipa ca Timisoara ...

20. Florin Lovin - in ultima vreme si-a imbunatatit destul de mult jocul ... recupereaza mingi foarte multe ... si nu le pierde ca Radoi ... dar problema e ca el nu avanseaza deloc cu mingea la picior , sau nu da deloc o diagonala ... ci doar pasa lateral , pasa in spate ... nici el nu e de Steaua

 

 

Mijlocas central :

 

7. Eric Bicfalvy - un jucator care si-a atras foarte rapid admiratia mea ... tanar , talentat , si cu acel aer de pustan , care vrea sa arate ca poate ... Eric sunt sigur ca in maxim un an va ajunge titular ... (dak insista Hagi cu el , desigur) ... ii doresc mult succes

26. Marius Croitoru - un jucator polivalent ... inca nu inteleg de ce toata lumea il pune ca mijlocas dreapta , cand lui ii place sa joaca in spatele varfurilor , pe aceeasi pozitie ca Dica ... nu are nici o sansa sa ii i-a fata lui Dica , dar se descurca foarte bine si ca mijlocas central ... la Vaslui el era pasatorul ... si dak avea o sclipire , Vasluiul castiga meciul ...

 

 

Atacant retras :

 

10. Nicolae Dica - cel mai talentat jucator care a jucat la Steaua in Mileniul 3 ... este cel mai bun jucator din momentul actual , si sper sa faca uitata rapid acea accidentare ... de obicei un jucator care se accidenteaza grav nu mai este la fel (vezi cazul Radoi) ... sper ca Nico sa arate ca nu e asa .

 

 

Atacanti :

 

9. Valentin Badea - un baiat muncitor , de care Steaua a depins foarte mult sezonul trecut ... sper sa nu se simta absenta sa la inceputul sezonului ... desi in aceste amicale , a cam lipsit

19. Victoras Iacob - un varf pur sange ... este un atacant de careu ... fara prea multa tehnica ... pacat ca nu este un fel de Crouch ... ca altfel , Steaua nu mai trebuia sa caute de mult timp un atacant .

25. Adrian Neaga - sta foarte bine cu pregatirea fizica , si sper sa confirme asteptarile noastre ... sper sa se comporte ca un vice-capitan adevarat ... si sa dea exemplu la alti jucatori .

34. Mihai Gurita - multi se intreaba de ce a venit ... dar la fel si sezonul trecut cu Ganea ... se astepta cineva sa dea 14 goluri in campionat (ca eu nu tin minte sa fi marcat vreun gol in Europa ... si a jucat cu echipe de SH precum ... sa fiu al dracului dak mai tin minte) ... sau Moldovan ... se stie cat de mult a depins Rapidul de golurile lui , pana si-a dat drumul Zicu si Mazilu la joc ... eu cred ca e un jucator cu experienta , care ne va putea ajuta in campionat ...

 

Parerea mea pentru primul 11 … Cernea / P. Marin – Iacob – Goian (pana revine Ghionea) – Golansky / Badoi – Radoi – Cristocea / Croitoru – Dica / Neaga (Badea)

 

Niste scurte indicatii (ca nu cred ca supar pe nimeni)

 

Sa dam la imprumut la Gloria Buzau pe : 1. Andrey ; 2. Baciu ; 3. Nesu ; 4. Bostina ; 5. Coman ; 6. Petre ; 7. Lovin si , sa mai completam lotul , cu niste juniori ... pentru ca singurul jucator care mai este din propria pepiniera , este Nesu ... :(

forever_STEAUA19.07.2007 14:45

@alexynho

 

Golanski e fundas dreapta.

axl2319.07.2007 14:56
si tu ai inteles de te doare capul...

Las' ca te prind eu cand vii la mare.

Stiu ce-ai vrut sa spui, asta am vrut sa spun si eu. Facem prea multa galagie pentru nimic, e de vina aerul conditionat.

Alex_9119.07.2007 15:00

As veni cu mare placere in Ghencea , la meciul de predgatire , da de la Valcea la Bucuresti e cale lunga .......

alexynho19.07.2007 15:05

@ forever_steaua

 

Sursele mele indica faptul ca e fundas stanga , ce mai juca si mijlocas stanga ... de aici m-am luat :P ... si Hagi din moment ce nu are nici un fundas dreapta pur sange (P. Marin - stanga , Badoi - mai mult mijlocas decat fundas , si Emegara tot pe stange) , il pune sa joaca pe dreapta :)

ssinpadureacualune19.07.2007 15:07

Cand spui rabdare la cat timp te referi?Daca in primele 7 etape vom avea o victorie,4 egaluri si 2 infrangeri va fi suficient?Atunci vom putea contesta(patronul,jocul,antrenorul,jucatorii...tot ceea ce nu merge)?Sau ca sa fim suporteri cum trebuie va trebui sa asteptam si mai mult?Poate va trebui sa sacrificam intreg turul,iar in retur ne vom trezi ca nu mai putem face nimik.

Nu intelegeti gresit,nu sunt genul de om care sa injur imediat cum fac altii,dar nu vad nici un motiv,NICI UNUL pentru care sa am sperante,pentru care sa fiu optimist.Indiferent ce se zice ca s-au sacrificat rezultatele pentru analiza si rularea lotului nu pot sa nu ma intreb daca chiar toti jucatorii pe care ii avem nu au valoare sa-i batem pe Ried sau Apoel???Chiar asa???Chiar nu avem rezerve sa-i batem pe Belchatow??Chiar nu avem mentalitatea de a castiga orice meci,fie el si amical??Ce s-a intamplat cu NOI SUNTEM Steaua??Hagi a spus de multe ori vb asta insa nu cred ca stie ce inseamna.Trebuiesc rezultate,nu cred ca as mai suporta un an ca anul trecut si sincer dupa ce am vazut spre aste ne indreptam.Nu pot sa rezist unei duble infrangeri cu Dinamo,pur si simplu nu pot.

In concluzie...intrebarea mea este..."Cata rabdare,cat sacrificiu si ce rezultate???"

Concret,parerea mea este ca Hagi tb tratat ca orice antrnor care a fost pana acum la Steaua,fara discriminari,iar o eventuala descalificare cu Lubin sau 4-5 puncte dupa primele 4 etape pentru mine inseamna la revedere.Eu unul nu as suporta mai mult...

Sper din tot sufletul sa ma insel si sa ajungem in primavara europeana chiar si in UEFA ca anul trecut si sa luam titlul si cupa,dar deocamdata nu cred...poate in viitor.Forza Steaua,spre 24!!

fcr196919.07.2007 15:17

eu sunt constient ca Hagi trebuie sa aiba TIMP ca sa-si impuna stilul echipei...si sincer rezultatele lui se vor vedea abia din iarna incolo...deci sa avem RABDARE si sa-l SUSTINEM !!! si sa ne rugam sa nu mai avem probleme cu accidentarile ...

JDERUL19.07.2007 16:24

Daca nu vin jucatorii promisi,ne va fi cam greu.Va trebui nu numai sa avem rabdare dar sa si strangem din dintzi.Din pacate,se pare ca jjjjj tot nu se indura sa bage mana in buzunar si sa-si onoreze promisiunile. Dar.....sa nu uitam: sperantza moare ultima !

 

 

 

 

 

 

 

Sa fim optimisti ! Se mai intampla si minuni !

Joga Bonito19.07.2007 16:32

Trebuie sa avem rabdare, 2-3 luni minim. Programul turului ne avantajeaza, neavand deplasari grele. Mai departe e treaba lui Hagi si a suporterilor de pe Ghencea sa ne asiguram de maximul de puncte acasa ca sa ne mentinem in top pana se omogenizeaza echipa.

 

Fata de alti ani, lotul Stelei a suferit shimbari masive: 7 plecari (Elton, Thereau, Andrey, Saban, Paraschiv, Stancu, Oprita) si nu mai putin de 8 noi-veniti (Neaga, Gurita, Bicfalvi, Golanski, Emeghara, Badoi, Vatca, Al. Iacob). Se observa o oarecare imbunatatire fata de anul precedent, si sa nu mai pomenesc de inca 1-2 transferuri-surpriza (un central si un play-maker) promise de conducere. La asemenea miscari de trupe e greu pentru un antrenor nou si de aceea are nevoie de timp.

Mai important, are nevoie de suporteri! Are nevoie de Iadul din Ghencea!

 

Forza Steaua! Spre 24 si sa iesim din grupele C.L.!

ebonyc19.07.2007 16:42

eu cred ca singurul motiv pentru care Hagi nu a folosit inca primul 11 in amicale (exceptand meciul au aek) este ca jucatorii l-au dezamagit. sau cel putin o parte din ei. si oricum omogenizarea nu se face in amicale ci tot in meciurile oficiale. Hagi probabil ca stie formula ideala si si-a dat seama ca titularii nu mai trebuie testati. e vorba de rezerve. si faptul ca rezervele nu pot inlocui accidentatii. cu parere de rau spun a 15 mia oara cum au spus si altii inaintea mea si vor mai spune multi altii de acum incolo: Gigel Coman Lovin si Baciu nu au stofa de Steaua. imi pare rau pentru ei pentru ca si ei sunt fotbalisti si vor sa joace la cel mai inalt nivel dar consider ca au avut parte de prea multe ocazii de a demonstra ce pot. o sa spuneti ca au avut si momente bune. da, asa e. dar f rare. mereu cand a jucat Baciu am fost descoperiti in aparare. mereu cu Lovin in teren e haos la mijloc neavand autocontrolul pe care ar trebui sa-l aiba un mijlocas la inchidere, sa linisteasca jocul. si Gigel Coman... el vrea dar nu poate.ar mai fi si altii pe lista neagra dar cei mai slabi din lot acestia 3 mi se par. daca tot am "scapat" de poate cei mai buni jucatori ep care ii aveam macar sa scapam si de cei mai slabi. puterea unei echipe sta in cei mai slabi jucatori nu in cei mai buni. cu cat ultimii jucatori sunt mai slabi cu atat mai mult se slabeste si intregul echipei. daca era mare general Becali ar fi stiut asta si ar fi scapat de ie imediat. dar stim f bien cu cine avem de-a face.

Forza Steaua si nu va ambalati. mai este timp

LARI19.07.2007 17:00

Am vazut la TVR ce a zis Hagi: "Au avut fiecare sansa lor, dar unii nu au valoare de Steaua. Aici cerintele sunt mari si cu siguranta vor fi si unii jucatori sub linie".

Astia spuneau ca Hagi s-a referit la: Vatca, Gigel Coman, Lovin, Baciu, Victoras Iacob.

 

Ce super ca si-a dat seama cineva de la club ca sunt multi jucatori care n-au ce cauta in Ghencea...

cristian8619.07.2007 17:42
Am vazut la TVR ce a zis Hagi: "Au avut fiecare sansa lor, dar unii nu au valoare de Steaua. Aici cerintele sunt mari si cu siguranta vor fi si unii jucatori sub linie".

Astia spuneau ca Hagi s-a referit la: Vatca, Gigel Coman, Lovin, Baciu, Victoras Iacob.

 

Ar fi pacat ca Iacob sa-si fi terminat benzina. A fost un atacant f bun in sezonul 2005-2006, inca are varsta optima pentru performanta.

Cat despre ceilalti, era clar de mult ca nu au valoare, mentalitate pentru Steaua, poate pentru Steaua II .

LARI19.07.2007 18:09
Ar fi pacat ca Iacob sa-si fi terminat benzina. A fost un atacant f bun in sezonul 2005-2006, inca are varsta optima pentru performanta.

Cat despre ceilalti, era clar de mult ca nu au valoare, mentalitate pentru Steaua, poate pentru Steaua II .

Si mie mi-ar cam parea rau dupa Victoras, insa a facut destule meciuri slabe, cu toate ca spre finalul sezonului a dat destule goluri importante...

Cat despre ceilalti... multzumim pentru tot ce-ati facut pentru Steaua, pa, pa!!!

 

Vad ca Zapata a fost rezolvat. Macar atat...

strezahuzum19.07.2007 18:49

Bineinteles ca in vreme ce nea GG face gargara si se lauda cu tot soiul de argentinieni si portughezi imaginari, altii fac treaba. Rapidul l-a transferat pe Herea ...

cristi_mold19.07.2007 19:10

Pe Iacob l-am vazut si pe viu si nu prea mai are forma de altadata. Dar daca va reveni la accea forma poate fi si titular. Cred ca insa ar fi bine sa ramana.

Meth0dMan19.07.2007 19:26

Ce rabadare sa ai ma sa vede ca Hagi e un antrenor de 2 lei cand a venit Zenga a trebuit sa avem rabdare? cand a venit Protasov tot asa? mai lasatil drq pe Hagi regele p mele ca nare o treaba. Marian Iancu zicea la fel rabdare baietii mei de 3 ani tot are rabadare ..

laurst19.07.2007 19:34

intr-adevar s'au facut multe transferuri nereusite in ultimii ani( Coman, Lovin, Carlos,Baciu si poate ca mai sunt si altii), insa si cateva f.bune, gen-V.Badea(in I rand), Thereau(pacat ca a plecat)/ sa vedem anul' acesta cum se desfas. lucrurile, sa asteptam cu incredere totusi sa inceapa sezonul si apoi sa ne dam cu parerea la concret/ oricum toti suntem subiectivi si avem anumite preferinte- eu unul il apreciez pe Banel si cred ca poate fi util echipei in continuare(...)/ chiar dc. nu castigam nici maine trebuie sa avem RABDARE pana la meciurile oficiale/ Salutare! forzateauafularultras

Dragos_stelistu_200719.07.2007 19:43
fularsteaua2fular-campionii nu inteleg un lucru...dece nea principele =)) vrea portar.....dc l-a adus pe vatca?dc il tine pe Cernea.....in loc sal tina pe Andrey si sa mai aduca un portar....de ex popa de la Timisoara....e portar buna....selectionat la nationala....nu inteleg dc Hagi tot il foloseste pe Baciu in aparare in loc sal trimita la oi......nu inteleg dc il mai tine pe Coman,pe Lovin......nu inteleg dc joaca cu Ovidiu Petre fundas....mai bine il pune pe Dica fundas si pe Baciu atacant...daca tot vrea sai incerce....ce naiba!!Hagi trezestete!!!scapa de gunoaie...folosteste ce ai,dar folostel cu cap!!!!! sprecl2 spre cl
Dragos_stelistu_200719.07.2007 19:46
Ce rabadare sa ai ma sa vede ca Hagi e un antrenor de 2 lei cand a venit Zenga a trebuit sa avem rabdare? cand a venit Protasov tot asa? mai lasatil drq pe Hagi regele p mele ca nare o treaba. Marian Iancu zicea la fel rabdare baietii mei de 3 ani tot are rabadare ..

 

 

Nu sti ma ca la Steaua trebuie sa avem rabdare vreo 3 ani....atunci incepem sa vorbim....dar in orice caz...la Hagi da trebuie sa avem rabdare....nu prea le are ca antrenor....na antrenat cine stie ce....dar totusi poate sa confirme....(sper) fular-campionii

malasorte1319.07.2007 20:05

Suntem prostii diviziei A !!! Si asta de ani de zile...

 

Tineti minte cazul Mutu ??? Omul se declara stelist, vroia la Steaua dar bravii nostri conducatori se lamentau ca nu pot da 3 milioane pe el... Netoiu l-a luat cu 600.000 !!!

 

Chivu era dat ca sigur la Steaua... ni l-a suflat Craiova.

 

Gigi se lauda ca da 1.5 milioane pe Plesan... l-a luat Dinamo impreuna cu Moti si Guso pentru 1 mil.

 

Olah ne asigura il Ciobandante ca joaca cu Steaua in UCL... a ajuns la Poli.

 

Prepelita venea sigur la Steaua de acum 2 ani... e la Craiova.

 

Sapunaru a fost dorit de Oli... a ajuns la Rapid.

 

Lacusta si Vrabioru erau doriti la Steaua... au ajuns la Astra.

 

Frasineanu vroia la Steaua lui Piti... l-a transferat Rapidul lui Iordanescu.

 

Stanga a fost in pregatire cu Steaua... a ajuns la Dinamo.

 

Hristu Chiacu venea in iarna la Steaua... tot la Dinamo e.

 

Mitrovici... nu a ajuns la noi niciodata la noi.

 

Telenovela Gabi Popescu...

 

Daniel Rednic, Caramarin, Bogdan Andone, Cernat, Ov. Maier, Pancu ---> Toti au fost doriti de Steaua toti, toti au ajuns la rivale !!!

 

Iar acum Herea---> pentru noi costa 3 milioane, crapizi il iau cu 1.5.

 

DE CE ??? pentru CA noi facem parada, noi facem oferte la televizor, noi suntem niste fanfaroni IPOCRITI SI GRETOSI, cheltuim pe apa plata intr-o zi cat dau altii pe martini intr-un deceniu !!! CIOBANUL cheltuie mai mult decat toti ceilalti la un loc... pe ce pasunea oilor lui o cheltui nu stiu ca pe jucatori sigur nu...

 

Eu nu spun ca toti cei mentionati de mine au fost super jucatori, nici macar jumate... INSA ideea este ca de vreo 8-9 ani incoace pierdem toti jucatori pentru care avem concurenta !!! Tot ce am cumparat noi bun sau rau, am cumparat pentru nu am avut rivali. Nimeni nu i-a dorit Cernea, Vatca, Andrey, Nesu, Ghionea, Goian, Banel, Saban, Radoi, Ov. Petre, Lovin, Baciu, Bostina, Cristocea, Gurita, V. Iacob, Dica a fost refuzat de D. Petrescu la Rapid, Neaga---> la momentul cand i-am cumparat !!! NIMENI !!! Si buni sau rai au ajuns la noi. Toti cei disputati au ajuns la rivale... PANA CAND ???

vanfootball19.07.2007 20:17

Ai dreptate oarecum...

In afara de vreo 3 din cei insirati de tine, restul nu au confirmat niciodata. Exista si posibilitatea ca Steaua sa nu fi fost chiar atat de interesata de ei; poate i-am evaluat corect pana la urma si am renuntat sa dam sume extrem de mari pentru ei. Oricum, macar pentru cei 3 trebuia sa luptam mai mult.

 

Daca il luam pe Armenteros, uit de Herea. Dar daca nu...

 

PS: Pe Chivu ni l-a suflat Ajax din cate stiu eu, nu am auzit ca l-am fi vrut cand era la CSM Resita.

«1234»