Primul 11 al Stelei a fost:
Vitca - P. Marin, Ov. Petre, Baciu, Nesu - Badoi, Lovin, Croitoru, Coman - Gurita, Iacob.
Gica Hagi a început partida cu jucatorii care au evoluat mai putin sau deloc în prima partida de verificare din Olanda, cea cu Belchatow. In timpul jocului, "Regele" a fost adus în pragul unei crize de nervi de jucatorii Stelei, antrenorul fiind total nemultumit de randamentul acestora. De altfel, Nesu, Vâtca, Baciu sau Croitoru au fost "taxati" serios de tehnician. Bulgarii au dominat jocul si au ratat cea mai mare ocazie a primei parti prin Tom, care l-a driblat si pe Vâtca, însa, din unghi, nu a nimerit decât plasa laterala. Steaua nu a contat aproape deloc, Gurita trimitând un sut mult peste. De altfel, cea mai notabila veste din prima repriza este tot negativa: Lovin s-a accidentat la mâna în minutul 40. Mijlocasul se plângea ca nu-si mai simte degetele si a fost înlocuit cu Radoi.
In partea a doua, Hagi a facut mai multe schimbari, iar jocul s-a echilibrat. Steaua a avut doua ocazii prin Banel Nicolita, revenit dupa o accidentare. Acesta a sutat periculos de doua ori, o data s-a opus portarul, iar cu cinci minute înainte de final mingea trimisa de el a trecut putin pe lânga. Si Neaga avut o sansa de a marca, trecând pe lânga o minge. Stelistii nu au înscris, dar, cel mai rau, nici jocul nu a stralucit, prestatia ros-albastrilor fiind, per total, destul de palida.
Prosport
