FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii despre Liga 1 - editia 2007/2008

«12348»
raducelbun16.07.2007 11:43
pana in etapa 15 ar trebui sa avem 45 de puncte pararea mea :D....fortzaaaaaa Steaua!!!

"ar trebui", ce bine zici. Eu cred ca si anul asta ne vom califica in grupele UCL si nu vom face fata pe doua fronturi. Urmarea va fi clasarea pe locul 3 la sfarsitul turului cu sanse mici la titlu.

 

Numai de bine!

steauabuc2316.07.2007 20:40

Steaua-Ceahlaul meci usor steagcruce2 tricou 8 Razvan

Bodanel18.07.2007 06:07

Sezonul asta vom lua titlul. De ce? Pentru ca avem cativa jucatori cu care ne putem clasa pe locul 3 intr-o grupa de CL si multi cu care putem face fata in Liga lui mitica militianul.Nu o sa mai fie situatia de anul' trecut cand nu abia aveam 18 jucatori sa trecem pe foaie.Estimez cel putin un loc 2 la mica distanta de 1 la sfarsitul turului si locul 1 la sfarsitul campionatului(cred ca o sa omoram noi campionatul destul de devreme anul acesta).

ktalyn18.07.2007 06:17

Daca stam sa ne uitam pe programul Ligii I, in primele 5 etape avem un singur meci cat de cat greu la Cluj.

 

Ar mai fi deplasarea cu Farul care sper sa nu ne puna probleme si 3 meciuri acasa cu Ceahlaul,P.Iasi si Pandurii.

 

In concluzie avem o sansa mare de a porni ca din pusca aceasta editie !!!

magicaSTEAUA18.07.2007 18:52

Nici sezonul asta nu cred ca luam titlul,noi nu avem un lot complet.

raducelbun20.07.2007 06:19
Nu o sa mai fie situatia de anul' trecut cand nu abia aveam 18 jucatori sa trecem pe foaie.

Pe ce te bazezi cand faci aceasta afirmatie? Pe calitate sau pe cantitate?

c.ronaldo1720.07.2007 06:34

@raducelbun

 

Bodanel(u) probabil se referea la cantitatea nu foarte buna in calitati mici. Adica abia aveam 11 jucatori cat de cat competitivi care sa ii trecem pe foaia de start in ultimele meciuri. Nu uita ca am fost obligati sa jucam in ultimele meciuri cu acelasi atac: Badea-Iacob, cu acelasi cuplu de fundasi centrali: Baciu-Goian, cu acelasi portar: Cernea si chiar cu acelaiasi mijlocasi centrali: Lovin-Paraschiv, pentru ca Ov.Petre nu era niciodata refacut 100%, iar Radoi se transferase la Bologna.

 

Si acum sa fim seriosi, cu Lovin, Baciu, Iacob sau Cernea mai greu sa castigi meci de meci daca nu ai o asezare buna pe teren inca de la inceputul meciului.

 

De aceea si remarc ca staff-ul Stelei se orienteaza mai mult sa transfere jucatori de nationala sau deja consacrati in campionatele de unde provin. (exceptand Gurita)

pvf_0720.07.2007 11:31

Merge la inima ca are al doilea meci la Farul.Am sansa sasi revad din nou in ACTIUNE.Sper sa nu aibe probleme cu ei.Sa vad un meci bun al Stelei si o victorie clara.:))) :blush:forzateaua sprecl2 spre cl

c.ronaldo1722.07.2007 17:07

@mihael Paul

 

Exact la postul meu ti'ai gasit sa da'i qoute si sa scrii un mesaj asa porcos?!?!

Za Best22.07.2007 17:16

Spun cu regret ca sansele ca noi sa cucerim titlul sunt destul de mici!Sper sa ma insel...

Fl0r1nsteaua23.07.2007 11:07

Nu sunt sanse mici da nici mari mari ,avand in vedere ca in meciurile de pregatire Dinamo si CFR-ul a fost peste noi.

Multi spun ca deja Dinamo e campioana,sper sa se insele.Poate sezonul acesta o sa fim cu mult peste Dinamo in clasament cine stie.

axl2323.07.2007 11:44

Felicitari echipelor Otelul Galati si Gloria Bistrita pentru frumosul traseu in UEFA Intertoto, sper sa ajunga cat mai departe si chiar sa joace in UEFA.

cornisa5823.07.2007 15:50
Nu sunt sanse mici da nici mari mari ,avand in vedere ca in meciurile de pregatire Dinamo si CFR-ul a fost peste noi.

Multi spun ca deja Dinamo e campioana,sper sa se insele.Poate sezonul acesta o sa fim cu mult peste Dinamo in clasament cine stie.

 

trebuie sã asteptãm meciurile cu mizã și atunci sã ne vedem valoarea sperãm la titlu se stie cã cîinii au viatã scurtã

steagcruce2
guguta24.07.2007 13:09

sa vedetei de la un sfert de campionat vom fi campioni te iubesc Steluta!!

valiksteaua26.07.2007 12:38

nu cred ca e prea bine ca jukam in tur cu rapid si Dinamo acasa, mai bine era daca jukam in deplasare sau un meci acasa iar altul in deplasare

lucinho27.07.2007 13:39
fularsteaua2 Sper sa luam un avans cat mai mare in primele meciuri ca sa avem un campionat cat mai linistit...si sa fim campioni mai devreme de sf campionatului steagsimplu
Dragoshel29.07.2007 16:28

goooooooooooooooooool Gloria Buzau. Minutul 25 cainii sunt condusi cu 1-0

uite frate cum se bat cainii cu jandarmiii...

DanStan29.07.2007 16:55

Ei au voie. O sa le suspende terenul alora de la Buzau pe motiv ca jandarmii s-au luat de potai fara motiv.

predatorpulse729.07.2007 17:13

Slabuta prima repriza a javrelor la buzau. Este 1-1 la pauza si asa a fost si la meciul Stelei,dar daca juca echipa noastra cum a jucat dinamu in prima repriza sareau f multi pe forum sa ii ia gatul lui Hagi. La noi a fost 1-1 la pauza cu 3-4 ocazii mari de partea noastra. dinamu a dat gol la singura faza pe care au avut-o si asta datorita unei executii extraordinare. Gloria buzau a jucat curajos,cu tupeul unei echipe mici ce nu are ce pierde. Oricum o sa piarda pentru ca au fost egalati inainte de pauza,dar eu vreau sa vorbesc de un lucru pe care nu stiu cati l-au remarcat:eliminarea lui Cristea. Poate nu mai pricep eu dar cand dai intentionat cu crampoanele in testiculele adversarului cazut la pamant iei rosu. Nu prea avea cum sa vada arbitrul,de asta ar trebui reluari la fotbal cum sunt la rugby,hochei si alte sporturi.

Toata presa ne-a facut hoti dupa ce am primit penalty gratuit,uitand ca am avut unul neacordat la Banel in repriza a 2-a. In fine,la Steaua exista o mare tinta numita Jiji Becali si ne vor lovi mereu din cauza lui. Singura greseala mare in favoarea noastra a fost iertarea lui Goe de rosu. ca sa nu mai vorbesc ca nimeni nu a vorbit de remarca rasista a "dulaului" hizo despre Banel.

Crapidistii au dat un gol,daca nu chiar 2 cu ajutorul arbitrilor,fie ei de centru sau de margine. Deschid a 2-a zi site-urile ziarelor sportive si vad doar o stire micuta cum ca cei d la mioveni s-au plans de arbitraj,spre deosebire de stirile de dupa meciul Stelei cand numai fata lui hizo o vedeam,cum se plangea el,omul cu o singura ocazie tot meciul,ca l-au furat arbitrii. Astept cu nerabdare vesti despre iertarea lui Cristea de catre arbitru.

Am urmarit toate meciurile in aceasta etapa ca sa vad adversarii la lucru si pana acum trebuie sa zic ca noi si Craiova ne-am miscat cel mai bine. Noi inca avem probleme in aparare din cauza absentelor si mai nou cu atacul pentru ca nu mai avem atacanti valizi in lot. Crapidul s-a miscat greoi,se vede stilui italian al lui bergodi iar dinamu au parut sufocati de caldura. Sa vedem si clujul.

Eu zic ca odata ce se intorc accidentati o sa avem o echipa cu adevarat puternica,momentan avem plombe pe posturi cat sa luam punctele si sa mergem mai departe.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Dragoshel29.07.2007 17:15

pai se putea sa nu le dea la cainii 100 de lovituri din marginea careului ca nimeresc cainii una.

JDERUL29.07.2007 17:24

Dupa meciiul de la MIOVENI,un fan catre achipa de stiristi ai Antena 1:

-,,Nu-i mai filmatzi deceaba( palomele se imbarcau in autocar) ca sunt varza.In seara asta au fost 14 cu arbitrii.Sa le fie rusine!Vor sa castige campionatul si nu sunt in stare sa bata o nou promovata!Tot Steaua va castiga campionatul !"

 

 

 

Bravo MIOVENI ! Multzumim frumos pentru urare !

nemilosul29.07.2007 17:46

mama ce arbitraj si ce comentatori infecti

 

mi-e scarba sa ma uit la meciul asta

 

cel putin 2 rosii tb sa ia spartzarii

 

o sa ne astepte vremuri grele

predatorpulse729.07.2007 18:27

Dragi stelisti care ati vazut meciurile rivalelor(si la nostru bineinteles),va rog sa spuneti care dintre cele 3 echipe au jucat mai bine in prima etapa? Desi sunt lipsit de obiectivitate,eu zic ca Steaua,pentru ca am avut vreo 6-7 ocazii f mari in tot meciul,iar adversarii doar vreo 2 suturi la poarta. Singurul minus a fost apararea,pentru ca Goe si rada nu au mai jucat impreuna. Steaua a jucat bine in conditiile in care iar avem 6-7 accidentati.

Am vazut si meciul crapidului si de f multe ori mioveni i-a pus la locul lor,n-au avut nici o faza in prima repriza,iar cel putin un gol al lor a fost marcat din greseala de arbitraj,daca nu chiar amandoua,avand in vedere ca buga,fiind in ofsaid,a influentat faza pentru ca a sarit la minge.

Meciul javrelor m-a lamurit in ceea ce priveste arbitrajul romanesc. Am mai zis-o si in postul de mai sus,daca Steaua juca cum a jucat dinamu azi,toate ziarele erau pline de bullshit-ul tipic romanesc,cum ca Hagi e varza,Steaua e varza etc. Am rezistat cu greu la meciul javrelor din cauza comentariului imbecil dar am reusit sa trag niste concluzii. Gloria Buzau a jucat bine spre f bine,au condus meritat iar dinamu nici nu a existat in teren,n-au avut nici o ocazie. Arbitrul i-a ajutat,pentru ca inainte de gol,Cristea i-a tras una in boase unui adversar,dar normal ca arbitrii nu au vazut. Dinamo a avut tot meciul nr ametitor de 3 faze periculoase de poarta,din care a dat 2 goluri,iar spre rusinea lor n-au ajuns la poarta adversa in ultimele 20 de minute.

Trebuie sa continuam victoriile in campionat dar momentan mi se pare mai important meciul cu zaglebie care trebuie castigat. Eu raman la parerea ca in aceasta etapa,desi am avut 6-7 accidentati,am jucat mai bine decat rivalii nostri care au beneficiat de un efectiv complet.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Dragoshel29.07.2007 18:29

ocazii, dar cainii si ciorile cu arbitrii, si sa nu ii aud pe caini ca au batut lejer, ca in ultimele minute tineau mingea in marginea terenului, si tragea de timp toata echipa. Acum , fotbalul se joaca pe goluri....

IONUTZ-CIPRIAN30.07.2007 08:23

Cainii au avut o prestatie jalnica cu buzoienii,si cum zicea cineva pe la TV,decat cu gura mare si sa nu faci nimik,mai bine taci din gura si faci ceva,singurul meci care mi-a placut din aceasta etapa a fost cel al craiovenilor!!

«12348»