Fiind un meci de calificare, cu o echipa dintr-o tara a carei echipa nationala participa mai des decat noi la Mondiale si la Europene in ultima vreme, socotesc ca va fi un meci greu, cu final neprevazut. Polonezii sunt jucatori aprigi, ambitiosi, si desi vreau sa cred ca noi avem jucatori mai tehnici, sunt convins ca vom avea un examen greu de trecut. Nu ma hazardez sa pronostichez, dar doresc din tot sufletul ca Steaua sa se califice in turul preliminar 3, unde e posibil sa fie mai usor.

Zaglebie (se citește Zaguenbie) Lubin. Echipa unui oras cu doar 75.000 de locuitori, este campioana Poloniei. Ziarele din Polonia socotesc fatala pentru Zaglebie tragerea la sorti, "Steaua porneste din pole position", etc. Cert e ca polonezii ne considera favoriti, dar nutresc si sperante ca ne-ar putea invinge.
Noi sau ei? Raspunsul dupa meciul retur din Templu.