FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Formule de echipa si sisteme de joc in era Hagi.

«1345»
-=Danny=-15.08.2007 16:21

Sunt extrem de curios daca Hagi , cand o sa se refaca accidentatii Badea si Iacob , o sa joace cu Dica mijlocas , si cu Neaga ce face ???

raducelbun16.08.2007 09:20

@Danny

Pai in primul rand nu va juca cu Iacob si Badea in acelasi 11 decat poate pe finaluri de meci "la disperare" casa spun asa.

La cum a inceput, Neaga poate fi o solutie doar pe banca. Daca o tine in ritmul asta nu va mai fi titular in mod sigur. Pentru el, dar in primul rand pentru echipa, imi doresc sa se schimbe urgent ceva in jocul lui.

cris16.08.2007 10:56

Nu stiu ce ii cu Rica dar parca ii tot mai varza pe zi ce trece , sper sa isi revina si el . Sa il tina Hagi pe banca poate il mai motiveaza .

-=Danny=-16.08.2007 18:30

M-am mai gandit in legatura cu primul 11 si iata :

 

 

 

Zapata

 

Golansky , Goian , Radoi , Emeghara ( Nesu , P. Marin , nu stiu care e mai bun din ei ...)

 

Nicolita ( Badoi ) , Dica , Bicfalvi , Plesan(am auzit ca poate juca si pe stanga )

 

Badea , Iacob ( Neaga)

 

 

11-le asta e ideal in prezent ( parerea mea ) , dar in viitor , cand o sa se refaca Cristocea , asta o sa fie 11-le :

 

 

Zapata

 

Golansky , Goian , Radoi , Emeghara ( Neasu , P. Marin )

 

Nicolita ( Badoi ) , Dica , Plesan , Cristocea

 

Badea , Iacob (Neaga)

 

 

Cand o sa vina si Ghionea .......ganditiva si voi , ca io nu mai stiu .

Wally16.08.2007 20:49

In opinia mea "11-le" ideal ar fi urmatorul: Andrey(Vatca) - Golanski, Goian, Ghionea, P. Marin - Radoi - Badoi, Plesan, Ochirosii - Badea, Dica

raducelbun17.08.2007 07:15
M-am mai gandit in legatura cu primul 11 si iata :

Zapata

 

Golansky , Goian , Radoi , Emeghara ( Nesu , P. Marin , nu stiu care e mai bun din ei ...)

 

Nicolita ( Badoi ) , Dica , Bicfalvi , Plesan(am auzit ca poate juca si pe stanga )

 

Badea , Iacob ( Neaga)

 

... doar ca nu vad in linia de mijloc niciun inchizator si nu cred ca Hagi isi permite sa joace asa. Cert este ca nu vom vedea prea des acelasi "11" pe trern pentruca o sa intervina alte accidentari, oboseala, cartonasele. Lucrul bun este ca pe faza de aparare sunt o gramada de solutii (chiar si la ora asta cand sunt si jucatori accidentati), iar lucrul ingrijorator este ca nu sunt prea multe variante pe faza ofensiva!

-=Danny=-17.08.2007 07:58

Am incercat sa fac o echipa cat mai ofensifa , si cu mai multe faze de poarta , cum zicea un antrenor englez " arma apararii e atacul " pentru ca tiii mingea in jumatatea lor , ii coplesesti , si eu cred ca Goian si Radoi , chiar pot face fata unui atac inamic . Si daca e il scoti pe Bicflavi si pui pe Lovin sau Ov. Petre , care crezi ca e mai bun . Io il prefer pe Lovin . :P

forever_STEAUA17.08.2007 08:31
arma apararii e atacul

 

 

Ai vrut sã spui: cea mai bunã apãrare e atacul. Aproape ți-a ieșit :laugh:

-=Danny=-17.08.2007 08:34

Tot cam acelasi lucru se intelege :P . Io chiar am incredere in Goian ca poate dizolva orice atac inamic , si Radoi e instrare .

Wally17.08.2007 09:23

Si eu am incredere ca Goe poate opri orice atac. Daca vom cadea cu Barca in grupe Goe nu va avea nici o problema la duelurile cu Henry, Messi sau Eto'o pentru ca viteza este punctul sau FORTE.

PAKI17.08.2007 09:38
Si eu am incredere ca Goe poate opri orice atac. Daca vom cadea cu Barca in grupe Goe nu va avea nici o problema la duelurile cu Henry, Messi sau Eto'o pentru ca viteza este punctul sau FORTE.

Sunt sigur

 

 

Renunta la mesajele tri-silabice. Postul anterior nu se citeaza in intregime.

benny0122.08.2007 12:50

Eu vad primul 11 asa:

************** Zapata(x1) *****************

*****************************************

***********Goian*******Ghionea************

**Golanski(x2)****************Emeghara(x3)*

*****************************************

*****************************************

*****************Radoi(x4)****************

*****Nicolita********************Cristocea(x5/6)

****************Plesan(x7)***************

*****************************************

*************Dica*************************

*********************V.Badea(x8/9)********

 

Legenda x:

x1-Vatca

x2-Badoi

x3-Nesu

x4-Ov.Petre

x5-Ochirosii

x6-Croitoru

x7-Bicfalvi

x8-Neaga

x9-V.Iacob

endemic25.08.2007 20:24

deci fara plesan accidentat :mellow:

si fara Neaga accidentabil :tongue:

si mai nou mai e Lungu... si zaharia

Cristocea_25.08.2007 21:32

Cu BATE:

 

------------------Zaharia

-----------Neaga-Dica-Nicolita

--------------Radoi-Bicfalvi

-------Nesu-Goian-Rada-Golanski

------------------Zapata

 

SUPER!!!

cristian8625.08.2007 21:34
Si eu am incredere ca Goe poate opri orice atac. Daca vom cadea cu Barca in grupe Goe nu va avea nici o problema la duelurile cu Henry, Messi sau Eto'o pentru ca viteza este punctul sau FORTE.

 

Good joke :biggrin:

Nici macar nu ii va vedea cand vor trece pe langa el.

 

Din pacate Goe este greoi,dar poate fi o arma letala la fazele fixe .

RaDoooI26.08.2007 02:02

Cu Bate as juca:

 

Zapata - Badoi , Radoi , Goian , P.Marin - Eric , Lovin - Neaga , Dica , Nicolita - Zaharia

 

Iar echipa ideala fara accidentari etc.

 

Zapata - Badoi , Ghionea , Goian , P.Marin - Radoi - Neaga , Nicolita - Dica - Iacob Badea

cristi_mold26.08.2007 08:33

Cu Bate as juca :

 

--------------------------------------------Zapata-------------------------------------------------------

 

Badoi ------------------------Rada --------------------------Radoi --------------------------P.Marin

 

 

------------------------------------Ov.Petre -----------Bicfalvi---------------------------------------

 

Nicolita------------------------------------Dica----------------------------------Croitoru---------

 

----------------------------------------Iacob------------------------------------------------

-=Danny=-26.08.2007 08:59

Zapata

 

Golansky , Goian , Radoi , P. Masin

 

Nicolita , Ov. Petre , Dica , Croitoru

 

Badea , Iacob

 

 

 

Nu inteleg de ce ziceti ca nu trebuia sa fie Badea , si Iacob in acelasi timp in teren .... dar in fine . Formatia atsa am facut-o sa il multumesc pe Becali , si pe mine , ca l-am pus pe Dica mijlocasi , unde joaca superb , ati vazut ce a fact la nationala ......

benny0126.08.2007 11:07

Eu as incepe meciul cu Bate cu primul 11 format din:

****************Zapata*****************

***********Goian********Rada***********

***Golanski******************P.Marin****

*****************Radoi*****************

***Badoi**********************Nicolita****

************Dica******Neaga************

***************************************

****************Badea*****************

«1345»