FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

2007-2008/ Candidatele la titlul de campioana a Romaniei

«123425»
cristi_mold01.07.2007 17:56

Dupa mine titlul se va decide tot intre Steaua si Dinamo. Ele sunt echipele care au facut transferuri si au investiti masiv in aceasta perioada.

Rapidul la cum se prezinta nu prea are sanse nici macar la UEFA. Timisoara este Timisoara. Un meci bun, 2 proaste, 3 excelente, 4 dezastru. Cluju la fel, o serie de meciuri bune si 2-3 in care fac egal cu Ceahlaul, Jiul si alte astfel de echipe.

 

In plus echipe ca UTA, Urziceni, Farul sau Otelul cred ca vor arbitra lupta pentru titlu!

Za Best01.07.2007 19:03

Un campionat tare!Dupa numele aduse,Steaua si Dinamo par a fi favorite,iar CFR tace si face!Rapidul,oricat ar vrea,nu are lot acum!Si dpdv managerial,stau mai prost!Eu nu-l vad mare antrenor pe Bergodi,dar,ramane de cazut!Cert e ca nu avem voie sa ratam titlul!

weeezer01.07.2007 19:53

Cert e ca, fata de aceeasi perioada a anului trecut, si anume imediat inaintea startului campionatului, acum suntem mai putin favoriti la locul 1 decat eram atunci.

MadFroG01.07.2007 21:37

CFR Cluj , Poli si Craiova

Virgil02.07.2007 03:40

La retrogradare? Sau pe... podium?

 

La prima vedere as zice ca le-ai propus pentru podium, dar stiindu-te cu opinii ciudate gen "afara MMincinosul si Zerolaroiu din Ghencea", si vazand ca s-a intamplat, ma gandesc ca le vrei afara (din Liga 1) si pe CFR, Poli si U Craiova. Ceea ce ar fi evident exagerat. Dar parca poti sa stii? MM zicea ca e pe viata la Steaua, iar despre Oli, Gigi zicea ca e pe 30 de ani. Batuti in cuie, nu alta. Si s-au dus, care incotro...

Dragoshel02.07.2007 06:35

Ati vazut ma ca la cioroi le-a dat un 11 metri in munutul 90+2 pentru a-i bate si ei pe petrolu cu 3-2...

Z3US03.07.2007 12:41
Titlul se va juca intre Steaua si Dinamo. In rest, neinteresant!

Pffff ti`a mai zis cineva ca ai dreptate? :) Asa e frate...Steaua , Dinamo...Si poate CFR Cluj...POATE...in rest...:)

tzepelea03.07.2007 15:10

Steaua si Dinamo...sunt cele mai clare candidate la titlu...sper sa mai ramana decat Steaua pana la sfarsit;))

@dy_00705.07.2007 21:56

Clasamentul Romaniei va arata astfel : 1. Steaua 2.Dinamo 3. CFR Cluj 4. Rapid 4 neinteresant steagcruce2

Alex_9105.07.2007 22:06

Candidate la titlu de campioana a Romaniei se vor bate Steaua si Dinamo restu ecipelor vor privi la TV si vor vede ca Steaua va ridica Cupa Romaniei sus in ciuda dusmanilor. fularsteaua2

cris06.07.2007 17:03

Toate contracandidatele sunt varza , incepand cu CFR-ul ala plin de tot felul de jucatori de prin toata lumea care imi face impresia ca nu au si nici nu o sa aiba niciodata vreo noima . De cioroi nu cred ca mai are rost sa vorbesc , sa se bucure daca pana la primul meci se strang macar 11 sa poata juca . Cateii nu au facut nici un transfer cat de cat mai ca lumea , de Bratu , Nastase sau restul de octogenari adunati de pe la toate echipele , unde si asa nu prea jucau . Poli va ramane aceeasi echipa fara performante si fara nici un d-zeu . Asa ca sunt convins ca o sa luam noi campionatul .

Z3US08.07.2007 08:12

Steaua, Dinamo, CFR...Parerea mea asta este. Rapid mi se pare iesita...Are un lot de cacao :X Asa trebuie...Steaua va avea mult de muncit pentru a putea castiga acest campionat :unsure: spre24

axl2311.07.2007 16:09

Cred ca sansele stau cam asa:

 

Steaua - 35%

Dinamo - 35%

Rapid - 12%

CFR - 12%

restul lumii - 6%

amarel11.07.2007 16:41
Cred ca sansele stau cam asa:

 

Steaua - 35%

Dinamo - 35%

Rapid - 12%

CFR - 12%

restul lumii - 6%

Cred ca ai exagerat cu Rapid !!!! un 8% cred ca-i suficient !! Iar CFR -ul ,16%

cris11.07.2007 16:53

Am vazut doar scorul , nu si meciul cu CFR si polonezi , cum sunt , au vreo sansa in fata noastra? Daca s-a uitat cineva sa imi dea si mie mai multe detalii.

c.ronaldo1711.07.2007 17:24

@cris

 

CFR a jucat in visiniu, iar Zaglebie in verde...

 

Va continua!

Z3US11.07.2007 19:23

Dupa cum joaca CFR`u...Cred ca s`ar putea zice ca in momentul asta e candidata numarul 1 pentru titlu...Oricum ForZzA Steaua ! spre24

Alex_9111.07.2007 20:06

Sunt numai vise in care voi visati , niciodata CFR nu o sa candideze la titlul de Campioana a Romaniei . Spre 24 spre24 numai pentru Steaua .

tzepelea12.07.2007 08:02

cred ca si anul asta tot Steaua si Dinamo se vor bate pentru campionat...

celelalte echipe vor ramane doar cu speranta...ca si pana acum;))(in special rapid)

inches12.07.2007 08:59

Mai vorbim peste 10 meciuri de campionat cine si ce. Sigur este ca nu va fii Craiova, aia dau din gura si mananca bataie. 4-0 de la Castravetitze, ne au facut de ris pe noi romanii.

 

Eu cred ca actualmente se va juca intre Dinamo si Steaua, Rapid are prea multe probleme de lot (Dani Coman etc), si celelalte echipe nu sunt din Bucuresti ... Dar mai este mult pina sa stim cu serios cine este candidat sau nu

cris12.07.2007 15:27

@ c.Ronaldo 17

 

 

Multumesc mult ca m-ai lamurit , sper sa colaboram tot asa si pe viitor .

ktalyn12.07.2007 16:23

Evident ca in batalia pentru titlu Steaua e favorita anul asta...

 

Singurii care ne'ar pute pune probl ar fi ca de obicei dinamovistii si rapizii...

 

Celelalte echipe ca CFR,Craiova sau AEk nu cred ca vor tine pasul ...desi CFR'u are un plus si ar putea sa se implice cu putin noroc la locurile 2-3 fular-campioniifularsteaua2 .

weeezer12.07.2007 18:15
Evident ca in batalia pentru titlu Steaua e favorita anul asta...

 

Pe ce te bazezi cand spui asta? Eu, prin prisma loturilor si mai ales a formei aratate in aceste amicale (sa speram ca s-o schimba totul odata cu revenirile lui Goe si Ghionea), sunt de parere ca pornim cu sansa a treia, dupa Dinamo si CFR.

ultras steaua15.07.2007 16:52
fularsteaua2 singura candidata la titlu este Steaua ! fular-campioniifularsteaua2
Z3US15.07.2007 19:23

Sa speram sa fie cum zici u...Sa fie doar Steaua, desi nu prea are cum la cum joaca CFR si la ce lot are Dinamo. Oricum noi trebuie sa speram pana in ultimu moment, campionatu nu a inceput inca, sper sa il incepem in forta ! spre 24

«123425»