Maama cate probleme aveti voi... ca trebuia sa aiba loc intalnirea mai bine la stadion, ca nu e bine de mers la palat, ca sa vina presa, ca vorbeste Jiji aiurea si presa pe el o sa il creada, ca se baga la echipa, ca nu se baga cum vreti voi.... Voi chiar credeti tot ce spuneti?? Inseamna ca ati ajuns rau de tot... ORICUM Jiji nu pleaca de la echipa, tot el o sa faca echipa in continuare, tot el o sa aduca pe cine vrea si o sa titularizeze pe cine vrea, si pana la urma o sa vedeti ca o sa va impacati cu el... si mai ales ca o sa castigam titlul viitor, si o sa avem un parcurs "generos" in CL.. Asa ca lasati-o mai moale fratilor.... Si trebuia sa aiba loc intalnirea aia, adica trebuia sa va duceti, ca asa tot voi ati cazut de fazani, lumea crede ca v-a fost frica sa va intalniti cu el. Auzi, ar trebui sa se intalneasca pe viitor.. haha, e buna gluma..
Nu e vorba de frica. Nu s-au dus, sau cel putin eu nu m-as fi dus, pentru ca nu ai ce discuta cu el. Ii felicit pe baieti ca au fost consecventi si si-au mentinut pozitia! Au avut coloana vertebrala. Oierul credea ca ei or sa saliveze la invitatia asta si cel mai probabil incerca sa-i "cumpere" cu ceva sponsorizari sau mai mult ca sigur sa-i ameninte pentru ca ei refuzau sa devina slugile lui si implicit ale banilor lui.
Nu trebuie renuntat la aceasta atitudine. Trebuie sa ramanem fermi pe pozitie. Oierul atat asteapta, sa vada o slabiciune la noi sa facem un pas inapoi si sigur va reveni cu alte lucruri murdare. El nu vrea impacare, pentru el noi nu contam decat atunci ca ii aprobam orbi tot ce face/zice el. Acum el s-a speriat pentru ca AISS si implicit peluzele au capatat o voce puternica, civilizata si implicit mediatizata . TREBUIE SA NE RECASTIGAM INDEPENDENTA CA SUPORTERI, asta neinsemnand ca toata suflarea ros-albastra si-a pierdut-o ci doar a preferat sa taca, din diferite motive, in fata unei mizerii de om. Impacarea poate veni doar in urma unor fapte demne de un club ca al nostru pe care trebuie sa le faca Becali. Doar atunci mai poate avea si chiar merita un dialog cu noi suporterii care traim pentru aceasta echipa.
Faptul ca odata cu acea sarbatoare organizata de AISS, prin care s-a transmis un mesaj decent ca suntem o parte importanta din Steaua, ni s-a schimbat imaginea urata mincinos creata de unii cu caracter indoielnic, l-a enervat pe Becali care nu ne mai poate contra cum a facut pana acum gasind tot felul de motive sa ne acuze unele totusi reale si incearca alte metode binecunoscute de el destul de murdare.
ASTA E UN SEMN CA TREBUIE SA CONTINUAM PE LINIA ASTA. TREBUIE OPRITA BATAIA DE JOC.
Nu putem fi cumparati.