FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Abonamente 2007-2008

«13456»
G3sTaPo20.07.2007 08:50

ma da pn si ps se muta definitiv acolo? sau doar pentru meciu asta..

stelistu2520.07.2007 09:27

doar la meciu` asta

Beto200920.07.2007 09:43

steaua_ro Mori Ciobane !!!

 

steagsimplu steaua_ro steagcruce2

 

Pentru prima oara toti suporteri Stelei vor fi uniti si se stie ca unde sunt multi

puterea creste si Ciobanu [...]

bodanelu20.07.2007 10:00
ce s-a intamplat la sfarsitul meciului de cupa cu Timisoara nu poate fi nici scuzat si nici acceptat! o golanie incalificabila, asa ca nu mai pozati in victime! macar aveti barbatia sa va asumati responsabilitatea unor gesturi! ar fi si asta un incepiut de schimbare!

 

ma scuzi pentru ton si poate unele remarci sunt cam dure, dar chiar asta gandesc!

 

daca numesti ce s-a intamplat atunci golanie, de ce nu povestesti si de mesajele care contineau nu te votez sau derivate ale acestei expresii? oare sunt rasiste, xenofobe sau nascatoare de violenta aceste mesaje?

sau ca toti suporterii stelisti de atunci, care nu au avut buletin au fost tinuti pana la 4-5 dimineata la sectiile de politie si pozati ca niste adevarati infractori?

sau ca la meciul cu national, pentru un mesaj impotriva conducatorului, a trebuit scris cate o litera pe cate un trico? oare ce e asta? nu cenzura? si oare de unde e dictata? nu de cel pe care-l aperi tu?

si eu am avut abonament, si nu m-am plans. si da, cei care cauta scandal trebuie eliminati din galerie... si mai nou de la T1 sau T0 ca, suspendarea dupa meciul cu Dinamo de acolo s-a produs.

si hai ca iar o dam in off-topic

victor20.07.2007 10:49
daca numesti ce s-a intamplat atunci golanie, de ce nu povestesti si de mesajele care contineau nu te votez sau derivate ale acestei expresii? oare sunt rasiste, xenofobe sau nascatoare de violenta aceste mesaje?

sau ca toti suporterii stelisti de atunci, care nu au avut buletin au fost tinuti pana la 4-5 dimineata la sectiile de politie si pozati ca niste adevarati infractori?

sau ca la meciul cu national, pentru un mesaj impotriva conducatorului, a trebuit scris cate o litera pe cate un trico? oare ce e asta? nu cenzura? si oare de unde e dictata? nu de cel pe care-l aperi tu?

si eu am avut abonament, si nu m-am plans. si da, cei care cauta scandal trebuie eliminati din galerie... si mai nou de la T1 sau T0 ca, suspendarea dupa meciul cu Dinamo de acolo s-a produs.

si hai ca iar o dam in off-topic

 

somnul ratiunii naste monstri! deci "somn usor!"

forever_STEAUA20.07.2007 12:46

Abonații nu au dreptul la despãgubiri în cazul în care Steaua evolueazã cu porțile închise

Pentru a nu avea neplãceri cu abonații, Steaua și-a luat mãsuri de prevedere. Astfel, dacã se va repeta situația din campionatul precedent, cînd Steaua a fost nevoitã sã dispute mai multe meciuri cu porțile închise sau la 150 de kilometri de Ghencea, abonații nu vor putea cere despãgubiri. "În cazul în care din diverrse motive Steaua va fi nevoitã sã dispute meciuri pe teren propriu sub sancțiunea porților înschise (fãrã spectatori) posesorii de abonamente nu vor avea acces în stadion și la vreun fel de despãgubiri", se aratã pe o foaie lipitã pe casele de bilete unde se emit abonamente pentru sezonul 2007/2008 pe care sînt scrise condițiile la care trebuie sã se supunã un abonat la meciurile Stelei.

 

sursa: gsp

aBSo20.07.2007 13:27

stiti cumva daca se ofera vreun fel de REDUCERE pentru Champions League sau UEFA ? ca in comunicatul oficial nu scrie nimic. Incepe sa ma scarbeasca felul cum ne trateaza (...)

fane_casieru20.07.2007 13:49

Abonații nu au dreptul la despãgubiri în cazul în care Steaua evolueazã cu porțile închise

 

Deja s-a pregatit...ii este frica....cum o dormi noaptea ???

acroscad20.07.2007 18:16
stiti cumva daca se ofera vreun fel de REDUCERE pentru Champions League sau UEFA ? ca in comunicatul oficial nu scrie nimic. Incepe sa ma scarbeasca felul cum ne trateaza (...)

 

Va trateaza la fel cum sunt tratati jucatorii adversi in Ghencea .. cu pumni in cap!

georgetocila20.07.2007 18:37

rusine pentru ce sa intimplat cu nenorocitul acele ca altfel nu poate fi numit,

noapte20.07.2007 20:46

Pana la urma trtebuie sa il credem pe Becali!! nu e el nebun cand zice ce zice despre acesti suporteri nenorociti care strrica atmosfera din Ghencea!!!!!!!!! astia nu sunt suporterii Stelei astia sunt niste betivi si niste oameni fara minte care trebuiesc bagati la racoare!!!!!! Gigi PUNE SISTEN VIDEO SI INTRARI SECURIZATE SA NU MAI INTRTRE NENOROCITII ASTIA PE UN STADION CA Ghencea!!!!! steag2

AlexandruND21.07.2007 05:45

Pentru Victor!

 

Victorash puiule...tie ti-ar trebui un "forum" privat, din moment ce mai toate postarile de aici ti se par aberatii. Sa stii ca ignoranta nu poate fi ascunsa in spatele unor cuvinte frumoase, asa ca limbajul pretios pe care il folosesti(total inadecvat intr-un astfel de cadru) in ideea de a impresiona nu te face altfel decat ridicol.

Probabil vrei sa fii dovada vie ca in turma lui Gigi sunt si oitze culte...e problema ta!(daca te citeste sigur iti da un post consilier!!!)

Trebuie insa sa intelegi ca nu orice sfertodoct care tine sa-si exhibe bruma de inteligenta (alminteri greu vizibila!) se poate erija in instanta morala. Hai pa!

olimpiu21.07.2007 20:58

E SI NORMAL SA NU BENEFICIEZE DE DESPAGUBIRI SUPORTERII IN CAZUL MECIURILOR JUCATE CU PORTILE INCHISE...CA DOAR DIN CAUZA LOR SE INTAMPLA ASTA

victor23.07.2007 11:08
Pentru Victor!

 

Victorash puiule...tie ti-ar trebui un "forum" privat, din moment ce mai toate postarile de aici ti se par aberatii. Sa stii ca ignoranta nu poate fi ascunsa in spatele unor cuvinte frumoase, asa ca limbajul pretios pe care il folosesti(total inadecvat intr-un astfel de cadru) in ideea de a impresiona nu te face altfel decat ridicol.

Probabil vrei sa fii dovada vie ca in turma lui Gigi sunt si oitze culte...e problema ta!(daca te citeste sigur iti da un post consilier!!!)

Trebuie insa sa intelegi ca nu orice sfertodoct care tine sa-si exhibe bruma de inteligenta (alminteri greu vizibila!) se poate erija in instanta morala. Hai pa!

 

daca atat ai inteles tu din mesajele mele, avand in vedere si rusinea imensa de vineri, iti raspund scurt si la obiect: esti un caraghios!

victor23.07.2007 11:21
Special pentru Victor!

Pentru ca sa nu traim ca niste legume, controlati, consumatori model ai fotbalului promovat de fifa, sclavi ai unei echipe de fotbal, spectatori trecatori prin viata, manipulati si lipsiti de atitudine cel mai important lucru este DEMNITATEA!

Se-aude victore? cel mai important lucru pentru orice persoana trebuie sa fie DEMNITATEA! iar daca Steaua, patronul, papa de la roma, jucatorii, seful, nevasta, copilul, parintii, ti-o calca in picioare atunci trebuie sa iei ATITUDINE si sa spui NU!

 

Foarte multi imi lasa impresia ca au devenit sclavii acestei pasiuni numita Steaua si agatandu-se de dictonul: ''echipa trebuie incurajata in orice situatie'' ar fi dispusi sa inghita absolut orice.

Da, sunt convins ca daca maine, politia ar cere suporterilor sa vina in patru labe la meci ei ar accepta, pentru binele echipei...

-daca Gigi [ar face pipi] la propiu din loja pe suporterii de la tribuna, multi ar accepta, pentru binele echipei...

-daca FRF-ul ar cere suporterilor care vor sa asiste la meci sa-si bage un cip in ei, precum in cartea 1984 a lui Orwell, ar accepta, pentru binele echipei...

 

In acest fel nu va demonstrati iubirea pentru echipa ci neputinta si boala de care suferiti. O pasiune prost inteleasa care va subjuga, pentru care ati fi gata sa renuntati la cele mai inalte valori umane: RATIUNEA, DISCERNAMANTUL, VERTCALITATEA, DEMNITATEA!

 

Editat de moderatori.

 

 

 

cat de deplasate par astfel de comentarii dupa meciul cu charleroi cand ne-am expus cu DEMNITATE si RATIUNE intreaga noastra VERTICALITATE si DISCERNAMANTUL de suporteri adevarati!

 

sincer imi pare atat de rau ca am avut dreptate, caci de vineri este evident ca ni se potrivesc mai bine cuvintele Golanie, Lipsa de Respect, Prostie, Infantilism, Vagabonzeala, Tiganie.....?! ce pacat si ce rusine! pentru toata lumea!

 

poate ar fi bine ca moderatorii, in ciuda opiniilor personale pe anumite teme controversate, sa incerce sa puna stavila ferma mesajelor si atitudinilor belicoase ale unor cetateni ce intra pe forumul Stelei. pana la urma, "intamplarile" de vineri erau oarecum previzibile numai si daca citeai ineptiile produse de mintile infierbantate ale unor imberbi, ce chemau la lupta si revolutie! pana la urma s-au dovedit doar o ceata de caraghiosi, penibili si iresponsabili, dusmani nu ai lui Becali ci ai bunei cuviinte, ai lui Hagi, dusmani "declarati" ai echipei!

 

ce urat ne-am purtat cu Hagi?!

forever_STEAUA24.07.2007 08:44
Avand in vedere conditiile meteorologice din ultimele zile, precum si avertizarea INMH de cod rosu (temperaturi peste 40 grade Celsius) conducederea clubului a decis sa modifice orarul caselor de bilete pentru emiterea de abonamente dupa cum urmeaza:

Marti 24.07.2007 08:00 – 11:00

Miercuri 25.07.2007 08:00 – 11:00

 

sursa: site oficial

simonaR24.07.2007 10:46

Am luat bilete pentru meciul cu charleroi si era o casa speciala pentru abonamente la tribunele 1 si 0.In peluze nu se vor da abonamente ca sa nu mai intre "vagabonzii",iar la a 2-a stiu ca ar costa 2 milioane,dar nu am vazut unde se pun in vanzare.

stelistu2524.07.2007 11:49

@simonaR

toate detaliile le gasesti pe situ oficial

AlexandruND24.07.2007 18:35

E un lucru de-a dreptul stupid ca cei din conducerea celui mai iubit club din Romania sa isi neglijeze majoritatea abonatilor...care erau in peluze!

Oricum ar fi, cu abonamente sau bilete, in tribune sau peluze, trebuie sa fim pe Ghencea, alaturi de echipa noastra, pentru ca acolo ne este locul ca suporteri si nu merita sa-i dam satisfactie unui retardat care isi inchipuie ca poate sfida intregul public stelist.

FORZA Steaua!

c.ronaldo1725.07.2007 19:26

Conducerea Stelei a decis sã ofere abonamente gratuite la meciurile din Liga 1 jucãtorilor de elitã, anunțã site-ul oficial al grupãrii din Ghencea.

"Jucãtori de elitã care au evoluat pentru culorile roș-albastre în sute de meciuri, de la fondarea grupãrii, în 1947, pînã în perioada "modernã și contemporanã". Astfel, începãnd din prima etapã în care Steaua va juca pe teren propriu cu specatori, embleme precum Ilie Savu, "Þop" Voinescu, Costicã Toma, Gicã Constantin, Emeric Ienei, Anghel Iordãnescu, Helmuth Duckadam sau Adrian Bumbescu, printre mulți alții, vor primi aceste abonamente", se aratã în comunicat.

 

stelisti.ro

danilos05.08.2007 06:36

Am auzit ca se suplimenteaza abonamentele!!Stiti ceva de asta?Din ce am inteles eu, cam de joi trebuie sa apara pe site noutati despre asta!!

1on05.08.2007 18:09
E SI NORMAL SA NU BENEFICIEZE DE DESPAGUBIRI SUPORTERII IN CAZUL MECIURILOR JUCATE CU PORTILE INCHISE...CA DOAR DIN CAUZA LOR SE INTAMPLA ASTA

[...]. Adicã din cauza mea, care mi-am luat abonament la tribuna 2 cu bani ca recompensã pentru 10 de la geografie la BAC, se suspendã stadionul? Ești [...]. :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

 

 

Editat de moderatori!

andyro05.08.2007 18:37
Am auzit ca se suplimenteaza abonamentele!!Stiti ceva de asta?Din ce am inteles eu, cam de joi trebuie sa apara pe site noutati despre asta!!

 

La stadion era afisat ca de joi (9 august) se pot face (din nou) abonamente.

stelistu2513.08.2007 15:44

in sf o sa avem abonamente la peluze :excl:

 

"De maine va incepe tiparirea abonamentelor pentru suporterii de la cele doua peluze ale stadionului din Ghencea, iar de joi acestea vor fi puse in vanzare." PROSPORT

axl2313.08.2007 15:49

Inseamna ca tot circul asta n-a fost decat o declaratie de forta. Cum le controleaza el pe toate, cred ca noaptea se duce singur in Ghencea si se minuneaza zicandu-si:"Ia uite, ba, toate astea-s ale mele!!!"

«13456»