FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Becali: "Niste vagabonzi" (Prosport)!

«1234»
Danny10.06.2007 18:50
Solutii concrete??? Da, sa angajam un lunetist! Dar nu merita sa fie martirizat!

 

 

Hai sa facem cheta , si anggajam un lunnetist :D

alice4steauaBUC10.06.2007 19:18

Mai oameni buni, nu va mai agitati, nu va mai suparati, nu va mai faceti nervi degeaba...Nu se merita...pe el atat il duce capu' atat zice si face!voi chiar credeti faza cu muzica religioasa?hai mah sa fim seriosi...pai daca e sa o luam asa, el e cel mai mare pacatos! :lol:

Bine zicea cineva intrebat ce parere are despre bkli "eu scihmb postul TV...omu' este nul in fata mea..nu stie nici cine a batut 11 metri la Sevillia" asta ar trebui sa facem cu toti, ii dam un ignore total si am terminat povestea...lasa-ti-l sa zica ce-o vrea...sa puna ce muzica vrea...mergem, umplem stadionul si acoperim muzica lui religioasa ;-)

Stiu...e dureros sa vezi asta...sa vezi cum unul precum bki isi bate joc de ceea ce noi iubim de'o viata...asta e...ne resemnam pentru moment....

Asa cum eu ascult povestile despre Steaua lui Dukadam, asa vom povesti si noi, la randul nostru despre era bekli....sunt sigura!

FortuneTeller10.06.2007 19:32
Dragi suportei ai Stelei.... nu-l mai injurati ,jigniti ,si fugariti pe Becali de la Steaua la Dinamo pentru ca daca pleaca el la Dinamo o sa mergeti la meciuri in divizia B sa vedeti Steaua , SI apropo referitor la momentul porniri disputei dintre suporteri si Becali la acel meci nenorocit Dinamo - CFR Cluj va spun sincer ca suporter al Stelei ....pe mine ma amuzat foarte tare a fost foarte smecher ,si voi trebuie sal' credeti pentru ca un miliardar ca el a luat toata umilinta de pe umeri nostri ai suporterilor stelisti (de a merge rapid-CFR in Liga si Steaua sa mearga in UEFA).......iar voi in loc sal'felicitati il injurati ....SI din toate astea fiti sigur ca el a invatat foarte multe si va rasplati aceasta '''UMILINTA'' cu niste transferuri care vor face din Steaua O super echipa.... o sa vedeti . DOAMNE AJUTA fularultras

 

Draga Edy,

Asa cum spui "o sa mergeti", "o sa vedeti", adica tu esti inclus. Deci lasa-ne pe noi care vom merge cu Steaua chiar si in Liga II, si tu du-te sa canti o serenada la palatul Gigelului. Tu n-ai treaba cu Steaua, ci doar cu o echipa oarecare daca castiga sau cu Becali daca are bani. Tu nu esti suporter Steaua, deci nu esti implicat in conflict. Apropos, ce fel de transferuri visezi, Vatca si Gurita? Caci alti jucatori de valoare nu mai semneaza cu cineva de valoarea morala a lui Gigi.

alice4steauaBUC10.06.2007 19:38
Dragi suportei ai Stelei.... nu-l mai injurati ,jigniti ,si fugariti pe Becali de la Steaua la Dinamo pentru ca daca pleaca el la Dinamo o sa mergeti la meciuri in divizia B sa vedeti Steaua , SI apropo referitor la momentul porniri disputei dintre suporteri si Becali la acel meci nenorocit Dinamo - CFR Cluj va spun sincer ca suporter al Stelei ....pe mine ma amuzat foarte tare a fost foarte smecher ,si voi trebuie sal' credeti pentru ca un miliardar ca el a luat toata umilinta de pe umeri nostri ai suporterilor stelisti (de a merge rapid-CFR in Liga si Steaua sa mearga in UEFA).......iar voi in loc sal'felicitati il injurati ....SI din toate astea fiti sigur ca el a invatat foarte multe si va rasplati aceasta '''UMILINTA'' cu niste transferuri care vor face din Steaua O super echipa.... o sa vedeti . DOAMNE AJUTA fularultras

 

Ma draga....ia fa tu niste pasi si lasa-ne pe noi ....

In primul rand, invata sa scrii corect, sa legi o fraza...AAA...si eu una, as merge dupa Steaua in orice divizie nu mai sa o vad scapata de acest idiot.

alexmk1710.06.2007 19:39

Mai GG!

 

Stii ce se spune despre ciobani??? Ca sunt GAY!

 

 

O sa vezi tu, patroane, ce vagabonzi o sa fie!

 

In primul rand, banuiesc ca ai scazut sub Voiculescu in sondaje, deci POLITICA = CANCI! CIUCI! NADA! Adica esti un mare politician!

 

Pai, parca-l vezi pe GG, in functia de presedinte-Dumnezeu-conducator-voievod-imparat-rege, atunci cand vor iesi pensionarii sau profesorii in strada:

 

NISTE VAGABONZI, HOMOSEXUALI, HAHALERE!

 

Mai GG, deci in politica ai dat kix!

 

In afaceri, esti mare afacerist! Deci nu te duce capu' dar merge cu santajul si toate cele!

 

In fotbal, ce sa mai zic! Esti CEL MAI TARE PRICEPUT IN FOTBAL! O combinatie totala de JOSE cu FERGUSON + un pic de WENGER si niste CAPELLOLIPPI cu glazura de RAFA BENITEZ!

 

SI sa nu uit ca esti si PSIHOLOG!

 

 

ESTI TARE Gigi, MAI PRESUS DE ORICE ZEU AL OMENIRII!

 

Ma, dar daca mai continui asa, cred ca o sa cam uiti de tara asta, ca pe aici nu vei mai avea voie sa calci! Cred ca o sa-ti iei toate neamurile si o sa te muti!

 

Gigi, e ultimul tau an la Steaua, intr-un fel sau altul! O sa vezi tu ce o sa patesti! TOATA AVEREA TA DE 10 milioane de dolari, ca mai mult nu ai, nu o sa te mai salveze!

 

Ce frica ti-a fost cand te-a injurat tot stadionul cu Ceahlaul, si atunci suporterii au fost chiar pasnici si civilizati, DAR CE O SA MAI FUGI DE FRICA ATUNCI CAND VA VENI TIMPUL!

 

ORICE TIRAN ISI ARE SFARSITUL! IAR AL TAU VA FI LA FEL: HITLER, CEAUSESCU,SADAM, MUSSOLINI, ETC! SE APROPIE LATUL SI INCEPE SA STRANGA GG!

 

PACE IN LUME! AMIN SI MUZICA RELIGIOASA! N'EST PAS, Jiji!???

 

 

PS: AIA CU LUNETISTUL E VECHE SI NU INCLUDE PREA MULTA SUFERINTA!

CRED CA O DRUJBA SAU UN CARLIG SUNT MAI DRAGALASE! SAU POATE MA UIT EU LA PREA MULTE COMEDII!

Stanici10.06.2007 19:40

@Alice. Nu cred ca "resemnare" e cuvantul corect. In rest, ceea ce ai spus e cam singurul lucru de facut la momentul actual. Sa il ignoram, sa ii eclipsam penibilitatile prin coregrafii, atmosfera, astfel incat sa fie evident pentru toata lumea ca Steaua nu e reprezentata de un mascarici avid de popularitate, ci mai degraba de suporterii sai. Asta pana una alta.Sunt convins ca , pe parcurs, o sa cada singur in groapa care a sapat-o spiritului stelist. Adica o sa devina antipatic si pentru ignorantii care inca il sustin.

 

@Edy, ma bucur ca apreciezi "smecherii". Daca asta iti e sistemul de valori, sunt sigur ca esti o persoana la fel de apreciabila ca si postul tau. P.S. :Ai terminat acelasi liceu ca idolul tau Jiji?

 

@alexmk17. Prietene, trimite-i o scrisoare...

FinalaUEFA10.06.2007 20:27

Becali, acasa, se asaza pe scaun si isi da jos ciorapii: "A mai trecut un an".

 

Trebuie neaparat o manifestatie ceva, desi e "urat de toata lumea", la televizor cand e in mijlocul suporterilor toti zambesc, le mai da 10 mii.... eu daca l-as vedea i-as da un ou drept in fata... multe, multe oua cand veniti la stadion... e imposibil sa fi condus de un astfel de cioban. Toata ura acumulata la adresa lui trebuie transformata in fapte. Si cat mai curand!

 

:x :x :x :x :x :x :x :x :x :x

DanStan10.06.2007 20:37

Toate declaratiile astea tembele sunt preluate intr-o veselie de presa straina. Se poate verifica printr-o simpla cautare pe Google. Idiotul ne face de r***t in toata lumea. Iar alti idioti ii preiau declaratiile si le dau mai departe distrugandu-ne incet-incet imaginea. Vom ajunge in B ? Asta-i nimica toata. Se poate si mult mai rau : in ritmul asta riscam ca in cativa ani sa ajungem clubul la auzirea numelui caruita toti ultrasii si chibitii din Europa sa se pi** pe ei de ras. Steaua ? Aaa, sunt dilii aia cu religia, cu jucatorii care ranjesc dupa meciuri, etc, etc ...

Augias10.06.2007 20:55

hmm

Santy10.06.2007 22:19

fular-campionii fular-campionii fular-campionii fular-campionii

Mai GG!

 

Stii ce se spune despre ciobani??? Ca sunt GAY!

O sa vezi tu, patroane, ce vagabonzi o sa fie!

 

In primul rand, banuiesc ca ai scazut sub Voiculescu in sondaje, deci POLITICA = CANCI! CIUCI! NADA! Adica esti un mare politician!

 

Pai, parca-l vezi pe GG, in functia de presedinte-Dumnezeu-conducator-voievod-imparat-rege, atunci cand vor iesi pensionarii sau profesorii in strada:

 

NISTE VAGABONZI, HOMOSEXUALI, HAHALERE!

 

Mai GG, deci in politica ai dat kix!

 

In afaceri, esti mare afacerist! Deci nu te duce capu' dar merge cu santajul si toate cele!

 

In fotbal, ce sa mai zic! Esti CEL MAI TARE PRICEPUT IN FOTBAL! O combinatie totala de JOSE cu FERGUSON + un pic de WENGER si niste CAPELLOLIPPI cu glazura de RAFA BENITEZ!

 

SI sa nu uit ca esti si PSIHOLOG!

ESTI TARE Gigi, MAI PRESUS DE ORICE ZEU AL OMENIRII!

 

Ma, dar daca mai continui asa, cred ca o sa cam uiti de tara asta, ca pe aici nu vei mai avea voie sa calci! Cred ca o sa-ti iei toate neamurile si o sa te muti!

 

Gigi, e ultimul tau an la Steaua, intr-un fel sau altul! O sa vezi tu ce o sa patesti! TOATA AVEREA TA DE 10 milioane de dolari, ca mai mult nu ai, nu o sa te mai salveze!

 

Ce frica ti-a fost cand te-a injurat tot stadionul cu Ceahlaul, si atunci suporterii au fost chiar pasnici si civilizati, DAR CE O SA MAI FUGI DE FRICA ATUNCI CAND VA VENI TIMPUL!

 

ORICE TIRAN ISI ARE SFARSITUL! IAR AL TAU VA FI LA FEL: HITLER, CEAUSESCU,SADAM, MUSSOLINI, ETC! SE APROPIE LATUL SI INCEPE SA STRANGA GG!

 

PACE IN LUME! AMIN SI MUZICA RELIGIOASA! N'EST PAS, Jiji!???

PS: AIA CU LUNETISTUL E VECHE SI NU INCLUDE PREA MULTA SUFERINTA!

CRED CA O DRUJBA SAU UN CARLIG SUNT MAI DRAGALASE! SAU POATE MA UIT EU LA PREA MULTE COMEDII!

Cred ca ai gresit cu "N'EST PAS, Jiji" ca omu nu pricepe, aici l-ai pierdut. Sincer, sper sa ai dreptate si daca ma gandesc mai bine chiar ai sanse mari se fi prevazut viitorul, dar totusi eu zic ca bomba sau drujba sunt fanteziste eu as zice ca o piatra bine plasata, ca sutul lui Dica in meciul de la Lyon, ii va pune capac ciobanului. Ar fi interesant sa poti paria pe modul in care va muri "principele".

In rest, tot ce ai spus cu politica, ai mare dreptate, dar partea proasta e ca va trage si Steaua in jos,... da mai bine in Liga II fara cioban decat sa-l mai suportam!!!

Cu Steaua pana la moarte(a lui Gigi)!!!!!!!!!

SSK10.06.2007 23:33

Un nebun arunca o piatra in apa si zece intelepti nu pot s-o scoata.

 

Becali a atins un nou varf in traiectoria sa sinusoidala de autopromovare. In ultima luna a aparut la TV cu declaratii care mai de care mai aiuritoare, ilogice sau tembele de-a dreptul. SCOPUL principal al acestora este sa apara la TV, mizand pe niste jurnalisti suficient de cretini care-i promoveaza ineptiile.

 

La declaratii care in mod vizibil nu sunt decat niste aberatii, cel mai destept din partea noastra ar fi totusi sa nu cautam sa raspundem. Ne consumam in mod inutil neuronii.

 

 

PS Incetati, va rog, cu replica la fel de cretina de genul "daca mai faci nu stiu ce, nu te votam", ca si cand daca s-ar opri l-am vota careva!

vlad7511.06.2007 04:50

Becali,s-a proclamat "Idolul tinerilor din Romania"...eu cred ca mai degraba i s-ar potrivi "Idolul tinerilor din Zabrauti",doar asa mai pot beneficia de serviciile Renel copiii aia pentru a se putea uita la Taraf TV.

Becali este mai rau ca Jirinovski si Vadim la capitolul jigniri la adresa oamenilor

grizzly11.06.2007 07:10

el ciobandante a scapat in porumbi de tot...

ariell11.06.2007 08:03

Solutia ar fi ignorarea totala a acestui specimen.

Ma supara faptul ca acesti "vagabonti" (nu stie cu siguranta forma corecta pentru plural, cum nu o stie nici pe cea pentru singular a cuvantului vagabond) i-au umplut de nu stiu cate ori stadionul national, i-au cumparat 9-10000 de abonamente, in concluzie i-au adus niste bani frumosi in ultimii doi ani cel putin.

 

O solutie extrema ar fi fost boicotarea masiva a tot ceea ce inseamna meciuri ale Stelei in campionat sau eventual in CL, chiar daca se lauda ca nu are nevoie de noi l-ar durea la buzunar cand nu ar mai vinde abonamente sau ar avea cateva sute de suporteri de conjunctura adusi de prin Zabrauti.

 

Pe de alta parte ma gandesc ca putem merge in continuare la stadion sa incurajam echipa ignorandu-l total pe principe, dar la jucatorii si mai ales antrenorul pe care il avem la primii pasi strambi care pasi strambi vor aparea repede lucrurile vor degenera si ma intreb pe cine o sa mai incurajam, e o situatie tare delicata...

bodanelu11.06.2007 08:23

@ariell nu poti sa-l ignori. si sti de ce? pentru ca inca mai exista suporteri care-l pupa`n fund si care il vad salvatorul Stelei.

Da, poti sa-l ignori cand o sa fim cu totii uniti, si toata lumea (chiar toti) o sa-i intoarca spatele cand trece pe langa ei...

altfel, el o sa considere ca pupincuristii sunt suporterii adevarati...

 

parerea mea e ca momentan el are mai multe arme (presa etc..) dar asta nu inseamna ca trebuie abandonata lupta...

daniel.steaua11.06.2007 10:30
Dragi suportei ai Stelei.... nu-l mai injurati ,jigniti ,si fugariti pe Becali de la Steaua la Dinamo pentru ca daca pleaca el la Dinamo o sa mergeti la meciuri in divizia B sa vedeti Steaua , SI apropo referitor la momentul porniri disputei dintre suporteri si Becali la acel meci nenorocit Dinamo - CFR Cluj va spun sincer ca suporter al Stelei ....pe mine ma amuzat foarte tare a fost foarte smecher ,si voi trebuie sal' credeti pentru ca un miliardar ca el a luat toata umilinta de pe umeri nostri ai suporterilor stelisti (de a merge rapid-CFR in Liga si Steaua sa mearga in UEFA).......iar voi in loc sal'felicitati il injurati ....SI din toate astea fiti sigur ca el a invatat foarte multe si va rasplati aceasta '''UMILINTA'' cu niste transferuri care vor face din Steaua O super echipa.... o sa vedeti . DOAMNE AJUTA fularultras

iti lingi c.. seful ca sa ajungi un sef mai mic?

AU11.06.2007 12:24
Eu nu inteleg... cu cine va certati?!! Sunt sute de comentarii gen" Bai, ciobanule!, nesimtitule!, etc". Pana la urma, ideea unui forum e ca utilizatorii sa ajunga la ceva constructiv. Eu nu vad decat refulare si tragerea la raspundere unei (semi)persoane care nu da o felgma pe pareile noastre. Incercati sa veniti si cu solutii concrete, ce ar trebui sa facem, nu doar cu lamentari si smulgeri de par asezonate cu intrebari retorice. Ori cu raspunsuri de un amuzament indoilenic venind din partea personajului "mult" iubit.

 

ce pot sa spun!!!! de ignorat devine din ce in ce mai greu sa facem lucrul asta. probabil trebuie sa ne vedem de treaba noastra. sa incurajam cand avem de ce. sa contestam cand avem de ce. si asta in totala independenta fata de actualii conducatori.

in momentul acesta, dupa aniversarea minunata organizata de AISS( felicitari baieti, am fost acolo) care a transmis un mesaj clar si anume ca Steaua SUNTEM NOI SI CEI CARE AU PUS SI PUN SUFLET pentru ACEASTA ECHIPA, o prima actiune reala si serioasa impotriva mizeriilor ce se intampla la club, putem face urmatorul lucru: sa mergem la reunirea lotului si sa ne prezentam pozitia si cand spun noi ma refer si la AISS si la peluze si alti doritori. trebuie sa aratam ca suntem o forta asa cum am inceput joi 7 iunie si sa nu ii lasam sa faca ce vor ei cu acest club. cred ca aceasta a 2 a actiune va avea un impact important cum deja vad ca cea de pe 7 iunie l-a iritat rau de tot pe cioban vazand ca nu lasam jos armele ci chiar ca folosim unele curate si foarte acide adica ii aratam ca nu avem nevoie de el ca sa sustinem , sa cinstim , sa ne bucuram de Steaua.

dupa 7 iunie nu mai sunt sceptic apropos de faptul ca nu vor veni multi suporteri. deja fff multi stelisti simt nevoia de implicare si nu pot sta deoparte in momentele astea penibile.

TREBUIE SA OPRIM BATAIA DE JOC!!!!!

zipper11.06.2007 13:11

Singurul lucru pe care noi l-am putea face este sa organizam un miting. Singura mare problema este ca noi nu ne vom strange decat cateva sute, poate cateva mii. Pun pariu ca in acelasi timp vor aparea si mitinguri de sustinere a oierului, fapt care nu va face altceva decat sa adanceasca si mai mult criza... Asa ca eu sincer nu mai stiu ce e de facut acum...

Wigh11.06.2007 14:56

nup nu stiti nimik. defapt Jiji e :idolul tinerilor gay din Romania"

anr9411.06.2007 15:17

E lake sub acoperire :lol: :lol: :lol:

dulcicutza11.06.2007 16:15
Becali,s-a proclamat "Idolul tinerilor din Romania"...eu cred ca mai degraba i s-ar potrivi "Idolul tinerilor din Zabrauti",doar asa mai pot beneficia de serviciile Renel copiii aia pentru a se putea uita la Taraf TV.

Becali este mai rau ca Jirinovski si Vadim la capitolul jigniri la adresa oamenilor

sau poate idiotul Romaniei....

Danny11.06.2007 16:27
nup nu stiti nimik. defapt Jiji e :idolul tinerilor gay din Romania"

 

 

Da adica vrei sa zici ca : Borcea Si Becali Homosexualii !!! :D

vasilestelistul11.06.2007 17:44

ciobanu asta pe zi ce trece ii tot mai tampit si mai prost! tre facut un miting impotriva lui sa scapm cumva de el si de vb pe care le spune despre noi pentru ca Steaua fara suporteri nu inseamna NIMIC

 

 

FORZA Steaua!!!!!!!!

CU fularsteaua2 PANA LA MOARTE SI DINCOLO DE EA!!!!!!!!!!!!!

Astristul11.06.2007 19:12

Da, ignorarea totala a ciobanului pare cea mai buna solutie in momentul de fata. Poate ca declaratiile astea sunt un pic fortate si de pupincuristii aia de ziaristi care stau tot timpul pe langa el, sperand ca le va da "material" pentru ziarul de maine. Si ciobanul, cum are minte putina se aprinde repede si mai scoate o tampenie pe gura. Sunt curios, oare si pe Gabi Safta o sa-l concedieze ca nu o sa vrea sa puna muzica bisericeasca pe Ghencea??? (asta daca nu l-a concediat ca a bagat We will rock you...)

FORZA Steaua !!! steag2

bodanelu11.06.2007 20:19

ignorarea nu este o solutie atat timp cat nu il ignora toti stelisti!!!

«1234»