Gigi Becali a raspuns intr-un ton nervos cand a fost intrebat de ce nu a fost prezent la petrecerea organizata de AISS, PN si PS.
"Ce sa ma duc la suporteri, la vagabonzii aia? Niste vagabonzi! S-a dus Hagi cu Balint si Ilie Dumitrescu la vagabonzi. Si Mirel s-a dus, ce, eu îl oblig pe Mirel sã nu se ducã? Niset vagabonzi care stau toatã ziua pe internet si altceva nu fac, îl înjurã pe Becali, altceva nu stiu. si o sã mã înjure si mai mult. Mã înjurã prea puțin, sã vedeți ce o sã mã înjure când o sã audã muzicã religioasã în Ghencea. Mamã, sã vezi înjurãturi, nenorocire. Altii n-o sã mai vinã, cã n-o sã suporte, vagabonzii nu suportã muzica religioasã si n-o sã mai vinã unii. Sã fie sãnãtosi. Sã stea sã asculte pe internet meciul", a afirmat Gigi Becali.
