FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Becali: "Niste vagabonzi" (Prosport)!

«1234»
dax4710.06.2007 17:03

becalizatorul e cel mai mare blestem. Daca ar fi existat vreun zeu sau diavol, m-as fi rugat la ei. Dar cum nu am la cine, trebuie sa ma resemnez. Nu vom scapa prea curand de aceasta boala, numita Becali. Trebuie sa fim tari si sa suportam orice, ca sa nu innebunim.

AdrianUltras2510.06.2007 17:08

vad ca injuraturile nu functioneaza

tot nu vrea sa plece

mai rau

incepe sa vanda jucatorii iubiti de suporteri

ca sa se razbune

 

nu imi vine sa cred ca s-a ajuns aici

 

poate ca ar trebui sa il ignoram

sa nu il mai bagam in seama

ca pana la urma

asta cauta el

asta vrea

sa vb lumea despre el

sa fie in centrul atentiei

 

Steaua nu e el

eu zic

ca de acum inainte pe stadion doar Steaua si jucatorii ar trebui incurajati

sa nu se mai scandeze numele lui

ar fi bine sa inteleaga toti lucrul asta

 

el nu vrea binele Stelei

ci doar binele lui

 

voi cei care il ridicati in slavi

cascati ochii

si vedeti ce se petrece

 

daca sunteti stelisti incetati sa ii mai scandati numele

daca nu sunteti stelisti nu mai veniti la stadion

 

 

sper sa fie bine

si inceputul campionatului sa ne prinda mai puternici decat anul trecut

cu mai putini accidentati(preferabil 0)

cu jucatori noi si de valoare

si cu toti jucatorii de valoare care sunt in acest moment la echipa

 

daca nu pleaca jucatori buni(Thereau,Elton,Bostina,Goian,etc) si mai sunt adusi si alti jucatori de valoare

sunt sigur ca nu conteaza cine e antrenor

sau patron

o sa fim cei mai tari!!!

zloty10.06.2007 17:10

Doamne ce miez e ciobanu asta , cum a pus el problema parca sau rugat suporteri de el sa vina si el a refuzat , pai ce sa cautzi tu acolo ma ciobanule? cred ca te scoteau fluieraturile afara din sala

ebonyc10.06.2007 17:11

Draga (George) Becali,

In numele suporterilor Stelei pot sa iti spun ca asa cum "domnia ta" e indiferenta fata de cea mai mare sarbatoare a clubului Steaua la fel de indiferenti vom fi si noi atunci cand vei participa la alegeri in orice functie de conducere a Romaniei. Atat timp cat NU te intereseaza ce spun suporterii si fostele glorii ale Stelei, cat timp vei alunga de la club pe oricine e mai iubit decat tine, cat timp iti vei bate joc de fotbal(asa cum faci de exemplu cu Elton care e un mare talent), atat timp cat vei mintii lumea in fata cu ce ai de gand sa faci si apoi sa gasesti diverse motive pentru care n-ai reusit (desi te lauzi mereu ca atunci cand vrei ceva il ai) noi NU TE VOM VOTA. Mai mult decat atat ,vom vota pentru oricare din adversarii tai politici ca sa ne asiguram ca NU vei castiga. Tin sa-ti aduc aminte ca suporterii NU vin gratis la stadion. Ei NU vin pe banii tai la stadion, ci vin pe banii lor,repet, NU pe banii tai. Cat timp noi suferim alaturi de echipa cand am avea lucruri mai importante de facut (din punct de vedere social) NU ai dreptul sa fii indiferent la opinia suporterilor. Suporterii NU sunt "vagabonzii" aia care vin pe stadion si te injura pe tine. Suporterii sunt aia care au fost,sunt si vor fi alaturi de Steaua indiferent cine va fi patron. Noi nu tinem cu Steaua din interes , ci tinem cu Steaua pentru ca asa ne dicteaza sufletul. NU ai dreptul sa te joci cu sentimentele oamenilor. NU-i poti cumpara nici cu bani, nici cu masini si nici cu terenuri. Daca vei intelege lucrurile astea ai sanse sa fi iubit de suporterii Stelei despre care chiar tu ai spus ca sunt cei mai multi din tara. Asa ca tu decizi in continuare cum abordezi problema si daca nu reusesti s-o scoti la capat vei avea de suferit. Pentru noi Steaua va exista intotdeauna indiferent daca te vei schimba sau nu. Dar vreau sa inchei prin a iti spune: nu-ti mai bate joc de clubul acesta respectabil care este Steaua Bucuresti. Clubul Steaua si-a castigat respectul in 60 de ani de performante. Mai ai foarte mult pana a demonstra ca meriti sa fi la acest club si ca incerci sa faci bine clubului pentru ca stim foarte bine cu totii de ce ai ales sa investesti la Steaua.

 

un suporter stelist

Gezets10.06.2007 17:15

eu cred ca cel mai bine il ignoram...stiu ca e greu dar nu vad alta solutie..

iov10.06.2007 17:19

Rezistenta pasiva...nu te superi Ovidiu, era un principiu in fizica, n-am fost bun, cu o forta care trebuie sa se opuna cu aceeasi intensitate, suntem cel mai "galonat" club, deja incepe sa sune derizoriu in fata acestui "domn" dupa cum il respecta unii dintre noi, eu nu am auzit la orice alta echipa din Liga 1 asemenea ineptii, de ce tocmai la Steaua?, pe Copos il injura liliecii continuu, pe Giovanni l-au data afara de la Dinamo din cauza relatiei tensionate cu suporterii, presedinte inteligent fiind Badea, la Craiova il bat aia pe Mititelu pe unde il prind, abia mai zice si el ceva, ala la Timisoara vroia sa le ia bilete la meciul nationalei. La Steaua domneste Gigi care nu are simtul masurii pentru ca nu are nici un simt in afara simtului banului, ne ia la pul@ mereu, din senin... suntem de toata rusinea, acei suporteri "minunati" dupa cum ziceau jucatorii si MM dupa meciurile importante; se pisa Gigi pe ei.De ce? Chiar nu-mi pasa... Gigi iarta-ne! (nici un rival nu a putut sa pateze Steaua asa cum ai reusit tu) am mare boala pe tine. Ma intreb ce face Adi Ilie?

Stanici10.06.2007 17:28
eu cred ca cel mai bine il ignoram...stiu ca e greu dar nu vad alta solutie..

De acord. Pana la urma, m-am saturat sa imi uplu sufletul cu venin citind declaratiile magarului (dupa care se iau si unele oi). Parerea mea e ca trebuie sa ne canalizam energia asupra incurajarii echipei, crearii spectacolului in tribune... sa eclipsam circoteca data de maimutoi prin fiecare declaratie din presa.

vlad_cj10.06.2007 17:31

Nu se mai poate cu ciobanoidul! de ce sa nu trecem si noi la amenintari?! ii mai permitem mult cu jignirile astea?? el e chiar asa de mare incat sa nu poata fi atins...la propriu vb...trebuie luata atitudine. Steaua curata! Steaua non'becalizata!

cetateandeonoare10.06.2007 17:35

hai ma ce aveti cu nea Gigi .. ca baga bani in Steaua .. ajuta oameni .. face case .... hihihii ce schimbare radicala .. pana acum cand il criticam pe gigica toata lumea imi sarea in cap acumaa... nu mai face case si nu mai e om bun .... oricum io personal cred ca acum e sandsa nostra sa il dam jos .. daca nu acum .. nu stiu cand mai avem un moment asa prielnic

Reptile1910.06.2007 17:38

BAh hahalelor care sunteti pe net !!! Tu bah da tu ce te uiti firati ai dreq de bagbonzi!!! Sunteti toti niste zdrente!!! Io Gigi Becali dau 1000000000 de euro si de nu va pun numai muzica religioasa pe situl asta sa nu-mi ziceti mie cioban prost de nu...

Aleluia Aleluia Aleluia.... brainwashing va fac la toti ... Aleluia Aleluia Aleluia

mecarm10.06.2007 17:43

Avea curaj sa vina la aniversare ??? De intrat, intra,dar de iesit ma indoiesc.Pana acum nu a fost nici un protest la scara mai mare vis-a-vis de cioban si aici ma refer ca unii din liderii galeriei care au tot zis sa-l lasam ca poate isi revine.Dar cum hahalera o tine pe a lui sa vedem ce-o sa iasa din campionatul viitor.Zilele tale la Steaua sunt numarate Gigi,te asigur eu.Eu sunt unul din suporterii Stelei care a cheltuit zeci de mii de euro si am facut sute de mii de km pentru Steaua si crede-ma ca nu o sa am somn pana nu te vad AFARA DIN Ghencea.

AdrianUltras2510.06.2007 17:53
BAh hahalelor care sunteti pe net !!! Tu bah da tu ce te uiti firati ai dreq de bagbonzi!!! Sunteti toti niste zdrente!!! Io Gigi Becali dau 1000000000 de euro si de nu va pun numai muzica religioasa pe situl asta sa nu-mi ziceti mie cioban prost de nu...

Aleluia Aleluia Aleluia.... brainwashing va fac la toti ... Aleluia Aleluia Aleluia

 

 

nu stiu cum sunteti voi

dar pe mine nu ma prea mai amuza comportamentul lui in ultimul timp

a devenit o problema serioasa

Astristul10.06.2007 17:55

Offf Doamne. Parea o buna solutie sa pateasca ciobanul asta infect ce au patit ultimii 2 presedinti de la Lokomotiv Plovdiv. Dar tare mi-e ca o sa-l transforme toata presa in martir, si el nu merita asta.

Cum am putea sa scapam de asta???? Isi bate joc de clubul nostru mult iubit, si de NOI, SUPORTERII Stelei, cei care ii bagam banii aceia in buzunar. Vorba lui ebonyc noi venim pe BANII nostri la stadion, nu ne plateste el sa venim.

Vedete-as la 3m sub pamant ciobanule! :evil:

FORZA Steaua !!! steag2

Stanici10.06.2007 17:55

Eu nu inteleg... cu cine va certati?!! Sunt sute de comentarii gen" Bai, ciobanule!, nesimtitule!, etc". Pana la urma, ideea unui forum e ca utilizatorii sa ajunga la ceva constructiv. Eu nu vad decat refulare si tragerea la raspundere unei (semi)persoane care nu da o felgma pe pareile noastre. Incercati sa veniti si cu solutii concrete, ce ar trebui sa facem, nu doar cu lamentari si smulgeri de par asezonate cu intrebari retorice. Ori cu raspunsuri de un amuzament indoilenic venind din partea personajului "mult" iubit.

Astristul10.06.2007 18:02

Solutii concrete??? Da, sa angajam un lunetist! Dar nu merita sa fie martirizat!

sile-jardel10.06.2007 18:08

Si eu sunt si am fost mereu de acord cu organizarea unei manifestatii pasnice,civilizate contra oierului.Poate acum in ceasul al 12-lea isi vor da seama acei lideri de galerie care s-au impotrivit ca asta nu se mai face bine.Ceva trebuie facut,nu putem sa stam cu miinile in sin si oierul asta sa ne batjocoreasca cum vrea el.Sa-si i-a presul[Oli] si sa n-e lase.

edy10.06.2007 18:16

Dragi suportei ai Stelei.... nu-l mai injurati ,jigniti ,si fugariti pe Becali de la Steaua la Dinamo pentru ca daca pleaca el la Dinamo o sa mergeti la meciuri in divizia B sa vedeti Steaua , SI apropo referitor la momentul porniri disputei dintre suporteri si Becali la acel meci nenorocit Dinamo - CFR Cluj va spun sincer ca suporter al Stelei ....pe mine ma amuzat foarte tare a fost foarte smecher ,si voi trebuie sal' credeti pentru ca un miliardar ca el a luat toata umilinta de pe umeri nostri ai suporterilor stelisti (de a merge rapid-CFR in Liga si Steaua sa mearga in UEFA).......iar voi in loc sal'felicitati il injurati ....SI din toate astea fiti sigur ca el a invatat foarte multe si va rasplati aceasta '''UMILINTA'' cu niste transferuri care vor face din Steaua O super echipa.... o sa vedeti . DOAMNE AJUTA fularultras

AdrianUltras2510.06.2007 18:19

trebuia de mult sa fie facuta o manifestatie pentru Thereau si Elton

ca merita si trebuie sa ramana la Steaua

dar asa...

 

oricum

o manifestatie impotriva lui nu stiu daca ar rezolva ceva

 

el nu intelege nimic

traieste doar in lumea lui

si isi imagineaza ca e iubit si respectat de toata lumea si ca doar el are dreptate si ca e cel mai tare

cine e cu el e bun

cine nu e cu el e hahalera,vagabond,prost,nebun,comunist,utecist,homosexual,zdreamta,etc

stiti voi restul

 

si daca se face manifestatie impotriva lui

apare imediat la 0tv si zice ca dusmanii lui au facut asta

ca el e prea puternic si multi sunt invidiosi si au facut ce au facut

ca de fapt el e iubit si respectat

si toti cei care sunt impotriva lui sunt platiti de dusmani ca sa ii faca imagine negativa

 

nu vrea sa inteleaga ca ce face nu e bine

si nu prea cred ca putem sa facem ceva ca sa il facem sa inteleaga

 

dar o manifestatie pro jucatori cred ca ar fi benefica

 

in primul rand pentru ca ar vedea jucatorii ca noi tinem la ei

si atunci nu ar mai vrea sa plece atat de repede

ar sta si s-ar gandi de doua ori

uitati la Elton

a vazut ca e iubit si respectat

si nu vrea sa plece

 

Thereau la fel

nici el nu vrea sa plece

dar din pacate

a fost prins la mijloc in conflictul dintre patron si fostul manager

la fel ca si Elton

si acum e obligat sa plece

e pacat

 

sper ca patronului echipei Steaua sa ii intre mintile in cap si sa isi dea seama ca Thereau e intr-adevar o piesa foarte importanta pentru Steaua

si ca altul ca el sigur nu va gasi

 

de mai bine de 10 ani incoace eu nu am vazut la Steaua sau in Romania un atacant la fel de bun si valoros ca Thereau

 

de fapt de la Craioveanu,Adi Ilie si Sabin Ilie(cand dadea peste 30 de goluri pe sezon)

Miaus10.06.2007 18:22

http://www.prosport.ro/index.php?section=a...ex&id=44356

 

Mda deci Elton o sa joace la anul cu Conpet Ploiesti, Oil Terminal Constanta, si alte echipe de prim plan ale campionatului.

 

In alta ordine de idei mai vrem un jucator pã care l-a vazut Jiji pã caseta si i-a placut lui.Doar ca trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:

1. Sa fie roman (aroman,machedon,lipovean,bunicul unchiului fratelui mamei de gradul al saptelea sa fi fost roman, etc.)

2.Sa fie crestin ortodox, sa stie Crezul, Tatal Nostru precum si Inger ingerasul meu pe care sa le recite in timpul antrenamentelor (asta ca sa fie zambaret si sa nu ia -pac- amenda dã cinci mii dã euroi) precum si la inceputul in pauza si la sfarsitul meciului.In loc de obisnuitul salut "cim bom bom" jucatorii vor fi chemati la matanii dupa schimbare , iar in loc de obisnuitele injuraturi la adresa rivalelor vom da acatiste.

3.Sa fie baiat bun sa nu bea,fumeze si sa ie 1/4 hai maxim 1/2 pasarica altfel cine stie ce se poate intampla.

 

Fratilor asta este cea mai grea perioada din istoria clubului pe care o stiu eu.Perioada Piturca cu 1 titlu in 5 ani o sa fie parfum fata de ce ne asteapta.Si nu neaparat din punctul acesta de vedere pentru ca nu cred ca o sa ma incalzeasca cu ceva eventualul titlu pe care il vom castiga avand in continuare pitecantropul asta la conducerea Stelei.E vorba de terfelirea notiunilor de baza ale stelismului...

 

Si sa incheiem cu un proverb romanesc ca asa ii place lu' Jiji.

 

"Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma apar singur".

predatorpulse710.06.2007 18:24

Pe zi ce trece ma simt din ce in ce mai frustrat in ceea ce priveste situatia Stelei. Nu ma frustreaza faptul ca avem transferuri aiurea,ca exista putini stelisti in echipa,ca avem antrenor carpa ci ma deranjeaza faptul ca un om ca Becali a pus mana pe acest club minunat.

Protestul nostru l-a intaratat si mai mult pe cioban. E simplu modul lui de a gandi: el are o jucarioara numita Steaua,care ii aduce popularitate,ceva voturi si destui bani. El doar trebuie sa investeasca o suma minima si ea ii va aduce chiar mai multi bani decat a bagat.

Steaua ii aduce banii suporterilor,pentru ca noi nu stim unde merg banii de pe abonamente,de pe bilete,pentru ca nu exista transparenta,nu stim cat e bugetul Stelei anual si exista linia asta vaga intre conturile lui Becali si banii Stelei.

Dupa cum spuneam,el are o jucarioara numita Steaua si ciobanul stie cati suporteri iubesc Steaua si se foloseste de asta la maxim,ca sa scoata bani si voturi din asta. Noi l-am lovit in orgoliu si acum el loveste indirect in ceea ce ne doare pe noi,si anume Steaua. I-a dat afara pe Elton si pe Thereau pentru ca sunt iubiti de suporteri,scuzele cum ca Elton nu face faza defensiva iar Cyril nu s-a adaptat sunt pentru naivi,dandu-i afara pe cei doi a facut 2 chestii:

-s-a razbunat pe suporterii care l-au injurat scapand de 2 dintre cei mai iubiti jucatori

-a initiat campania sa xenofobica impotriva strainilor de la Steaua pentru ca in mintea lui bolnava,cand ceva nu merge la Steaua sunt de vina strainii. Exemple:

-Klemi Saban-tinut pe banca pentru ca a trecut ROBINHO de el,in schimb romanul Stancu a trebuit sa gafeze meci de meci ca sa fie trecut rezerva.De asemenea l-a izolat si echipa,si in stagiul de pregatire nici nu-i dadeau mana cand iesea de pe teren. O fi pentru ca este evreu nu-i asa Jiji?

-Thereau-a dat 10 goluri si 5 pase de gol si totusi a fost trecut pe lista de transferuri. Singura lui vina este ca e iubit de suporteri si ca nu e mioritic.

-Elton-desi nu are realizarile lui Cyril,e la fel de iubit si e dat afara pentru ca eclipseaza restul jucatorilor,singurul care-l intelege pare sa fie Dica iar asta spune multe despre tehnicitatea echipe noastre.

-Zenga-poate ca o sa va mire faptul ca l-am pus pe lista insa el a fost dat afara cand mai erau 3 etape si era pe pc de a castiga campionatul cu un lot inferior celui pe care l-a avut Olaroiu.

Era strain si l-a expediat imediat Jiji desi a avut performante remarcabile,practic ne-a scos din ceata in care ne bagase Piturca. Romanul Olaroiu a intrat in CL,insa a pierdut campionatul din prima treime lucru nemaintalnit de nici nu mai stiu cati ani. Si asta cu un lot mai valoros. Ca s-au accidentat multi e treaba lui,trebuia sa improvizeze d-aia e antrenor. Daca Zenga pierdea campionatul in maniera asta nu mai prindea returul,dar Oli e pe viata la Steaua nu-i asa?

De ce Mirel,dupa ce greseste flagrant si omoara meciul cu Dinamo,nu e pus pe banca? Andrey greseste,plateste,Klemi greseste,plateste insa finul are loc asigurat nu-i asa jijel?

Oricare va fi viitorul,protestul trebuie continuat si sezonul viitor,insa impotriva unui caracter ca al lui Becali protestul pasnic nu va merge niciodata. El ne murdareste simbolul,noi de luam de el.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

AmuntBoy10.06.2007 18:25

Eu mai mult ma supar cand vad "stelisti" care ii gasesc scuza ca investeste bani si ca poate sa faca orice

Acei suporteri sunt jalnici (scuze daca jignesc pe cineva, dar cam asa e) , ei accepta sa ii umileasca si cand il intalnesc sa-i pupe mana sau sa-i ceara bani ..........

 

Oierul zice clar ca toti fanii Stelei sunt golani si vagabonti deci suntem toti ..... :))

Aici la petrecre au venit oameni de toate varstele , fete si baieti si cei care au organizat, AISS sunt niste oameni de nota 10

 

Acolo e problema , nu ce debiteaza el

Legionaru10.06.2007 18:29

Eu zic sa-i bombardam Maybach-ul si moaca lui de taran cu telemea pe dinti cu oua!!.Cat mai multe oua.

sile-jardel10.06.2007 18:31

Pai hai sa ne stringem vineri la reunirea lotului la Ghencea cu niste mesaje pro Elton si Thereau.Sa innebuneasca ciobanul si zeroli.Amindoi jucatori vor la Steaua,noi ii vrem asa ca hai la treaba.Ca asta ne distruge echipa,antrenorul p...i nu sufla in fata lui si ii si convine ca l-e face loc lui Coman,Baciu,Lovin.Cum mai joaca el cu 4 fundasi si 2 inchizatori pe urma?

UltrasInter10.06.2007 18:42

:(:( pacat... credeam ca s-a oprit.. cred ca suntem si noi de vina... dak stam si comentam doar pe net... trebuie facut cv.. si cat mai rpd !!

steagcruce2 OLE OLE.. OLE OLA... ciobane Pleaca Din Ghencea !! steagcruce2

Tupac Amaru10.06.2007 18:50

Becali: SINONIM CU ESECUL.

Doamne, ce voi rade daca va iesi presedinte! Numai democratia poate scoate asemenea gunoaie la interval.

Este posibil ca de la nenorocitul asta sa inceapa al treilea razboi mondial. Si asta nu mai e deloc de ras....

«1234»