Cateva citate luate din analizele lui Emerich Ienei, din 3 articole separate... Nu ma refer neaparat la Badoi aici. Ma refer la atitudinea suporterilor fatza de echipa. Ma refer la cei ce fluierau echipa la 0-1 cu Heerenveen (desi ne calificasem).
"In final as dori sa fac un apel catre publicul care va fi joi pe stadion! Sa incurajeze echipa mai ales cand ceva nu merge in jocul echipei, cand ceva nu se leaga. Atunci trebuie sa scandeze numele jucatorilor, numele echipei. Atunci echipa are cea mai mare nevoie de ajutorul psihologic publicului. "
"Jucatorii sunt sensibili, un jucator isi da seama cand joaca prost,s-a vazut si din declaratiile lor de la televizor.Acum au nevoie de incurajare,huiduielile ii afecteaza mai mult decat lumea isi da seama"
"Ar fi extrem de bine,ca sfat pentru suporteri,sa nu uite sa incurajeze echipa la meciurile viitoare din Europa.Echipa are nevoie de sustinere cand nu merge bine,nu atunci cand victoriile sunt in numar mare,una dupa alta.Lumea trebuie sa aplaude echipa lor de suflet,nu sa ii huiduie.Ajutorul trebuie dat atunci cand echipa are nevoie de el."
