"Steaua ar putea beneficia de un mic ajutor in drumul spre grupele UEFA Champions League de la Federatia Poloneza de Fotbal. Adversarul pus in cale "ros-albastrilor" de catre tragerea la sorti de la Nyon, Zaglebie Lubin, este anchetata pentru meciuri arznajate in divizia secunda poloneza care au dus la promovarea in prima Liga in sezonul 03/04. Mai sunt aproape 4 saptamani pana la meciul tur, daca vor aparea dovezile pana la aceasta partida si Lubin va fi retrogradata pentru "blaturi", UEFA va fi fortata sa ia unele masuri. In mod cert, polonezii vor fi exclusi din turul secund al Ligii Campionilor si probabil Steaua va beneficia de un tur liber. Asta daca UEFA nu o va primi in locul celor de la Zaglebie pe vicecampioana Poloniei, Belchatow."
:blink:
