FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liga Campionilor, Editia 2007/2008

«12345»
forever_STEAUA29.06.2007 08:05

Reveniti ON TOPIC!

JDERUL29.06.2007 09:13

Avetzi dreptate!Nimeni nu este expert in fotbal,dar se spune ca totzi sunt specialisti.Desigur pe forum suntem liberi sa ne exprimam parerile,doleantzele,dorintzele,etc.Depinde acum de varsta si de cultura fiecaruia cum o facem.

Trebuie insa respectate anumite reguli si o anumita decentza pentru a nu transforma acest forum intr-o balacareala generala.Eu consider ca cei care nu respecta cele doua cerintze de mai sus trebuie atentzionatzi,iar daca persista in invective si injurii atunci trebuie sanctzionatzi.

In ceea ce-l priveste pe Danny eu am vorbit cu el in particular si va pot spune ca era foarte afectat de ceea ce i s-a intamplat.I-am explicat ca greseala ii apartzine si sa traga invatzaminte din acest fapt.Mai bine ca s-a intamplat aici si nu cine stie unde in alte imprejurari cu posibilitatea de a avea consecintze mult mai grave.Sincer eu il simpatizez,l-am sustzinut si pe perioada examenului si pot spune ca nu este baiat rau.Dar varsta probabil,hormonii de crestere l-au impins(ca de altfel pe mai multzi tineri de varsta lui)sa scrie la modul care a facut-o.Sau probabil faptul ca aici s-a vazut si el luat in serios si atunci a reactzionat la primul impuls si cu cuvintele cu care s-ar adresa altor pusti de aceeasi varsta.

Poate ca il intzeleg mai bine si datorita faptului ca am si eu un baietzel de aceeasi varsta si imi este mai usor sa patrund in lumea lor.Sa nu lovim prea tare cu piatra in cei care gresesc.Spun asta pentru ca nu totzi parintzii au posibilitatea de a acorda timpul necesar acestor copii care se autoeduca prin intermediul emisiunulor TV,gastilor de bloc sau limbajul messenger-ului.

Si ei sunt suporterii Stelei.Si trebuie educatzi,corectatzi cand gresesc.

Propun in acest sens creearea unei sectziuni in forum unde acesti copii sa poata obtzine o informatzie sau un sfat.Unde sa poata sa intrebe si sa poata obtzine un raspuns.

Sa nu uitam ca ei vor fii viitorii suporteri!Depinde si de noi,de modul in care ne implicam acum de cum se va vorbi in viitor despre suporterii STELISTI.

 

Cred ca aceasta dizertatzie se potrivea mai bine topicului,,Discutzii despre suporteri"dar aici s-a dezbatut subiectul.

 

Imi cer scuze moderatorilor si celor care viziteaza acest topic !

axl2329.06.2007 09:48

Il vrem pe Danny inapoi!!!

c.ronaldo1729.06.2007 10:41

Steaua va juca in turul 2 preliminar cu Zaglebie Lublin.

I.N.Money29.06.2007 11:03

Acum 2 ani de zile am jucat un amical cu ei,pe vremea lui Protasov si am reusit sa ii batem cu 2-0.Nu am picat deloc bine,insa nu ne permitem o ratare si neaparat trebuie sa ne calificam,iar singurul "plus" este ca jucam primul meci la ei.

Sunt tare curios insa cum a avult loc tragerea de la fata locului,daca au fost re-aranjate meciurile sau a fost doar o problema a site-ului UEFA.

forever_STEAUA29.06.2007 11:05

@I.N.Money

 

Conform celor de pe onlinesport au fost ceva probleme la Nyon.

I.N.Money29.06.2007 11:09

Era intersant daca se intampla asa ceva in turul 3,eram tare curios sa vad reactiile numelor grele prezente atunci in urna.

BandiT29.06.2007 11:31

oricum avem prima sansa .

weeezer29.06.2007 12:10

Naspa rau cu polonezii astia... Acum, inainte de a vedea Steaua in vreu meci, fie el si amical, deci doar din presupuse, zic ca avem 60% sanse de calificare. Adica foarte putin pentru un tur 2 preliminar in care suntem cap de serie...

Nasol, cred ca mi-ar fi placut mai mult cu Beitar...

fansteaua4629.06.2007 12:17
oricum avem prima sansa .

 

60 % fularsteaua2fular-campionii

sonic200529.06.2007 12:17

am picat destul de rau dar cred ca totusi ne calificam fara probleme. daca avem pretentii sa iesim din grupe si nu reusim sa trecem de astia atunci e grav. problema mare a echipei este de fapt ca Becali incepe sa se bage peste Hagi (Paraschiv)

c.ronaldo1729.06.2007 12:26

De picat bine nu s'ar zice, insa decat cu Beitar, mai bine cu polonezii. Am incredere in baieti ca ne vom califica inca din primul meci. Hai Steaua!

FC_STEAUA_194729.06.2007 15:21
De picat bine nu s'ar zice, insa decat cu Beitar, mai bine cu polonezii. Am incredere in baieti ca ne vom califica inca din primul meci. Hai Steaua!

 

Nu stiu daca o sai batem asa de rau acasa dar totusi trebuie sa ne calificam lejer in aceasta dubla mansa. Eu cred ca o sa fie o dubla mansa similara cu cea cu Gorica de anul trecut.

Campionul29.06.2007 22:01

ati uitat sa specificati ca v-ati calificat in Liga din mila altora.

JDERUL30.06.2007 19:13

,,Caineonule"mirosi a scabie de la o posta !

Poate noi am beneficiat si de conjunctura unor rezultate,dar fara arbitrul imbecil din turul campionatului care ne-a mancat meciul cu voi si a rupt campionatul in favoarea voastra va mai guduratzi acum?Fara ,,micile"atentzii din partea altor arbitrii si noncombatul altor echipe,eratzi in Intertoto.

Vine turul 3 preliminar in CL si dupa aceea o sa va vad asa cum suntetzi obisnuitzi sa facetzi serenade lunii si sa servitzi cina la pai in timp ce noi vom frecventa marile baluri ale Europei fotbalistice ai carui invitatzi permanentzi suntem.

Pofta buna si avetzi grija la tiroida !

 

 

 

 

Apropop stiai ca spartanii erau ,,spatisti"?

Rosenborg01.07.2007 03:46

Sunt o javra spurkata si am venit sa ma bag in seama cu voi. FORZA Steaua!

sonic200501.07.2007 05:59

@rosenborg

1. in primul rand voi sunteti cei ce profitati de rezultatele Stelei in europa de fapt ce mai Steaua tine in carca toata Romania cu punctele aduse din europa an de an.

2.cand va puneti nume gen (rosenborg sau boro) nu faceti decat sa va exprimati frustrarea pentru ca voi stiti ca nu o sa ajungeti niciodata in Liga si nu o sa mai ajungeti niciodata intr-o semifinala europeana. asa ca penibili sunteti voi cand va alegeti aceste nume.

3.nu uitati ca daca Steaua nu castiga campionatulanul trecut voi nu erati in UEFA

4.nu mai pozati voi in victime ca vi s-au luat 4 pct ele v-au fost luate de impresie artistica asa cand nu mai avea nici o importanta. voi daca jucati in 10 sau in 9 intr-un meci cu Steaua nu credeti ca va bagati si voi cu fundul in poarta. la meciul retur s-a vazut mai degraba cine are mai mare noroc ca daca e sa o luam dupa ocazii Steaua castiga clar meciul. a castigat de fapt cine a avut portarul mai bun.

5.pentru voi cainilor cuvantul onoare ar trebui interzis pentru ca la cate nenorociri ati facut in fotbalul romanesc dupa revolutie ar trebui nu sa fiti retrogradati ci desfiintati

 

Steaua - NASCUTI CAMPIONI

 

steag2

c.ronaldo1701.07.2007 07:06

@Rosenborg

poate? :shock: daca Rednic baga echipa a 3-a(formata numai din jucatori de la Dinamo 2) in meciul cu CFR, locul 3 scria pe voi. ;)

 

Daca Rednic ar fi bagat echipa a 3a in meciul cu CFR-Cluj atunci Dinamo castiga campionatul doar la 3 puncte in fata Stelei, astfel, fiind astfel un campionat decis de Corpodean in groapa.

 

mai mult decat asta, in tur ati venit si v-ati bagat cu fundul in poarta sperand la un 0-0

 

Si daca ieseam la joc si inscriam, tusier era un Clujean, iar arbitru un dinamovist. Se gasesc 100 de motive sa anuleze golurile. Dar la faza in care Tames a faultat, iar Corpodean s'a dus repede sa ii arate al 2-lea galben, iar cand a vazut ca dinamovistul mai are unul, ce zici? Acolo de ce nu a fost eliminat Tames?

 

La faza lui Thereau cu Pulhac(sau Moti, nu'i deosebesc niciodata pe astia 2, seamana ca dracu'), acolo a fost faza de cartons rosu? Daca se schimbau rolurile si faulta Niculescu un fundas de'al nostru? Repede ati mai fi sarit cu botu' in fata.

in plus, corpodean ne-a furat sezonul asta 4 puncte, 2 cu Craiova(cand ne-a refuzat un penalty) si 2 la Iasi(cand nu l-a eliminat pe branet la 1-0 pentru noi pentru un hent clar in afara careului si le-a acordat iesenilor un penalty gratuit in minutul 90).

 

Dupa ce ca in acele momente erati deja campioni, mai vreti sa arbitri care sa va avantajeze. Corpodean a fost mai important ca Radu Stefan, Lobont si Niculescu la un loc pentru voi. El a inscris cu Steaua in tur singurul gol. El va adus acest titlu. Ar trebui sa il pupati peste tot. Trebuia sa va mai ciupeasca pe final de campionat, ca sa arate publicului ca e un arbitru corect.

e evident cat de dinamovist este corpondean.

 

Daca ii dai 1000$ e si stelist, si dinamovist, si rapidist.... Crezi ca intereseaza pe cineva cu cine tine atata timp cat fura pentru voi.

 

invitatia asta v-a facut-o cadou Dinamo, din mila.

 

V'am pus noi sa castigati cu CFR-Cluj?

 

@Sonic

 

Cred ca noi ar trebui sa ne punem numele Levski Sofia.... :biggrin:

Matteo01.07.2007 07:29

eu nu inteleg cum sunteti atat de toleranti cu javrele spurcate aici pe forum, mai ales ca sunt si obraznici ..in loc sa ne pisham pe ei fara sa stam la discutii voi stati sa le explicati ce si cum.....iac..

bodanelu01.07.2007 08:09

@Matteo, asta demonstreaza ca le suntem superiori ;)

Matteo01.07.2007 08:51

mda......si ei ne iau de prosti ;)

bogdan01.07.2007 09:21

@ sonic2005 :biggrin: steagro

JDERUL01.07.2007 11:15

Bunul simtz ma impiedica sa intru in polemica cu ,,rosenborg". Coeficientul sau de inteligentza este insignifiant,iar eu nu strivesc furnici !

Matteo01.07.2007 12:00

vezi ca se scrie "Rosenborg" cu N ;)

amarel01.07.2007 15:11
Sunt o javra spurkata si am venit sa ma bag in seama cu voi. FORZA Steaua!

Domnu spartanu, stii care a fost soarta spartanilor la termopile ?????

Aceeasi cu a voastra din Liga campionilor anul acesta !!!!!!

 

Bunul simtz ma impiedica sa intru in polemica cu ,,rosenborg". Coeficientul sau de inteligentza este insignifiant,iar eu nu strivesc furnici !

Te rog frumos nu jigni furnica, furnica este o fiinta admirabila,harnica, si cu un extraordinar spirit organizatoric , nu il poti numi pe .....parazitul ce traieste in stomacul javrelor furnica !!!Asa-i ????

 

@Rosenborg

Daca Rednic ar fi bagat echipa a 3a in meciul cu CFR-Cluj atunci Dinamo castiga campionatul doar la 3 puncte in fata Stelei, astfel, fiind astfel un campionat decis de Corpodean in groapa.

Si daca ieseam la joc si inscriam, tusier era un Clujean, iar arbitru un dinamovist. Se gasesc 100 de motive sa anuleze golurile. Dar la faza in care Tames a faultat, iar Corpodean s'a dus repede sa ii arate al 2-lea galben, iar cand a vazut ca dinamovistul mai are unul, ce zici? Acolo de ce nu a fost eliminat Tames?

 

La faza lui Thereau cu Pulhac(sau Moti, nu'i deosebesc niciodata pe astia 2, seamana ca dracu'), acolo a fost faza de cartons rosu? Daca se schimbau rolurile si faulta Niculescu un fundas de'al nostru? Repede ati mai fi sarit cu botu' in fata.

Dupa ce ca in acele momente erati deja campioni, mai vreti sa arbitri care sa va avantajeze. Corpodean a fost mai important ca Radu Stefan, Lobont si Niculescu la un loc pentru voi. El a inscris cu Steaua in tur singurul gol. El va adus acest titlu. Ar trebui sa il pupati peste tot. Trebuia sa va mai ciupeasca pe final de campionat, ca sa arate publicului ca e un arbitru corect.

Daca ii dai 1000$ e si stelist, si dinamovist, si rapidist.... Crezi ca intereseaza pe cineva cu cine tine atata timp cat fura pentru voi.

V'am pus noi sa castigati cu CFR-Cluj?

 

@Sonic

 

Cred ca noi ar trebui sa ne punem numele Levski Sofia.... :biggrin:

Nu cred ca merita efortul sa-i axplici parazitului, oricum neuronul singuratic al lui nu are capacitatea cilindrica de a asimila atata informatie intr-o singura zi , menajeaza-l ca doar e dinamovist !!!

«12345»