FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua lui, vai de-a noastra

«1234»
Il Soldatino27.05.2007 10:13
Ai dreptate.Imi aduc aminte de Mihaela, Pic si poc,Povestiri din padurea verde, Ciocanitoarea Woody,si alte cele, erau putine si era o tragedie daca le ratam.Sambata era parca program de 13 la 15 (mai putin in ultimii 2 ani de tiranie) iar seara incepea cu o ora mai devreme decat in restul saptamanii,adica la ora 19 ,si aveam parte de Mihaela, Teleenciclopedia(preferata mea) si cate un film din cand in cand.

Moderatori,scuzati off-topicul,dar trebuie sa afle unii mai tineri cum era pe vremea lui Becali, pardon,Ceausescu... :wink:

 

Nu iti mai amintesti de "Albumul duminical"? Nu ratam niciunul...era aporape imposibil pentru ca as fi regretat mult (asta cand nu se oprea "curentul" sau cand nu mi se defecta "Diamantul") :))

ariell27.05.2007 10:27
Nu iti mai amintesti de "Albumul duminical"? Nu ratam niciunul...era aporape imposibil pentru ca as fi regretat mult (asta cand nu se oprea "curentul" sau cand nu mi se defecta "Diamantul") :))

 

Cum sa nu, doar si acolo dadeau cate 10 minute din "toate panzele sus", "arabella" sau "ciresarii" dura 3-4 luni pana difuzau tot filmul, aproape ca uitai la final care a fost inceputul filmului. :mrgreen:

_yang27.05.2007 10:42

Pai asta vrea si Gigi sa ne dea un meci adevarat pe sezon. Sezonul asta a fost cel de la Kiew. Oare la anul' care o sa fie ???

axl2327.05.2007 11:47
Pentru a nu stiu cata oara sut pus in fata acelorasi declaratii date de eminentul JJ Kant Bkl, aceleasi promisiuni marete, aceleasi clisee abjecte care demult ne provoaca sila si scarba, aceleasi aberatii spuse intr-o criza acuta de logica.

 

Cum mama dreacu sa spui ciobane ca vrei sa faci o echipa numai din romani cu care vrei sa mai si castigi LC, cine te mai crede nesimtitule cand promiti lucruri care in viitorul aprpopiat stim bine ca nu se vor intampla. Tu nu iti dai seama cat de penibil esti cand spui ca vrei sa faci o echipa de LC? nu ciobane, tu nu vrei sa faci nimic din Steaua, vrei doar sa iti faci tu nume, sa ramai tu ca cel care a facut si a realizat unele lucruri la aceasta echipa. Vrei ca sa fie doar numele tau si a lingailor tai, doar tu.

 

Tu nu iubesti Steaua si nu esti atasat de ea deloc, faci totul doar pentru a incerca sa pari ca tu esti trimisul, salvatorul, cel fara de care noi nu am mai putea face nimic. Afla acum (desi ti-au mai spus-o si altii) ca tu nu esti nimic, ca esti doar bataia de jos si presul pe care se stegre toata lumea, esti un om fara cuvant si fara credibilitate, esti batjocura si deraderea tuturor.

 

Steaua nu este a ta, si nu mai spune asta niciodata, tu esti doar un simplu finantator, ala care da niste bani-mult prea putin pentru traditia si pretentia noastra, tu nu repreziti Steaua deloc, din contra ii prejudiciezi si ii murdaresti istoria prin fiecare gest, prin fiecare declaratie prin insuti prezenta ta.

 

Ciobane, tu nu ne merti, tu nu meriti Steaua, nu meriti nimic la cum te comporti si cine te crezi, va trebui sa pletesti pentru asta iar din pacate cei care platim suntem noi si nu tu. Ne tot spui ca vrei sa faci o echipa de talie europeana, oierule echipa asta asa a fost de cand a luat fiinta, Steaua este Steaua astazi pentru ca a are o traditie si o istorie fabuloasa pe care tu nu numai ca nu le stii, dar vrei sa le si distrugi. Da vrei sa distrugi mitul Stelei de aur ca sa apari tu ca salvatorul si binefacatorul echipei, insa nu vei reusi, nu uita un monument ridicat pe decenii de lupta nu poate fi distrus prin declaratii si circ grotesc la TV.

 

Uite-te ciobane acuma, asta este Steaua ta, asta care este suspectata de blaturi si aranjamente, asta care abia inscrie 1 gol pe meci si nu joaca nimic, asta care practica antifotbalul si omoara spectacolul, Steaua ta e aia care umbla cu bani dupa adversare sa castige cand joaca cu javrele si sa o lase mai usor cand joaca cu noi, ca daca ar fi cinstit nu e sigur daca ar realiza ceva.

 

Esti o mizerie de caracter si personalitate, esti un fudul prost, infatuat, vanitos si fara respect, fara nimic demn si moral in tine, fara nimic maret si inaltator, esti doar o jigodie care se ascunde sub mantia credintei ca sa atraga oameni simpli si fara orizont.

 

Esti un mare fatarnic, un parvenit care mirosi a branza si lana chiar daca proti Armani si ai Maybach, esti un ipocrit si un om fara cuvant, o persoana care pentru interesele tale intri in cele mai sinistre combinatii si cele mai infame jocuri, te vinzi ieftin si minti cu nerusinare ca o faci pentru noi, NU ciobane o faci doar pentru tine si pentru plecerile tale interne, pentru megalomania ta patologica. Iti place sa te injosesti si sa fi tradat, ii iubesti pe cei care te umilesc si care te fac in toate felurile pentru ca nu ai discernamantul necesar sa iti dai seama ce esti, te consideri cel mai important dintre toti cand tu de fapt nu ai nicio valoare si esti un zero.

 

Infatuatule, daca te inconjori de oameni care te ridica in slavi nu inseamna ca esti si o mare valoare, daca pentru banii tai te lauda toti, ce o sa faci cand banii nu vor mai conta? Nu uita, ca nimic nu se compara si nimic nu este mai de pret decat valoarea umana si demintatea unui om. Ciobane, vrei sa fi iubiti si idolatrizat ca Lacatus, el ne-a cucerit pe toti prin daruire, prin respect, prin atasament fata de noi si culori, niciodata nu a venit sa ne spuna infumurat ca suntem golani si ca ne cumpara pe toti, asa cum ostentativ faci tu de fiecare data cand cineva este contra ta.

 

 

bravo, le reseau pansant, rar citez un intreg post, dar tu o meriti, lad. good job.

Le reseau pansant27.05.2007 13:11
bravo, le reseau pansant, rar citez un intreg post, dar tu o meriti, lad. good job.

 

multumesc dragut omule pentru apreciere

 

eu nu prea am mai postat pe site din mai multe motive:

 

1.nu mai am tot timpul acces la internet, foarte rar-cam o data pe saptamana si atunci cateva minute s

2.sunt putin cam neobisnuit cu noul sistem de comentarii, adica al forumului

3. la un moment dat vroiam sa ma retrag de aici, dar am constatat ca nu pot

4. sunt dezamagit de o situatie care s-a intamplat

5.nu prea mai am timp sa stau pe forum (facultate, meditatii& pregatiere), traduceri + uneori "servici"

DanStan27.05.2007 16:17

Misto intentia ...

 

Sa ne lase el in pace cu aberatii gen cruci, razboinici, jertfe si-alte de-astea. Iar daca nu poate construi o echipa capabila sa se impuna fara sacrificiile patronului sa ne spuna si noua. Sau daca vrea neaparat sa faca sacrificii atunci sa-si calce pe inima si sa nu mai apara la TV vreo 6 luni. Si eventual sa nu-i mai dea indicatii valetului personal in ceea ce priveste alcatuirea echipei si tactica de joc.

 

p.s : despre jucatori vom vorbi atunci nu vom mai avea parte de interviuri tembele gen 'eu am facut, eu am dres' ... ce, ii e greu sa recunoasca faptul ca JUCATORILOR li se datoreaza realizarile echipei ?

Il Soldatino27.05.2007 16:29
Cum sa nu, doar si acolo dadeau cate 10 minute din "toate panzele sus", "arabella" sau "ciresarii" dura 3-4 luni pana difuzau tot filmul, aproape ca uitai la final care a fost inceputul filmului. :mrgreen:

 

:)))

vanfootball27.05.2007 17:12

Il pot ignora pe Becali, cum am facut-o si pana acum, daca lasa echipa in pace. Antrenorul sa faca echipa asa cum stie el, sa intre in teren cine decide antrenorul, nu cine are "prietenii" cu patronul. Il vreau departe de echipa, sa ia exemplu de la Abramovici, Glazer sau americanii de la Liverpool si apoi poate sa se maimutareasca pe la TV in eterna lui campanie electorala.

danielcristian27.05.2007 17:32
Nu iti mai amintesti de "Albumul duminical"? Nu ratam niciunul...era aporape imposibil pentru ca as fi regretat mult (asta cand nu se oprea "curentul" sau cand nu mi se defecta "Diamantul") :))

Ba da,imi amintesc. Alta chestie ce o asteptam era Retrospectiva sportiva de la sfarsitul anului,emisiune ce prezenta evenimentele sportive desfasurate de-a lungul anului.Era super.Cand era curent,fireste... :lol:

DanStan27.05.2007 17:51

Ce vremuri ...

Ce ma deranja cel mai tare era tembelismul ala cu meciurile din Cupe care se transmiteau la TV din an in paste. Din cate imi aduc aminte in perioda 84-89 s-au transmis doar vreo cateva meciuri din deplasare : de la Helsinki (Kuusysy), Bruxelles (Anderlecht) si Sevilla (finala) in '86, Moscova (Spartak), Goteborg (IFK), Izmir (Galata) si Barcelona (finala) in '89. Ce tampenie. Jucam semifinala in 88 la Lisabona da' noi nu puteam vedea meciul la TV ... Parca si meciul de la Praga a fost difuzat, dar inregistrat si botezat 'rezumat' (chit c-avea cam vreo ora).

danielcristian27.05.2007 18:47

@Dan Stan - intr-adevar,meciul de la Praga,5-1 pentru Steaua nu a fost transmis in direct la TV.Pe vremea aia eram cu totii mari ascultatori radio... :cool:

_yang29.05.2007 18:02
Parca si meciul de la Praga a fost difuzat, dar inregistrat si botezat 'rezumat' (chit c-avea cam vreo ora).

 

Poate a avut Steaua vreo 60 de faze si chiar a fost un rezumat steag1 :D

«1234»