FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ce Putem Face In Fata Lui Becali???

«123413»
yo_marius11.02.2008 21:09
Eu cred ca a venit momentul sa luam atitudine,noi AISS-ul si sa ne cerem scuze public in numele tuturor suporterilor stelisti pentru toate "pasarelele" care ii ies pe gura creditorului in fiecare zi.

Nu-mi vine sa cred ca stam si ne uitam la toata mizeria pe care o face Becali,fara sa miscam un deget...

 

 

adica eu (vorbesc doar in numele, nu cunosc parerea celorlalti) sa-mi cer scuze pentru tampeniile debitate de jijica??? AISS s-a fondat pentru suporterii Stelei, nu are absolut nici o legatura cu jijica! AISS functioneaza pentru si datorita fanilor care iubesc Steaua neconditionat, cum sa ne cerem noi scuze in numele retardatului?

 

eu unul m-as simti profund jignit daca AISS si-ar cere scuze in numele fanilor stelisti pentru "declaratiile " ciobanului...

danimarcu11.02.2008 21:18
eu unul m-as simti profund jignit daca AISS si-ar cere scuze in numele fanilor stelisti pentru "declaratiile " ciobanului...

 

Dar daca am fi depunctati sau retrogradati din cauza lui, cum te-ai simti?

Dar cand opinia publica asociaza tot ce spune el cu Steaua,cum te simti?

Sau cand el vorbeste in numele Stelei,iar noi tacem malc, sustinandu-i astfel toate aberatiile, te mai simti profund jignit?

Behehe.Trezirea!

yo_marius11.02.2008 21:29
Dar daca am fi depunctati sau retrogradati din cauza lui, cum te-ai simti?

Dar cand opinia publica asociaza tot ce spune el cu Steaua,cum te simti?

Sau cand el vorbeste in numele Stelei,iar noi tacem malc, sustinandu-i astfel toate aberatiile, te mai simti profund jignit?

Behehe.Trezirea!

 

 

wtf??

 

1 te asigur eu ca Steaua n-o sa fie nici macar depunctata, cum sa fie retrogradata?

 

2 opinia publica? care opinie publica? nea' gicu instalatoru'? sa-ti spun un secret: cei care asociaza tot ce spune el cu Steaua, sunt tot aia care il voteaza la alegeri "ca le-a facut case la aia" sau " ca are bani mama, poate ne da si noua".... asta e "opinia publica" de care vorbesti

 

3 "noi" nu tacem malc...dar vino tu cu propuneri concrete despre ce ar trebui sa facem... cumva la primul "porumbel" , hop si AISS cu un comunicat "stiti, noua suporterilor ne pare sincer rau pentru ce a spus dl. Becali. va rugam frumos sa ne iertati" chiar vezi asa ceva realizabil? si inca ceva, stii tu pe cineva la agentii de presa sau ziare care sa preia si sa publice un astfel de comunicat? sau se duce asa singur, din gura in gura?

 

4 aici clar m-ai nimerit!!! eu sunt oaia nr. 1 a tarii, cea care refuza sa se trezeasca.

 

ms frumos, numai bine

 

 

 

 

P.S. vino cu o propunere concreta..." sa facem ceva" nu mi se pare asa buna... dar ce stiu eu, in fond, nu-s decat o oaie...

danimarcu11.02.2008 21:41
...4 aici clar m-ai nimerit!!! eu sunt oaia nr. 1 a tarii, cea care refuza sa se trezeasca.

ms frumos, numai bine

P.S. vino cu o propunere concreta..." sa facem ceva" nu mi se pare asa buna... dar ce stiu eu, in fond, nu-s decat o oaie...

Ma refeream la starea de fapt a noastra a tuturor, nu te-am facut oaie! :wink:

 

Propunere concreta: eu cred ca ar fi bine pentru suporterii stelisti ca AISS-ul sa arate ca dezaproba si este suta la suta impotriva tacticilor si declaratiilor date de cioban in numele Stelei.

jidanu05.03.2008 13:10

tu esti dator lui Becali, mah omule.

 

dute cu el.

cristian8606.03.2008 00:05

Sa stam drepti. :tongue:

 

Probabil ar trebui lasat sa behaie singur pe stadion, ar fi cea mai tare lovitura, din pacate asa ceva nu se poate intampla, fiindca exista destui stelisti autentici pentru care Steaua inseamna totul.

 

Daca as fi Tweety, l-as bate cu lantul sau :chair:

CatalinBerceni12.04.2008 10:05

Cred ca cel mai bine ar fii sa fim constientzi de ce inseamna Becali pentru Steaua.

Daca imi aduc bine aminte cand Becali a venit la echipa Steaua avea datorii mari, ne-a facut stadionul modern, a platit restantzele care le aveam pe la lumina si a schimbat de vreo 2 ori scaunele, ne-a scapat de jandarmi si a angajat BGS-ul pentru a face ordine pe stadion. Dar si pe mine m-a deranjat atmosfera care a creato!

Insa sa fim seriosi daca Becali nu lua Steaua probabil acum eram condusi de molii care ne cereau cotizatii si bilete scumpe si probabil protestam si injuram conducerea mai rau decat suporterii lui Dinamo.

singurul lucru care il am de reprosat lu Becali , ar fii sa fie mai diplomat si sa lase antrenorul sa faca toata treaba.

In privinta asta am putea face un benner mare in peluza pe care sa afisam un mesaj de genul: " Gigi respecta Steaua si lasa oamenii sa-si faca treaba , te vrem ca patron nu ca Manager General"

Cred ca ar fii suficient pentru a se mai linistii ...totusi noi suporterii i-am adus anul trecut castiguri de 4000.000 de euro din vanzarea biletelor si a abonamentelor, iar pe magazinul virtual deja s-au facut comenzi de 300.000 de euro

Forzza Steaua!!! :steagcruce:fular-campionii

dr.adrian912.04.2008 11:05

@yo_marius

danimarcu vorbeste numa prostii. nul baga in seama are boala scarbii :-))

ultrastf01.05.2008 16:28
O mie de vorbe un ban nu fac... Discutii peste discutii despre ce face patronul Stelei dar nicio finalitate. Toata lumea e de acord ca trebuie luata atitudine dar nu se organizeaza nimik. Din cauza asta va intreb inca o data... organizam sau doar discutam?

Ce poti face?.. : Sa protestezi? degeaba.. Sa il omori pe Gigi .. ? N-ai cum .. te duci si la puscarie. Ce atitudine sa luam? toti care iubim Steaua. Avem doar varianta de a revenii la acele momente in care toti il aclamam pe Gigi .. Cat de generos si cat de mult bine a facut el Stelei. Tot stadionul sa strige GIGIIII BEEECALIIII .. mai tineti minte?? Ia spuneti.. eu nu am fost .. Cine domne EU? .. eu niciodata !! Eu unul sunt de parere ca tot ce face Gigi nu e doar campanie electorala. Eu cred ca e 50-50 .. Daca nu punea suflet nu mai eram acum pe primul loc. Nu stiu unde a gresit Gigi . Ca a adus bani la echipa? In fine .. poate unii ma injura.. "uite domne asta tine cu Becali" !!! dar stiu ca toti in sinea voastra il simpatizati .. si mai stiu ca toti in sinea voastra va intrebati .. "Oare daca nu era Becali era mai rau? sau mai bine" Chiar si eu ma intreb ,... Cine stie Poate ca era mai bine ..

unuspecial02.05.2008 15:55

Pentru cel care a deschis topicul , stai in banca ta ca nu ai ce sa faci ! Sau poate ai , dar 150% nu vei obtine nimic pentru ca au mai incercat si altii si a fost in zadar! Un topic foarte amuzant cu fel si fel de pareri ,sfaturi amuzante unde s-ar incadra foarte bine la emisiunea lui Iantzu "Copii spun lucruri traznite" :)) auzi ce putem face in fatza lui Becali =))))))) frate asta care ai deschis topicul mai mult de 16-17 ani nu ai :))))))) pai in fatza lui Becali poti sa te apleci sau eu stiu , poti face ce vrei tu sa faci:)))))=)))))) de parca ai fi din Al Queda si eu nu stiu=)))))) Bin Laden tu esti mah?LOL hai sa fim seriosi ..problema e nu ca "ce putem face" ci "cum ne putem adapta mai usor" , parca imi aduceti aminte de protestantii aia "anti-globalizare" de pe la granitele Romaniei :)))) "Ce putem face impotriva anti-globalizarii?" cam asa ar fi sunat topicul :))))) numai Saddami si Bin Ladeni p`aici :)))

andyro02.05.2008 17:10

Eu cred ca tu esti amuzant.

fcsb-4702.05.2008 17:11

16-17 ani... cu siguranta mai multa minte decat tine... ca de obicei...un post inutil , facut de dragul de a posta...prost si fara rost.

MoWeed02.05.2008 19:22

@unuspecial

 

Daca toti romanii ar fi fost ca tine azi mai traiam inca in comunism....gandeste-te tu cum sa te adaptezi la Jiji, eu nu vreau sa ma resemnez ca Steaua pe care o iubesc a ajuns pe mainile unui asemenea personaj infect

Acum se vad suporterii de rezultat, cand nu aveam rezultate bune nu erau decat unul sau 2 pe aici care il admirau pe cioban. Cum avem rezultate incep sa reapara fanii lui ca ciupercile dupa ploaie....

unuspecial02.05.2008 19:43
@unuspecial

 

Daca toti romanii ar fi fost ca tine azi mai traiam inca in comunism....gandeste-te tu cum sa te adaptezi la Jiji, eu nu vreau sa ma resemnez ca Steaua pe care o iubesc a ajuns pe mainile unui asemenea personaj infect

Acum se vad suporterii de rezultat, cand nu aveam rezultate bune nu erau decat unul sau 2 pe aici care il admirau pe cioban. Cum avem rezultate incep sa reapara fanii lui ca ciupercile dupa ploaie....

Da bine , hai spune tu ce vrei sa facem ca sa scapam de cioban?! zi o solutie , inafara de scandarile anti-Jiji ca astea sunt fumate. Nu vedeti ca nu ganditi? Mai vorbiti si in plus pe deasupra sunteti amuzanti.Sau dupa unii ar fi o "solutie" , sa faca ciobanu accident sau sa se prabuseasca cu avionu dar nici asa nu e o rezolvare ca vor ramane virgil ala cu teia Sponte vs hrebenciuc sau nepotii lui=))))) hai sa fim seriosi ... doar moartea ne va scapa de Becali sau altceva care sa ii atraga ocupatiile mai mult decat Steaua , asta cred ca ar insemna sa fie presedinte sau prim ministru al Rom ca altceva nu vad sa ii atraga atentia total de la fotbal.

MoWeed02.05.2008 19:51

Scandari anti-Jiji, dar civilizate nu cu injuraturi. Sa-l facem pe cioban sa simta ca nu este dorit cand va vedea TOT STADIONUL scandand impotriva lui.

Orice ne este in putiinta trebuie sa facem, cuvantul "resemnare" nu exista in istoria Stelei si nici nu are legatura cu spiritul Stelei.

Nu gandim ca avem tupeul de a protesta fata de ceva ce ne doare? Mai bine am gandi daca ne-am resemna, ne-am cumpara cu toti goarne si in pauza meciului sa ascultam la telefoane maneaua aia cu Steaua lui Becali. La alegeri sa-l votam cu totii pentru ca,nu-i asa, daca va iesi presedinte va face si mai multe pentru Steaua....

unuspecial02.05.2008 20:01
Scandari anti-Jiji, dar civilizate nu cu injuraturi. Sa-l facem pe cioban sa simta ca nu este dorit cand va vedea TOT STADIONUL scandand impotriva lui.

Orice ne este in putiinta trebuie sa facem, cuvantul "resemnare" nu exista in istoria Stelei si nici nu are legatura cu spiritul Stelei.

Nu gandim ca avem tupeul de a protesta fata de ceva ce ne doare? Mai bine am gandi daca ne-am resemna, ne-am cumpara cu toti goarne si in pauza meciului sa ascultam la telefoane maneaua aia cu Steaua lui Becali. La alegeri sa-l votam cu totii pentru ca,nu-i asa, daca va iesi presedinte va face si mai multe pentru Steaua....

Care tot stadionul frate? nu vezi ca doar cei din peluze sunt anti-Becali? sau cel putin au fost.. ca sa aduni 25 de mii de oameni impotriva lui Becali este aproape imposibil , nici prin vise nu iti poti imagina . Doar Becali poate sa atraga asemenea antipatie , facand diverse lucruri urate (de exp daramandule casele alora ce le-a construit) ci NU vorbe pentru ca majoritatea din ce zice el este luat ca o gluma asa ca ce zice el pe la teve amuza lumea . Protestati civilizat , necivilizat , dar protestati degeaba si ve-ti ramane cu protestatul dar hai ca deja am deschis cutia pandorei cu ceea ce sa intamplat in trecut. Hai sa o lasam asa , cu pace si liniste si sa luam titlu!

MoWeed02.05.2008 20:06

Intr-adevar nu poti sa strangi 25.000 de oameni asta in parte si datorita gandirii "ce putem face noi", "lasa-l ca a bagat bani". Datorita oamenilor care gandesc ca tine scandarile anti-Becali au tinut numai cateva meciuri.....

Pentru titlul asta si viitoarele titluri vom vinde cele mai importante lucruri: spiritul Stelei si respectul suporterilor neutrii fata de noi(chiar si unii adversari). Deja am ajuns cea mai hulita echipa din Romania si probabil in ritmul asta vom pleca si noi ca dinam0-vistii cu TAB-urile de la meci...Oare merita?

STRUT05.05.2008 11:54

EU ZIK CA SA II LUAM OILE SI SA LE BAGAM LA NOI IN GARAJ APOI LE TUNDEM SI JUCAM CU ELE :)

dragosr12.07.2008 19:02

Uite cum vad eu o posibilitate de "a face ceva" in fata lui Becali:

1. Totul pleaca de la suporteri. Si desi nu-mi place sa vorbesc despre ce ar trebui sa faca altii, nu pot sa fac altfel: AISS-ul trebuie sa reprezinte asociatia in jurul careia sa se adune suporterii, pentru a porni si sustine miscarea impotriva lui Becali.

 

2. Stabilirea unui obiectiv clar si inceperea de atragere a unor investitori interesati sa contribuie la Steaua. Daca mai tineti minte, cand a fost vorba ca Gigi sa vanda palmaresul echipei, Gabi Balint a pus problema ca fostele glorii sa se stranga pentru a salva istoria clubului. Pe acelasi val sentimental trebuie pornita si aceasta actiune. Gica Hagi, Gica Popescu, Gabi Balint, Adi Ilie, Ilie Nastase, Emerich Ienei... Aceste persoane au tot interesul pentru binele Stelei, si in acelasi timp o antipatie fatza de Gigi Becali, ce are la baza aceleasi cauze pe care le avem si noi.

E adevarat, intre toate e un semn de intrebare in ceea ce-l priveste pe Gica Popescu. Din cauza apropierii de fratii Becali, din cauza trecutului nu tocmai de stelist, din cauza suspiciunii de frauda in ceea ce priveste unele transferuri. Peste toate insa, este un profesionist care ar insemna foarte mult pentru Steaua, si care sunt convins ca ar face tot posibilu pentru binele clubului, mai ales daca l-ar avea alaturi pe Gica Hagi, ca garantie pentru suporteri.

 

3. Odata ce se va consolida o miscare de indepartare a lui Gigi, si se vor atrage personalitati in genul celor mentionate, AISS-ul ar trebui sa deschida un cont in care suporterii sa fie invitati sa contribuie financiar, suma urmand sa reprezinte capitalul cu care AISS-ul ar urma sa intre in actionariatul clubului. Deocamdata, e dubios ca niste necunoscuti sa ceara bani pentru asta. Daca insa cei care vor sustine mesajul vor fi personalitatile mentionate, atunci alta ar fi reactia. Depinde si de mediatizare, dar eu sunt convins ca aceasta va fi din plin.

 

4. Trebuie sa fim constienti ca Steaua e o societate de care Becali poate dispune cum vrea, fiind actionar majoritar. Ea nu apartine suporterilor decat moral, practic, Becali nu trebe sa dea socoteala nimanui, decat in fatza unei eventuale adunari generale a actionarilor. Dar chiar si asa, tot el e majoritar. Bun, trebuie sa tinem cont si de faptul ca nu e el actionar majoritar in acte, ci Vasile si Constantin Geambazi, care sunt insa doar niste interpusi.

Tinand cont de acest fapt, Becali nu poate fi fortzat sa plece pur si simplu. Trebuie facuta o OFERTA de preluare a clubului.

Judecand dupa alte astfel de oferte, aparute in special in fotbalul englez (vezi cazurile Manchester United, Liverpool, Chelsea) am putea spune ca o astfel de oferta s-ar invarti in jurul sumei de 100 mil euro. Fortzand, chiar 50-60 mil.

 

5. Becali nici nu s-ar gandi sa vanda Steaua la momentul actual. Singurul moment in care ar putea sa-si puna problema ar fi in momentul in care toti suporterii s-ar uni pentru a-i cere plecarea. Abia atunci ar putea sa ia in serios aceasta varianta. Nu de gura suporterilor, ci de frica lor. Asa cum s-a panicat atunci cand era in pericol la amenintzarile lui Bodu, si a anuntat ca pentru el e importanta familia si e dispus sa renuntze la Steaua, asa se poate intampla si acum. Dupa cateva zile de protest violent la adresa sa, sunt convins ca ar aparea ideea "gata, renunt, eu si familia mea n-avem nevoie de asa ceva".

 

6. Redistribuirea actiunilor de la Steaua, dupa ce AISS impreuna cu ceilalti investitori ar intra in posesia lor. Evident, aceasta redistribuire s-ar face pe baza capitalului investit la inceput de fiecare in parte, urmand ca prin AISS suporterii sa poata contribui activ la bunastarea clubului si la luarea deciziilor in cadrul acestora, pe modelul unor cluburi ca Real Madrid sau FC Barcelona. Prin convocarea adunarii actionarilor, s-ar alege un presedinte, iar apoi un consiliu de conducere.

Acesta ar putea suna cam asa:

Presedinte - Gica Hagi

Vicepresedinti - Ilie Nastase si oricare dintre ceilalti investitori dornici. Si neaparat un reprezentant al AISS.

Director executiv - Gica Popescu

Manager general - Adi Ilie

Director tehnic - Emerich Ienei

Antrenor - urmand a fi ales intre Lacatus, Petrescu, Dumitrescu, sau un strain. Aici deja depinde de preferintzele consiliului.

 

Desi e mai degraba ceva ce e foarte greu sa se intample, macar vorbim de ceva cat de cat realist si practic. Altfel, sunt doar vorbe aiurea .

puyol12.07.2008 20:51
EU ZIK CA SA II LUAM OILE SI SA LE BAGAM LA NOI IN GARAJ APOI LE TUNDEM SI JUCAM CU ELE :)

 

asa te vreau :thumbsup:

victor14.07.2008 11:29
Uite cum vad eu o posibilitate de "a face ceva" in fata lui Becali:

1. Totul pleaca de la suporteri. Si desi nu-mi place sa vorbesc despre ce ar trebui sa faca altii, nu pot sa fac altfel: AISS-ul trebuie sa reprezinte asociatia in jurul careia sa se adune suporterii, pentru a porni si sustine miscarea impotriva lui Becali.

 

2. Stabilirea unui obiectiv clar si inceperea de atragere a unor investitori interesati sa contribuie la Steaua. Daca mai tineti minte, cand a fost vorba ca Gigi sa vanda palmaresul echipei, Gabi Balint a pus problema ca fostele glorii sa se stranga pentru a salva istoria clubului. Pe acelasi val sentimental trebuie pornita si aceasta actiune. Gica Hagi, Gica Popescu, Gabi Balint, Adi Ilie, Ilie Nastase, Emerich Ienei... Aceste persoane au tot interesul pentru binele Stelei, si in acelasi timp o antipatie fatza de Gigi Becali, ce are la baza aceleasi cauze pe care le avem si noi.

E adevarat, intre toate e un semn de intrebare in ceea ce-l priveste pe Gica Popescu. Din cauza apropierii de fratii Becali, din cauza trecutului nu tocmai de stelist, din cauza suspiciunii de frauda in ceea ce priveste unele transferuri. Peste toate insa, este un profesionist care ar insemna foarte mult pentru Steaua, si care sunt convins ca ar face tot posibilu pentru binele clubului, mai ales daca l-ar avea alaturi pe Gica Hagi, ca garantie pentru suporteri.

 

3. Odata ce se va consolida o miscare de indepartare a lui Gigi, si se vor atrage personalitati in genul celor mentionate, AISS-ul ar trebui sa deschida un cont in care suporterii sa fie invitati sa contribuie financiar, suma urmand sa reprezinte capitalul cu care AISS-ul ar urma sa intre in actionariatul clubului. Deocamdata, e dubios ca niste necunoscuti sa ceara bani pentru asta. Daca insa cei care vor sustine mesajul vor fi personalitatile mentionate, atunci alta ar fi reactia. Depinde si de mediatizare, dar eu sunt convins ca aceasta va fi din plin.

 

4. Trebuie sa fim constienti ca Steaua e o societate de care Becali poate dispune cum vrea, fiind actionar majoritar. Ea nu apartine suporterilor decat moral, practic, Becali nu trebe sa dea socoteala nimanui, decat in fatza unei eventuale adunari generale a actionarilor. Dar chiar si asa, tot el e majoritar. Bun, trebuie sa tinem cont si de faptul ca nu e el actionar majoritar in acte, ci Vasile si Constantin Geambazi, care sunt insa doar niste interpusi.

Tinand cont de acest fapt, Becali nu poate fi fortzat sa plece pur si simplu. Trebuie facuta o OFERTA de preluare a clubului.

Judecand dupa alte astfel de oferte, aparute in special in fotbalul englez (vezi cazurile Manchester United, Liverpool, Chelsea) am putea spune ca o astfel de oferta s-ar invarti in jurul sumei de 100 mil euro. Fortzand, chiar 50-60 mil.

 

5. Becali nici nu s-ar gandi sa vanda Steaua la momentul actual. Singurul moment in care ar putea sa-si puna problema ar fi in momentul in care toti suporterii s-ar uni pentru a-i cere plecarea. Abia atunci ar putea sa ia in serios aceasta varianta. Nu de gura suporterilor, ci de frica lor. Asa cum s-a panicat atunci cand era in pericol la amenintzarile lui Bodu, si a anuntat ca pentru el e importanta familia si e dispus sa renuntze la Steaua, asa se poate intampla si acum. Dupa cateva zile de protest violent la adresa sa, sunt convins ca ar aparea ideea "gata, renunt, eu si familia mea n-avem nevoie de asa ceva".

 

6. Redistribuirea actiunilor de la Steaua, dupa ce AISS impreuna cu ceilalti investitori ar intra in posesia lor. Evident, aceasta redistribuire s-ar face pe baza capitalului investit la inceput de fiecare in parte, urmand ca prin AISS suporterii sa poata contribui activ la bunastarea clubului si la luarea deciziilor in cadrul acestora, pe modelul unor cluburi ca Real Madrid sau FC Barcelona. Prin convocarea adunarii actionarilor, s-ar alege un presedinte, iar apoi un consiliu de conducere.

Acesta ar putea suna cam asa:

Presedinte - Gica Hagi

Vicepresedinti - Ilie Nastase si oricare dintre ceilalti investitori dornici. Si neaparat un reprezentant al AISS.

Director executiv - Gica Popescu

Manager general - Adi Ilie

Director tehnic - Emerich Ienei

Antrenor - urmand a fi ales intre Lacatus, Petrescu, Dumitrescu, sau un strain. Aici deja depinde de preferintzele consiliului.

 

Desi e mai degraba ceva ce e foarte greu sa se intample, macar vorbim de ceva cat de cat realist si practic. Altfel, sunt doar vorbe aiurea .

 

 

un post lung dar extrem de naiv! la modul sincer si fara bascalie, pacat de efort!

 

cum va inchipuiti voi ca-l obligati pe Gigi sa plece dintr-o "afacere" ("casa lui" cum spune) in care a investit milioane? voi care puneti in circulatie astfel de idei ati pleca din casele in care locuiti pentru ca va cer asta vecinii, de ex.?!

 

acum vreo 6 sapt. a anuntat Gigi ca e dispus sa vanda tot si sa se retraga?! nu-mi amintesc ca vreun investitor sa fi facut pasul inainte si sa spuna ca e gata sa discute serios?!

 

oricum, retineti o vorba veche dar mereu adevarata: "mai binele este dusmanul binelui!"

 

pentru etapa actuala de dezvoltare a Romaniei Gigi Becali ne ajuta! daca vor aparea concerne puternice dispuse sa investeasca mai vedem! asa insa daca faci valuri fara sa ai nici o solutie, se obtine un singur rezultat: Steaua va slabi si pe langa adversarii externi obisnuiti o sa ne creem singuri probleme suplimentare!

 

eu nu prea inteleg cam ce fel de suporteri sunteti unii dintre voi: nu discutati nimic despre cum sa sustinem Steaua mai mult si mai bine in sezonul ce sta sa inceapa, in schimb umpleti pagini cu ganduri belicoase si chemari la lupte calpe!? nu protestati impotriva abuzurilor comise impotriva Stelei si a modului dubios prin care CFR a castigat campionatul trecut (vezi jocurile cu rapid, Dinamo, Bistrita sau u.Cluj), in schimb va omoara grija pentru Dica, Becali, Nicolita, etc.?! parca aveti asa o voluptate masochista si va place sa va autochinuiti!

 

MoWeed14.07.2008 11:40
pentru etapa actuala de dezvoltare a Romaniei Gigi Becali ne ajuta! daca vor aparea concerne puternice dispuse sa investeasca mai vedem! asa insa daca faci valuri fara sa ai nici o solutie, se obtine un singur rezultat: Steaua va slabi si pe langa adversarii externi obisnuiti o sa ne creem singuri probleme suplimentare!

 

eu nu prea inteleg cam ce fel de suporteri sunteti unii dintre voi: nu discutati nimic despre cum sa sustinem Steaua mai mult si mai bine in sezonul ce sta sa inceapa, in schimb umpleti pagini cu ganduri belicoase si chemari la lupte calpe!? nu protestati impotriva abuzurilor comise impotriva Stelei si a modului dubios prin care CFR a castigat campionatul trecut (vezi jocurile cu rapid, Dinamo, Bistrita sau u.Cluj), in schimb va omoara grija pentru Dica, Becali, Nicolita, etc.?! parca aveti asa o voluptate masochista si va place sa va autochinuiti!

Steaua va slabi si pe langa adversarii externi obisnuiti. I-auzi! Vom slabi mai mult decat sezonul trecut cand am fost cea mai slaba echipa din grupele CL? Greu de crezut....

Cat despre adversarii pe plan intern; oameni care conform topurilor financiare au mult mai putini bani decat oierul investesc mai multi bani si investesc cu mai mult cap. Si culmea investesc la echipe care momentan nu au nici pe departe numarul de fani, palmaresul si notorietatea Stelei deci au mai putine sanse sa-si recupereze banii.

La noi, daca va fi vandut Goian, ciobanul va iesi pe plus deja. In eventualitatea unei calificari in CL, acesta ar putea fi cel mai profitabil an al lui la Steaua. Pe el atata il intereseaza, nu-l intereseaza ca lotul este slab pentru o echipa care se vrea campioana si cu o evolutie decenta in grupele CL( daca ne calificam)

Abuzurile comise impotriva Stelei? Pai campionatul asta l-am pierdut pe mana noastra datorita jocului sub-mediocru din tur. Atunci am pierdut extrem de multe puncte si pe mine nu ma intereseaza pomana. Daca am fi jucat decent luam campionatul cu tot cu abuzurile lor. Ma omoara grija pentru ceea ce afecteaza clubul meu favorit Steaua. Ma omoara faptul ca o nulitate ca Nicolita este in continuare titular desi cand joaca el banda dreapta e moarta in atac. Ma omoara ca Becali anunta in fiecare an ca face o echipa de nivel european dar da niste salarii mizere comparativ cu alte echipe chiar din Romania....

bijoux_bz14.07.2008 12:01

sunt alaturi de oricine initiaza o actiune de protest impotriva ciobanului.

andyro14.07.2008 12:35

@dragosr

 

E o problema interesanta. Unele din punctele subliniate de tine au fost deja discutate in cadrul AISS, o parte din acestea s-au lovit de unele probleme insolvabile. De exemplu, un lucru e clar - Becali nu va vinde Steaua decat in niste situatii extreme, la care se poate ajunge foarte greu; sau, alt exemplu, stelistii (oricat de multi ar fi ei) nu sunt dispusi - decat intr-un procent foarte mic - sa investeasca ceva mai mult in pasiunea lor, de aceea ma indoiesc ca o initiativa de finantare, fie ea sustinuta de mari glorii, va avea succesul scontat. Exista exemple europene, dar trebuie sa ne gandim cat de departe suntem de acele exemple, social vorbind - un "socios" poate da 100 de EUR dintr-un salariu de cateva mii, un roman a) nu poate da 100 de euro dintr-un salariu de cateva sute sau b) o suma mica donata de un numar mic de persoane nu reprezinta o sustinere relevanta. Noi ne-am lovit de asta in practica, cand referitor la membrii asociatiei. Daca vrei, te asteptam in AISS (si implicit, in sectiunea rezervata membrilor) pentru a detalia cele de mai sus intr-un cadru mai...propice :).

 

@Victor, faptul ca discutam pe un topic dedicat despre Becali nu inseamna ca nu discutam si despre alte probleme. Multumim de prezenta, dat fiind trecutul tau dubios, poate te retinem aici si trebuie sa ajungi in alta parte.

 

@MoWeed, incercam sa pastram acest topic pe relatia AISS-Becali. Pentru discutii despre Becali in general, exista alt topic in "Discutii ros-albastre"

MoWeed14.07.2008 13:48

@andyro

 

Scuze, am vazut doar ultimul post al lui Victor nu am observat in ce categorie era topicul

«123413»