FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Elton a plecat cu lacrimi in ochi (Prosport)!

«1234»
Jony_stelist26.05.2007 11:29
Cred ca Virgil ar trebui sa inceteze cu modelul asta de articol.

A indus de atatea ori multa lume in eroare (nu si pe mine, dar...)

Oricum, abilitatile ii permit sa se axeze si pe alt gen de articole.

 

Bai frate mie mi se pare super tare omul,daca unii se prind mai greu,asta e,de la inceput scria ceva legat de fictiune.Daca nu mai radem si noi putin ,o sa avungem sa murim de ciuda,asa e bine la romani,sa faca haz de necaz :mrgreen:

Jiji PLEACA DIN Ghencea!!!!!!!!!!!!!!!! :x

enemyspy27.05.2007 00:01

Imi pare rau de Elton si Thereau...dar este mai bine ca pleaca pentru ca nu sunt obligati sa fie jigniti si umiliti (in special Elton) de un analfabet.Si eu daca as fi in locul lor as pleca.Ei stiu ca sunt iubiti de suporteri in Ghencea...dar nu este de ajuns...daca nu ai si sustinere din partea conducerii si colegilor.Putem doar sa le multumim pentru ce-au facut pentru Steaua...si sa continuam sa protestam.

frunji27.05.2007 09:08

Elton REvINO LA Steaua!!1 te rugam noi toti suporteri din toata tara si cei din strainatate(poate si din Brazilia de la tine)!!! REVIN-O!! fular-campionii

66bfg27.05.2007 11:39

Sa plece, sa plece! dar credeti ca o va face? eu as spune ca pleaca,atunci cand se va umple paharul. sa vedem ce va face de ex. cand curtea stadionului va fi plina cu suporteri nemultumiti din toata tara.(asa ca la vreo 4-500000!!!!)nemultumiti de modul discretionar in care conduce Steaua,ne multumiti de faptul ca se foloseste de Steaua, de declaratiile lui belicoase, samd. daca ar fi dupa mine si maine as deveni membru cotizant si ca mine mai sunt cu siguranta multi. numai cu cate 50 de euro daca am cotiza(50euro pe an), si tot ar avea Steaua un buget suficinet , arhi suficient. sunt 5 milioane de suporteri si simpatizanti ai Stelei in tara; nu spun jumatate, dar 1/4 numai dar daca ar cotiza......... nu e deloc fantezie, nu sunt vise sau altceva. asa ceva se intampla demult pe la altii, vezi Barcelona, vezi Manchester etc.

intr-o zi vom scapa de el. e adevarat la inceput toti l-am privit cu simpatie, ne-am bucurat ca ste aua are un asemenea investitor, dar omului i s-a urcat la cap si da semne de paranoia.

danielcristian27.05.2007 19:53

Izgonirea din România

Elton a fost umilit pentru cã s-a lãsat ovaționat atunci cînd Becali era huiduit

 

Bergodi pleacã discret de la Cluj, fãrã a mai da mîna cu patronii, lãsînd echipa, pentru prima oarã în istoria ei, în Cupa UEFA. Thereau și Elton se urcã nedumeriți în avion, ca niște copii pãlmuiți și trimiși în lume de un pãrinte în crizã. În scurt timp îi va urma și Andrey.

Acești oameni parcã fug din calea unui bombardament. Așa și este: sîntem o nație mereu în rãzboi, în care fotbalul e doar pretextul pentru umflarea de mușchi a unor generali de mucava. Tupeu, nesimțire, ironii proaste, jigniri. Învingãtorii îi ridiculizeazã pe învinși, aceștia le spun cîștigãtorilor cã au avut noroc. "La anul" - mereu la anul! - "am sã-ți arãt eu ție". "Ești de nota 4″. "Ciocu' mic!", "Eu fac cît 200 ca tine!".

Thereau spune, cu acea durere în suflet pe care numai oamenii singuri o înțeleg: "Nu m-am adaptat și nu mã pot înțelege cu nimeni". Apoi, cazul Elton. Cît de bun manager și politician poți fi dacã jignești și alungi un jucãtor iubit de toatã tribuna? Dar cheia problemei nu stã în slabele calitãți ale marelui intermediar de metri pãtrați sau ale antrenorului pentru care cel mai bun atac e apãrarea.

Elton a fost îndepãrtat pentru cã, într-o perioadã în care liderii erau huiduiți, el a fost ovaționat. Atît. Aceasta a fost greșeala brazilianului: s-a fãcut iubit fãrã gimnasticã verbalã la TV, doar din douã pase, trei cãlcîie și nici un cuvînt. La sfîrșitul filmului, s-a pierdut spre orizont ca Charlot.

Strãin nu e doar acela care vorbește o altã limbã, ci și cel care are altfel de suflet. Dupã 45 de ani sub steagul vișiniu și cu probleme de sãnãtate, Ricã Rãducanu e în pericol sã fie dat afarã de la Rapid. Probabil cã Tamango nu fãcea altceva toatã ziua decît sã joace tenis cu piciorul. Dar atît trebuia sã și facã. Sînt oameni care trebuie rãsplãtiți pentru cã pur și simplu existã, dacã prin asta lumineazã viețile celor din jur. Ricã va însemna mereu mai mult pentru Rapid decît toate milioanele lui Copos, din același motiv: s-a fãcut iubit.

În aceleași zile, dupã finala Ligii Campionilor, antrenorul învinșilor, Rafa Benitez, a spus scurt: "Am fost învinși de o echipã de clasã". Dupã ce a pierdut titlul în fața celor de la VfB Stuttgart, conducerea lui Bayern a plãtit publicitate de 20.000 de euro în ziare pentru a publica un text: "Felicitãri pentru titlu și promitem o luptã strînsã în sezonul viitor!".

Se întîmplã nu la cîteva mii de kilometri distanțã, ci la mii de ani-luminã de aceastã planetã morocãnoasã și stearpã numitã România, deasupra cãreia se înjurã niște zei neputincioși.

 

Adrian Georgescu -GSP

«1234»