FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Miere si venin

«1234»
audiopixel16.05.2007 16:48
Steaua e in moarte clinica.

Ciobanul a pus capac definitiv cu declaratiile de azi.

 

Rabdare,maine e o noua zi...

Bodanel16.05.2007 16:49

Eu cred ca e o strategie aciobanului. Ne agita acum si pe urma o sa spuna ca nu i-a mai dat deoarece a vrut sa faca pe plac suporterilor(milioanelor de suporteri din provincie). Asa ca cred ca e o stratagem de-a lui sau cel putin sper. De cand il avem la echipa incep sa gandesc ca Machiavelli.

Chaos16.05.2007 16:49

Catalin eu stiu ca vrei sa fi politicos si asa este si normal dar omu asta nu merita titlul de "domn".Din comportamentul lui primitiv nu se prea vede ca este un domn.Dupa ce ne trateaza in halul asta, dupa ce isi bate joc de clubul nostru, NU al LUI , pur si simplu nu merita, oricat de educati sau needucati am fi noi. Nu-mi vine sa cred cum poate spune despre un jucator ca este un circar si ca il tine pentru spectacol.Sper doar ca Elton sa ramana.Ar face un cuplu excelent cu Dica. Si totodata sper ca dak "domnul" Becali il va tine pe Olaroiu pe banca (doamne fereste) , acesta din urma nu-i va cobori valoarea lui Elton si il va face fundas...cum a mai facut el cu cativa.

Poate avem noroc si dak nu iasa presedinte (sigur nu o sa iasa) sa ne lase dracu in pace si sa plece la Dinamo sau unde vrea el sa mai poarte carpe la gat pentru ca o sa-si dea seama ca in fotbal nu poti sa faci politica si noi nu suntem oile lui sa-l votam

steagcruce2 mereu campioni!

costy_k1_G.16.05.2007 16:51

Intradevar la zero zero sau daca suntem condusi la scor nu poti sa incerci sai dai printre picioare mingea adversarului pentru ca ar fi prea riscant dar Elton si Dica sunt singurii care dau pasa decisiva si care sparge orce defensiva de la orce echipa

ariell16.05.2007 16:51

Acum cred ca AISS ar trebui sa isi intre serios in rol si sa inceapa o campanie puternica impotriva acestui individ josnic, sa stranga semnaturi de la toti cei care nu suntem de acord cu el, sa ii spunem un NU hotarat ( orice asemanare cu sloganurile de la referendum este insignifianta ) , sa constientizeze, daca nu stie ce inseamna acest cuvant sa il puna pe Dan Pavel sa ii citeasca din DEX, repet sa constientizeze ca nu suntem cateva mii de bagabonti, ci suntem sute de mii, poate milioane si ar fi cazul sa ia in serios vointa noastra, alta cale nu vad si mi-e groaza de ce ne asteapta.....

andr3y16.05.2007 16:54

eu unu' nu mai am cuvinte pentru situatia din acest moment. Becali, un penibil si un criminal!

 

tot ce putem face e sa continuam protestele noastre! prea mult timp, oierul, a asociat Steaua cu el... Steaua suntem NOI! iar verdictul nostru e: "afara din Ghencea!"

 

mereu superiori!

ariell16.05.2007 16:56

Asta asa ca sa nu mai bage pastila cu milioanele de suporteri din provincie, si din Bucuresti si din orice alt colt al tarii ne faci aceeasi greata cand te privim "domnule" Becali

Chaos16.05.2007 17:06
Asta asa ca sa nu mai bage pastila cu milioanele de suporteri din provincie, si din Bucuresti si din orice alt colt al tarii ne faci aceeasi greata cand te privim "domnule" Becali

stai linistit ca si din alte tari tot asa este privit.M-am saturat de luptatoru, salvatoru,mesia,principele,trimisul lui D-zeu pe pamant , Jiji copilu de aur,analfabetul si jegul Becali.Ceva trebuie facut...

chewie16.05.2007 17:30

sincer sa fiu nici nu mai stiu ce sa cred despre fecali:))lol....viseaza la cai verzi pe pereti....nu aveam nimic cu el sincer sa fiu nici acum nu prea am dar,cand am vazut ca a adus 50 de bodyguarzi la meciul cu national nu ca sa scape de o eventuala ''furie'' a suporterilor ci ca sa induca frica acestora!!!nici nu mai stiu ce sa cred....pentru Gigi Steaua nu reprezinta nimic si nu va reprezenta nimic niciodata si sincer sa fiu nici nu sper sa reprezinte....acest dobitoc sufera de megalomanie si ar cam fi cazul ca cineva sa-l puna la punct intr-un fel sau altul....poate asa incepe sa-si vada lungul nasului si termina cu prostiile!!!!cel mai mult ma deranjeaza ca de cand a aparut acest personaj la Steaua,clubul asta a fost legat de acuzatii de blat din partea celorlalte cluburi si el in loc sa le nege vehement isi continua show-ul grobian....singurul care a aparat clubul in tot acest timp a fost MM iar yo pentru asta il respect!!!in fine...omu` are probleme la dovleacul de pe umeri si are nevoie de un reality-check!!!nu sunt de acord cu injuraturile care i se adreseaza,ca pana la urma omul a facut si lucruri bune la club,(pacat ca cele rele incep sa le depaseasca pe cele bune..)e de ajuns "Gigi pleaca din Ghencea!!!"

apropo...ca vad ca tot il face pe Copos comunist si utc-ist....bah ingamfatule ala macar nu face ce faci tu acum!!!!!.....il vezi tu pe Copos sa ameninte suporterii Stelei ca nu le mai da abonamente si le inchide accesul pe stadion doar pentru ca este contestat???deci Gigi....COMUNISTUL ESTI TU!!!

yo unul am sustinut acest club mult timp pana sa vina ''fecali'' :)) si voi continua il sustin mult timp dupa ce acesta nu va mai fi la Steaua!

chupi16.05.2007 17:30

Bai baieti trebuie sa intelegeti ca toti oamenii astia care se cred "trimisi ai lui Dumnezeu", "principi" sau mai stiu eu ce, evolueaza pe o directie clara: adica o sa fie din ce in ce mai rau. Toti dictatorii de la Nero la Hitler, Castro sau Ceausescu au devenit din ce in ce mai rai.

"Al nostru" (ca toti ceilalti de altfel) are pe langa el o Armata de lingusitori care ii intretin iluzia asta cum ca el e cel mai bun, cel mai destept cel mai iubit ....

Deci pe mine personal nu ma mai mira nimic.

De exemplu daca i-a intrat in cap ca arata a mare patriot si ca mai castiga voturi daca face o echipa exclusiv romaneasca asta o sa faca indiferent ce zic ceilalti pentru ca oricum el vorbeste direct cu Dumnezeu, nu?

Ce conteaza ca peste tot in lume clublurile se lupta sa aiba dreptul de a utiliza mai multi straini, daca "principele" a decis (acolo la el la "palat") ca noi nu avem nevoie?

Din nou: o sa fie din ce in ce mai rau.

danielcristian16.05.2007 17:33

@Chaos -Intr-adevar,protestul trebuie sa continue.Era ideal ca sa se organizeze un protest la meciul de sambata,care se va juca fara spectatori,ca altfel incepe magarul sa-si puna in aplicare planurile!Sper din tot sufletul ca suporterii de acasa, care tin cu adevarat la Steaua,sa nu il lase pe ciobanul asta sa isi bata joc de noi.

capone16.05.2007 17:39

Eu cred ca avem un lot cat de cat valoros, cel putin mijlocul si atacul le consider foarte bune, numai ca nu are cine sa faca o echipa formidabila pentru ca olita e depasit de situatie. Sper sa terminam pe locu 2 si sa facem o figura foarte frumoasa in CL si lucru care mi-l doresc cel mai tare e sa mergem in CL mai mult decat dinamu. [color="#FF0000]Eu nu te votez domnule George Becali. [/color]

baby_stelista16.05.2007 17:44

doamneeeeee...il urasc pe ciobaaan...si o sa`l urasc toata viatza mea dak intr`adevar il da pe Thereau si pe Elton...domaneee e un imbecil..cum sa`i dea??cum??cand ei sunt cei mai buni la ora actuala (Dica e in recuperare..deci nu se pune:D)....

asta cu echipa aia de romani cum zice el ne duce in B..si auzi...sa ne batem cu echipe ca Chelsea si Barcelona..in ce lume traieste asta frate??

este un IMBECIL altceva nu pot sa zic.. :neutral:

onlySteaua16.05.2007 17:53

tocmai ma pregateam sa spun: stati mai fratilor, nu mai bagati botul la ce spun astia. stiti doar ca presa vrea scandal si profita de faptul ca acuma suntem in razboi cu rahatul de Gigi Becali.

poate daca nu as fi auzit-o din gura aia a lui de spurcat nu as fi crezut. e INCREDIBIL!

tot timpul dupa cate o balega iesita din gura ciobanului imi spun ca evident, o balega mai mare decat asta nu are cum sa mai scoata. dar uite ca sunt contrazis in permanenta. e un perpetuum mobile, o oaza de rahat. asta-i ciobanul nostru, asta-i cel ce a pus mana pe Steaua.

poate cineva ii va spune imputitului ca iarasi a gresit (oare a cata oara?) si maine iar o sa o scalde cum ca a facut-o pentru "binele Stelei" sau ca a fost doar o miscare de intimidare "ca ce, doar nu-s eu nebun sa-i dau p'astia?". asta in cel mai bun caz.

 

de ce nu mai veniti si acum sa ne luminati, "dragi" sustinatori ai avortonului? unde ati disparut? alo, se aude? e cumva acum sedinta la png?

mecarm16.05.2007 17:54
e gelos ciobanu ca de la noi Elton primeste numai aprecieri si iubire si el primeste de la noi numai muje

ADEVARAT !!Aduceti-va aminte ca toti jucatorii care erau adulati de tribuna au fost alungati(de cioban si chiar de Radoi)Danciulescu,ALIUTA,Neaga,Thereau,Elton....URMEAZA Dica.Vad ca postati mereu sa-l injuram pe Becali dar cati dintre voi o face?Tribuna 1 si 2 sunt cam adormite desi si ei gandesc ca noi.Daca ar porni protestul de la tribuna ar fi ceva.Asa zice ca sunt cativa derbedei la peluze pe care scapa el de ei.Haideti ca dupa fiecare articol pe care-l postam sa ne semnam cu NU TE VOTEZ !!!(aici il doare cel mai rau) NU TE VOTEZ !!!!

Lucas16.05.2007 18:15

Astazi Gig Fecali a atins culmea idioteniei, pe care pana acum doar o friza. Nu-l mai suport pe acest maimutoi, aceasta figura sinistra, acest cosmar din istoria Stelei. Daca o sa-i dea pe Elton si Thereau eu sper ca protestul nostru sa atinga o virulenta nemaintalnita!

 

Te urasc ciobanule!...si nu te-as vota nici cu pistolul la tampla!

The Flyer16.05.2007 18:16
@Chaos -Intr-adevar,protestul trebuie sa continue.Era ideal ca sa se organizeze un protest la meciul de sambata,care se va juca fara spectatori,ca altfel incepe magarul sa-si puna in aplicare planurile!Sper din tot sufletul ca suporterii de acasa, care tin cu adevarat la Steaua,sa nu il lase pe ciobanul asta sa isi bata joc de noi.

 

 

sunt de acord,dar cind ma gindesca la "oamenii de bine" care ne-au injurat pentru ca "l-am jignit pe marele cioban,unicul purtator al cuvintului lui Dumnezeu pe pamint" dupa meciurile cu p.neamt si national,mai ca-mi vine sa-i caut p-astia,inaintea oierului!sincer,chiar as vrea sa ne bagam in fata la meciul cu Pandurii,sa stam in fata stadionului si sa ne bagam diverse chestii in oier!da' cine vine?

danielcristian16.05.2007 18:23

@The Flyer -Incerc de fiecare data sa evit apelurile de genul asta(sa se faca un protest in fata stadionului) intrucat eu nu pot fi acolo si as putea fi acuzat ca vorbesc ca sa ma aflu in treaba.Din pacate ,daca nu se face nimic,oierul ar putea crede ca ne-am resemnat,si ca el a avut dreptate si castig de cauza.In legatura sustinerea unora aratata lui Jiji,am fost surprins sa vad ca a fost nevoie ca Jiji sa-si puna fularul cainilor la gat ,ca sa se convinga toata lumea de cat de josnic si ipocrit este...

andreich16.05.2007 18:30

1. Reguli generale de postare:

 

1.1 Mesajele scrise pe forum trebuie sa aiba litera (fontul) normala a forumului, de culoare neagra, fara bold,CAPS LOCK, sau alte formatari de text sau culori. Insa, puteti accentua unele cuvinte ale mesajului vostru prin formatari precum bold,CAPS LOCK, culori, font mai mare etc.

Moderatorii

sile-jardel16.05.2007 19:23

Si eu spun ca trebuie sa facem ceva contra ciobanului.Cum poate sa-i vinda asa usor pe cei doi?E nebun,isi bate joc de noi,sa n-e arate cine e sefu.Pe Elton vrea jumatate din bani chiar,sa scape repede de el.Cred ca ar trebui sa mewrgem simbata la stadion sa protestam,nu-l putem lasa asa de capul lui sa ne distruga echipa.

Kiti18416.05.2007 20:07

E clar ca ciobanu are ceva cu Elton,nu il are deloc la inima!Nu ii place ca ii i a indirect din autoritate,ca lumea il iubeste pe micutul brazilian si il respecta pentru felul in care joaca,pentru felul in care de misca pe teren,pentru spectacol si EFICIENTA!Becali doreste supusi,doreste sa fie numai el iar restul servitori,slujitori ai drumului becalian!Ciobanu nu are nevoie de oameni independenti cum sunt:Elton,Dica,Goian,Paraschiv,Gheonea,etc.Ciobanu vrea jucatori care sa i se inchine lui numai pentru faptul ca joaca la Steaua,care sa il respecte si sa il slujeasca,sa lupte pentru numele si imaginea ciobanului!A murit ciobanu de ciuda cand Dica nu a fost de acord cu teatrul ieftin jucat in ½Groapa de Gunoi½.S a atacat ciobanul si nu a ezitat sa mai abuzeze inca odata de cuvantul ½comunist½.Daca vrem ca jucatorii mari(Dica,Elton,Thereau,etc.) sa ramana si sa isi faca treaba linistiti la Seteaua numai noi suporterii putem sa ii tinem ca dupa Jiji astia isi fac prea mult loc in inimile noastre si nu mai are el loc.Forta Elton!Forta Dica!Forta MM!Forta Steaua!

steagsimplu fularsteaua2

leonardo16.05.2007 20:19

Din pacate vad ca paranoia lui Gigi devine tot mai violenta. Sa vedem unde se va opri ! Pentru ca trebuie sa i se infunde undeva ! Problema este ca cei ce sufera, suntem noi suporterii si imaginea Stelei. Niciodata nu a avut Steaua o imagine atat de proasta, sa fie acuzata de blaturi si alte lucruri murdare, iar principalul vinovat este Gigi, care prin tot felul de declaratii belicoase, a pus in lumina proasta Steaua. Gigi nu realizeaza ca ii fuge pamantul de sub picioare. El nu este consecvent in nimic din ceea ce face, isi tradeaza colaboratorii, desi spune ca nu se va afla niciodata nimic despre greselile lor, isi tradeaza partenerii de afacerii, desi promisese sa nu spuna nimic pana dupa finala Cupei. De fapt el nu se comporta ca un comunist, cum ii place sa-i catalogheze pe altii, el se comporta ca un securist turnator, care nu este in stare sa isi respecte cuvantul dat si la prima ocazie da totul "pe goarna". Asta este comportamentul deviant al lui Gigi, care il va face sa fie marginalizat de toti cei din jurul sau.

Quetzalcoatl16.05.2007 21:00

Doamneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, nu-l mai suport pe ciobanul asta..... Elton si Thereau sunt disponibili pentru un transfer. Elton poate pleca la din-AMO......inebunesc de furie.Nu se joaca cu suporterii pe stadion, da' noi putem merge acolo la portile lui sa strigam, protestam.Nu se mai poate asa, trebuie sa facem ceva ....cati nervi pot sa am......................

 

Ciobane, daca pleaca Elton si Thereau, ai pus-o cu NOI!!!

Unde-s cei care se luau de atitudinea noastra fata de cioban? ati disparut? SCLAVILOR!!!!!!!!

w3bmaster16.05.2007 21:00

Daca ii da si pe Elton si Thereu chiar ca isi pune tarana in cap singur

tiger2116.05.2007 21:12

Sa-i dam o lectie dobitocului ar trebui sa nu mai mergem la nici un meci pana nu isi baga mintile in cap daca il are.Sau pana se cara dracului de la Steaua ca nu stiu cine o sa il mai suporte.Ma refer la oier care oricat de multi bani o avea tot cioban va ramane toata viata lui.

«1234»