FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Becali: "O sa ma rog la biserica pentru Dinamo"

«123457»
flo220309.05.2007 05:56

ce-ar fi sa-i faca ai nostri o "surpriza" si sa piarda cu Ceahlaul !!!!

RaDoooI09.05.2007 06:16

Cioban infect . Pleaca din Ghencea !!!

zloty09.05.2007 06:17

Becali same old pervert , ce sa ne asteptam de la prostu nr.1 al Romaniei ,uite asea ceva nu ma asteptam sa vad la Steaua o prostitutie in asea hal ,pentru ce ? pentru un loc in cl , eu zic ca nu merita

korps09.05.2007 06:20

o sa ne rugam la biserica sa mori..incet (sau poate repede) si sigur....la noi te gandeai cand strigai "augh augh augh"....luate-ar morga sa te ia de spurcat.imputit...ai patat tot ce inseamna Steaua ..ciobane ti se pregateste ceva....

onlySteaua09.05.2007 06:32

nu pot sa cred ca inca mai sunt "stelisti" care-l sustin pe [...] asta. nu pot sa cred!!!

refuz sa cred lucrul asta dar realitatea ma contrazice.

de fapt, "stelistii" respectivi vor continua sa-l linga in fund pe cioban chiar daca scursura asta nenorocita ar merge la m@@@ dinamu. e drept, atunci ei s-ar transforma brusc in "dinamuisti".

sunt exact genul de persoane care se multumesc sa traiasca in banalitate. genul omului "unde-l pui, acolo sta". a celui ce-i place sa fie condus, sa fie OAIE. genul SCLAVULUI.

voi SCLAVILOR o sa ziceti ca intr-un fel e normal cum s-a comportat mult veneratul vostru stapan, ca doar e si om politic, nu? cat de prost trebuie sa fi sa crezi ca va primi macar un singur vot in plus doar pentru ca ne-a umilit pe noi? va spun eu: foarte prost! el isi are electoratul lui care e format din suporteri ai TUTUROR echipelor din Romania, dar care au cu totii aceleasi valori morale reprezentate atat de bine de cuvinte gen: manea, chici, banalitate, saracie, incultura, simplitate ....

fara nici o exagerare, cea mai mare umilinta de cand ma stiu eu am trait-o aseara.

am crezut ca intr-adevar noaptea e un sfetnic bun, ca poate azi, gandind lucrurile la rece, umilinta si frustrarea vor mai scadea in intensitate. dar nici vorba de asa ceva. din contra.

Maine la meci veti vedea exact ceea ce se prevesteste: spectatori pasind agale in tribune, desfacand punga de seminte, ridicandu-se in picioare pentru taptarap si cele 2-3 goluri, parasind stadionul in minutul '75.

din pacate ai dreptate.

asta si datorita majoritatii "liderilor" din tribune.

 

oare ce ar face suporterii milanului daca l-ar vedea pe berlusconi (politician si el) cu fularul interului la gat?

 

Editat de moderatori!

Dano09.05.2007 06:34

Ce mai este de spus ? Sa strigi impreuna cu galeria lui Dinamo...????

Totul doar pentru bani.....asta e demnitate???

Rusine !!!

flo220309.05.2007 06:36

am vorbit cu cineva care a fost la meci, la oficiala: zice ca il puneau aia sa strige ca spartanii,

si el se conforma imediat. un imbecil!!!!

sinnerman09.05.2007 06:42

sa se duca la Dinamo si sa ne lase...

iarasi ne face de kkt... m u i Ee Jiji ! NU TE VOTEZ!..protestu` trebuie continuat... :-x

zloty09.05.2007 06:46
sa se duca la Dinamo si sa ne lase...

iarasi ne face de kkt... m u i Ee Jiji ! NU TE VOTEZ!..protestu` trebuie continuat... :-x

da trebuie gandit si ce fel de protest , eu unu ma gandesc la ceva in genul celor de la macnchester cand a fost clubul preluat de glazer, ala e protest

ibadarau09.05.2007 06:53

E ciudata situatia, dar sa recunoastem ca toti ne-am dorit aseara ca Dinamo si bata pe CFR. Insa de la dorinta ca ardelenii sa piarda meciul pana la gesturile lui Becali e o distanta enorma. Nu mai am nimic de zis... de fapt noi nu mai avem nimic de zis de mult! Vad o singura solutie: ingoranta totala! Sa ne vedem de echipa noastra, de baietii nostri. La urma urmei, cand m-am nascut, m-am trezit cu Steaua in minte si nu cu Becali.

Echipa trebuie sa invete din aceasta lectie si sa nu ne mai puna in aceasta situatie. Cred ca aceasta "jena" poate fi un semnal de alarma si echipa trebuie sa renasca....

 

cat despre cum se va ruga Becali la biserica pentru Dinamo, m-au vorbim la finalul campionatului...

 

La multi ani, Dica si sa avem parte de o noua victorie in aceasta seara!

alexandra_stelista09.05.2007 06:54

zdreantaaa...ne facii de rass....face clubu de kkt....du-te bah in lumea taa si lasa-neeee!!!Doamne ce am ajuns!!Steaua!!!Cea mai buna echipa sa ne RuGAM SA BATA Dinamo..si CULMEA sa mai si sponzorizam,sa facem salutu lor!!Zdreanta de conducator!!MORII...

Dupa plecarea lu` MM parca au innebunit toti acolo?Hai sa facem dracu ceva ca unde ajungem...sa pupam picioarele lu Dinamo si la anul` nu?si sa-i mai vedem si in Ghencea?

 

p.s: A...imi aminti...degeaba ne rugam noi sa moara ca cica si dupa ce moare lasa in testament sa nu se vada Steaua neam de neamu lui!! (B1TV)Ori el ori nepoti de`ai lui tot aia.....

 

 

NU TE VOTAM BAH CIOBANE!!! ;)

Dano09.05.2007 06:54

El s-a dus în salonul de protocol, acolo unde conducatorii dinamovisti, în frunte cu Cristi Borcea, l-au întâmpinat cu deja traditionalul strigat spartan. Uimit de primirea facuta, Becali a strigat si el "Augh, augh, augh", dupa care a ciocnit un pahar cu sampanie cu conducatorii din "Stefan cel Mare". Gigi a primit un fular cu însemnele clubului Dinamo, pe care apoi l-a afisat mândru pe masina sa, strigându-le suporterilor "câinilor" ca nu e nicio rusine pentru el sa poarte fularul alb-rosu.....

 

venit la meci, a stat în oficialã, s-a bucurat în stil spartan la golul lui Cristea. Nu, nu e vorba de Cristi Borcea, ci de Gigi Becali! Patronul Stelei era dezlãnțuit la finalul meciului. S-a urcat pe Maybach cu fularul alb-roșu la gît și a început sã cînte: "Hai Dinamo"! Apoi a dat drumul și la declarații: "Sînt super-fericit! Am avut emoții mai mari decît la partidele Stelei. Acest meci l-a cîștigat Dinamo și naționalismul românesc. Lãsați-ne acum, și pe noi și pe Dinamo, sã ne pregãtim de Champions League. O sã mã rog la bisericã pentru ca ei sã treacã de turul preliminar, o sã le dau o sponsorizare de 2 milioane de dolari. Au demonstrat cã au onoare, sincer nu credeam, m-au impresionat"

 

Ce mai e de spus.....?

adi_steaua09.05.2007 06:56

Aviz moderatorilor: avem nevoie de comentarii agresive impotriva acestui Becali!

Asta seara sunt pe stadion pentru a scanda impotriva lui Becali.

Sper ca tot stadionul sa fie impotriva lui. Altfel ne meritam soarta.

Daca nu...Steaua a pierdut sun suporter: pe mine.

Oricum..datorita acestui cioban, nu ma mai indentific cu actuala Steaua...imi vine sa plang de ciuda...

Respect Mihai Stoica!

nemilosul09.05.2007 06:56

de ce nu acum???oricum o sa avem terenul suspendat???

 

trebuie sa vada toata lumea ca nu suntem oi ca tinem la clubul nostru ca nu ne prostituam ca ciobanul pentru rezultate

 

imi amintesc doar cand Copos a vrut sa il dea afara pe mucescu jr milogii in 5 min s-au prezentat in fata hotelului si nu l-au lasat sa iasa pana nu l-a primit inapoi

 

daca nu aratam acum ce crede tot stadionul despre el o sa apara alde jupanu sau mai stiu io care si o sa ii strige numele iar presa iar o sa zica , ca ciobanul se pisa pe noi iar noi ii pupam mana

 

stiu ca nu putem sa il dam afara dar trebuie sa vada si el si toata lumea ca Becali nu e Steaua si ca toti suporterii noi care au venit nu au venit datorita lui(cum se lauda acum 1zi-2 pe b1)

 

daca nu luam atitudine declaratiile astea sunt doar inceputul

grizzly09.05.2007 07:02

se pare ca retarzi sunt si printre suporteri, nu numai in conducerea Stelei. ce mama draq il tot sustineti si pupati in fund pe Becali? fac ceva pe banii si performantele lui. analfabetul asta antropoid ne umileste continuu. nu se poate suporta o astfel de conduita. NOI suntem fruntea fotbalului est european. nu ne guduram slugarnici pe langa nimeni si nu acceptam favoruri de la nimeni. maimutoiul ala agramat ajuns vremelnic la conducerea Stelei nu ne reprezinta si nu ne provoaca decat dezgust. este un sclav ajuns "imparat" si asa va ramane. NOI suntem INTOTDEAUNA SUPERIORI! auzi ciobane? NU TE VOTAM!

Yoyoyoi09.05.2007 07:05

Nu ti-e rusine mai [...] sa te comporti asa??? Am ajuns de rasul tuturor din cauza ta, [...]. Sa strigi tu lozinci anti-Steaua pe stadionul rivalilor de-o viata? Sa premiezi tu victoriile cainilor? Sa incurajezi injuriile la adresa clubului pentru care multi dintre noi si-ar da si viata? Sa iti bati joc de o istorie de zeci de ani? Sa murdaresti tot ce inseamna Steaua doar ca sa-ti atingi tu scopurile?

[...] sunt laude la adresa ta, nimicule. Ai investit o suma amarata la Steaua si apoi clubul asta s-a autofinantat. Ce ai facut cu toti banii castigati de echipa asta? pentru ca tu nu ai bagat nici un ban la Steaua in ultimii ani. Steaua anul trecut a castigat aproape 25 de milioane, din care 6 milioane s-au dus pe transferuri de kkt si 2 milioane pe tabela. Cu restul banilor ce-ai facut scarnavie? Banii din televizari, din sponsorizari, din reclame, din calificari.... Te bati cu pumnul in pipt ca ai bani. Esti mai zgarcit decat Copos. N-ai bagat nimic in clubul asta. Doar astepti sa castigi. Si vrei sa-si rupa jucatorii picioarele sa se califice in CL ca sa poti tu sa iei banii din urma calificarii si sa-i dai cainilor?????[...]. De fapt ar fi prea frumos pentru tine.

A trecu vremea cand te voiam retras, cand te voiam afara din Ghencea.

 

[...]

 

Ai ajuns sa te rogi pentru victoria dusmanilor, ai ajuns sa tii in maini fularul dusmanilor, ai ajuns sa strigi scandarile dusmanilor. Esti un infect care murdareste in fiecare zi imaginea acestei echipe. Cu fiecare zi in care calci in Ghencea arunci cu kkt in clubul asta.

 

[...]

 

Editat de moderatori! Mai usor cu urarile astea!

mihnel09.05.2007 07:09

Frate hai sa ne linistim cu Gigi. Nu e prima data cand ne face de ras. Si nu va fi nici ultima. Si nici cea mai penibila. Mie putin imi pasa de mascarada pe care a facut-o aseara. Orangutanul va fi la fel mereu.

 

Suferiti rau vad...Dupa 7 ani?Inca mai credeti ca lui ii pasa de Steaua?

Cu sau fara votul vostru la primele alegeri va intra in parlament si sa vedeti atunci circ:)

 

 

Cand s-o gasi cineva sa cumpere Steaua de la el (daca va vrea sa vanda) atunci vor conta parerile celor ce scriu aici.

 

2 milioane nu va da niciodata ca este la fel de chitros ca toti bogatii. Nu va da nici 20.000. Marinimia lui este fix praf in ochii dobitocilor care il vor vota.

 

Altfel e de inteles bucuria ciobanului. Are sanse considerabile acum sa mai castige 8 milioane de dolari fara munca. Voi nu v-ati bucura? E usor sa fii demn cand ai bani de un covrig in buzunar. Dar in momentul in care de un kkt de meci depind 10 milioane in buzunarul tau...cred ca majoritatea ar cam tremura un pic.

 

Altfel permiteti-mi o intrebare:) Va pisati acum pe locul 2 "nu aveti nevoie" etc.

La toamna daca intram in Liga iar si javrele nu va veti bucura? Veti canta scooterul cand intra echipele pe teren?

 

Sunt sigur ca da.

 

P.S. Eu personal salut indepartarea lu Meme. Nu il voi regreta niciodata. A reusit sa atraga dusmani acestei echipe cum nu a avut niciodata. Scouter? Ma faceti sa rad:) Chiar trebuie sa ai o pregatire pentru asa ceva. Intr-un anumit joc pe calculator scoutii au 2 calitati importante fiecare de la 1 la 20

JUDGING PLAYER ABILITY

JUDGING PLAYER POTENTIAL

Voi cat i-ati da lu Meme?:)

Andrey Carlos Saban Elton si lista poate continua

greco09.05.2007 07:14

Noul model de avatar:

 

taranmo7.jpg

 

Dinamo - echipa tuturor spurcatilor.

flo220309.05.2007 07:19

mihnel

 

o sa-l regreti cand o sa vezi ca nu mai exista nimeni in club care sa iasa la atac pentru Steaua

o sa-l ai numai pe Jiji care il pupa in fund pe borcica pentru 5mil coco, pe Argaseala ,care si cand

respira il intreaba pe cioban,pe Oli care ar vrea un sistem 7-2-1, si o pleiada de scouteri gen Gabi Popescu gata sa aduca romani adevarati pe 50.000 de eur. ce daca se incalta cu ghetele invers ?

fansteaua4609.05.2007 07:25
El s-a dus în salonul de protocol, acolo unde conducatorii dinamovisti, în frunte cu Cristi Borcea, l-au întâmpinat cu deja traditionalul strigat spartan. Uimit de primirea facuta, Becali a strigat si el "Augh, augh, augh", dupa care a ciocnit un pahar cu sampanie cu conducatorii din "Stefan cel Mare". Gigi a primit un fular cu însemnele clubului Dinamo, pe care apoi l-a afisat mândru pe masina sa, strigându-le suporterilor "câinilor" ca nu e nicio rusine pentru el sa poarte fularul alb-rosu.....

 

venit la meci, a stat în oficialã, s-a bucurat în stil spartan la golul lui Cristea. Nu, nu e vorba de Cristi Borcea, ci de Gigi Becali! Patronul Stelei era dezlãnțuit la finalul meciului. S-a urcat pe Maybach cu fularul alb-roșu la gît și a început sã cînte: "Hai Dinamo"! Apoi a dat drumul și la declarații: "Sînt super-fericit! Am avut emoții mai mari decît la partidele Stelei. Acest meci l-a cîștigat Dinamo și naționalismul românesc. Lãsați-ne acum, și pe noi și pe Dinamo, sã ne pregãtim de Champions League. O sã mã rog la bisericã pentru ca ei sã treacã de turul preliminar, o sã le dau o sponsorizare de 2 milioane de dolari. Au demonstrat cã au onoare, sincer nu credeam, m-au impresionat"

 

Ce mai e de spus.....?

 

no comment! fular-campioniifularsteaua2

The Flyer09.05.2007 07:29

O FIINTA ABJECTA,PENIBILA,FARA SIMTUL RIDICOLULUI!ASTA ESTI,BAI,OIER FARA MINTE!

 

ai scandat alaturi de ciini in groapa pentru 3 puncte de rahat,sa ajungi iar in CHL si sa te dai mare cu Steaua!mori,ciobane sau pleaca-n groapa,esti o mizerie!dupa faza din giulesti ai comis-o din nou!esti un jeg!

fedora09.05.2007 07:29

Daca nici dupa circul si prostitutia de aseara GALERIA nu ia masuri, este clar ca anumiti membri (lideri) au anumite beneficii din pastrarea linistii, oricat ar incerca bogdan_p sa nege asta. Pentru ca altfel nu se explica tacerea asta. Faza cu biletele din deplasari poate fi indurata zic eu mai usor decat umilintele zilnice la care ne expune ciobanul. Deci fac un apel - daca sunteti cu adevarat fara nici un interes material, voi, liderii, trebuie sa dati tonul diseara. Voi canta si eu acolo si toti prietenii cu care voi veni. Daca am porni noi scandarea ne-am lua si bataie degeaba.

 

Ciobaaaaaan Netoooooot

De la noi n-ai nici un vot!

mikky09.05.2007 07:36

Ceea ce a facut ciobanul nu se numeste "lipsa de respect fata de Steaua" - oricum in vocabularul lui cuvintul "RESPECT" nu exista. Aseara nu a facut altceva decit sa dea o noua demonstratie de populism ieftin; nu uitati ca este in CAMPANIE ELECTORALA. In prostia lui, el crede ca dk azi pupa locul in care pina mai ieri scuipa, va fi ales Presedinte (teapa, fraiere! asa ceva nu se va intimpla NICIODATA) de toata suflarea dinamovista, rapidista si mai stiu eu ce alte echipe va mai lauda pina la finalul campionatului.

Cu privire la declaratiile idioate ale ciobanului, eu va propun sa stam linistiti. In primul rind, nu cred ca javrele vor accepta sa joace un meci de CL in Ghencea - asta dk e sa ne gindim ca ajung pina acolo. In al doilea rind, pe vorbele oierului nu ar trebui sa se puna prea mare pret; stim foarte bine ca una zice azi si alta face miine.

 

Nu pentru Dinamo trebuia sa se roage, ci pentru Steaua. Campionatul nu este treminat. Sau stie el ceva ce noi nu stim ori nu am vrea sa stim...

Yoyoyoi09.05.2007 07:37

acesta este omul care conduce clubul acum.... MORI JAVRA!!!

becali.jpg

jarhead09.05.2007 07:41

Hai mai fratilor, nu scrie in Biblia aia pe care pastoru nu a avut "ficat" sa o citeasca, ca mielu' va sta bot in bot cu lupu?! Gata, am "ajuns" Paradisu! Pace si prietenie!

Spartocii sa joace in Ghencea da' nu oricum ... le mai daaaaam si doouuuuua mIlI oaaaaane da' dolaaaaari sa are si Borcea butellie da' traaaaaansferuri sa' sa' pregateeeeeeshte de champons lig ... caaaaaaa Moldova nu-i a noaaaaastra si nici a voooooaaaaastra ... a cui o fi? hahalera de voiculescu ... bagaboanta de anteeeeena 1 ... viteeeeeejji mei care este ei ... saaaabia luminiii ... partidu noua generatie de catifelatie ...

Bu, huuu, hu ... bu in p***a ma-ti ca m-ai si speriat! Milogu' dracu' !

«123457»