Hai sa va lamuresc,ca deja ma ia de cap si ma apuc iar sa bat dintre voi.Datorita scandarilor repetate impotriva lui Becali,mai ales dupa meciul din giulesti,acesta a impus conducatorilor clubului sa faca in asa fel,incat sa nu mai avem acces la meciurile Stelei,lucru care s-a si intamplat,acasa fiind suspendati,iar in deplasarile de la gloria si Cluj,majoritatea dintre noi care am facut deplasarea,nu am putut intra pe stadion,deoarece clubul Steaua a trimis un fax prin care anunta clubul organizator ca suporterii de la Bucuresti nu fac deplasarea,acest fax determinand organizatorii sa nu pastreze bilete pentru ziua meciului,sau sa delimiteze un sector pentru suporterii oaspeti.Zeci de baieti de la Bucuresti care au facut sute de kilometrii sa vada echipa au ramas afaradin stadion reusind sa intre doar cei care au avut prieteni in zona si au apucat sa le cumpere bilete in zilele dinaintea meciului.A avut loc o sedinta cu membrii ambelor peluze,in care am cazut de acord ca nu putem continua in acest mod,fara sa putem vedea echipa,de asemenea ca aceste scandari,sau un eventual protest impotriva lui Becali ar fi inutil,deoarece nu ar produce nici o schimbare,ceea ce este foarte adevarat,cine vede altfel lucrurile ,sa ne spuna si noua.Nu ne putem numii suporterii ai Stelei,vazand echipa la televizor.Regulamentul ligii si al federatiei,le da dreptate,in cazul in care clubul nu garanteaza pentru suporterii sai,clubul gazda nu este obligat sa ofere bilete suporterilor oaspeti.Am hotarat sa il ignoram pe Becali,pe stadion,pentru a ne vedea interesul si anume a putea incuraja echipa.Acesti jucatori nu au nici o vina pentru declaratiile ciobanului si prin intermediul conducatorilor i-am transmis sa ne ignore si el,sa nu mai faca nici o declaratie despre suporteri.In momentul de fata nu aveam alta optiune,nu suntem ca majoritatea dintre voi care vedeti 4-5 meciuri ale Stelei pe an,noi suntem invatati sa le vedem pe toate,sa-i incurajam meci de meci,iar scopul intotdeauna scuza mijloacele.Acum,nu va pot lasa sa pareti mari rebeli pe unii dintre angajatii de la site,care aveti legaturi cu anumiti comandanti ai armatei,ma abtin sa dau nume,care stiti ca se afla in conflict cu Becali si bine fac.Dar conflictul lor nu trebuie impins in stadion,pentru ca pana la urma se rezuma tot la afacerile celor mari si asa cum refuzam sa facem politica la stadion,refuzam sa luam parte si la aceste jocuri de interese.Legatura dintre voi si acele persoane este demonstrata si prin creearea acestei asociatii si prin persoanele implicate.Steaua ARE NEVOIE DE SUPORTERI CARE SA O INCURAJEZE,nu care din teribilism si dorinta de a parea rebeli,recurg la fapte care o priveaza de sprijinul suporterilor.Iar cei care tot abereaza ca suntem aserviti clubului si avem beneficii,de ce nu veniti sa vorbiti direct si tipati pe aici,fiti barbati.Singura colaborare pe care Peluza Nord o are cu conducatorii clubului,colaborare care aduce aceleasi benefiicii si pentru membrii Peluzei Sud,este in vederea obtinerii sectorului rezervat pentru suporterii oaspeti in deplasari,ceea ce permite sa ne achizitionam biletele in deplasari.