FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Mihai Stoica

«167891020»
navodarean13.06.2011 21:17

gen, nu sunt cel mai bun, dar nimeni nu e mai bun decat mine?

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE13.06.2011 23:00

Sa se duca sa joace in pipera si sa schimbe numele in FC fecali, sa moara cu national arena lor cu tot.

Lari15.06.2011 22:16
"E o mindrie pentru toti stelistii că plecam din Ghencea. Juventus s-a mutat de pe Delle Alpi, Arsenal de pe Highbury, asta facem si noi!"
MoWeed16.06.2011 05:49

Si cand ma gandesc ca aceasta curva era aplaudata cu foc la finala cupei. Unii asa-zisi stelisti isi merita soarta...

DelPiero1016.06.2011 07:13

Si daca ar fi sa luam strict exemplele mentionate de MMeu(zero caracter,zau),atat Juve cat si Arsenal au suferit complet la capitolul performante de cand au plecat de pe stadioanele ce se transformasera deja in legende ale fotbalului mondial.Ghencea este stadionul de legenda al Romaniei,ma bucur ca a plecat FC Oierul de acolo,nu are nici o treaba cu acel stadion.E inceputul sfarsitului pt Jijel,aici o auziti prima data. ;)

bijoux_bz16.06.2011 08:46

" Este o mandrie pentru toti stelistii " ca PLECATI DIN Ghencea !!!

danidanidani30.06.2011 17:57

http://www.sport.ro/Liga-1/cele-mai-ieftin...-cat-costa.html

 

Fanii au primit foarte bine, ca niste oameni destepti, vestea mutarii de pe Ghencea pe National Arena!

 

 

aoleo dati`mi o piatra

Lari30.06.2011 19:17

Mai exact:

 

"Fanii au primit foarte bine, ca niste oameni destepti, vestea mutarii de pe Ghencea pe National Arena. Au inteles situatia, am discutat cu ei si totul e in regula Stadionul va fi plin la meciurile Stelei. Pentru ca pe langă fanii inraiti ai nostri, vor veni si altii pentru stadion, care este fantastic, cel mai bun din tară"

ebonyc01.07.2011 06:45
Mai exact:

 

"Fanii au primit foarte bine, ca niste oameni destepti, vestea mutarii de pe Ghencea pe National Arena. Au inteles situatia, am discutat cu ei si totul e in regula Stadionul va fi plin la meciurile Stelei. Pentru ca pe langă fanii inraiti ai nostri, vor veni si altii pentru stadion, care este fantastic, cel mai bun din tară"

 

Care or fi frate fanii aia cu care a vorbit el?

Ste@ua2301.07.2011 11:30

Ma totusi e bine ca a plecat din Ghencea ,in sfarsit.La cat rau isi face ciobanu' nu o va mai duce mult.E primul pas spre sfasit pentru jigodie.

bogdinho'03.07.2011 20:06
Care or fi frate fanii aia cu care a vorbit el?

 

Iti spun eu. " Fanii aia " sau mai bine zis " mancatorii din palma " ai Infectului de la loja sunt Mustata si adeptii lui de la Nord.

 

Cu ei se intelege Curva Norte MM Stoica foarte bine si nu numai , toata conducerea se afla in relatii bune cu acesti cocalari :)

Le reseau pansant04.07.2011 08:28
Iti spun eu. " Fanii aia " sau mai bine zis " mancatorii din palma " ai Infectului de la loja sunt Mustata si adeptii lui de la Nord.

 

Mai pretenas, vad ca tu scrii de la Targoviste de unde stii tu ca adeptii de la Nord ai lui Mustata sunt mancatorii din palma? ai ceva dovezi? ii cunosti tu personal? esti atat de familiarizat cu Peluza Nord incat sa stii tu cum sunt o parte din suporterii de acolo?

 

Nu mai vorbii tu din auzite despre Peluza Nord cand nu o stii nici macar din poze.

bogdinho'04.07.2011 09:51

Nu ma refer la toti suporterii de la Nord , ma refer doar la cei din grupul lui Mustata :) Am subliniat destul de bine ca sa poti vedea si tu , nu cred ca ai nevoie de ochelari.

 

Chiar daca sunt din Targoviste , cunosc foarte bine fenomenul Steaua si tot ce se intampla pe acolo.

Cunosc destul de bine situatia , nu trebuie sa mi-o expui tu. Insa , daca tu faci parte din Nord si nu ai nicio treaba cu Mustata e foarte bine. Scuze nu am de ce sa imi cer pentru ca m-am referit strict la cine trebuie , nu la suporterii adevarati , putini e adevarat , care mai sunt la Nord. Stai linistit totusi , vor disparea si ei.

 

Numai bine...

stockton04.07.2011 10:15

LRP....si eu am subliniat faptul ca numai cei ce locuiesc in capitala au dreptul sa vorbeasca despre asemenea aspecte, deoarece sunt cei care au acces direct, ci nu prin buzzuri de la Alba sau de pe unde se agata harta-n cui. Nu e un atac la adresa stelistilor din toata tara ci doar o realitate...sa vorbeasca numai cei in cunostinta de cauza. M-am saturat si eu sa vad cum vorbesc in numele peluzelor unii care vad Ghencea numai in poze...si tocmai astia sunt si cei mai indignati de faptul ca echipa nu va mai juca acolo de parca ar fi vreo diferenta pentru ei.

Daniel-Ionut04.07.2011 10:36
Nu ma refer la toti suporterii de la Nord , ma refer doar la cei din grupul lui Mustata :)

 

NU ii cunosti pe cei din grupul lui Mustata, deci NU mai comenta aiurea.

bogdinho'04.07.2011 11:05

@Stockton : stai linistit , iti spun ca nu vad Steaua doar din poze si cu siguranta am mai multe meciuri ca tine vazute live din Ghencea :)

 

Si dupa cum am mai spus-o bai Daniele , de la Mustata nu te poti astepta la nimic bun , iar de la adeptii sai nici atat. Eu nu inteleg cum poate sa fie lider de galerie un analfabet ca el , care nu stie sa spuna decat prostii si sa stea la gratar in spatele blocului ascultand manele. Sau faci si tu parte din grupul lui de ii aperi interesele , spunandu-mi sa nu mai comentez ? Ar fi culmea , tocmai tu , care dai dovada de etica si civilizatie pe acest site si deseori de superioritate sa faci parte din cloaca lui. Ma indoiesc...

 

Bag mana in foc ca MM se refera exact la el si adeptii lui , fanii adevarati nu il sufera , il considera o curva.

Daniel-Ionut04.07.2011 12:01

Nu trebuie neaparat ca toti cei din grupul lui Mustata sa fie la fel ca el, deci eu zic sa nu mai comentezi daca nu ii cunosti personal.

Le reseau pansant04.07.2011 13:02
@Stockton : stai linistit , iti spun ca nu vad Steaua doar din poze si cu siguranta am mai multe meciuri ca tine vazute live din Ghencea :)

I-a spune-ne si noua bai ultrasule cate meciuri ai tu in Ghencea ca vad ca vorbesti de parca ai fii lider de galerie. Gata ce sa spunem, ai citi si tu doua comentarii pe forum si ti-a spus unu pe messenger si stii tu totul, nu vezi ca esti penibil. Desi esti cel mai mic si habar nu ai tot tu pozezi in marele cunoscator. Ai vazut tu pe cineva care sa vorbeasca despre stadion si peluze din oamenii care intradevar sunt implicati?

 

Lasa-i pe baietii din AISS sa vorbeasca ei, oricum stiu mai multe ca tine si nu cred ca au nevoie de purtatori de cuvant, ce sa spunem vine bogdanel de la Targoviste sa ne spuna ca Mustata e o sluga si noi ceilalti trebuie sa ne punem in genunchi la ce informatie ne-a spus.

 

 

bogdinho'04.07.2011 13:10

@Lrp :

Da nu am vrut sa te pui ma ingenunchi , am vrut sa sublinez ca suporterii la care se refera MM Stoica sunt Mustata si adeptii lui. Atat !

 

@Daniele : Daca nu sunt ca el , atunci ce mai cauta sa umble cu el ? Pentru ca daca sunt un grup inseamna ca ii asculta si ordinele. E ca si cum ne-ar spune noua MM ca el e o persoana buna , dar asculta de Ciobanul care il injura de fiecare data cand are ocazia la vreo problema ivita.

 

Suporterii adevarati sunt cei de la SUD si doar o parte de la Nord care nu asculta de Mustata. Cu ei sigur nu a vorbit MM Stoica. Restul ? " Sus , sus , sus..." :)

Stanici04.07.2011 14:11

Ce aveti,ma? :)). Se contrazice unul de 12 ani din Targoviste cu unul care e in Paris ori Munchen (vagabont pe drumuri) si cu unul care tine cu Craiova in privinta grupului lui Mustata. Sa fie haos. Haos, am zis!! :)) .

Le reseau pansant04.07.2011 14:27
Ce aveti,ma? :)). Se contrazice unul de 12 ani din Targoviste cu unul care e in Paris ori Munchen (vagabont pe drumuri) si cu unul care tine cu Craiova in privinta grupului lui Mustata. Sa fie haos. Haos, am zis!! :)) .

Eu nu m-am contrazis gicule am spus doar ca nu e prea in regula ca cineva care stie peluza din poze/dupa net sa vorbeasca despre ea in rest nu am intrat in dedesubturi si alte subtilitati.

 

Stii tu ca nu e stilul meu sa ma bag in discutii despre personaje si locuri ca cele de mai sus, in rest ce sa spun Munchen casa parinteasca Paris oras de resedinta.

Daniel-Ionut09.07.2011 08:35

Mihai Stoica dezvaluie pentru ProSport strategia pe care o aplică atunci cand umareste transferul unui jucator. Urăște ca numele să-i fie propuse de impresari sau de prin ziare. Și preferă să aducă fotbalisti care evoluează constant la cluburile lor, fară intreruperi lungi. "Un jucator bun e unul care joacă", e filozofia lui la acest capitol.

Meme, nu pot să nu observ că iți place să controlezi totul la echipă

Nu există un conducator care se respectă să nu aibă control asupra tuturor lucrurilor ce il inconjoara Boala romanului e superficialitatea.

 

Îți calculezi bine pasii?

Da. În Bucuresti am venit numai cand am fost pregatit. Am stat 11 ani la Galati si am fost apoi "de decor" doi ani la Steaua. La inceput nu am influentat decat aducerea unor jucatori... Am luat-o treptat. Am fost ca un antrenor care iși incepe de jos munca. Asa am ajuns să capat experiență.

Nu te-a speriat Bucurestiul la inceput? N-a fost dificil?

Să stii că m-am adaptat destul de repede. Dar ca să iți rapund la prima intrebare... Da, imi place să controlez totul, să am responsabilitate. Nu imi place să stau in umbra În umbră nu te bronzezi.

 

L-ai adus la Steaua pe Ghionea. A fost o reusita Dar Ochirosii? Ce s-a ales de el...?

Nu stau acum să imi pară rau că nu a ajuns sus. Fiecare iși decide soarta. Cand cineva imi insală asteptarile, nu mai contează pentru mine. Și aici nu e vorba neaparat de Ochirosii.

 

"Toată lumea ii propune jucatori lui Gigi!"

 

E greu să faci transferuri la Steaua?

Una e la Otelul, alta e la Steaua. De regula vorbim despre fotbalisti de valoare care, dacă nu ii iei tu, pot ajunge la alte echipe. De exemplu, la Otelul il urmaream pe Cursaru. A ajuns la Bacau si a devenit golgheterul campionatului. Apoi ce s-a intamplat cu el? Am gresit sau nu? E important să reduci riscurile. Cel mai greu e să refuzi jucatorii. Cand esti la Steaua si il ai patron pe Gigi, gandeste-te că toată lumea ii propune jucatori, diferiti impresari, voi prin ziare, poate chiar si fiică-mea. Trebuie să fiu pregatit pentru asa ceva.

 

Ai refuzat multi fotbalisti la Steaua?

Au fost zeci de jucatori pe care i-am refuzat.

 

Hai să vorbim despre cum gandesti să transferi un jucator... Să spunem că e strain.

Nu prea mă interesează fotbalistii propusi de agenti si care nu au un CV atractiv. Cand mă refer la CV, inseamnă să fi jucat 80% din meciurile echipei in acel sezon, nu mă uit la fotbalisti care nu au continuitate, care nu au jucat o perioadă indelungata Nu mă intereseaza Pentru mine, un jucator bun e unul care joaca Am fost in Portugalia pentru că sezonul la Steaua era compromis. Plus că venise Oli si aveam incredere că e cineva la echipă care tine totul sub control.

 

Aveai tinte dinainte stabilite?

Nu am fost să vad vreun jucator anume. Știam insă ce calități cautam la un fotbalist. Îmi aleg singur meciurile, imi iau singur biletele de avion. Sunt fotbalisti care ies in evidență atunci cand stii ce urmaresti. Apoi trebuie să tii cont că acel jucator trebuie să aibă o motivatie. E important. N-o să propun jucatori despre care scrieti voi că au evoluat la Dortmund si Ajax. Verific din mai multe surse ce salariu au...

Scuză-ma dar nu ti se pare că munca asta se aseamană cu cea a unui ziarist?

Nu, pentru că eu caut adevarul. Nu aplic sintagma "nu lasa adevarul să strice o stire bună". Cand esti la un club ca Steaua, e mai usor să aduci jucatori, pentru că brandul atrage.

 

Cum te-ai gandit la Tatu?

El a jucat la echipe nu foarte mari in Portugalia, dar nu putea ajunge nici la formatii de top de acolo, precum FC Porto. Deci, pe langă avantajele financiare, trebuia să stiu că il va atrage ideea de a evolua in cupele europene. Și l-a atras.

 

Te interesezi de caracterul unui jucator?

E important să nu aduci pe unul care să facă probleme, să strice vestiarul. Știi ce l-am intrebat pe Gigi prima data astă-toamna cand am vorbit despre revenirea mea la Steaua? "Cum ai putut să-i aduci pe Bonfim si pe Ricardo?".

 

"Lui Bonfim i-am dat bani să-și aducă familia in Romania. Nu mai există pentru mine!"

 

Da, dar il stii cum e... e impulsiv...

Nu, trebuie să stii să te impui, să-l convingi cu argumente. Dacă ii explici logic, intelege. Fară "trouble makeri". Pai, despre Bonfim se stia incă de cand era la Timisoara că a avut conflicte cu Alexa, că avea probleme cu bautura. Iar Ricardo la Urziceni nu venea cu lunile la echipa Ricardo nu are nici macar spoială de fotbalist profesionist. Lui Bonfim i-am dat eu din buzunar 1.200 de euro să-și aducă sotia si fetita in Romania. Și care a fost rasplata lui? Ei nu mai există pentru mine.

 

Îți plac jucatorii cu personalitate?

Normal că da. De asta imi doresc atat de mult să vină Prepeliță. E un lider innascut, un fotbalist inteligent, educat, nu se ascunde in spatele altora. Dacă va fi declarat liber, el va veni la Steaua cu siguranță.

 

 

AleXyS.fCSB09.07.2011 10:30

Nu ajungem nicaieri daca incepem sa ne contrazicem pe astfel de subiecte ... , chiar nu are rost .

-la NORD nu mai este ce-a fost odata(datorita "unora" cativa nu multi dar suficienti) ..., insa asta nu inseamna ca toata peluza este cu Mustata si toti suntem acuma "Adeptii" lui, merg acolo de ceva vreme etc, nu inseamna ca sunt cu el si oricum de ceva vreme nu prea ma mai obosesc sa merg caci nu merita... Sunt destui acolo care sunt realisti si sunt contra CIOBANULUI !

andyro01.08.2011 11:03
:ce_oameni:

379889mmcaine.jpg

pytycrys01.08.2011 11:08

Asta ii reprezinta.

«167891020»