La o lună de zile după ce stelistii au decis să interzică accesul celor două ziare de sport din Romania, dar si al posturilor TV din trustul Pro la actiunile clubului din Ghencea, Mihai Stoica a transmis ieri pe Facebook un mesaj acestor institutii media, cu iz de santaj. MM a anuntat că dacă timp de o saptamină nu vor mai aparea stiri neagreate de catre roș-albastri, atunci ia in calcul ridicarea interdictiei.
"După cum se stie, in urma atacurilor, minciunilor si jignirilor din presa am instituit un embargo ambelor publicatii de «specialitate» si posturilor de televiziune care apartin de MediaPro. Dacă timp de o saptamina incepind cu data de luni, 22 iulie, nu voi mai depista nici o aberatie, nici o ironie ieftină si nici o stire fake, mă gindesc să ridicam interdictia", a scris MM.
Stoica a incheiat cu un indemn catre suporterii Stelei, pe care i-a sfatuit să urmarească doar două posturi TV pentru a afla ultimele noutăți din Ghencea: "Pină atunci, urmariti DigiSport si DolceSport, pină la urmă sunt singurii care merită atentia voastră".
Pe lingă salariul de la Steaua, Mihai Stoica e remunerat lunar de Digi cu 5.000 de euro, in calitatea de expert al postului TV in fotbalul international, in timp ce Dolce Sport e canalul la care a activat ofiterul de presă al Stelei, Catalin Fainisi, inainte de a reveni in Ghencea si unde lucrează Paul Andone, fostul ofiter de presă al roș-albastrilor si unul dintre apropiatii lui MM Stoica.
Gazeta Sporturilor a intrat pe lista neagră a Stelei la cererea lui Laurentiu Reghecampf, cu citeva zile inainte de finalul cantonamentului din Austria, antrenorul fiind deranjat de unul dintre episoadele publicate de ziar despre mafia pariurilor.
gsp

