FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Unirea - Steaua 1-2 (0-2)

«1238»
Virgil29.04.2007 19:12

Sâmbata 5 mai 2007, de la ora 18:00, Steaua îsi propune sa câstige al patrulea meci consecutiv.

 

De data aceasta la Urziceni, în fata Unirii. Meciul se anunta a fi foarte disputat, tinând seama ca Dan Petrescu, antrenorul gazdelor, a reusit sa puna pe picioare o echipa care la începutul campionatului arata ca o echipa proaspat promovata în prima Liga.

 

Speram într-o noua Victorie !

bogd4n29.04.2007 19:17

Sa speram la un 2-0 si ca CFR sa piarda sau sa faca egal cu Rapid desi ne-ar avantaja un egal..

Wally29.04.2007 20:33

Pentru noi ar fi excelent ca meciul CFR - Rapid sa se termine la egalitate, si noi sa castigam la Urziceni...sper ca in acest meci sa-l vedem si noi pe Elton din primul minut...cred ca ar trebui sa fie folosit mijlocas stanga pentru ca este peste Bostina si Cristocea...insa si lui Ochirosii ar trebui sa i se dea mai mult credit...

ganja_boy29.04.2007 21:26

Am si eu o intrebare la ce ora se pleca din Bucuresti pentru meciul cu Urziceni? steagcruce2

danielcristian29.04.2007 21:39

Meciul este mai greu decat pare. Sper sa jucam bine sa luam 3 puncte, iar Cluj-Rapid X, ar fi ideal.

PREOTU30.04.2007 00:25

Daca are vreun grup un loc liber in microbuz private me .. nu de alta da m-am scarbit de tren.

BandiT30.04.2007 06:05

Un meci care trebuie castigat pentru a ne apropia de obiectivul de anul asta..

axl2330.04.2007 06:26

Vom invinge pentru ca Steaua trebuie sa iasa din pasa proasta care, mai nou, dupa parerea lui Gigi, se numeste Mihai Stoica.

Dani200530.04.2007 07:19

Oare cu cine vom juca in aparare? :? Din cate am inteles Goian e suspendat iar cum Radoi si Ghionea sunt accidentati... 8O E cam mare beleaua... :neutral:

bubylycy30.04.2007 07:25

Trebuie sa batem..ca sa ajungem pe locu 2..:)

Si Goian.. suspendat..cam nasol daca n-avem pe cine sa punem in aparare...

axl2330.04.2007 07:29

As putea sa pun pariu ca atacantii Unirii nici nu se vor apropia de careul nostru, e un meci care TREBUIE castigat, know what i mean?

IONUTZ-CIPRIAN30.04.2007 07:30

Va fi un meci mai greu ca cel care a trecut!! Petrescu are acolo o echipa motivata care a pus bete in roate multora!! Cu grija si ambitie o sa-i batem, Clujul o sa piarda, iar locul 2 o sa fie ocupat de noi!!

c.ronaldo1730.04.2007 08:03

Daca batem in acest meci, sunt 100% sigur ca luam locul 2.

Echipa cu care as vrea sa inceapa Oli:

 

============Cernea===================

=====================================

P.Marin=====Saban=====Baciu===========Nesu

=====================================

=====================================

===Croitoru===Paraschiv====Lovin======Cristocea

=====================================

==========Badea=======================

===================Iacob==============

 

Goian e suspendat, iar Saban ar fi cam unica solutie. Poate doar daca am incerca trecerea lui Lovin ca fundas si Ov.Petre la mijloc.

bogd4n30.04.2007 08:48

===============Cernea=================

=====================================

P.Marin=====Saban=====Baciu===========Nesu

=====================================

=============Paraschiv(Ov.Petre)============

=======Croitoru=============Cristocea======

=====================================

================Elton==================

===========Badea======Iacob============

 

Daca ar juca asa Oli...:D

sorin_77730.04.2007 09:25

Mai sigur asa va juca "marele" Olaroi:

 

===============Cernea===================

========================================

P.Marin=======Lovin=======Baciu=======Nesu

========================================

Croitoru===Ov. Petre====Paraschiv====Cristocea

========================================

===========Badea======Iacob=============

 

 

Eu insa as dori asa ceva:

 

 

===============Cernea===================

========================================

P.Marin=======Lovin=======Baciu=======Nesu

========================================

===============Paraschiv=================

Croitoru=============================Elton

========================================

================Cristocea================

========================================

===========Badea======Iacob=============

ktalyn30.04.2007 10:13

Cu siguranta Oli il va introduce si pe Banel ...iar echipa va arata in felul urmator:

 

 

 

 

 

----------Cernea-------

 

 

P Marin -- --------------Ov Petre ----- Baciu ------- Nesu

 

 

Banel ------ Lovin(Paraschiv) ---- Croitoru ------ Cristocea

 

 

Badea -------------------- Iacob

 

 

Ov Petre a mai evoluat cateva min ca fundas central.....

Heart_For_Steaua30.04.2007 12:06

Meciul nu este transmis la TV, nu?

c.ronaldo1730.04.2007 12:25

@Heart_For_Steaua

 

Vezi ca e un film misto sambata, la ora 18, pe National TV.

stelist_4_ever9030.04.2007 12:46

Eu stau cam la 60 de km de Urziceni si vin sigur la meci dar as vrea sa intru cu galeria. Cum fac sa intru ca stiu ca la meciu cu Dinamo s-au dat bilete decat la Bucuresti si la cei din Urziceni s-au dat niste invitatii.

alexoan30.04.2007 12:56
===============Cernea=================

=====================================

P.Marin=====Saban=====Baciu===========Nesu

=====================================

=============Paraschiv(Ov.Petre)============

=======Croitoru=============Cristocea======

=====================================

================Elton==================

===========Badea======Iacob============

 

daca ar juca asa Oli...:D

Bodanel30.04.2007 13:04

Stati voi linistiti ca bate Steaua. Toti am vazut ca jocul Stelei a fost tot mai bun in ultimele meciuri si chiar daca nu au stralucit au fost momente bune. Singura problema cred ca e absenta lui Goian(nu vb aici de accidentati) dar cred ca Am avea solutii (Ov. Petre sau Saban). Una peste alta cred ca va fi 2-0 pentru Steaua

robisteaua30.04.2007 13:21

Se stie ca de vreo 6-7 meciuri U.Urziceni nu a primit gol dar oricum nu a jucat cu echipe mari asa ca sigur o sa castigam chiar si cu un 0-1. Problema e in aparare cine va juca :?:

Eu zic ca Oli va juca astfel:

..........................Cernea..................................

 

......P.Marin......Ov.Petre.......Baciu.....Nesu................

 

.....Nicolita........Paraschiv/Lovin........Croitoru.......Elton/Cristocea...

 

........................Badea.........Iacob........................

Boddy Stelistul30.04.2007 13:31
Parerea mea e ca Unirea Urziceni nu o sa ii puna probleme Stelei .Daca Steaua ajunge iar pe locul doi e.....tare. :grin: steag3 FORtA Steaua!!! steag2
Murfy30.04.2007 14:27

Ar putea juca si in formula 3-4-1-2

.........................................Cernea.................................

 

.........Petre Marin................Baciu..................Nesu...........

 

....Nicolita.........Lovin............Paraschiv.........Cristocea......

 

......................................Elton.....................................

..

 

..........................Badea.............Iacob.............................

 

spre cl steaua_ro steagcruce2

Anna Marya30.04.2007 16:24

Steaua trebuie sa invinga daca vrea a ajunga pe locul 2. Jiji e un mare fraier ca l-a dat afara pe MM..dar asta e Steaua trebuie sa se descurce fara el... eu chiar nu stiu cine o sa mai aduca jucatori de valoare ..si daca Elton sta pe banca??? Ca nu s-a zis ca e accidentat si daca nu este daca nu il baga in teren Oli crede probabil ca e mai bun Lovin sau altii... e un jucator de valoare ar trebui sa fie in teren sa ajute Steaua..si mai am si eu o intrebare pe ce canal va fi meciul? steagsimplu

«1238»