FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Poli Iasi

«1237»
fcsteaua.ro21.04.2007 17:52

Cernea - Nicolita, Goian, Radoi, Nesu, Bostina, Croitoru, Lovin, Cristocea - Badea, Iacob

 

 

 

Antrenor: Cosmin Olaroiu

 

 

 

Meciul se disputa fara spectatori, iar atmosfera este dezolanta. Jocul este animat, are ritm, ambele echipe aglomereaza zona de la centrul terenului.

 

 

 

Min 15. Gooooooool Steeeaaaauaaaa! Vali Badea a primit o pasa excelenta de la Bostina si a ramas singur cu portarul advers pe care l-a executat fara emotii.

 

 

 

Min' 16. O lovitura libera de la 16 metri a fost executata defectuos de Bostina. Acesta a tras mult peste poarta lui Branet.

 

 

 

Min 21. Iacob este oprit pe motiv de offside in postura de "unu la unu" cu portarul Iasului. Semnalizarea a fost eronata, atacantul stelist fiind pe linie cu un fundas al lui Poli. Avandu-se in vedere reglementarile FIFA care dau avantaj "atacului" in acest tip de faze, putem afirma ca asistentul a gresit.

 

 

 

Min' 23. Croitoru a sutat din unghi, dar mingea trimisa de acesta a fost respinsa in corner de portarul Iasului.

 

 

 

Min 27. Iacob primeste cartonas galben in urma unui hent stupid. Suflet mare, fizic mare, creier mai putin.

 

 

 

Min' 28. Ocazie mare de gol a Stelei. Iacob a trimis mingea cu latul in bara transversala. Ghinion.

 

 

 

Min 35. Lovin primeste un cartonas galben.

 

 

 

Min 40. Iacob rateaza o mare ocazie de a marca. Scapat singur cu portarul advers, datorita lipsei de viteza, a fost ajuns din urma desi era intr-un avantaj evident, si-a complicat faza, a preferat un dribling si a sutat fara vlaga. Mingea a fost respinsa cu mare usurinta in corner de portarul Branet. Daca ar fi fost Vali Badea in locul lui Iacob, scorul ar fi fost de 2 - 0.

 

 

 

Minutul 56. Steaua are posesia balonului, are progresie in joc, joaca ALTCEVA. Din pacate, ocaziile clare de gol lipsesc.

 

 

 

Minutul 57. Sut frumos a lui Bostina de la 18 metri, mingea fiind retinuta de portarul advers.

 

 

 

Min' 80. Vali Badea incearca un lob peste portarul Iasului dar trimite mult peste poarta.

 

 

 

Minutul 90. Rezultat final Steaua - Poli Iasi 1 - 0.

 

 

 

Concluzii:

 

 

 

1. Jocul echipei noastre a fost mai bun decat in meciurile precedente. Ros albastrii au reusit sa se concentreze mai bine, au aglomerat spatiile de joc, au presat adversarul. Totusi, aceasta victorie reprezinta prea putin, in conditiile in care echipa noastra locul 4 in clasament.

 

 

 

2. Schimbarea din finalul meciului prin care a fost introdus Baciu in teren spune multe despre starea de spirit care exista in acest moment in lotul Stelei.

 

 

 

3. Steaua se afla in continuare "in carti" pentru ocuparea locului 2 in clasament, un meci decisiv fiind cel din deplasarea de la Cluj. Din pacate, chiar si in conditiile unei victorii in acea partida, vom depinde de rezultatele echipelor Rapid si CFR Cluj

 

 

 

 

 

 

Click aici pentru clasamentul Ligii 1

 

 

 

127325881_fcs_tracker_logo.JPG

 

Tracker FCSTEAUA.RO: FULL Steaua 1 - 0 Poli Iasi

 

 

zloty21.04.2007 17:54

Lovin si nicolitza :))) jucam cu 2 mai putzin ,sper sa se intample vreo minune

Blondynutza`_Stelista`21.04.2007 17:57

Nu stiti une pot vedea meciul...? Ca nu sunt in tara .. si is cu o ora in minus si nu ma lasa sa ascult nici meciul pe steauafc.ro steagsimplu

MALDINI_STEAUA21.04.2007 17:58

Frumos joc.Pase din prima , chiar imi place.Bun Croitoru !!! Bv Badea

 

 

steagcruce2 Steaua - Poli Iasi 1-0 steagcruce2

capone21.04.2007 17:58

1-0 pt Steluta steaua_ro

boolq21.04.2007 17:58

Este ma! Am dat si noi gol :D

ros-albastru4ever21.04.2007 17:58

Goooooooooooooooolllllll....locul 2, Liga Campionilor, veniiiiiiiimmmmm!!!!

 

fularsteaua2fularsteaua2 steagcruce2 forzateaua steagsimplu steagsimplu

Astristul21.04.2007 17:59

Gooooooooooooooooolllllllllllllllllll Steaua. 1-0 Vali Badea.

Tot asa. Sper sa ne imbunatatim moralul. steagcruce2

zloty21.04.2007 17:59

Goool, astept dupa meci sa vina bufonu ala si sa zica "sunt eu mare psiholog sau nu?":))

 

Ce privire de criminal are Oli, nu-i mai vine sa rada, a? X(

Westy21.04.2007 18:00

Bate Steaua!

boolq21.04.2007 18:01

De acum incolo trebuie neaparat sa-i avem in teren pe Croitoru, Cristocea si Elton...joaca bine Steaua cu ei.

bubylycy21.04.2007 18:01

Poate batem si noi dupa o lunga perioada..:)

pda21.04.2007 18:02

Avem 1-0.... e momentul sa iasa Iacob si sa intre Baciu sa ne aparam ca poate se supara Iasiul!

Heart_For_Steaua21.04.2007 18:03

Parca jucam altceva ... Oare suntem noi toti prosti iar Olaroiu e cel mai bun antrenor??? E cam prematur sa ne intrebam asta ....

Oricum parca jucam altfel ... jucam mai rapid .... mai din 2-3 atingeri ... altfel....

 

Daca vom castiga oare iar vom avea declaratii gen : "E? Sunt bun psiholog?".... sau ..."V-am zis eu ca Oli e cel mai bun antrenor!" ???

Blondynutza`_Stelista`21.04.2007 18:04

Oricum o contribuit si Croitoru pe acolo...asa ca nu-i chiar asa paralel ...deci merita sa fie si el titular din cand in cand sau poate tot timpu nu cum face Oli cu el ..

capone21.04.2007 18:04

Dupa atatea dezbateri si multe articole scrie pe tema crizei de la Steaua, consider ca am gasit cauza: echipamentu era domne' de vina :-D ;-)

sly_steaua21.04.2007 18:05

Vreau sa ascult si eu meciul dar nu merge linkul de pe www.steauafc.ro Ma poate ajuta cineva cu un url sau cu o alta solutie pls!

Astristul21.04.2007 18:07
Dupa atatea dezbateri si multe articole scrie pe tema crizei de la Steaua, consider ca am gasit cauza: echipamentu era domne' de vina :-D ;-)

Asa e domne :P Sincer cel mai mult imi place echipamentul asta de acum. Toate echipamentele mele cu insemnele Stelei sunt asa. Nu imi place celalalt cu dungile alea rosii peste albastru, in stilul Barcelona. :(

zloty21.04.2007 18:08

Ce se arunca Nicolita:)) Ce vrea ? Sa-si ia zborul?:))

Cine dracu l-a bagat si p'asta in teren? Frate, cred ca si daca toata echipa se schimba pe Nicolita nu-l clinteste nimeni, mai lasa-l pe banca....

Andrei Hancu21.04.2007 18:16

Era si timpul sa mai batem si noi pe cineva...macar sa inscriem!

Andrei Hancu21.04.2007 18:18

Forza Steaua!!!!...Sper sa castigam....

Addy_G21.04.2007 18:20

Olaroiule, doare sa joci cu 2 atacanti, doare sa joci cu Croitoru? Doare sa joci cu in sistem 4-3-1-2 mai ofensiv, mai cu vlaga ?

zloty21.04.2007 18:22

Steaua - Poli Iasi

Cernea - Nicolita, Goian, Radoi, Nesu, Croitoru, Lovin, Cristocea - Badea, Iacob

Vezi frate ca nutzi ies la numar mai baga unu;)

Blondynutza`_Stelista`21.04.2007 18:23

Deci pana acum dominam ... sper sa dominam tot meciul...

Adica din comentariile de pe gsp asta reiese...numai actiunile Stelei sunt postate...

 

 

steagsimplu Locul 2 venim ... Champions Lige ne asteapta steagsimplu

 

Forza Steaua!!!!...sper ca azi sa castigam....

Trebuie sa castigam ... :x:x:x:x

Sa simta obligatia asta daca nu fatza de antrenor =)) fatza de suporteri ca doar noi suntem no.1

raul stelistu21.04.2007 18:28

Sincer parca baietii joaca altceva decat turca din ultima vreme..............sper s-o tina tot asa forzateaua

«1237»