FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Solutii în cazul plecarii imediate a lui Olaroiu.

«1234»
axl2315.04.2007 19:17

Raman la parerea mea, dar o respect pe a ta.

Mult succes.

weeezer_2015.04.2007 20:09

Chiar vroiam sa postez si eu aici despre posibilitatea venirii lui Lucescu jr., cand am vazut dialogul vostru...

Sa vina acum, pana la vara, e exclus, nu cred sa plece de la Rapid pana la finele Campionatului. Dar pe de alta parte, recunosc ca lasand la o parte argumentul (sau contraargumentul) ca e rapidist, deci anti-stelist, nu vad nici un motiv pentru care sa nu antreneze la noi. Ba dimpotriva, dintre toti antrenorii romani, Razvan mi se pare cel mai capabil, peste Sabau si Rednic. Dar e venirea lui R.V. posibila la Steaua asa cum sunt sanse sa-l luam noi pe Dani Coman...

Dani200515.04.2007 20:35

Decat Razvanel mai bine Andone ca tot p'acolo am fi...sa nu uitam ca si Lucescu Jr are aceleasi scuze ca si Olaroiu...atunci cand pierde fotbalul ba e nedrept ba e injust ba ca nu mai stiu ce dar cand castiga nu vine sa spuna ca primeste penalty inventat sau ca a avut norc...repet,mai bine Andone decat Razvanel(e liber de contract si ar putea veni chiar de maine...asemenea lui Hagi dar varianta aceasta nu o prea agreez).

Intr-adevar,Grigoras s-ar putea sa nu faca fata la Steaua dar cred in continoare ca echipele la care a fost si este joaca un fotbal frumos.

Bogdan4Steaua15.04.2007 21:07

Din pacate nu noi alegem. Probabil ca din vara va veni Hagi. Sincer, solutie mai rea decat cea actuala nu exista.

 

Si eu militez pentru un antrenor strain, cu adevarat profesionist, care sa nu dea doi lei pe mofturile lui Gigi.

 

Sincer, l-as schimba pe Oli de acum, nu din vara. Echipa e vraiste, primul 11 este alcatuit total eronat, tactica zero. Unii pot invoca elementul omogenitate/continuitate, dar in momentul de fata pedalam in gol, si un soc nu poate decat sa ne faca bine.

 

Avem mari probleme si cu lotul de jucatori. As renunta la 11 jucatori(pe unii i-as ceda si gratis, iar pe altii as incerca sa ii transfer). Acestia ar fi: Cernea(i s-a urcat la cap, refuzand sa isi prelungeasca contractul), Stancu(lipsa de valoare), Saban(nu a confirmat/nu i se da credit), Baciu(lipsa de valoare), Coman(lipsa de valoare), Nesu(lipsa de valoare), Lovin(lipsa de valoare), Paraschiv(s-a plafonat la Steaua), Bostina(indolent, s-a plafonat), Nicolita(lipsa de valoare), Iacob(lipsa de forma/valoare).

 

Nu mai putem trai din amintiri. Daca unii jucatori gen Nicolita, Bostina sau Iacob au facut meciuri bune in trecut, nu trebuie sa avem rabdare cu

ei la nesfarsit.

Melku15.04.2007 22:48

Hai mai Bogdan, credeam ca moderatorii trebuie sa fie moderati in pareri :roll:

Nu trebuie sa fii asa de dur cu lotul actual mai ales pe fondul ultimelor rezultate. Eu cred ca prestatia jucatorilor a fost grav afectata de modul lui Oli de a gandi un meci, el a distrus sistematic ceea ce au construit Zenga si Protasov. Cand spui de Nesu, Para, Bostina, Nicolita, Iacob si chiar si Lovin nu pot sa fiu de acord cu tine din moment ce au fost jucatori care au mers super. Daca tot ai alcatuit lista asta trebuia sa il bagi si pe finu` care nu se mai regaseste deloc, cu el de ce trebuie sa avem rabdare? :roll:

De Nicolita pot sa spun ca probabil omul si acum plange in fiecare seara si striga numele lui Ogararu, nu a mai avut un fundas lateral decent care nu sa il ajute, dar macar sa nu fie el insusi nevoit sa il ajute. Nesu nu a fost crescut cum trebuie si a avut norocul si de ceva accidentari. Bostina are nevoie de oameni cu care sa joace si care sa stie sa il joace (vezi exemplul Elton care nu stiu daca primeste vreo 5-6 pase pe meci, noroc ca e destul de bun si la interceptii :)) ) Iacob nu mi-a placut mai niciodata, e atacant de careu...genul care nu imi place dar totusi nu e un jucator rau. Paraschiv ce poate sa faca atunci cand mijlocul e practic inexistent? Alearga si el ca nebunul in toate partile. Efectiv de cateva meciuri bune eu simt ca nu avem mijloc, fata de Steaua dinainte cand Para si Radoi erau la mijloc si cam toate actiunile adversarilor se opreau la ei si ale noastre porneau. Nu stiu, eu asa vad lucrurile. In afara faptului ca Oli trebuie sa plece si sa vina un antrenor strain, Becali trebuie sa stea cuminte in banca lui.

Bogdan4Steaua15.04.2007 23:01

Avem nevoie de aer proaspat la echipa, de jucatori motivati, care vor sa demonstreze ceva. Sunt radical pentru ca daca acceptam in continuare starea aceasta de fapt nu vom ajunge nicaieri. Sa fim cinstiti: nu avem fundasi laterali(exceptandu-l pe Petre Marin), nu avem mijlocasi laterali(exceptand tanara speranta Ochirosii si poate Croitoru, care nu este lasat sa demonstreze). Radoi greseste, dar ambitie si daruire are(vorba aceea, cine nu munceste nu greseste).

 

Repet: nu putem trai din amintiri. Nu putem spera la nesfarsit ca jucatori care jucau la un anume moment bine isi vor reveni. Trebuie sa pastram nucleul de baza, format din cativa jucatori indispensabili prin ceea ce inseamna ei pentru Steaua, valoare si forma de moment. Aici vorbesc de Dica, P. Marin, Ghionea, Goian, Radoi, Cyril, Elton, Ochirosii, Cristocea si Badea. Restul sunt jucatori care pot fi inlocuiti.

Melku15.04.2007 23:09

Hai ca o sa iti aduca Gigi 15 jucatori in vara din campionatul intern. Rabdare :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

danielcristian15.04.2007 23:18

Eu sunt de parere ca prima masura ar trebui sa fie inlaturarea lui Oli acum! Nu dupa meciul cu Poli! :roll:

Si as prefera sa vina un antrenor strain care a castigat ceva la viata lui, care sa ramana, nu sa faca interimatul. Asta ar fi ideal. Dintre romani, ii prefer, in ordine pe Dorinel, Balint, Lacatus, Grigoras, Hagi (cu Balint), Andone. Iar in locul lui MM, l-as dori pe MM mai modest si mai stilat. Argaseala e bun totusi, stie sa poarte un dialog civilizat si are tot timpul argumente intr-o disputa.

Ma tem ca vorbim singuri, ca de obicei :cry:

Bogdan4Steaua15.04.2007 23:54

Clasamentul returului:

 

1. CFR Cluj(23p)

2. U. Urziceni(19p)

3. Dinamo(19p)

4. Gloria(19p)

5. Poli Iasi(15p)

6. Rapid(15p)

7. FC Vaslui(14p)

8. Otelul(13p)

9. Pandurii(13p)

10. Steaua(12p)

11. Farul(9p)

12. Ceahlaul(9p)

13. Poli Timisoara(8p)

14. FC National(8p)

15. Craiova(6p)

16. Jiul(6p)

17. UTA(5p)

18. Arges(4p)

 

Analizand bine acest clasament, observam exact fata Stelei din acest moment. O echipa mediocra, de mijlocul clasamentului, incapabila sa tina pasul cu CFR sau Dinamo. Daca acesta ar fi turul campionatului, am fi la doar 6 puncte de zona retrogradarii. Daca acesta nu e un semnal de alarma...ar trebui sa ne lasam de fotbal.

 

12 puncte din 27 posibile. Eficienta de aproximativ 44%. In contrast, CFR are o eficienta de peste 85%.

 

De la inceputul acestui retur am tras un semnal de alarma, avertizand ca ne ducem serios la vale. La acel moment multi mi-au sarit in cap si mie si sustinatorilor acestei idei, invocand ba arbitrajul, ba gazonul prost, ba ghinionul, etc. Iata ca, asa cum anticipam, gluma s-a ingrosat serios, si aparent Becali nu face nimic in acest sens. A devenit o certitudine faptul ca antrenorul trebuie sa plece intrucat nu este capabil sa imprime Stelei un joc eficient. Cu Bistrita am jucat din nou cu doi inchizatori si tot am "reusit" sa luam doua goluri. Daca Oli este un stelist adevarat ar trebui sa plece acum, cat timp se mai poate salva ceva, nu sa se incapataneze sa ramana, incercand sa redreseze o echipa pe care a distrus-o sistematic.

poatepoate16.04.2007 08:28

Protasov sau Lucescu Jr.-> cica pleaca de la Eapid in vara; pe mine ma doare [...] unde a antrenat atata timp cat o face bine.

 

 

Sper sa nu vina Hagi, care n-a facut nimic nicaieri..

c.ronaldo1716.04.2007 11:41
Clasamentul returului:

 

1. CFR Cluj(23p)

2. U. Urziceni(19p)

3. Dinamo(19p)

4. Gloria(19p)

5. Poli Iasi(15p)

6. Rapid(15p)

7. FC Vaslui(14p)

8. Otelul(13p)

9. Pandurii(13p)

10. Steaua(12p)

11. Farul(9p)

12. Ceahlaul(9p)

13. Poli Timisoara(8p)

14. FC National(8p)

15. Craioiva(6p)

16. Jiul(6p)

17. UTA(5p)

18. Arges(4p)

 

 

 

Unirea pe 2? Deci Dan Petrescu face o treaba excelenta. Ar fi capabil cred si la Steaua de acest lucru.

 

Am ajuns sa fim depasiti de Pandurii TG. Jiu sau Poli Iasi. :oops: 8O

Bodanel16.04.2007 12:03

Un antrenor strain. De ce? Fiindca de rusine au sa joace bine si cei care s-au plafonat iar cei buni o sa inceapa sa joace la adevarata lor valoare. Nu uitati ca Protasov vb prea mult cu jucatorii dar aduceti-va aminte cat de bine jucau. Sa ii multumim lui Oli pt calificarea in Cl dar viata merge inainte iar Steaua ca sa redevina ce-a fost trebuie ca Oli sa plece.

Nu cred ca Hagi e o solutie viabila. A fost bun ca jucator dar mi se pare o petarda ca antrenor desi cred ca ar putea sa il puna in valoare cel mai bine pe Elton.

alpopa16.04.2007 12:07

La Steaua e nevoie de un antrenor cu atitudine, cu tupeu ! Poate mai important decat talentul sau tehnico-tactic este capacitatea de motivare si mobilizare a jucatorilor ! De-aia consider ca Grigoras ar fi cel mai potrivit. A aratat ca are talent, dar mi se pare si un bun psiholog, sau ma rog....motivator. In extrema cealalta s-ar gasi Boloni, care nu cred ca este croit pentru a antrena o echipa din spatiul carpato-danubiano-pontic... Desi, vedetzi voi, Protasov, la cat de tacut era, reusea sa imprime rautate jucatorilor...

Harald16.04.2007 12:07

Eu unul, si sper sa nu imi sariti in cap acuma toti, cred ca situatia nu e atat de grava cum o expuneti voi aici. In ultimele 2 meciuri cred ca am avut foarte mult ghinion, avand in vedere ca adversarilor (Gloria si Dinamo) prea le-a intrat tot, eu de exemplu la primul gol al Bistritei nu imi venea sa cred ca a intrat mingea aia. Si cum sa vina de ex Razvan, avand in vedere ultimul meci Rapid-Steaua ?

 

Eu mai am o speranta, sincer, si pe langa asta nu m-as impaca niciodata cu antrenori al rivalelor noastre.

 

Ca antrenor, Panduru este un stelist pe care nu l-am vazut evocat pe aici..

c.ronaldo1716.04.2007 12:11
si cum sa vina de ex Razvan, avand in vedere ultimul meci rapid-Steaua ?

 

Ce-a facut?

Harald16.04.2007 12:13

Rapid - Steaua 2-3

c.ronaldo1716.04.2007 12:15

Aaa, pai si e vina lui Lucescu? E vina "apararii Steliste" care a jucat foarte bine in acel meci, si a lui Zicu care a ratat iar...

Bogdan4Steaua16.04.2007 12:21

Harald, daca dai in continuare vina pe ghinion, meriti un antrenor gen Olaroiu. Scuza aceasta nu mai tine. Nici Meme nu mai invoca ghinionul.

 

Vorbesti de primul gol al Bistritei. Ce noroc? Stancu l-a tinut AMICAL pe Zaharia. Era culmea ca atacantul sa nu marcheze dintr-o centrare perfecta(cand a furnizat Banel ultima centrare de calitate?), fiind tinut de un fundas absolut penibil?

Harald16.04.2007 13:42

Eu nu zic ca jucam extraordinar, sunt constient ca aven probleme, dar ceea ce vreau sa spun e ca nu e chiar atat de groaznic.

 

In ceea ce priveste golul ala, sa dai cu capul de la 11 metri chiar in vinclu mi se pare noroc.

Bogdan4Steaua16.04.2007 13:46

E vorba de valoare pana la urma. Iacob a bubuit mingea peste poarta la 0-0. Atacantul Gloriei a avut tot timpul sa isi potriveasca lovitura de cap pentru ca Stancu era acolo pe post de spectator. Nu e vorba de noroc.

vlad7516.04.2007 13:48

Steaua sub Protasov juca fotbal adevarat. Si nu era vina lui Protasov ca rata Iacob cu carul! Era vina atacantilor(trebuie si putin oportunism). Cred ca Protasov este bun, pentru ca nu intelege prea bine ce-i transmite Jiji prin Argaseala la pauza! Oli este un antrenor fara caracter, caruia ii tremurau chilotii la orice-i spunea seful. Chiar asa sa n-ai putina demnitate Oli??? MM a venit cu harfe de la Galati fara sa invete ceva util de la mentorul sau, Marius Stan. Decenta si modestie!!! Asa ca Marius Stan mi se pare mai bun decat MM. Stan nu a beneficiat la Galati de banii unui oier si nici de sprijinul ligii(fara suparare) dar a demonstrat ca are ochi buni la jucatori, vedeti cazul Ochirosii si Alexandru Tudose pentru care s-a zbatut fara succes. MM daca-si permite sa trateze ziaristi, colaboratori(s-a dezis de oricine nu a fost pe placul oierului)va dati seama ca pe noi suporterii nu ar da o flegma. Suporterii acestui site au venit cu propuneri mai bune decat MM pentru Steaua, in acel topic "Transferuri..."dar nu au reusit sa atraga atentia managerului. Cauza cred ca este ca doar el, marele manager trebuie sa-si spuna parerea si sa-si puna amprenta asupra Stelei. Sper ca citesti MM, pentru ca te laudai ca intri pe siturile unde posteaza fanii Stelei.

Repet:Decenta si modestie MM!!!

c.ronaldo1716.04.2007 13:57

Cum ii zice antrenorului care a adus anul trecut Sportul pe podium?

Bogdan4Steaua16.04.2007 14:06

Gigi Multescu.

I.N.Money16.04.2007 17:03

In aceasta seara l-am auzit pe "Principe", la Special pe TV Sport, spunand ca unele voci ii sugereaza sa aduca un cuplu format din Jenei si Hagi! :?

c.ronaldo1716.04.2007 18:04

Si care din ei antrenor?

 

Revenind la ideea pe care as fi vrut sa o spun, cred ca Gigi Multescu (mersi Bogdane) ar putea face treaba la Steaua cum a reusit la Sportul. A mai fost in acest sezon la Vaslui, nu i-a prea iesit, dar fiecare mai rateaza... :twisted:

«1234»