A pus "Thereau, Badea", cred ca inseamna "unul din ei"
A pus "Thereau, Badea", cred ca inseamna "unul din ei"
Da, dar tot 12 jucatori ies. E si Radoi, e si Elton pus si mai sunt si 3 la mijloc.
@C.Ronaldo, Pro-ionutz
Bre, numarati jucatorii din echipa ideala inainte de a posta, ca ne facem naibii de ras. Unul a pus in echipa ideala 12 jucatori, altul a ajuns la 13...
Pai hai fratilor sa jucam cu 15 ca la rugby, poate asa castiga si Olaroiu.
Tactica lui Oli: ori noroc, ori noroc. Norocul nu tine cu prostii mereu. Imi pare rau ca sunt stelist. Si asta din cauza lui Meme, Oli si Jiji. Plecati! Sa vada si stelistii meciuri bune pe teren propriu, ca pina acum s-au facut de rusine cam mereu. Gata! Ajunge! trebuie sa vina stelisti care sa faca spectacol, nu antrenori de locul 2-5! Si daca intra tot lotul, cu tactica lui Oli, tot noroc trebuie sa ai ca sa cistigi. Lasa-ne, lasa-ne, lasa-ne Oli!
Meme pleaca.... Jiji e mai usor cu oile, ca alea e proaste. apropo, Jiji...ai plecat de la meci de rusine sau din cauza ca vroiai sa stii cati miei ai vindut...de aveai treaba?
Andrey - a fost mai slab decat Carlos. Portughezul nu lua golurile 1 si 2 sigur. Brazilianul la golul doi nici nu a schitat vreun gest cu mana.
Banel - foarte bun ca mijlocas, dar a uitat ca meciul asta era fundas. Ca fundas a fost bulevard. Dar nu e vina lui, ci a antrenorului care l-a pus acolo.
Baciu - mai bun decat Radoi, chiar si decat Goian in penultimele meciuri.
Radoi - o leguma, mai bine statea acasa. la golul patru este de cascadorii rasului gestul lui de a cere ofsaid.
Petre Marin - pacat de determinarea si dorinta lui de victorie, eu l-as pune capitan de echipa.
Paraschiv - parca a mai inviat
Bostina - preferatul meu trebuie sa constat ca nu are loc in aceeasi echipa cu Elton
Elton - inger si diavol. cand pierdea mingea inghetam
Lovin - pacat ca nu joaca mai des, dar oricum joaca mult mai bine decat mult laudatul Radoi.
Ochirosii - e un jucator foarte bun pentru ultimele 20 de minute ale meciului
Thereau - cand nu e egoist e un mare atacant
Badea - un alt preferat al meu, in ciuda golului marcat, a gresit enorm (nu pot uita luftul din careu). Curaj Badita!
Olaroiu - incredibil cum joaca cu Banel fundas cand are un Saban pe banca, si cum nu vede ca Andrey s-a cam culcat pe o ureche. Pana nu va lasa pe banca iesiti din forma ca Banel, Radoi, Andrey, nu va fi decat pupincu..ul sefului
In final, ce-a patit rapidul cu noi am patit si noi cu cainii. Dar nimic nu doare mai tare decat o victorie a javrelor in Ghencea, si Oli si MM si Jiji nu stiu asta... vor afla!
Portarul e tot un fel de Carlos. Gafe si iar gafe.
S-a vazut cum a aparut acum portarul lu' Dinamo.
Daca il avea Steaua p-ala in poarta, castiga meciul.
Eu unul am impresia ca multe din constatarile tale sunt la misto.
1. Doar golul 3 i se poate imputa brazilianului Andrey. Primele doua au fost imparabile. Carlos scapa mingi printre picioare sau printre maini; e absurd sa crezi ca ar fi stopat acel sut al lui Catalin Munteanu sau executia surprinzatoare a lui Danciulescu.
2. Banel foarte bun mijlocas??? Banel trebuie sa stea pe banca de rezerve. Ia exemplu de centrari de la Catalin Munteanu sau Pulhac.
3. Baciu nu este avantajat de statura
4. Radoi - a gresit capital la acea minge, dar in rest a avut o evolutie buna, neputand fi catalogat drept leguma
5. Petre Marin - ai dreptate, tot respectul pentru Petrica
6. Paraschiv - a jucat mediocru, chiar nu am vazut un progres fata de meciurile anterioare
7. Lui Elton i-as pune doar eticheta de inger. Pustiul a venit recent la Steaua si deja si-a luat in serios rolul. Nu imi venea sa cred cum ara efectiv mijlocul terenului, fiind prezent in centru sau pe flancuri. A fost un constant pericol pentru adversari. Numai in prima repriza a oferit 4 pase de gol, nefinalizate de ai nostri. In cea de-a doua s-a distrat cu dinamovistii, de la el pornind si cele doua goluri steliste. Atunci cand driblezi, este normal sa mai pierzi mingi. Uita-te cate mingi pierde Ronaldinho la Barcelona. Rolul lui este acela de a crea si e normal sa mai apara greseli.
8. Lovin - aici am inceput sa rad. Daca tu esti de parere ca Lovin a jucat ceva....no comment. Atat am de spus: Lovin trebuia sa il marcheze pe Catalin Munteanu. La primul gol, Lovin l-a pierdut pe drum pe Munteanu, iar acesta a sutat imparabil. Datoria acestuia era sa nu il lase sa suteze. La cel de-al doilea gol, ghici cine a centrat....tot Catalin Munteanu, de langa un Lovin visator. Din punct de vedere defensiv...zero...din punct de vedere ofensiv...tot zero. Unde e plusul pentru ca eu nu il vad....
9. Ochirosii - este un jucator cu care Oli ar trebui sa inceapa meciul. Viteza, daruire, agresivitate si o luciditate care le lipseste multor jucatori de la Steaua.
10. Bostina - a jucat slab, motivatie zero, viteza zero. Si-a pierdut si viziunea asupra jocului. Este clar ca s-a plafonat. Are nevoie de o schimbare.
11. Thereau - s-a zbatut mult, a si marcat. Nu cred ca il caracterizeaza egoismul. Mai degraba pe Badea.
12. Badea - de perspectiva, dar ii lipseste experienta. Niculescu nu rata din pozitiile din care atacantul nostru a ratat.
2. Banel foarte bun mijlocas??? Banel trebuie sa stea pe banca de rezerve. Ia exemplu de centrari de la Catalin Munteanu sau Pulhac.
Eu nu sunt de aceiasi parere. Mi-e personal mi se pare Banel unul dintre cei mai in forma jucatori. A jucat bine, s-a zbatut, dar nu prea ii sta bine ca fundas. In linia mediana pe partea dreapta el isi poate pune cu adevarat in joc calitatile. Si are calitati Banel !!!
Alta e chestia. Banel ne-a obisnuit cu evolutii atat de slabe incat atunci cand este MEDIOCRU ni se pare ca joaca bine. Ne multumim noi cu putin.
La golul lui Danciulescu, Andrey trebuia sa iasa pe centrare, nu sa alerge bezmetic pe linia portii. Daca nu ma insel a vrut sa iasa si cand a vazut ca e depasit de minge a inceput sa fuga.
Ziceai de Carlos ca scapa mingi, dar la sutul lui Ad.Cristea daca nu ma insel, Andrey a vrut sa prinda mingea si i-a scapat printre maini. Noroc ca s-a scurs pe langa poarta.
Exista respectiva reluare pe site-ul Prosport. Cristea a sutat destul de puternic si plasat, Andrey a vrut sa prinda mingea, dar era greu. Totusi, a evitat golul. Pentru acest esec nu este vinovat Andrey ci Olaroiu. Formula de start a fost falimentara. Sa nu cautam vinovati in alta parte.
O mica remarca.
Noi l-am facut mare pe Lobont in meciul asta, ca atacantii stelisti l-au luat la tinta. Daca era Lobont in locul lui Andrey, nu lua cel putin golurile 1,2 si 4??? sa nu zic si golul 3, pentru ca e mic de statura si pana se intindea dupa mingea sutata de Niculescu, aia era deja in plasa.
Cine acuza portarul de esecul de sambata dovedeste cel putin naivitate.
Adevarata problema a fost in aparare(toti cei 4 fundasi au fost lamentabili) + cocostarcul cenusiu de Lovin, cel paralel cu fotbalul.
Execrabil. Patetic. Penibil. Jenant. Rusinos. - prea putine epitete pentru a descrie acest meci.
Am fost umiliti in Ghencea, 3-0 la pauza..si ce executii, plus golul anulat lui Danciulescu.
Galeria javrelor a dominat fondul sonor, si Ghencea a rasunat de cantecele lor, noi fiind redusi la tacere de o adunatura de oligofreni condusi de 2 nesimtiti : Becali si Olaroiu.
Galeriei n-as avea ce sa-i reprosez, pentru ca oricat de ultras ai fi intr-un asemenea meci ti-e imposibil sa-ti incurajezi echipa. Acum o saptamana jubilam in fata coloratilor, dar nu stiu cati dintre voi ati simtit sentimentul ca am castigat pe merit, ca am fost echipa mai buna. Bineinteles, ca tot romanu' am facut tot felul de aprecieri superficiale.
Acest individ de o nesimtire crasa, pe numele sau Olaroiu si-a bagat picioarele in 18 ani, timp in care spurcatii n-au cunoscut gustul victoriei pe Steaua. Atatea generatii in frunte cu Lacatus au creat un mit, ruinat seara trecuta de niste oameni fara onoare, fara respect pentru clubul la care joaca, pentru milioanele de stelisti si in final pentru ei.
Oare nu se vede ca pe Becali nu-l intereseaza decat Champions League si implicit sumele fabuloase de bani ? Pentru celebrul imbecil, daca locul 18 ar permite accederea in aceasta competitie, automat s-ar transforma in obiectivul nostru.
Am ajuns cu 9 etapa inainte de final sa fim la egalitate cu milogii, la 5 pct de CFR Cluj (!!!) si la 15 pct de rivalii de moarte, care cel mai probabil vor juca in templul fotbalului romanesc, la noi acasa. E odios de dureros. E o imagine groteasca ce prinde contur cu fiece etape scursa din mizeria din care Steaua Bucuresti se ridicase in urma cu 3 ani.
Nu ma intereseaza lipsa celor 6 jucatori, si nu asta e motivul pentru care Steaua a pierdut. Tinerii Timisoarei au luptat admirabil, au jucat cu inima si Dumnezeu i-a rasplatit.
De asemenea nu ma intereseaza nici ocaziile ratate, pentru ca...citandu-l pe Olaroiu, acum o saptamana : "FOTBALUL SE JOACA PE GOLURI."
Rusine !
pfffffffff , s-au scris multe pagini si tot nu s-a intamplat nimic ![]()
Olitza asta imi aduce aminte de unu "Puiu" (Gaina) Iordanescu care isi pupa crucea de la gat inainte de fiecare meci si se ruga pentru noroc ca altfel nu se putea
. Daca, castiga era pentru ca echipa a jucat bine, daca nu pentru ca nu a avut noroc ![]()
Jucatorii care ar trebui sa plece de la Steaua ar fi :
Gigel Coman, Ov. Petre, Lovin. Restul lotului este foarte competitiv, poate o sa ma injuratzi, dar aduceti-va aminte cum jucau pe vremea lu Protasov ![]()
Pentru Steaua trebuie un antrenor care joaca numai la victorie, nu la : "si un egal ar fi bun" .
Faptul ca nu si-a dat demisia e clar din cauza banilor, mai baga si el niste bani in buzunar, ca de echipa e clar ca il doare la bascheti. :roll:
In meciul asta nu va inteleg de ce il contestatzi pe Andrey, cand apararea a gafat teribil la toate golurile, parca nici nu ar fi existat, totul culinand cu gafa lui Radoi, aducand aminte de Rosenborg
. La mijloc Maradononho (Elton) si-a aratat clasa, si s-a vazut cum i-a insirat pe latratori, mai ales in a 2 a repriza cand si-a revenit complet.
In atac pot zice ca ne-a lipsit mintea.
La prima faza a lui Badea, daca nu tragea din prima si facea o fenta spre dreapta, apoi avea doar portarul in fata si sigur nu rata.
Concluzia : un antrenor care joaca la victorie si aici i-as enumera pe Lacatus, Fane Stoica si Petre Grigoras din tara si evident Protasov.
Ramane de vazut ce se va intampla in continuare, si doamne ajuta sa luam Cupa Romaniei pentru ca sigur nu terminam in primele 4 in conditiile actuale.
Cristian 014, exagerezi cand numesti meciul "umilinta", pentru ca si noi le-am dat un 4-2 acum cativa ani in groapa. A fost un meci execrabil, dar execrabil in aparare. Atacul si mijlocul si-au facut treaba din punct de vedere ofensiv, doar ca au ratat mult. Para si Lovin au fost varza, nici aparare nici atac, aport 0 la ambele faze. Apararea este 0 fara Goian si Ghionea, Petre Marin saracul e prea batran, Stancu si Saban sunt nulitati, poate doar Nesu sa aiba o farama de valoare. Bravii nostri conducatori nu au vazut ce multi suporteri stelisti stiau de multa vreme: Steaua nu are rezerve!!! Daca se accidenteaza G&G, Radoi mai sare ca la k1 si e suspendat cateva etape, cu cine jucam in linia de fund: cu Lovin si Baciu? Sau cu Gigel Coman si Petre Marin?
Ca sa nu mai vorbesc ca Steaua nu are fundasi laterali. Din 8 potentiali oameni in aparare(4 fundasi + 4 rezerve) doar 2-3 corespund: Goian, Ghionea si poate Nesu, pe Marin nu-l mai pun pentru ca e prea batran, desi il apreciez foarte mult.
Deci 2-3 din 8 exista in aparare cu adevarat, iar daca aia se duc suntem varza, ceea ce s-a intamplat si la acest meci. Saban si Stancu sunt nulitati, Gigel Coman nu exista, Baciu e slab de tot, Nesu e dupa accidentare, etc.
Echipa e plina de carpeli si nu de azi de ieri ci de la inceputul campionatului iar eu, naiv fiind, am asteptat transferuri in perioada de iarna dar ciu-ciu nene ca Jiji e in campanie si costa. Echipa asta merge prost pe toate planurile pentru ca a cam fost abandonata: nu are antrenor(valoros), cel putin 40% din lot e sub-mediocru, suporterii parca au devenit prea rabdatori cu jucatorii si antrenorul, au devenit aproape indiferenti fata de ce se intampla la echipa.
MM se ia in gat cu toti, desi a adus niste jucatori buni, patronul se crede presedintele tarii si tot asa.
De fapt situatia Stelei e similara cu cea a Romaniei, adica are un potential enorm(numai numele Stelei valoreaza zeci de milioane), dar nu e condusa de nimeni, cel putin nu e condusa cu adevarat. In privinta antrenorului, nu mai comentez pentru ca m-am prins de mult de caracterul d-lui Olaroiu, un antrenor prea mic pentru o echipa asa mare. Chiar ieri am vazut un antrenor, pe Rednic, care a adus o echipa intreaga la Dinamo de jucatori bunicei care formeaza un sistem destul de bun, dar nu extraordinar. Ze Kalanga, jucator vital pentru javre nu mai joaca de nu stiu cand, dar la ei sunt inlocuitori,pentru taranul de Ganea la fel, numai la noi cand se accidenteaza un jucator important stam si il plangem 15 ani. Cand vor veni STELISTI la echipa, si aceia sa fie profesionisti, atunci Steaua va iesi din mocirla in care se scufunda cu fiecare etapa ce trece.
P.S. Daca eram in locul lui Oli imi dadeam demisia din urmatoarele motive:
- a castigat campionatul gafaind si doar pentru ca existau tensiuni la Dinamo si crapid
- a pierdut o finala UEFA
- in mandatul lui ne-am cam luat-o de la rivale
- jocul este in majoritatea timpului execrabil
- am fost si la 15-17 puncte de rivale si acum suntem la 5 puncte de extraordinara echipa CFR Cluj, dar stai ca ne urmareste Gloria Bisnita.
- nementinerea recordului de 18 ani de invincibilitate in Ghencea
- calificarea cu mari emotii in CL in fata unei echipe de cacao, Standard Liege si o prestatie slabuta in grupe
- adaug aici si probabila pierdere a locului 2 si a cupei Romaniei in cazul in care lucurile continua in acest hal, dar in sufletul meu sper ca Steluta sa-si atinga obiectivele ramase si sa salveze acest sezon penibil, concurat la penibilitate doar de sezonul lui Piti in care n-am ajuns in cupele europene si n-am terminat nici pe podium.
Iubesc Steaua pana la moarte dar mi-e foarte greu sa iubesc Steaua lui Oli.
FORZA Steaua!!!!
Intotdeauna superiori.
Ziceai de Carlos ca scapa mingi, dar la sutul lui Ad.Cristea daca nu ma insel, Andrey a vrut sa prinda mingea si i-a scapat printre maini. Noroc ca s-a scurs pe langa poarta.
Cand jucatorul e 1-1 cu portarul, mai conteaza cum o apara cel din poarta?! Bine ca nu a fost gol, ca la 4-0 inebuneam.
Nu am zis ca e principalul vinovat, dar Andrey are si el o parte din vina.
Ziceai de Carlos ca scapa mingi, dar la sutul lui Ad.Cristea daca nu ma insel, Andrey a vrut sa prinda mingea si i-a scapat printre maini. Noroc ca s-a scurs pe langa poarta.
Cand jucatorul e 1-1 cu portarul, mai conteaza cum o apara cel din poarta?! Bine ca nu a fost gol, ca la 4-0 inebuneam.
Eu oricum am inebunit, la 1-4! :lol: Dar,din fericire,mi-a trecut... :lol:
Eu unul am impresia ca multe din constatarile tale sunt la misto.
Crede-ma ca nu-mi arde de misto dupa un meci pierdut cu cainii la noi acasa. eram doar grabit, iata cateva argumente:
1. Andrey - Carlos nu lua golurile 1, 2 si 3, caci el le cam scotea de la vinclu dar si le baga singur pe alea dintre picioare. La golul trei, gandeste-te ca a fost un sut de la 30 de metri undeva la 1-1, 5m de centrul portii!
2. Banel ar trebui trimis la echipa a doua, caci pe banca de rezerve s-ar putea sa uite sa alerge, adica singurul lucru pe care il face de multa vreme incoace
3. Baciu e mai inalt ca Mirel, dar pe ala nu il cearta nimeni ca e mic.
4. Radoi este dupa mine miezul problemei la Steaua. S-a vazut ca e bun la nationala, unde nefiind el jupanul si-a vazut de meci. aici unde el e jupanul, se rupe in figuri si... ce-o fi fost in capul lui sa ceara ofsaid dupa ce i-a dat mingea lui Niculescu?
5. Petre Marin are o singura vina, ca e batran. Dar e vina? Eu il admir foarte mult
6. Paraschiv a iesit in evidenta cand a inceput sa recupereze din mingile pierdute de Elton.
7. Elton a fost de doua ori inger si o data diavol. La fel cum le facea mucii cravata de nu mai stia haita de caini unde e nordul, tot asa disparea si dupa ce pierdea mingea. Este un mare jucator, abia astept sa joace toata echipa la unison in ritmul lui Elton.
8. Cu Lovin are toata lumea ceva dupa ce a vrut sa plece. Ia gandeste-te, daca o dadea plasat pe aia de a bubuit-o si o dadea tare pe aia plasata, acum putea fi eroul nostru... mijlocas la inchidere doua ocazii de gol cu Dinamo si nu joaca bine... si esti nedrept sa ii ceri lui sa pareze centrarea la golul 2, dar nu observi ca din centru a ajuns in locul lui Banel (pe unde era Banel?). dupa mine Lovin are valoare, dar are probleme de mentalitate, de inteles dupa cum e tratat de conducere.
9. Ochirosii este foarte bun, dar nu tine un meci. dupa golul 1, care i se datoreaza 90%, nu prea am mai stiut de el pe teren.
10. Bostina este la fel de talentat ca si Elton, dar are probleme de mentalitate, ca mai toti jucatorii romani. Daca am avea un antrenor adevarat, nu Oli, Bostina si Elton ar fi maestrii unei orchestre care ar putea canta magnific!
11. Thereau este uneori foarte rau, mai ales cu Badea. De la el asteptam sa fie un exemplu de profesionalism occidental, cum era belgianul ala de la Rapid acum cativa ani.
12. Badea este net superior lui nuliculescu. ala daca nu e singur cu portarul nu face nimic cu lunile. badita scoate goluri din faze care nu anunta nimic. din prea mult entuziasm uneori greseste. cu Dinamo a gresit de doua ori urat, dar sunt convins ca se va revansa.
in final, mor ca nu le-am dat ue cainilor, mai ales dupa meciul din tur cand ne-au macelarit cu curpodeanul lor.
Dar mi-e si mai ciuda ca Oli tot nu pricepe mai nimic din ce se intampla si mi-e teama sa nu jucam in Intertoto. Sper sa castigam cupa!
Cristian 014, exagerezi cand numesti meciul "umilinta", pentru ca si noi le-am dat un 4-2 acum cativa ani in groapa.
Rezultatul nu este umilitor, ci maniera in care am pierdut, tinand cont de scorul la pauza, de faptul ca am jucat in Ghencea in fata unui stadion plin. Ce ma doare mai tare e ca dupa fiecare meci nereusit Olaroiu este confirmat de Becali. Incredibil !
Sper sa nu se ajunga la scandari de genul : "Oli..Oli Oli lasa-neeee..lasa-neee !"
Lovin trebuia sa il tina pe Catalin Munteanu. Mobilitatea ex-stelistului a facut diferenta la primele doua goluri. In aceste conditii, nu e suficient marcajul in zona.
Referitor la Radoi: de regula castiga destule dueluri aeriene, in ciuda faptului ca nu este inalt ca si Goian sau Ghionea.
Nu poti sa fii sigur ca portughezul Carlos nu lua golurile acelea.
Bostina este talentat, dar nu este atat de complet ca si Elton. Nu are tehnica in regim de viteza, nu are vitalitatea lui Elton. Repet: Bostina s-a plafonat. In cazul lui nu este neaparat vorba de antrenor.
Nu poti sa fii sigur ca portughezul Carlos nu lua golurile acelea.
Bostina s-a plafonat. In cazul lui nu este neaparat vorba de antrenor.
Intr-adevar, cu portughezul Carlos nu prea puteai fi sigur de nimic. Ba da, de un singur lucru: Carlos sarea si in cap daca trebuia. Si Andrey in primul meci a sarit cu capul in crampoanele unui adversar, si mi-am zis atunci ca avem un portar grozav. Dar apoi a venit golul luat de la Farul, apoi aceste goluri cu Dinamo. Eu unul as juca meciurile de acasa cu Cernea si pe cele din deplasare cu Andrey. Sa inteleaga fiecare ca nu e singur si sigur pe post!
La Bostina si nu numai este vorba si de antrenor. Stii ca multi oameni ar putea rezista fizic sa alerge 42 km? De ce numai unii reusesc sa termine maratonul? Pentru ca psihic suntem atat de diferiti. Un antrenor foarte bun scoate de la jucatorii lui mai mult decat am crede ca e posibil. Oli inhiba jucatorii pe care ii nedreptateste si s-ar putea ca intr-o zi acestia sa il "sape".
Am mai spus-o, si Oli si MM si Jiji sunt "pentru unii muma si pentru altii ciuma". Daca autogolul de la Real Madrid il dadea Coman in poarta lui Carlos?
In primul rand am sa te rog sa nu te mai legi de FC.
@KILLER FOREVER
Cred ca ai treaba si te retinem...
[...]
Abtine-te de la comentarii malitioase. Moderatorii
Ok, am citit comentariile voastre de pana acum...si...nu cred ca Andrey poate fi acuzat de ceva...poate doar de aranjarea zidului de la golul 3...in rest, primele doua goluri au fost imparabile...nu mai avea ce face, iar la golul 4 a fost greseala lui Radoi!...Totusi, cred ca i-ar prinde bine o pauza...eu as vrea sa-l mai vad jucand si pe Cernea, ca si el juca foarte bine...si..poate as merge titular cu Ochirosii, deoarece se pare ca jocul se revigoreaza odata cu intrarea lui in teren!
Si, macar juma de repriza sa-l vedem si pe Croitoru...eu una nu l-am vazut jucand deloc, cred...
...in rest, Forza Steaua!!
Vrem cupa anul asta!!![]()