Ladislau Boloni implineste azi 60 de ani si a analizat Steaua din meciul cu Chelsea, scor 1-0. Fostul jucator al roș-albastrilor a numit si fotbalistul care i-a placut cel mai mult din victoria imensă a Stelei.
"A fost placut să vad ce forță are Steaua. Am vazut si unele slabiciuni, dar am vazut multe lucruri bune.
După parerea mea omul meciului a fost Tatarusanu. Mi-a placut calmul pe care l-a exprimat, siguranta si precizia cu care a repus mingea in joc. A fost mai mult decit un portar", a declarat Boloni la sportro.
Punctele forte si punctele slabe ale Stelei: "Steaua a acumulat o cultură de a cîștiga, față de alte echipe romanesti care pot face un meci bun. Dar Steaua face mai mult. Are tupeu, agresivitate, nu se opreste la mijlocul drumului. Fundasii centrali au fost foarte buni. E adevarat că Steaua n-a avut mari ocazii in meciul cu Chelsea. Compartimentul care imi dă semne de intrebare e mijlocul. Parcă nu vad maiestrie, talent. Conducem prea mult mingea la mijlocul terenului".
gsp
