FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ladislau Boloni

«1234»
Lari11.03.2013 14:51

Ladislau Boloni implineste azi 60 de ani si a analizat Steaua din meciul cu Chelsea, scor 1-0. Fostul jucator al roș-albastrilor a numit si fotbalistul care i-a placut cel mai mult din victoria imensă a Stelei.

 

"A fost placut să vad ce forță are Steaua. Am vazut si unele slabiciuni, dar am vazut multe lucruri bune.

 

După parerea mea omul meciului a fost Tatarusanu. Mi-a placut calmul pe care l-a exprimat, siguranta si precizia cu care a repus mingea in joc. A fost mai mult decit un portar", a declarat Boloni la sportro.

 

Punctele forte si punctele slabe ale Stelei: "Steaua a acumulat o cultură de a cîștiga, față de alte echipe romanesti care pot face un meci bun. Dar Steaua face mai mult. Are tupeu, agresivitate, nu se opreste la mijlocul drumului. Fundasii centrali au fost foarte buni. E adevarat că Steaua n-a avut mari ocazii in meciul cu Chelsea. Compartimentul care imi dă semne de intrebare e mijlocul. Parcă nu vad maiestrie, talent. Conducem prea mult mingea la mijlocul terenului".

 

gsp

Lari21.03.2013 23:48

"Cu cit o echipă natională se bazează pe cat mai putine echipe de club, cu atit mai bine pentru selectioner. Ar fi ideal să te bazezi pe una, două sau cel mult trei formatii. Bravo pentru Steaua, care ramine o echipă romanească!

 

Steaua dă o mană de ajutor, dar nu putem spune asta si despre Cluj, care a jucat si ea in primavara europeana Trebuie să recunoastem, respectindu-le politica, faptul că CFR nu ajută nationala"

«1234»