FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Pandurii - Steaua 0 - 0 !?

«1234»
saint18.11.2006 14:17

banuiesc ca de maine suntem pe locul 3 :(, ca din cate imi aduc aminte, diferenta intre noi si Rapid e de un punct... sper sa nu castige :lol:

 

edit: ba nu :oops:, ca are 29 puncte, noi 32, GA la ei: +16, noi +22 :oops:

Lavy_*_18.11.2006 14:33

Ce se intampla cu echipa?

Oare se gandesc la meciu de marti? asta e motivu' pentru care au jucat asa de.....jalnic?

pacat....

IONUTZ-CIPRIAN18.11.2006 14:43

:evil: >>>Cred ca vor sa-i induca in eroare pe ucrainieni,ca aia sa nu trateze jocul cu prea multa seriozitate :lol: :lol: :lol: !!>>> :twisted:

IPR18.11.2006 14:46

Nesimtitii, inafara de faptul k au o atitudine jalnica pe teren, dau dovada si de indolenta. Nu Dinamo a castigat campionatul, ci noi i-am lasat sa faca asta.... e pacat si trist... Afara cu Oli si cu celelalte petarde...

Cristiano_Ronaldo_718.11.2006 14:48

What the ****? 8O 0-0 cu Pandurii, cu descultii aia? :evil:

Oli, DEMISIA! Esti varza ca antrenor!

predatorpulse718.11.2006 14:49

Spun asta pentru a nu stiu cata oara: cu Olaroiu ne-am intors in era Piturca,jur ca daca mai vad cateva meciuri ale Stelei,o sa ma imbolnavesc de inima.Dar ma uit... ca sunt un suporter. Toti spuneau ca semifinala UEFA a fost obtinuta si cu ajutorul lui,dar eu continui sa spun ca jucatorii jucau inca partitura lui Protasov,pentru ca rar se bubuiau mingile in fata si se iesea cu mingea la picior,ATENTIE,fiind aproape aceiasi jucatori si atunci si acum. Apoi o sa vina scuza ca erau in forma atunci,dar nu poate toata echipa sa acuze o lipsa de forma,ci poate cativa jucatori. E de vina sistemul de joc al antrenorului,pentru ca si cu Protasov aveam probleme cu echipele care stateau cu fundul in poarta dar el stia ce jucatori merita sa intre si care nu. De aia oprita nu prindea 11-le si Gigel Coman cu Protasov cred ca din tribuna vedea meciurile. De asemenea cred ca Protasov nu l-ar fi titularizat pe Dica in conditiile in care nu mai joaca aproape NIMIC de vreo 7 meciuri incoace iar Banel nu joaca nimic DE LA INCEPUTUL CAMPIONATULUI!!!.

Olaroiu il scoate p singurul jucator tehnic,pe Cristocea,care daduse cateva centrari bune si il baga pe oprita.Cred ca oprita+Banel= 2 centrari bune in 90 minute. Un moment tragi-comic a fost cand a intrat Mirel,si au dat niste prim-planuri cu el ca nu intelegea ce se intampla in teren,cat de debusolati eram... Nu stiu daca ar fi bine sa-l fortam dar fara el in teren o sa ne-o luam d la Kiev. As fi vrut sa vad o reactie de la Becali in timpul meciului,dar el isi fuma tigara,il durea in pix,ca stie ca desi nu merge Steaua,a platit amaratilor din feretnari curentul si si-a mai luat cateva voturi. Ca o curiozitate,am numarat cate mingi au ajuns la Vali Badea de cand a intrat p teren: vreo 4 mingi in 20 si ceva de minute jucate!!!!!!!!

Mi-e rusine sa spun asta dar noi nu meritam campionatul SUB NICI O FORMA!!! Nu jucam nimic,nici acasa,nici in deplasare si avem pretentii la Cupa UEFA,campionat si CL la anul. Eu zic ca avem sanse dar cu un antrenor strain,pe care o sa-l doara in pix de indolenta lui Dica,de lipsa de forma a lui Banel,de stangaciile unor jucatori ca oprita,Coman etc si sa puna in teren ce crede el ca are mai bun.

Am postat aici acum vreo 2 saptamani sperand ca prindem locul 2,dar acum sper la un loc de UEFA si cred ca prin primavara o sa sper la un loc de Intertoto la cum jucam...

Oli,te rog frumos ai onoare si da-ti DEMISIA!!! Asta e, ai incercat, si pentru a doua oara nu ai putut.Nu e nici o tragedie,tie iti sta bine o echipa care sa stea cu fundul in poarta si sa contraatace,dar e clar ca nu ti-ai dat seama ca Stelei nu-i sta bine sa fie "echilibrata" ci furibunda.

Realizarile lui Oli:

- a stricat tot ce au facut cei dinaintea lui,atat ca sistem de joc cat si ca mentalitate

- a promovat niste jucatori care nu stiu ce cauta la echipa gen Ovidiu Petre si Gigel Coman

- este prea prieten cu jucatorii si asta se vede in performanta lor pe teren pentru ca ei sunt schimbati sau rulati pentru ca asta e mentalitatea lui Oli,de a rula lotul, nu pentru ca au jucat slab. De ce sa joace jucatorul x bine,daca stie ca peste 1 meci ii vine randul sa fie titular?

- nu a conturat un 11 de la 7-8 luni de la venirea lui

- a "reusit" sa piarda finala UEFA avand 3-0 per total la un moment dat

- a tinut un portar bun pe banca ca sa promoveze meci de meci un circar

Repet,un antrenor a carui echipa joaca f prost de aproape 2 luni si ceva si care nu poate sa-si controleze vestiarul(pentru ca multi si-au luat-o in cap) trebuie sa-si dea demisia si sa-si vada in continuare de treaba lui. Ii prevad un viitor stralucit de antrenor care salveaza echipe de la retrogradare.

FORZA Steaua!!!!

Intotdeauna superiori.

weeezer_2018.11.2006 15:13

De azi sunt si eu pentru demisia/demiterea lui Olaroiu. Pan' acu am zis ca domne, ca accidente, ca-s obositi, ca-s tampiti, ca nu-s in forma, ca n-au noroc, ca ne-a furat arbitrul, etc, dar pana cand? Erau doar niste amageli care sa ascunda adevarata valoare a ECHIPEI in momentul asta. Subliniez a "ECHIPEI", nu a jucatorilor, pentru ca ECHIPA o face antrenorul. Iar antrenorul trebuie sa plece!

Alessandro18.11.2006 15:17

Cat sa-l mai suportam pe nulitatea asta de Olaroiu?Demisia 0-Oli,jucam mai slab decat in era Pitigoy... :evil: :evil: :evil:

ralu_stelista18.11.2006 15:23

Fratilor...de ce mereu cand Steaua face un meci mai slab sariti toti pentru plecarea lui Oli de la Steaua? :( ...Nu va ganditi ca poate fara Oli la conducere nu am fi fost aici?!Nu va ganditi ca Oli a adus dupa 10 ani o echipa romaneasca in Champions League?De ce nu va ganditi si la faptul ca baietii sunt destul de stresati pentru meciul de marti,cu Dinamo Kyiv...dak ar pierde meciul ala pierdem tot...no sa mai avem nici macar Cupa UEFA....

Ce fel de suporteri sunteti daca,la fiecare pas gresit a echipei noastre descurajati echipa,in loc sa o incurajati?!!? :oops: ...In ceea ce priveste locul 2..eu cred ca ne este asigurat...eu chiar cred ca inca avem sanse la locul 1... :lol:

cisco18.11.2006 15:27

Ma da mereu avem aceasi problema cand jucam in deplasare.. nu suntem in stare sa facem deloc un meci bun :| ..aiurea

Alessandro18.11.2006 15:28

Tu crezi multe,dar stii putine...nu am ajuns aici(in UCL) datorita lui NULaroiu,ci datorita jucatorilor,care isi mai aminteau saracii din ceea ce i-a invatat Zenga si Protasov...acum,NULaroiu i-a zapacit de tot! :idea: AFARA CU PANGLICARUL ASTA DE LA Steaua!

Ly0naK18.11.2006 15:30

PT ce ne batem cu jandarmii pt voi..pt ce ajungem in spitale...pt ce plaitim bilete si abonamente de milioane...pt ce umplem stadionul la fiecare meci....pt ce venim 20 de mii de suporteri la un meci de cupa cu echipe din divizia a II-a...pt ca iubim Steaua si prin vene ne curge sange ROS-ALBASTRU....si voi cu ce ne rasplati-ti cu meciuri din ce in ce mai proaste cu un Olaroiu cu un Lovin cu un Dica sau Coman oameni care isi bat joc de tot....VA MULTUMIM PT RESPECTUL CARE NU NI-L ACORDATI ne tratati cu indiferenta si asta pt ca la voi banii vin....voi iubiti Steaua pt bani in timp ce noi iubim Steaua pt ca suntem crescu-ti asa....NOI Steaua NU O VOM LASA LA GREU DAR PE NISTE jucatori ca voi Ii VOM LASA.Oli DEMISIA

ralu_stelista18.11.2006 15:42
Ma da mereu avem aceasi problema cand jucam in deplasare.. nu suntem in stare sa facem deloc un meci bun :| ..aiurea

Nu am sa iti dau decat doua exemple de jocuri in deplasare si Steaua a jucat fantastic..memorabil...si cred ca stii si tu despre ce vorbesc....meciurile cu Real Madrid si cu Dinamo Kiev....

bebeto18.11.2006 15:44

marele vinovat de tot ce se intimpla este Gigi Becali.in loc sa tina la echipa un antrenor cu care echipa juca fotbal si mergea f bine,il aduce pe Olaroiu care era sutat de la Poli pe motiv de ,,MEDIOCRITATE,,...ca sa nu mai vorbesc de indepartarea lui neaga,jucator de nivelul lui Mutu dupa parerea mea,pe un pret de 2 seminte.

weeezer_2018.11.2006 15:55
Nu am sa iti dau decat doua exemple de jocuri in deplasare si Steaua a jucat fantastic..memorabil...si cred ca stii si tu despre ce vorbesc....meciurile cu Real Madrid si cu Dinamo Kiev....

 

Insuficiente doua meciuri in jumatate de sezon, Raluca...

Dupa parerea mea de "suporter si spectator amator", Olaroiu are 3 dezavantaje MARI vis-a-vis de continuarea sa ca antrenor in Ghencea.

1. Nu a insistat pt aducerea unui mijlocas coordonator. Ziceti-mi o singura echipa MARE care nu are un creator in linia mediana.

2. Insista si persista cu Banel Nicolita cand nu este cazul.

3. E pe cale sa piarda pana si ultima farama de suport si intelegere pe care o mai avea din partea suporterilor.

 

asta sunt chestiile majore care imi sar in ochi meci de meci, lasand la o parte ca nu vad scheme, nu vad schimbare de tactica intr-un meci (in sensul ca nu vad Steaua sa intoarca meciul in era Olaroiu datorita sfaturilor tactice primite de pe banca tehnica), si nu-mi mai vin acuma...

I.N.Money18.11.2006 16:01

Daca ar fi sa dam vina pe Olaroiu este pentru faptul ca se incapataneaza sa joace cu Coman,dar si cu Nicolita care fara Ogararu joaca extrem de slab sau schimbarea ciudata a lui Cristocea la pauza

Dar,totusi,in prima repriza a fost o faza in care Paraschiv se afla cam la 20-25 de m de poarta adversa singur singurel,dar in loc sa traga,paseaza spre Nicolita izolat pe banda dreapta!

La asemenea faze judecata unui fotbalist poate decide meciul,dar la noi nu e cazul din cate se pare.

Probabil a intervenit o auto-multumire dupa 2 titluri consecutive si sumele uriase primite din victoriile din meciurile din UEFA si UCL.

Virgil18.11.2006 18:30

Ati vazut cum alergau spre poarta noastra,cei din liniile de atac si de mijloc ale Pandurilor,când intrau în posesia balonului ? Asta se numeste elan,determinare,avânt,ambitie de a marca.

Cu scuzele de rigoare,nu am mai vazut asa ceva la jucatorii nostri de foarte mult timp.

Jocul lor e prea lent,previzibil si usor de contracarat.Am spus-o în atâtea rânduri si o repet.

 

Am vazut multe pase gresite.De la o astfel de pasa a pornit eliminarea lui Goian.

La capitolul centrari,suferim la greu.Banel încearca,aproape de cele mai multe ori sa centreze si o face numai în balarii.

Cred ca Oli a dat echipa peste cap.Nu mai joaca nimic în atac.Cel putin în meciurile din deplasare.De la plecarea lui Ogararu,apararea a început sa dea si ea semne de slabiciune.Daca Rapidul bate maine la P.Neamt,ne egaleaza la puncte.

Vom avea un retur de foc...

Mi-e teama sa nu ne ardem.

 

In Giulesti Copos e nemultumit chiar daca echipa joaca bine si câstiga.La noi conducerea nu se implica de teama sa nu fie criticata ca se baga în treburile antrenorului.Nu ar trebui sa-l lase pâna când singura solutie ar mai fi îndepartarea lui.

Fl0r1nsteaua18.11.2006 18:30

Un meci slab facut de Steaua...in ultima luna nu am reusit nici o victorie.Oare ce s-a intamplt cu Steaua?Am avut doua ocazii clare prin Dica si Thereau si nici alea nu le-am putut fructifica?Sper sa se ia masuri cat mai repede...si sa-si revina echipa.. :(

becham_0318.11.2006 19:09

Sunt din Tg-Jiu si tin cu Steaua si chiar am fost la meci si imi pare rau de rezultat asi fi vrut sa dea 1 sau 2 la zero

 

 

 

:(:(:(:(:(:(:(:(:( :cry: :cry:

robi_steaua18.11.2006 19:18

spre cl dica10 dica10

Haide Steaua !!! NU-i nik ce sa intamplat cu Pandurii!! Sa-i umilim pe Dinamo Kiev !! ole ole ole! :twisted: :D :arrow:

Alessandro18.11.2006 20:52

Am impresia ca unii dintre voi si-au facut cont pe acest forum doar pentru ca s-au plictisit de FIFA...

gorgy_ripper18.11.2006 21:02

am si eu o intrebare :

citeste cineva din conducerea clubului acester mesaje

nu inteleg cum toata lumea vede cum dl Olaroiu duce echipa la vale numai cei din conducere nu vad

ce asteapta sa ia bataie de la ultimele clasate ca sa-l dea afara pe dl Olaroiu

si asa cu rapid si cu Dinamo am luat bataie ce mai asteapta ?? toata lumea vrea un antrenor nou si nu unul din campionat ca am putea continua cu Olaroiu

vrem un antrenor care sa ne ofere performanta

si nu cred ca, calificarea in Champions League e meritul lui Oli ci a lui Protasov

mai vrem si un varf autentic pana la revenirea lui Iacob

dl Olaroiu nu a fost degeaba demis de la Poli

ps : VREM UN ANTRENOR

gorgy din bacau

 

Ai o mare problema cu semnele de punctuatie. Atentie pe viitor. Moderatorii

sorin_77719.11.2006 06:38

coerenta in joc ZERO... atitudine ZERO... nu meritam nici acest egal ... :cry:

vlad7519.11.2006 07:33

eu nu am inteles de ce a facut gestul ala Oli,punandu-lpe Nicolita capitan dupa greseala aia de la Madrid?A vrut sa-l ambitioneze?...Din pacate singurul lucru care il ajuta pe Nicolita este fizicul.Dar ca sa fii un mare fotbalist trebuie sa fii si cerebral.Cu tot respectul pt efortul pe care il depui Nicolita in mintea ta nu curg decat urmatoarele idei despre fotbal:"*^%%$%$@!!???%YN?J?&^&$#?^"

In rest,ce sa mai....de toata jena conceptia lu MMSteaua este singura echipa din Romania care a reusit calificarea in CL(degeaba daca n-are niciun rezultat)...plus aia care deja va devenio anacronica ne-am calificat de 2 ori consecutiv in primavara europeana(rapidul e pe cale sa se califice si ea de 2 ori)...ne tot amagesc cu ueafa(care a devenit un trofeu neinteresant,din moment ce nu se dau bani din partea UEFA)

Vreau sa vad si eu spectacol.vrem sa vedem si noi fotbal

manu7119.11.2006 11:03

ce ma doare inima cind vad ce tactica si abordare a meciurilor in stil de divizia B, avem.sincer sa fiu l-am sustinut pe Oli si prin prisma succeselor avute in u.e.f.a,calificarea in Liga si superbul meci de la Kiev.......chiar am crezut ca este acel antrenor pe care Steaua il cauta de mult timp.......dar, pare sa nu fie ceea ce am asteptat,intra in aceiasi ipostaza urita in care s-a aflat la Timisoara,se blazeaza si nu mai poate mobiliza o echipa care trece print-o faza generalizata de lipsa de forma........ :twisted: :twisted: .......totdeauna Steaua

«1234»