Sa zicem ca te numesti...Stanescu sau Popescu, si esti unul din jucatorii romani de baschet reprezentativi ai ultimului deceniu. Sa zicem, de asemenea, ca ai avut o cariera sportiva exemplara, nedindu-le niciodata ocazia fituicilor din Romania sa scrie vreo mizerie despre tine. Atunci, in zecile de momente in care tiganii si taranii din cate-un catun al tarii scot pe bot expresii gen "stanescule, taci in p. ma-tii" sau "popescule sa-mi bag **** in Steaua ta", n-ar trebui ca legile sportive sa-ti dea, intr-un fel, ocazia sa-ti faci dreptate singur? n-ar trebui sa poti sari, precum Eric Cantona, in tribune si sa-i obligi pe respectivii labari sa te suga pina vomita?
Jur ca nu inteleg cum se abtin baietii astia; eu am jucat baschet pina la 15 ani iar la 14 l-am umplut de singe pe un dobitoc care mi-a spus ceva ce suna ca un alint fata de ce-am auzit de la handicapatii din pitesti...